Kutná Hora – Dnes odpoledne odstartují již páté městské hry, kterých se znovu zúčastní šest škol z Kutné Hory a potrvají až do příštího pátku. „Zatím tajíme, kdo zapálí olympijský oheň," říká v exkluzivním rozhovoru pro Kutnohorský deník hlavní organizátor olympiády a ředitel ZŠ T. G. Masaryka Karel Ptáček.
Líchovy - Dne 9. června 2012 se uskutečnilo na stadionu Taverny v Sedlčanech Okresní kolo v požárním sportu za účasti nejlepších týmů z okrskových kol příbramského okresu.
Slaný /FOTOGALERIE/ – Byl to úžasný sportovní zážitek. V duelu plochodrážní extraligy prohrávalo ve středu domácí Slaný s Pardubicemi dvě jízdy před koncem o propastných osm bodů, přesto nakonec atakovalo díky dvojici polských posil vítězství. Jenže starší z obou Poláků, Robert Kosciecha, v závěrečné rundě nezvládl start, a tak cenné body putují na východ Čech.
Zlín – „Říkávám, že už mě nechávají vyhrát," pousmál se zlínský hasič Josef Vlk. Za jeho skromností se však ukrývá obrovský úspěch. O víkendu si totiž z Německa dovezl zlatou medaili snad z nejnáročnějšího hasičského sportu na světě. Má zkratku TFA (Toughest Firefighter Alive), česky to znamená Nejtvrdší hasič přežije.
Valašské Meziříčí – Pořádný šok asi ještě teď zažívají všichni fanoušci rallye sportu. Valašská rally, tradiční podnik s výbornou „obchodní" značkou, totiž v příštím roce 2013 bude chybět v kalendáři Mezinárodního mistrovství České republiky v rally neboli velkého mistráku. Na vině jsou především organizační problémy a následné negativní hodnocení letošní Bonver Valašské rally.
Benátky nad Jizerou /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Sportovní hala v Benátkách nad Jizerou byla svědkem šestého ročníku florbalové exhibice, jejíž výtěžek podpořil tým sledge hokejistů.
Příbram – O pracovní místo brzy přijde šestnáct městských úředníků. Informuje o tom portál městského úřadu. Městský úřad v Příbrami od 1. července slučuje dva odbory a ruší jedno oddělení. K 30. červnu se ruší Odbor školství Městského úřadu Příbram, Odbor kultury, sportu a informačních služeb Městského úřadu Příbram a oddělení sociálních dávek na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
Vyškov – V hale měla k vytouženému běhu o medaile blizoučko, věří, že na domácím „open air" šampionátu se to už povede. Lenka Suráková je společně s Jiřím Němečkem největší nadějí na závodnickou účast pořádajícího klubu AHA Vyškov. Jedenadvacetiletá studentka aktuálně disponuje na osmistovce časem, který jí opravňoval k nominaci delegáta šampionátu i bez „divoké karty". Navíc čerstvě potvrdila formu díky vylepšenému osobnímu rekordu na poloviční trati.
Vyškov – Světová rekordmanka Barbora Špotáková či ve famózní formě házející Vítězslav Veselý v oštěpařském sektoru, vicemistr světa Jakub Holuša na osmistovce. Pavel Maslák na sprintech, Jiřina Ptáčníková v tyčce nebo třeba štafeta „rychlých holek".
Jičín – Na okresní kolo požárního sportu se v sobotu sjelo šestnáct mužských a sedm ženských družstev. Jejich úkol by jasný – předvést se co nejlépe a vybojovat si právo postupu na krajskou soutěž.
Hustopeče – Po loňském jednodenním finále dvou kategorií se staly Hustopeče dějištěm dvoudenní soutěže všech tří kategorií Show, Mix a Pom. Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je největší soutěžní přehlídkou svého druhu v Evropě.
Krnov - S blížící se novou hokejovou sezónou již někteří z krnovských hokejistů začali s letní přípravou. Mezi tyto hráče patří i kapitán hokejového áčka, Pavel Michálek. V uplynulé sezóně nejproduktivnější hokejista HK Krnov momentálně piluje fyzičku hlavně na tenisových kurtech.
Rakousko, Břeclav – V Rakouském městě Horn se konalo mistrovství Evropy v silovém trojboji a benčpresu. Do této vrcholné soutěže bylo přihlášeno přes 250 siláků z desítek zemí, a tak se konkurence očekávala velmi slušná. Jak se po letošním úspěšném mistrovství ČR dalo očekávat, zúčastnili se také zástupci oddílu Power Břeclav, jmenovitě jednadvacetiletý Michal Puzrla a pětatřicetiletý Radovan Kaděra. Oba siláci přivezli zlaté medaile.
