Praha - V Praze přetrvává smogová situace, kterou meteorologové vyhlásili v úterý. Koncentrace polétavého prachu přesahují imisní limit na všech měřicích stanicích. Nejvyšších hodnot dosahují ve Vysočanech, kde překonaly limit, který je 50 mikrogramů prachu na metr krychlový, zhruba trojnásobně. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Smogová situace platí v Česku vedle Prahy ještě v šesti krajích.
Praha - Radnice Suchdola rozdělí 360 tisíc korun na projekty obyvatel. V tiskové zprávě o tom informovala místostarostka Věra Štěpánková. Podobné takzvaně participativní rozpočty už mají Praha 3 a Praha 6, Zbraslav a Praha 10 pořádají už druhý ročník. Hlavní město v rozpočtu počítá s tím, že čtvrtím na projekty přidá 50 procent nákladů.
Bujanov - Původně s vyproštěním zraněných osob byla ve čtvrtek hasičům ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala u obce Bujanov, části obce Suchdol.
Blanensko – Vavřinec a jeho místní části Suchdol, Veselice a Nové Dvory. Všude tam teče z kohoutků v domácnostech pitná voda, která není vhodná pro kojence. Obsahuje totiž vyšší množství dusičnanů, než je limit 50 miligramů na litr vody. Rozbory v posledních letech uvádějí čísla mezi 53 až 60 miligramy. „Nárůst a pokles dusičnanů ve vodě nevzniká ze dne na den. Rozbory se provádějí pravidelně, a když se nám nezdá prudké navýšení naměřených hodnot, hned to řešíme chemickou úpravou vody," řekl ředitel boskovické divize Vodárenské akciové společnosti Petr Fiala.
Praha - Praha 10 podporuje vznik tramvajové smyčky na Zahradním Městě, kterou plánuje dopravní podnik. Končily by tam spoje, které nejedou až do konečné stanice Nádraží Hostivař. Podle radnice by tam ale měly končit jen mimo špičku. V tiskové zprávě o čtvrtečním usnesení rady informoval mluvčí radnice Vít Novák. Nová smyčka by měla umožnit přestup mezi tramvají a železnicí, počítá se se vznikem vlakové zastávky Praha-Zahradní Město.
Jindřichohradecko - Dnes si děti ve školách vyzvednou pololetní vysvědčení, na kterých se objeví i známky z chemie či fyziky. Kdo má tyto obory rád, mohl by se jim i dál věnovat a v budoucnu o nich učit další generace. Právě vyučující těchto předmětů bývá problém sehnat.
Praha - V hlavním městě by mohlo vzniknout pět nových tramvajových tratí. Mezi nimi jsou například trať do Suchdola, trať z Prahy 6 do Bohnic nebo prodloužení kolejí až do Štěrbohol. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje. Zda k výstavbě některé z nich opravdu dojde a na kolik by vyšly, není jasné. V minulosti se mluvilo rovněž o prodloužení trati z Barrandova ke Slivenci. Délka tramvajové sítě v Praze je přes 140 kilometrů.
Solopysky - Spolku Bartoloměj se v uplynulém roce dařilo. Členové sdružení připravili nespočet akcí a přispěli tím k obohacení kulturního života nejen v samotných Solopyskách, ale i v blízkém okolí.
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) zamýšlí vybudovat na Zahradním Městě v Praze 10 novou tramvajovou smyčku. Na současnou trať by byla napojena v křižovatce Švehlovy a Topolové ulice a ležela by mezi Švehlovou a železniční tratí. Vyplývá to z dokumentu v databázi EIA, v němž je posuzován vliv stavby na životní prostředí. Ve smyčce by končily všechny spoje, které nejedou až do konečné stanice Nádraží Hostivař.
Praha - Radnice třetí městské části v loňském roce zahájila takzvaný antigraffiti program, který má za úkol boj proti sprejerství. Prostřednictvím programu dostali vlastníci budov na Praze 3 možnost podepsat s radnicí smlouvu, na jejímž základě jim bude na náklady městské části zajištěno odstraňování nežádoucích nápisů z jejich fasád.
Prostějovsko – Zatímco studentské věnečky jsou minulostí, sezóna plesů teprve začíná. Maturitní, hasičské, sokolské i obecní radovánky klepou na dveře. Na Prostějovsku pak budou v dalších dvou měsících desítky příležitostí, jak si ples užít.
Mostkovice – Přes sedmdesát otužilců nadšeně plavalo na Štědrý den pod hrází plumlovské přehrady v Mostkovicích. Do vody, která měla dva stupně Celsia, nakonec se svým tatínkem Jakubem vlezl i pětiletý Štěpánek Skřepský se Suchdola. „Já jsem se kdysi koupal na Štědrý den v Irsku, tam mělo moře jedenáct stupňů, to nebylo špatné," řekl Jakub Skřepský před tím, než se synem pokořili zdejší dvoustupňovou vodu
Kutnohorsko - Již v sobotu skauti rozvezou po celé České republice Betlémské světlo. Plamínek z rodiště Ježíše Krista opět zazáří i na několika místech Kutnohorska.
