Ústecký kraj – Když se v roce 2004 podepisovala realizační smlouva mezi státním podnikem Diamo a Sdružením Čistá Ostrava, jejímž lídrem je Geosan Group, neřešil se konečný způsob likvidace ostravských kalů.
Kutná Hora – Rekonstrukce Základní školy Jana Palacha je ve finále. Ač škola funguje normálním běžným způsobem, tak tečkou za téměř ročními opravami za bude čtvrteční slavnostní otevření.
Liberec - Technická univerzita v Liberci (TUL) chystá stavbu dalšího výzkumného a výukového komplexu za více než 420 milionů korun. Na tzv. budovu G získala škola dotaci z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a stavbu chce zahájit ještě letos.
Plzeň – Špičkově vybavené výzkumné centrum CENTEM, které bude svými více než 50 novými přístroji konkurovat významným laboratořím v Japonsku a USA, už rozjíždí nové projekty výzkumu materiálů. Zaměří se na vývoj fotovoltaických článků nové generace, laserových technologií a polymerních kompozitů.
Postřelmov – Požár galvanovny v závodě MEP Postřelmov způsobila závada na elektroinstalaci. Informaci potvrdil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Ani bilance škod nejsou pro závod katastrofické, jak se zpočátku předpokládalo, měly by být v řádu statisíců. Výrobu požár zásadně neohrozí.
Brno - Denně hodinu posiluje a chodí běhat do lesa. Nedělá to kvůli doporučení lékaře, ani se nepřipravuje na žádné sportovní utkání. Devětadvacetiletý Jaroslav se připravuje na konec světa. „Konec světa neznamená, že celá země vybuchne nebo ji vcucne černá díra,“ říká Jaroslav, který nechce zveřejnit své příjmení.
Praha – Čeští vědci vyvinuli unikátní metodu úpravy prostředku proti stárnutí glutathionu (GSH), která zrychlí a zlevní jeho výrobu ve formě lépe využitelné v organismu.
Kladensko/ Křivoklátsko -Nová mapa, která pomůže představivosti a realističtěji připomene, jak vypadají údolí, kopce i jiné útvary v Praze a okolí, je na trhu. A není zdaleka určena jen jako pomůcka při výuce zeměpisu.
V šestiminutové videorecenzi se dozvíte, co nového přináší druhý díl Batmana a zda se vyplatilo čtrnáctidenní čekání na PC verzi. Ta jako jediná obsahuje speciální efekty, díky nejnovější technologii DirectX 11.
Olomouc – V Moravském divadle v Olomouci zasahovali v pátek večer kvůli zahoření elektroinstalace hasiči. Kouř se začal šířit ze sklepních prostor ve chvíli, kdy v sále sledovali návštěvníci Verdiho operu Simon Boccanegra.
Severní Čechy - „Celý život jsem toužila mít dlouhé vlasy. Teď se mi to splnilo. Cítím se moc dobře!“ říká Gabriela Janáková z Ústí nad Labem, která je čtvrtou dámou, která se zúčastnila Egoo proměn s Deníky.
Třebíč - Jednou ze stěžejních staveb, kterou třebíčská radnice chystá pro příští dva roky, je přestavba plaveckého areálu Laguna na aquapark, který podle slov místostarosty Pavla Pacala město potřebuje.
Mostecko - Těžařská skupina Czech Coal chce v roce 2021 připojit do sítě novou uhelnou elektrárnu. Se správcem přenosové soustavy ČEPS uzavřela smlouvu o přidělení kapacity na výkon 660 megawattů.
Mostecko - Těžařská skupina Czech Coal chce v roce 2021 připojit do sítě novou uhelnou elektrárnu. Se správcem přenosové soustavy ČEPS uzavřela smlouvu o přidělení kapacity na výkon 660 megawattů.
Havlíčkův Brod - Tiskárny Havlíčkův Brod se zařadily k podnikům Havlíčkobrodska, které se letos rozhodly investovat obrovské prostředky do výrobních technologií.
Doloplazy – Obyvatele Doloplaz a přilehlých obcí vystrašili v poslední době prodejci filtrů na pitnou vodu. Tvrdili, že voda, která lidem teče z kohoutku, je nekvalitní a nehodí se k pití.
Benešov - Když lékař, Milič Řepa přicházel v prosinci 2008 z farmaceutické firmy na místo šéfa Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, těžko mohl tušit, že ve stejném období, jen o tři roky později, bude znovu odcházet. A také to, že se do farmaceutické firmy zase vrátí.
Havlíčkův Brod - Tiskárny Havlíčkův Brod se zařadily k podnikům Havlíčkobrodska, které se letos rozhodly investovat obrovské prostředky do výrobních technologií.
Proč tolik politiků z celého světa přijíždí na pohřeb Václava Havla, nebude mít jediné vysvětlení. Kromě toho, že se s ním mnozí znali a někteří spřátelili, přijíždějí jistě také vzdát hold hodnotám, které reprezentoval či symbolizoval a někteří využijí příležitosti naposledy se ukázat v jeho společnosti.