Rychnov nad Kněžnou – Mezi rychnovskými občany byly v nedávné době zaznamenány fámy o tom, že městské koupaliště ve Včelném má zůstat pro letošní sezonu uzavřeno, protože město ho již nechce provozovat z finančních důvodů.
Liberec - Každá druhá škola ve městě se zapojila do soutěže ve vytrvalostním běhu o titul Liberec Evropské město sportu 2012. Koordinátor závodu Jaromír Zavoral z městské společnosti Elset uvedl, že do závěrečných bojů zasáhne více než 100 závodníků.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vpravo vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Žďár nad Sázavou – Šlapadla, sportovní plochy všeho druhu, atrakce pro děti i pro teenagery. To je jen několik položek z plánované proměny okolí žďárské Pilské nádrže.
Žďár nad Sázavou – Šlapadla, sportovní plochy všeho druhu, atrakce pro děti i pro teenagery. To je jen několik položek z plánované proměny okolí žďárské Pilské nádrže.
Česká Lípa - Město Česká Lípa ve spolupráci s Libereckým krajem pro tento rok připravilo zcela novou příležitost dětem od 6 do 14 let, které o něco usilují a zaslouží si naši pozornost, ocenění a podporu.
Tachov – Profesionální hasiči z celého kraje v závěru týdne poměří síly. Dvoudenní krajské kolo v požárním sportu se ve čtvrtek koná v Plzni a v pátek se účastníci přesunou na tachovský městský stadion.
Poříčí nad Sázavou – V pátek se od 17 hodin uskuteční na fotbalovém hřišti SK Posázavan Poříčí nad Sázavou akce s názvem: Ondrášovka a Hvězdy podporují sport v Poříčí. Je to také oslava k 660 letům od první písemné zmínky o Poříčí.
Gent, Praha – Na pěkné páté místo dosáhly v belgickém Gentu české ragbistky, které se tam zúčastnily mistrovství Evropy skupiny B sedmičkové varianty tohoto sportu. Svěřenkyně trenéra Hejmaly tak splnily cíl stanovený koučem.
Valašsko – Vítězem předposledního jarního 12. kola Tip ligy Valašského deníku se stal Miroslav Křenek. Tipér ze Vsetína o víkendu nasbíral celkem 17 bodů. Stejného počtu bodu dosáhla také Marie Juráňová z Valašské Senice.
Český národní tým dnes na fotbalovém mistrovství Evropy v Polsku vyběhne do svého druhého zápasu. Tentokrát tým, jehož velkou oporou je i liberecký hráč Theo Gebre Selassie, nastoupí proti rivalům z Řecka.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě dole vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Jičínsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě dole vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Písecko - V Bílých trámech Sladovny v Písku začíná výstava ke 130 letům živnostenckého a učňovského školství na Písecku. V Lázních Vráž zahraje Písecká čtyřka Josefa Nováka.
Letohrad – Jako velkého fandu sportu nenechává letohradského starostu Petra Fialu evropský fotbalový šampionát lhostejným. Naopak, žije jím až tak, že dnes cestuje na utkání české reprezentace s Řeckem. Před odjezdem se Orlickému deníku svěřil.
Havlíčkův Brod – Špatná zpráva pro majitele heren. Od začátku roku 2016 bude v Havlíčkově Brodě platit celoplošný zákaz provozování výherních automatů a videoterminálů, kterých je v současné době ve městě okolo dvou stovek.
Havlíčkův Brod – Špatná zpráva pro majitele heren. Od začátku roku 2016 bude v Havlíčkově Brodě platit celoplošný zákaz provozování výherních automatů a videoterminálů, kterých je v současné době ve městě okolo dvou stovek.
Uherský Ostroh /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Velkou ostudou skončil sobotní benefiční koncert Báry Basikové na nádvoří uherskoostrožského zámku. Ne snad kvůli zpěvačce samotné ta naopak zpívala výborně. Jenže nebylo téměř pro koho. Většina laviček přichystaných mezi zámeckými zdmi zůstala prázdných, ochotu zaplatit dvousetkorunové vstupné projevilo velmi skromných 112 lidí. Taková návštěva je na umělce podobného formátu hodně malá. Večerní vystoupení se přitom konalo na podporu sportu. Výtěžek měl jít nejmenším uherskoostrožským hokejistům.
Zlín – Už podesáté se letos celá Česká republika spojí v boji proti drogám a to díky tradiční akci Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Ta se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.