Tlumačov - V úterý se U Matěje hrálo 10. kolo šipkařské série megatour. Vyhrál Leoš Václavovič, druhý byl Jiří Kůgl, třetí Stanislav Vosecký a čtvrtý skončil Marek Jakl. Z žen byla nejlepší Markéta Vosecká. Prvním odpadlíkem turnaje se stala Jana Herbriková. Příští týden v úterý od 18.30 se hraje další kolo.
Mostecko - Sobotní fotbalový zápas mezi domácím Mostem a Táborskem se ze sedmnácté hodiny přesouvá na patnáctou. Důvodem je kolize s utkáním národního hokejového týmu, který v 17.30 hodin vyzve v rámci mistrovství světa Slovensko.
Benešovsko - O víkendu je ze sportovních akcí na Benešovsku na pořadu fotbal, nohejbal a finále extraligy v hokejbale Vlašim - Kert Praha. V pátek večer se již hraje fotbalové okresní derby I. B třídy Poříčí nad Sázavou versus Zdislavice.
Kostelec na Hané – Základům sportu gentlemanů se mohou naučit děti, které zamíří do golfového areálu v Kostelci na Hané. Lekce se tu konají každý pátek odpoledne.
Přerovsko - O víkendu se odehraje hned několik velmi zájímavých sportovních událostí. Podívejte se na naši nabídku, třeba vás některá zaujme a navštívíte ji.
Břeclavsko /TIP NA VÍKEND/ – Pracovní týden končí a opět se nabízí čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer trávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika. Každý pátek v ní najdete tip na zajímavou kulturní akci, která se na Břeclavsku v započínajícím víkendu uskuteční.
Dolany /ROZPIS STARTŮ/ – Třetí díl Českého poháru v silniční cyklistice o víkendu hostí Dolany. Nedaleko Olomouce se odjede horská časovka, kritérium a silniční závod. Celkový vítěz se stane Králem Hané v silniční cyklistice pro rok 2012.
Prostějovsko - Je tu další květnový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.
Praha - Běhá, jezdí na kole, teď také na koni, masíruje, má rád posezení v hospodě u piva. A má rád svoji ženu. Princeznu. Běžné činnosti, že? Ivo Budilovi je 46 let. Jenže on je nevidomý. Už přes dvacet let. Elánu a dobré nálady má tenhle chlapík na rozdávání.
Přerov – Mladé přerovské naděje rychlostní kanoistiky pokračovaly o víkendu 12. a 13. května ve sbírání medailí a zkušeností. V dalším dějství Českého poháru mládeže v Sedlčanech v nepříjemně chladném, deštivém a větrném počasí na sebe z týmu Spartaku Přerov opět nejvíc upozornil žák Josef Havlík.
Ústí n. O. – V pátek bude v areálu hasičské stanice v Ústí n. O.-Hylvátech hodně živo. Uskuteční se zde již dvaadvacátý ročník soutěže v požárním sportu Orlická věž.
Jihlava – Druhý červnový víkend se bude v Jihlavě konat závod evropského seriálu dřevorubeckých sportů Eurojack. V minulých týdnech jsem vás informovala už o čtyřech disciplínách, které budou k vidění v nedělním finálovém závodě.
Jihlava – Druhý červnový víkend se bude v Jihlavě konat závod evropského seriálu dřevorubeckých sportů Eurojack. V minulých týdnech jsem vás informovala už o čtyřech disciplínách, které budou k vidění v nedělním finálovém závodě.
Hranice – Už jen poslední týden dělí milovníky mažoretkového sportu od zemského finále v Hranicích. Do města v Moravské bráně se tak příští víkend sjedou stovky mažoretek z Moravy a Slezska, které jsou odhodlány hranickému publiku předvést to nejlepší ze svých nacvičených sestav.
Cheb - Jedinečný nález pravděpodobné kopie hlavy sochy rytíře Rolanda, který zdobí chebskou horní kašnu, se podařilo objevit potápěčům Janu Držmíškovi a Dagmar Pokorné z Chebu. Hlavu sochy nalezli náhodou, když se potopili v řece Ohři pod chebským hradem.