Prostějovsko - Obyvatele Doloplaz na Prostějovsku obcházejí prodejci filtrů na pitnou vodu s tvrzením, že voda z místního vodovodu má špatnou kvalitu. Podle vodohospodářů voda v obci odpovídá všem normám pro pitnou vodu a je dokonale pitná.
Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ - Grafické reprodukce stovky rytin holandského malíře Rembrandta si mohou prohlédnout ti, kteří navštíví do 26. prosince vrbenskou Střechu v ulici Ve Svahu. Za vstup na výstavu se neplatí.
Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/ - Grafické reprodukce stovky rytin holandského malíře Rembrandta si mohou prohlédnout ti, kteří navštíví do 26. prosince vrbenskou Střechu v ulici Ve Svahu. Za vstup na výstavu se neplatí.
Litvínov – V okrese má být druhé digitální kino. Lidé tak už nebudou muset na filmové novinky dlouho čekat nebo za nimi jezdit desítky kilometrů daleko. Kino v litvínovské Citadele by se mohlo dočkat digitalizace ještě v příštím roce.
Vrbno pod Pradědem /FOTOGALERIE/- Miniaturní bible, ale i nejstarší, vodě odolné, vydané technologií určenou pro americkou armádu nebo bible v exotických řečech můžete zhlédnout bezplatně do 29. prosince ve vrbenském Středisku chytrých aktivit Střecha.
Plzeň - Vedení vědecké knihovny se zřejmě nezmění, i nadále ji bude řídit dosavadní prozatímní šéf Daniel Bechný, který dříve působil v Západočeském muzeu v Plzni. Včera ho doporučila výběrová komise, jeho jmenování musí koncem prosince ještě schválit krajští radní.
Hodonín /NA VÝSTAVU DO MUZEA/ - V minulém roce měli možnost návštěvníci Masarykova muzea vidět zajímavou soubor mincí a medailí z doby císaře Františka Štěpána Lotrinského.
Hlubočky – Sněhové kanony v noci na pondělí sypaly umělý sníh na sjezdovku v Hlubočkách. Stejně tak v nadcházejících dnech chtějí provozovatelé jednoho z nejníže položených lyžařských středisek v kraji sněžit, aby v pátek mohli rozjet nový vlek a přivítat první lyžaře.
Hlubočky – Sněhové kanony v noci na pondělí sypaly umělý sníh na sjezdovku v Hlubočkách. Stejně tak v nadcházejících dnech chtějí provozovatelé jednoho z nejníže položených lyžařských středisek v kraji sněžit, aby v pátek mohli rozjet nový vlek a přivítat první lyžaře.
Šumperk/ Zábřeh – Dětští diváci i fandové nových filmových technologií si přijdou na své o vánočních prázdninách. Šumperské i zábřežské kino pro ně připravilo zajímavý program.
Osidlovat přelidněný svět může někomu připadat trochu uhozené. To ale jen do chvíle než Vám Anno 2070, naservíruje pozadí prodělané ekologické katastrofy s dramatickým zvýšením hladiny oceánů, která spláchla veškerou známou infrastrukturu a překreslila mapu všech světadílů.
Olomouc - Poslední klasický biograf v Olomouci, kino Metropol, zvedl ceny. Běžné večerní představení zdražilo o zhruba dvacet korun. Podle vedení Metropolu je výše vstupného na úrovni ceníku v kinech v menších městech. Dětským návštěvníkům nově přibude promítání v sobotu a v kavárně.
Olomouc - Poslední klasický biograf v Olomouci, kino Metropol, zvedl ceny. Běžné večerní představení zdražilo o zhruba dvacet korun. Podle vedení Metropolu je výše vstupného na úrovni ceníku v kinech v menších městech. Dětským návštěvníkům nově přibude promítání v sobotu a v kavárně.
EA oznámili nový titul ze série Command & Conquer: Alliances. Jedná se o MMORTS (online real-time strategii), která poběží na všech zařízeních, která podporují prohlížeč s technologií HTML5.
Teherán - Budou-li USA dál narušovat íránský vzdušný prostor špionážními letadly, bude Írán americká letadla zabavovat. Prohlásil to dnes bývalý íránský ministr obrany Alí Šamchání. V Íránu bylo 4. prosince zadrženo americké bezpilotní letadlo. Íránci z něj získávají technické údaje a chtějí podle nich podobné stroje sami vyrábět.
Brno – Den otevřených dveří Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií brněnského Vysokého učení technického v pátek zpestřil závod solárních vozítek. Soutěžní týmy použily k jejich stavbě populární stavebnici Merkur. „Zvítězil tým Gibonů z boskovického gymnázia,“ informoval docent Jiří Háze.
Zlín - Pokud by udeřila zima, jsou prý Technické služby Zlín připraveny. Opět na ně čeká řádná porce 236 kilometrů silnic, 137 kilometrů chodníků, 51 tisíc metrů čtverečních volných prostranství, přechodů i parkovacích ploch, a 260 zastávek.
Liberec - Díky evropským dotacím z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod se mohou žáci SOU nábytkářského a SOŠ v Liberci – Kateřinkách naučit obsluhovat a programovat jedno z nejmodernějších CNC (počítačem řízených) dřevoobráběcích center renomované německé firmy Homag.