Sao Paulo /INFOGRAFIKA/ - Na fotbalovém mistrovství světa v Brazílii by již neměly nastávat diskuze o tom, zda míč přešel brankovou čáru. Vůbec poprvé na vrcholném turnaji budou mít rozhodčí k dispozici technologii hlídající pozici míče v brance.
Příbram - Nošení brýlí? Tak na to už budou moci lidé trpící například šedým zákalem zapomenout. V příbramské nemocnici totiž provedli jako první v Evropě zákrok pomocí speciální techniky, pomůcky pro korekci zraku tak už lidé nebudou potřebovat.
Otevření části telčského podzemí pod náměstím Zachariáše z Hradce se blíží. Návštěvníci si unikátní historické sklepní prostory pod základní uměleckou školou a část podzemních chodeb poprvé prohlédnou nejspíše v srpnu.
Nošení brýlí? Tak na to už budou moci lidé trpící například šedým zákalem zapomenout. V příbramské nemocnici totiž v pátek provedli jako první v Evropě zákrok pomocí speciální techniky, pomůcky pro korekci zraku tak už lidé nebudou potřebovat.
Liberec – Výstavba unikátního pavilonu pro lekníny v Botanické zahradě v Liberci se chýlí ke konci. Pavilon za bezmála 12 milionů korun bude po stavební stránce hotový do konce příštího týdne. Návštěvníci by se tam mohli poprvé podívat ke konci června. Řekl to ředitel zahrady Miroslav Studnička.
Liberec – Výstavba unikátního pavilonu pro lekníny v Botanické zahradě v Liberci se chýlí ke konci. Pavilon za bezmála 12 milionů korun bude po stavební stránce hotový do konce příštího týdne. Návštěvníci by se tam mohli poprvé podívat ke konci června. Řekl to ředitel zahrady Miroslav Studnička.
V celé Evropě žije 150 milionů lidí, kteří trpí různými formami alergie. Toto číslo řadí alergické potíže mezi nejčastější chronická onemocnění Evropanů.
Roztoky u Prahy /ROZHOVOR/ - Z koníčka se stala živnost, a práce, u níž spousta lidí relaxuje, se stala jejím denním chlebem. Ivana Domanjová se k paličkování dostala už ve 14 letech. Celý život se věnuje paličkovaným krajkám a ráda experimentuje se zajímavými materiály. Dokonce vydala už tři knihy o tomto zajímavém řemesle.
Hrubá Vrbka – Skupina dobrovolníků se v Hrubé Vrbce pustila do záchrany jihomoravského unikátu, kterým jsou historické stodoly. Některým z nich dali novou omítku. Hliněnou.
San Francisco – Americký technologický gigant Apple se chystá zahájit prodej svých prvních chytrých hodinek letos v říjnu. Přístrojů, s jejichž pomocí může uživatel komunikovat bez vytahování mobilního telefonu, chce společnost vyrábět a dodávat na trh zpočátku tři až pět milionů měsíčně. Napsal to japonský zpravodajský servis Nikkei s odvoláním na nejmenované dodavatele komponentů a další zdroje.
Krásné Březno - Dopravní značku se zvěří řidiči moc nemilují. Když náhodou přeběhne přes silnici plachá laň, je to vždycky několik vteřin a je pryč. Prošedivělí cestovatelé z Domova pro seniory v Krásném Březně však měli štěstí, ředitel Marek jim zajistil výlet, který si dlouho budou pamatovat.
Kopřivnice - Polygon automobilky Tatra ožije o tomto víkendu druhým ročníkem akce Kopřivnické dny techniky. Lidem nabídne možnost zblízka se seznámit i s méně známou technikou a osahat si ji.
Liberec - Na popud kamarádky, že to s dřevem opravdu umí a že to určitě zvládne, zhotovil první prkno bratrovi jako dárek. Nyní jeho práci ocenili i na celostátní soutěži Longboard salon v Praze. V rámci této výstavy se opět soutěžilo o nejlepší desku českého výrobce.
Mnichov/Praha /FOTOGALERIE/ - Mnichovská automobilka představila podobu druhé generace svérázného SUV kupé BMW X6. Novinka proti předchůdci vyrostla, ale i přes nárůst rozměrů je v závislosti na výbavě až o 40 kilogramů lehčí.
Domažlice /ROZHOVOR/ - O bohaté sérii domažlických kulturních pořadů Kulturní léto 2014 hovoříme s ředitelem Městského kulturního střediska Kamilem Jindřichem.
Polygon kopřivnické automobilky Tatra ožije o tomto víkendu druhým ročníkem akce Kopřivnické dny techniky. Lidem nabídne možnost zblízka se seznámit i s méně známou technikou a osahat si ji.
Prázdniny ve znamení nemalých dopravních komplikací čekají všechny šoféry při průjezdu Orlovou. Od 30. června zde totiž začne velká rekonstrukce tamní hlavní dopravní tepny, tedy Masarykovy třídy, a také ulice Slezské. Celá akce má trvat do konce srpna.