Šumperk - Dvacítku speciálních putovních mincí připravila pro světovou hru geocaching šumperská Vila Doris. Zájemci si mohou minci společně s kódem pro její aktivaci vyzvednout u Bronislava Vavruši na Komíně v Komenského ulici. Během svých cest po republice či během dovolené v zahraničí ji uloží do některé ze skrýší světové hry. Pak mohou na internetu sledovat, který kraj a zemi jejich mince navštívila a kam až doputovala. Každý keškař, který minci najde, totiž nález zaloguje na internetových stránkách www.geocaching.com.
Hustopeče - Ideální využití pro tenisové kurty našli lidé v Hustopečích. Otevřeli tam tenisovou školu pro nejmenší děti. Do budoucna chtějí založit oddíl.
Hutisko-Solanec – Valašská obec Hutisko-Solanec se pyšní novým moderním víceúčelovým sportovištěm. Vzniklo na místě bývalého hřiště u areálu základní a mateřské školy. Hutisko-Solanec získalo na rozlehlý multifunkční areál 15,4 milionu z Regionální operační program Střední Morava (ROP).
Prostějov – Výborná atmosféra v podání prostějovských i děčínských fanoušků, dramatický zápas s nervydrasájící koncovkou. Rozhodující páté semifinále bylo skutečným vyvrcholením nesmírně vyrovnané série mezi Prostějovem a Děčínem.
Košťálov – V kolébce místního motocyklového sportu se o víkendu uskutečnil druhý díl seriálu KTM enduro cross country. Pořádající semilský klub pro zúčastněné připravil dlouhou a náročnou trať, jejíž zdolání trvalo nejrychlejším kolem dvaadvaceti minut.
Prostějov – Volejbalistky vyhrávají tituly a poháry jako na běžícím páse, basketbalisté už nějaký ten pátek patří mezi absolutní českou elitu, fotbalisté bojují o postup z divize s řadou bývalých prvoligistů, nejnavštěvovanějším sportem v Prostějově v sezoně 2011/2012 přesto zůstane hokej.
Krnov – Zatímco na předchozích zasedáních krnovského zastupitelstva se vedly dlouhé vášnivé diskuse o účetnictví hokejistů a podrobně se rozebíraly jeho nedostatky, tentokrát byli zastupitelé s hokejem hotovi raz dva. Schválili, že hokejový klub HK Krnov musí vrátit městu dotaci přes 190 tisíc, kterou dostal v roce 2010.
Zlín - Nebýt štípské firmy Monet+, ve Zlíně by se začátkem června (3.-10. června) šestý ročník mezinárodního tenisového turnaje žen ITF o body WTA nekonal. Druhý významný partner tradičního podniku město Zlín se totiž rozhodlo akci již nepodporovat. Ani korunou. Důsledkem je snížení dotace turnaje o polovinu na 25 tisíc amerických dolarů.
Štěkeň – Hasičskému měření sil patřilo v sobotu 12. května tábořiště u Otavy. Uskutečnil se tady První jarní výstřik – klání v hasičském sportu v podání sborů dobrovolných hasičů.
Lutín – Na šest desítek vytrvalců se sešlo na startovní čáře fotbalového hřiště v Lutíně k patnáctému závodu Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, kterým byl Běh Mánesovou stezkou.
Brno – Florbal a hokej? Zdánlivě odlišné sporty. Zatímco jedni hráči běhají v tělocvičnách, druzí se pohybují na bruslích po ledě. Brněnský florbalový klub Buldoků ale nyní oba sporty spojuje v osobě nového trenéra. Od začátku týdne vede pátý celek loňské sezony trenér Jan Nizner, který dříve koučoval například hokejové třídy Komety.
Třebíčsko – Spoluprací tří míst – Náměště, Budišova a Koněšína – vznikl před devíti lety zajímavý projekt. Měl za cíl přitáhnout cyklisty z blízka i z daleka do zmíněného trojúhelníku a nabídnout jim možnost poznat známá i méně známá místa regionu.
Zlín – Bez dluhů! To je hlavní krédo současného vedení extraligových hokejistů Zlína. Výraznou pomocí v nabitém rozpočtu jsou i příspěvky stavební firmy PSG, která je generálním partnerem klubu od roku 2008 a své působení u nejpopulárnějšího sportu ve městě prodlouží o další tři roky.