
FOTO,VIDEO: Magický retardér u Tomic
Benešovsko - V noci ze Štědrého dne na Boží hod vánoční se složky Integrovaného záchranného systému nenudily
Benešovsko - V noci ze Štědrého dne na Boží hod vánoční se složky Integrovaného záchranného systému nenudily
Praha - Česká televize uvedla dokumentární film oslavující díla českých řezbářů od Jilemnice až po Sušici.
Hranicko - Dva muži se svými dalšími dvěma komplici se vloupali na Štědrý den do čtyř prodejen Jednoty v obcích na Hranicku. Policisté je obvinili z trestného činu krádeže ve spolupachatelství.
Hranicko - Dva muži se svými dalšími dvěma komplici se vloupali na Štědrý den do čtyř prodejen Jednoty v obcích na Hranicku. Policisté je obvinili z trestného činu krádeže ve spolupachatelství.
Choceň - Milou vánoční akci uspořádalo Rodinné centrum Beránek, které bylo ve městě založeno letos v rámci jednoty bratrské.
Rudoltice - Na pomoc rodinám z vyhořelé bytovky v Rudolticích bylo zřízeno sbírkové konto. Získají také výtěžek z Tříkrálové sbírky.
Vánoční rekord v počtu odeslaných SMS byl opět dosažen. A to i přesto, že se některé politické celebrity s velkou publicitou vymazávaly z mobilů!
Břeclavsko - Kouř valící se z odvětrávací šachty výškového domu v centru města nebo několik ostrých výstřelů mezi domy u břeclavské nemocnice. I tak vypadaly Vánoce na Břeclavsku.
Londýn - Po šesti letech boje s rakovinou zemřel na Štědrý den britský dramatik a scenárista Harold Pinter, laureát Nobelovy ceny za literaturu (2005). Bylo mu 78 let.
Jeseníky - Návrat zimy přivítali vlekaři v Jeseníkách. V provozu jsou prakticky všechna střediska. Šestadvacátého prosince poprvé spustili vleky i na Ovčárně.
Jeseníky - Návrat zimy přivítali vlekaři v Jeseníkách. V provozu jsou prakticky všechna střediska. Šestadvacátého prosince poprvé spustili vleky i na Ovčárně.
Zlínský kraj - /FOTOGALERIE/ Ani na Štědrý den si profesionální hasiči Zlínského kraje neoddechli. V tento den měli v regionu celkem jedenáct výjezdů. Šest požárů, dvě technické pomoci, záchrana zvířete, únik plynu i jeden planý výjezd. Při některých nehodách došlo i ke zraněním.
Studnice - Smutný konec má pátrání po pohřešované ženě z Košínova, místní části obce Studnice u Hlinska. Devětašedesátiletá důchodkyně byla po jedenácté hodině nalezena mrtvá.
Pustevny - Nijak slavná nebyla návštěvnost Pusteven v prvních dvou vánočních dnech. Na Štědrý den byla podle Jana Mikesky, vedoucího sdružení Skialpin Pustevny, které vleky na Pustevnách provozuje, návštěvnost vyšší oproti posledním dnům, ale ne o moc.
České Budějovice - Po více než tři desetiletí trvá tradice vánočního koledování, kterou v Českých Budějovicích drží parta nadšenců.
Český Těšín - Na třicet tašek plných potravin a teplého oblečení rozdali bezdomovcům o štědrovečerním ránu na českotěšínském náměstí a u zdejšího nádraží dobrovolníci z humanitární organizace ADRA.
Česká Lípa - Škoda dosáhla dvaceti milionů. Policie šetří, zda oheň někdo nezaložil úmyslně.
Široký Brod - Nenávistí a ne láskou k bližnímu svému se nechal unést přímo na Štědrý den neznámý žhář, který v Širokém Brodu na Jesenicku zapálil kolem druhé hodiny ráno osobní vůz Citroën C4. Než majitel vozu zjistil, co se děje, bylo auto za tři sta tisíc korun v plamenech.
Holkov - Zloděj si pro rychlé stroje a další vybavení došel do zajištěné stodoly v Holkově.
Písecko - Na Štědrý den dopoledne si přibližně stovka lidí přišla do kostela Povýšení sv. Kříže na píseckém náměstí pro betlémské světlo.
Plumlov - Přes čtyři desítky otužilců se na Štědrý den odhodlaly ponořit do ledové vody plumlovské přehrady. Se zaťatými zuby v ní někteří vydrželi i dvě minuty.
Pelhřimovsko - Krádeže v chatách, údajné požití louhu ročním dítětem a nehoda s lehkým zraněním. Tak vypadaly vánoční svátky na Pelhřimovsku. Jinak pro ty, kteří měli na starosti pořádek, bezpečí a zdraví všech, byl i přesto relativní klid.
Karlovy Vary — Lesní pobožnost v karlovarských lázeňských lesích je už řadu let hojně navštěvovaným místem.