Praha – Češi v malých a středních firmách pracují mimo svou pracovní dobu více, než je tomu v ostatních evropských zemích. Zatímco v tuzemsku si „nosí práci domů" 70 procent zaměstnanců, v Evropě je to o deset procentních bodů méně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft ve 13 evropských zemích. V Česku se jej zúčastnilo 500 českých podniků s maximálním počtem 250 zaměstnanců.
Nymburk - Desetidenní měření ovzduší Státním zdravotním ústavem nepřineslo řešení pro obyvatele nymburského Zálabí, kteří od začátku roku trpí nepříjemným zápachem údajně z firmy Azos. Výsledná zpráva potvrdila, že limity pro spad nebyly překročeny ani na jednom z měřených míst.
Zlín - Výrobce obuvi značky Prestige, zlínská Moleda, připravila nový design této obuvi. Spolupracovala na něm s italským designérem. Společnost loni dosáhla tržeb asi 80 miliónů korun, vyrobila a prodala 145.000 párů obuvi, řekl dnes ředitel Jaroslav Navrátil. Firma zaměstnává 50 lidí.
Most – Rozšiřovaná obchodní zóna mezi Intersparem a 14. ZŠ se stává ukázkou mostecké globalizace. Dominují v ní zahraniční řetězce. Dokončuje se tam KFC, který přichází po loňském „mekáči“. Oživovaná oblast připomíná pražské předměstí.
Karlsruhe (Německo) - Německá galerie vystavuje živou kopii ucha Vincenta van Gogha. Americko-německá umělkyně ji vytvořila z genetického materiálu poskytnutého jedním z malířových příbuzných. Informovala o tom agentura AP.
Havlíčkův Brod – Společnost Bagela Baumaschinen ze severoněmeckého Kaltenkirchenu vyvinula unikátní systém recyklace starých živičných povrchů a již třicet let s ním dobývá celou Evropu i zámoří.
Božkovice - Už bez obav ze zdravotních komplikací mohou obyvatelé Božkovic, jedné z osad města Bystřice na Benešovsku, konzumovat pitnou vodu tekoucí z jejich obecního vodovodu.
V celé Evropě žije 150 milionů lidí, kteří trpí různými formami alergie. Toto číslo řadí alergické potíže mezi nejčastější chronická onemocnění Evropanů.
Nymburk - Desetidenní měření ovzduší Státním zdravotním ústavem nepřineslo řešení pro obyvatele nymburského Zálabí, kteří od začátku roku trpí nepříjemným zápachem údajně z firmy Azos.
Hoštka - S nákladem zhruba 14 milonů korun byla v Hoštce dokončena rekonstrukce čistírny odpadních vod. Nyní na ní již probíhá dvanáctiměsíční zkušební provoz.
Moskva - Francouzská fregata Surcouf, která od konce května pluje v Černém moři, provádí elektronický průzkum ruských vojenských zařízení v oblasti. Dnes to s odvoláním na ruské vojenské zdroje napsala agentura ITAR-TASS. NATO v souvislosti s ukrajinskou krizí vystupňovalo bezpečnostní opatření na své východní hranici a do Černého moře vyslalo lodě. Severoatlantická aliance již dříve uvedla, že její plavidla budou dodržovat všechny mezinárodní standardy.
Červená Řečice – O zápachu, který se loni začal šířit ze škrobárny v Červené Řečici, psal Deník už před půl rokem. Zdá se, že v poslední době došlo k jeho omezení.
Ingolstadt/Praha /FOTOGALERIE/ - Krátce po představení modernizovaného Audi A7 Sportback německá automobilka ukázala také omlazenou vrcholnou verzi s označením RS 7. Výkon zůstal stejný jako u předchůdce, změnily se vlastně jen detaily.
Božkovice – Už bez obav ze zdravotních komplikací mohou obyvatelé Božkovic, jedné z osad města Bystřice, konzumovat pitnou vodu tekoucí z jejich obecního vodovodu.
Svět masivních on-line her na hrdiny přivítal nejnovější přírůstek. Je jím novinka od společnosti NCSoft se spoustou ambicí, jak přilákat hráčské publikum. Třeba rychlé, akční souboje či výstavba vlastního obydlí. Jste připraveni vyrazit na planetu Nexus?
Praha - Letní měsíce jsou spojeny s pravidelnými výlety na chalupu či s letní dovolenou. Někteří z nás však potřebují být on-line (ať už z pracovních či jiných důvodů) i v těchto chvílích a na místech, kde často není dostupné běžné internetové připojení. Řešením pak může být mobilní internet do notebooku.
Plzeň – Čas jakoby se tu zastavil. Prasklá skla oken a vchodových dveří, plevel rašící ze zámkové dlažby a obrůstající oprýskanou a posprejovanou zeď. Že tohle místo kdysi bývala čerpací stanice, vědí pamětníci a ostatní to pochopí z nápisů.