Karlovy Vary - Až do 27. září můžete v galerii Supermarket wc v Karlových Varech u dolního nádraží navštívit výstavu českého designu. Výstava s názvem Kdo má židli, ten bydlí se tentokrát zaměřila na designový sedací nábytek moravské firmy TON.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Bourací práce jsou v plném proudu. Zadní část bývalé nové přádelny v Tepenské ulici v Náchodě mizí v nenávratnu. Investor, kterým je nizozemská společnost Protivítr Invest, se po dohodě s vedením města rozhodl na jejím místě prozatím vybudovat velkokapacitní parkoviště. Zbývající část budovy bude zachována a časem z ní vyroste obytné a nákupní centrum Tepna. Město tak o tuto „tepnu" Náchoda zcela nepřijde.
Český Krumlov – Notebook, tablet či takzvaný chytrý telefon se stane stále častější výbavou pacientů českokrumlovské nemocnice. Ta jako první v Jihočeském kraji bude nabízet volné připojení na internet pro všechny své klienty. A to zcela zdarma. S pomocí technologie Wi-Fi.
Praha – Energetická skupina ČEZ začne spolupracovat s automobilkou Škoda Auto na vývoji elektromobilů. Novináře o tom dnes informovali zástupci firem. ČEZ bude po dobu jednoho roku testovat dva elektromobily Škoda Octavia Green E Line a v Mladé Boleslavi postaví rychlodobíjecí stanice. Oba vozy dnes ČEZ převzal.
Brno – Zakázku na sto milionů korun získala brněnská stavební společnost OHL ŽS. Zrekonstruuje areál stáčírny minerální vody Bílinská kyselka v severních Čechách. Přestavbu zaplatí z šedesáti procent dotace z Evropské unie.
Březová nad Svitavou – Ve městě plánují obnovu veřejného osvětlení. „Máme připravený projekt. Vybíráme z několika nabídek," potvrdil starosta Martin Kiss.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Bourací práce jsou v plném proudu. Zadní část bývalé nové přádelny v Tepenské ulici v Náchodě mizí v nenávratnu. Investor, kterým je nizozemská společnost Protivítr Invest, se po dohodě s vedením města rozhodl na jejím místě prozatím vybudovat velkokapacitní parkoviště. Zbývající část budovy bude zachována a časem z ní vyroste obytné a nákupní centrum Tepna. Město tak o tuto „tepnu" Náchoda zcela nepřijde.
Opavsko - Každá reklama, která se tváří lákavě, nemusí být pravdivá. O tom určitě vědí své i napálení zákazníci z Opavska. Takové případy se v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů Moravskoslezského kraje objevují stále častěji.
Mnohé to napadlo hned po akvizici a nyní to máme potvrzeno od Sony černé na bílém. "Služby Gaikai se sice primárně zaměří na herní zařízení od Sony, ale časem tato technologie určitě zažije expanzi i do ostatních produktů od Sony," řekl šéf značky PlayStation Andrew House v rozhovoru pro Wall Street Journal.
Hradec Králové – Fakultní nemocnice Hradec Králové pořídila z prostředků Evropské unie moderní přístroje pro akutní rehabilitaci. Jedná se o široký soubor přístrojové techniky, která se zaměřuje na různé typy rehabilitační péče.
Praha - Vývoz zbraní a vojenského materiálu z Česka do celého světa loni klesl na 183,4 milionu eur (asi 4,7 miliardy korun). V roce 2010 vystoupal na rekordní hodnotu 217 milionů eur, tedy podle současného kurzu asi 5,53 miliardy korun.
Hodonínsko - Deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů hasilo v pátek večer 6. července požár zásobníku plynu v Dambořicích. Ten zasáhl blesk zhruba před devatenáctou hodinou při silné bouřce, která se přehnala Hodonínskem.
Písek - Městští strážníci zatím úspěšně hlídají sochy z písku na náplavce Otavy. Loni dvě poničili vandalové. Písečtí by chtěli atrakci u řeky uchránit do konce prázdnin.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na výměně výhybky na trase A pražského metra u stanice Náměstí Míru, kvůli které v těchto dnech část trasy nefunguje, se pracuje i v noci. Podle dispečera z jednotky Dopravní cesty Metro Ladislava Lipana by za provozu taková výměna udělat nešla.
Karlovy Vary - Firma Original Karlsbader Sprudelsalz po zkušebním provozu a testech technologií zahájila v Karlových Varech produkci vřídelní soli pro léčivé i kosmetické účely. Zatím to je několik tun měsíčně, výroba se však bude postupně zvyšovat s tím, jak budou uzavírány kontrakty s odběrateli.