Horní Bečva - Sedmadvacetiletý muž z Ostravy se na Štědrý den odpoledne pokusil na Horní Bečvě vykrást osobní automobil Volkswagen Golf. Zřejmě aby si dodal odvahu, notně se předtím posilnil alkoholem.
Radenín - Deset dětí z dětského domova v Radeníně trávilo štědrý den s tetou a strejdou.
Ostrava - Štědrého ježíška měli letos na porodnických odděleních ostravských nemocnic. Pro rodiče jsou narozená miminka tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům.
Vysočina - Vánoce ve Finsku jsou v mnohém českým podobné. Finové mají tradiční vánoční stromeček, hlavním dnem svátků je pro ně Štědrý den a dárky dostávají o Štědrém večeru. Tady ale hlavní podobnost končí.
Chomutovsko - Vánoční svátky oslavili i nejvyšší představitelé měst na Chomutovsku. Starostové trávili svátky v rodinném kruhu a v tradičním duchu.
Nymbursko - Celkem klidné svátky prožili hasiči, policisté i záchranáři. Jejich klid narušil na Štědrý večer požár v panelovém domě na nymburském sídlišti, který však hasiči brzy uhasili.
Mělnicko/ Během vánočních svátků sloužil na Mělnicku stejný počet policistů jako v běžných všedních dnech. Začátek Štědrého dne byl ještě rušný, po poledni ale následovala klidnější část dne.
Vysočina/ Vánoční svátky byly letos z pohledu záchranných složek klidné. Podle hasičů, policie i zdravotníků nepřekročil počet zásahu běžný průměr v tomto období. Nejzávažnějším případem bylo opařené dítě. Vrtulníkem muselo být transportováno do Prahy.
Neratovice/ Teplota kolem bodu mrazu ani letos neodradila nadšence milující tradiční vánoční koupání v tišické pískovně.
Chanovice - Domov se snaží pro děti vytvořit vánoční atmosféru jako v běžné rodině
Praha - V obchodech propukla vlna povánočních výprodejů. Rapidně zlevňuje textil, hračky i elektro.
Havířov - Na letošní Vánoce patrně hned tak nezapomenou lidé, kteří je museli trávit zamčení v jednom pokoji havířovské ubytovny Merkur. Na Štědrý den je tam zamkl spolubydlící a teprve na druhý svátek ráno se jim podařilo dovolat pomoci u recepčního.
Dvůr Králové/ Už tradičně připravila pohřební služba josef Kňourek a spol. na Štědrý den koncert vhřbitovní kapli.
Pardubice – Štědrý den ne všichni tráví u svých rodin. Pardubičtí hasiči drží pohotovost celoročně a ani 24. prosinec nebyl výjimkou.
Pardubice – Štědrý den ne všichni tráví u svých rodin. Pardubičtí hasiči drží pohotovost celoročně a ani 24. prosinec nebyl výjimkou.
Šumperk - Doutnající vrak osobního vozidla nalezli den před Štědrým dnem v obci Bukovice.
Filipov - Ve svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy nedaleko Filipova u Čáslavi život dosud neznámého muže.
Ostrava - Štědrého dne se nedožila neznámá žena, pravděpodobně bezdomovkyně, kterou našli policisté ležet 23. prosince večer na ulici 1. Čs. armádního sboru v Ostravě-Porubě. Na místo přijeli po telefonickém oznámení.
Cheb - Rodičům novorozenců gratulujeme a malým človíčkům přejeme do života jen vše dobré
Jindřichův Hradec - Na Štědrý den se v jindřichohradecké porodnici narodilo symbolicky jedno miminko. Jmenuje se Helena Krčková.
Hradec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na jaře odešel po sedmi letech z věznice ve Valdicích. Na Štědrý den stál s miskou na hradeckém nádraží a žádal zaměstnance charity o polévku. V kulichu a špinavé bundě, s batohem, se zažloutlými vousy, ale vnitřně smířený s osudem.
Rokycansko - Předvánoční nákupní maraton vrcholil na Rokycansku během Štědrého dne.
Smědčice - Za největší sbor na Smědčicku označil dirigent Vladimír Sosna seskupení čtrnácti mladých muzikantů a hudebníků. Hudební těleso zpívalo a hrálo na Štědrý den u místní kapličky.
Filipov - Ve svátečním podvečeru vyhasl pod koly vlakové soupravy nedaleko Filipova u Čáslavi život dosud neznámého muže.
Hradec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na jaře odešel po sedmi letech z věznice ve Valdicích. Na Štědrý den stál s miskou na hradeckém nádraží a žádal zaměstnance charity o polévku. V kulichu a špinavé bundě, s batohem, se zažloutlými vousy, ale vnitřně smířený s osudem.
Havířovc - Vánoční atmosféra zavládla na Štědrý den v Azylovém domě Armády spásy v ulici Na Spojce. K bohatě prostřenému štědrovečernímu stolu tam zasedli lidé, kteří ztratili střechu nad hlavou a teď hledají cestu k návratu do běžného života.
Brno – Většina brněnských hypermarketů má na druhý svátek vánoční otevřeno. Zákazníky lákají až na sedmdesátiprocentní slevy.