Praha - Na území hlavního města stále není 12 tisíc lidí napojeno na splaškovou kanalizaci. Situaci začal magistrát napravovat minulý týden v Suchdole, v dohledné době by se mohli dočkat i obyvatelé Točné v Praze 12.
Praha - Snahy překreslovat hranice městských částí se objevují často. Změnit své začlenění z Prahy 8 chtěli lidé z Karlína, nyní tato slova padla i na Suchdole. Kde momentálně nejvíc bují emoce?
Praha - Okolo plánované trasy metra D se vedou hlasité diskuze. Především v otázce, zda vůbec obyvatelům Prahy k něčemu bude, když obchází velké zástavby.
Jindřichohradecko - Již šestadvacet přihlášených měst a obcí plánuje program na letošní ročník předvánoční akce Deníku Česko zpívá koledy. Zpívat se bude již 14. prosince od 18 hodin.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – O víkendu skončila podzimní část Krajské hokejbalové ligy. Céčko Horalů své utkání s Falconem odložilo až na jaro, béčko se utkalo s českobudějovickou Rosou.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Podzimní část druhé národní hokejbalové ligy zakončili muži Highlanders Prachatice zbytečnou porážkou s ŠD Písek, navíc v domácí aréně.
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) v pondělí kvůli závadě odstavil tříčlánkový autobusu Van Hool AGG300, vůz se do provozu vrátil ve čtvrtek odpoledne. Informoval o tom mluvčí DPP Jiří Štábl. DPP má autobus zapůjčen na čtyři měsíce a testuje jej na lince 119 z Veleslavína na Letiště Václava Havla.
Kutnohorsko - Den boje za svobodu a demokracii připadá již na čtvrtek 17. listopadu. Státní svátek, kdy je volno a víkend tedy dělí jeden všední den. Mnoho lidí se rozhodlo vzít si na tento den dovolenou a udělat si prodloužený víkend. S tím počítali i ve školách na Kutnohorsku, a tak mnoho žáků bude mít v pátek ředitelské volno.
Kutnohorsko /PŘEHLED/ Den boje za svobodu a demokracii připadá již na tento čtvrtek. Státní svátek, kdy je volno a víkend tedy dělí jeden všední den. Mnoho lidí se rozhodlo vzít si na tento den dovolenou a udělat si prodloužený víkend. S tím počítali i ve školách na Kutnohorsku, a tak mnoho žáků bude mít v pátek ředitelské volno. Rozhodně ale nebudou všichni.
Praha - V příštích letech vznikne tramvajová trať z Žižkova na Jižní Město. Úvodní fáze pro-pojí Želivského a Spořilov. Institut plánování a rozvoje v novém územním plánu počítá i s řadou dalších nových tras. Třeba do Suchdola nebo z Kobylis do Bohnic.
Jindřichohradecko - Okresní fotbalový přebor mužů 13. kolem uzvařel první polovinu soutěže. Víkendová předehrávka prvního jarního kola byla kvůli nepříznivé předpovědi počasí zrušena.
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) nasadí v pondělí 14. listopadu do zkušebního provozu tříčlánkový autobus Van Hool AGG300. Řekl to mluvčí DPP Jiří Štábl. Autobus bude jezdit v Praze 4 měsíce. Poprvé vyjede na lince číslo 119 z Veleslavína na Letiště Václava Havla. V následujících měsících by mohl vyjet na linky do Suchdola nebo trojské ZOO.
Praha - Dopravní podnik (DPP) nasadí v pondělí 14. listopadu do zkušebního provozu tříčlánkový autobus Van Hool AGG300. Ve středu řekl mluvčí DPP Jiří Štábl. Autobus bude jezdit v Praze čtyři měsíce. Poprvé vyjede na lince číslo 119 z Veleslavína na Letiště Václava Havla. V následujících měsících by mohl vyjet na linky do Suchdola nebo trojské ZOO.
Praha, Brno – Až k projednání v Brně míří případ ruského anarchisty Igora Ševcova studujícího v Praze, který se stal slavným jako muž podezřelý ze žhářského útoku na dům obývaný rodinou minstra obrany Martina Stropnického; v souvislosti s tímto stíháním (kdy byl nakonec zproštěn obžaloby) dokonce strávil čtvrt roku ve vazbě. Nyní Ševcov podal mimořádný opravný prostředek v podobě dovolání proti rozsudku, který mu vyměřil tříletý zákaz účasti na demonstracích. Jeho případ tak ještě bude posuzovat Nejvyšší soud ČR v Brně.
Jindřichohradecko – Řidiči, který v polovině srpna vjel s dodávkou na železniční přejezd u Děbolína ve chvíli, kdy se blížil vlak a následovala srážka, nyní hrozí až pět let vězení.