Písek - Městští strážníci zatím úspěšně hlídají sochy z písku na náplavce Otavy. Loni dvě poničili vandalové. Písečtí by chtěli atrakci u řeky uchránit do konce prázdnin.
Hradec Králové – Fakultní nemocnice Hradec Králové pořídila z prostředků Evropské unie moderní přístroje pro akutní rehabilitaci. Jedná se o široký soubor přístrojové techniky, která se zaměřuje na různé typy rehabilitační péče.
Písek - Městští strážníci zatím úspěšně hlídají sochy z písku na náplavce Otavy. Loni dvě poničili vandalové. Písečtí by chtěli atrakci u řeky uchránit do konce prázdnin.
Karlovy Vary – Firma Original Karlsbader Sprudelsalz po zkušebním provozu a testech technologií zahájila v Karlových Varech produkci vřídelní soli pro léčivé i kosmetické účely.
Karlovarský kraj - Jste zvědaví, co a kolik toho Karlovarský kraj vlastní? Nyní máte šanci. Vedení kraje se téměř svléká do naha. Aplikace zájemcům na webu ukáže všechny parcely a budovy ve vlastnictví kraje, včetně těch, které jsou ve správě jednotlivých příspěvkových organizací, popřípadě v nájmu.
Karlovy Vary – V prostorách karlovarské Vřídelní kolonády uspořádala Galerie Minea – Carlsart ve spolupráci se Správou přírodníchléčivých zdrojů a kolonád, Fakultou umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem už dvanáctý festival uměleckého skla.
Jihlava - Během několika měsíců by měla být dokončena stavba objemově největší zakázky v historii společnosti PSJ závod na výrobu dřevotřískových desek nedaleko ruského Petrozavodsku.
Valašské Meziříčí - Největší tuzemský výrobce solárních panelů společnost Schott Solar ukončí během července a srpna výrobu ve Valašském Meziříčí. Důvodem zavření fabriky je prý levná asijská konkurence. O práci přijde asi 500 lidí. Podle ní je to letos jedno z největších propouštění, které tuzemské firmy ohlásily.
Sušice – Stavbou roku Plzeňského kraje se stala nová výrobní hala firmy CompoTech, která v Sušici funguje už deset let. Hala vznikala od „papírování" po stavbu přes dva a půl roku. Její majitelé chtěli vzdát přihlášením do soutěže hold architektům a městu Sušice.
Ústí nad Labem - Nejmodernější lanovka v České republice dostala od Drážního úřadu stopku. Dodavatel technologií totiž nedodal potřebnou dokumentaci. Od neděle tak kabinky nesvezly na Větruši jediného cestujícího.
Praha – Energetická společnost ČEZ dnes obdržela nabídky na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín od všech tří účastníků výběrového řízení. O zakázku se uchází americký Westinghouse, francouzská Areva a česko-ruské konsorcium Škoda JS, Gidropress a Atomstrojexport. Informoval o tom dnes ČEZ. Vítěz tendru má být vybrán během příštího roku, náklady na dostavbu se odhadují na 200 až 300 miliard korun.
Havlíčkův Brod – Sídlo firmy Automatizační technika je možná tak trochu skryté za vlakovým nádražím v Havířské ulici, ale jeho nenápadnou polohou se nenechte mýlit.
Jihlava - Během několika měsíců by měla být dokončena stavba objemově největší zakázky v historii společnosti PSJ – závod na výrobu dřevotřískových desek nedaleko ruského Petrozavodsku. Stavba si včetně dodávky kompletní technologie vyžádá náklady 3,8 miliardy korun. Zkušební provoz je naplánován na konec října, kompletní dokončení celé rozsáhlé zakázky je stanoveno na závěr roku, sdělil mluvčí PSJ Miroslav Fuks.
Ostrava – V poslední době zaznamenávají odborníci na vzdělávání nový trend – a sice zvyšující se zájem lidí o vlastní tvorbu a ruční práce. Muži se ve větší míře vracejí ke kutilství a modelaření, zatímco ženy oprašují pletací jehlice, šicí stroje a učí se nejrůznějším novým tvůrčím uměleckým technikám. A důvod? Podle odborníků jednoduchý.
Bystřice nad Pernštejnem - Projektovou přípravu a přípravu zakázky na zajištění stavby a provozování zimního stadionu neschválili bystřičtí zastupitelé.
Teplicko- Smyslem letních odstávek, které proběhnou během prázdninových měsíců, je kontrola a opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalších zařízení, které jinak v průběhu celého roku zajišťují bezproblémové a bezpečné vytápění a ohřev vody pro všechny zákazníky společnosti.
Ústí nad Labem - Lanová dráha na Větruši bude z technických důvodů od 1. 7. 2012 mimo provoz. Na takovou zprávu narazí návštěvníci webových stránek dopravního podniku.