![](https://g.denik.cz/43/3c/pest_nasili_0903_prazena-list-l.jpg)
Dostal pěstmi do hlavy, pak ho okradli o 7 tisíc
Olomoucký kraj– Policie pátrá po lupičích, kteří v obci Postřelmůvek na Šumpersku přepadli, zbili a okradli muže. O pomoc prosí i případné svědky.
Olomoucký kraj– Policie pátrá po lupičích, kteří v obci Postřelmůvek na Šumpersku přepadli, zbili a okradli muže. O pomoc prosí i případné svědky.
Dačicko/VÝZVA/ – S žádostí o pomoc při objasnění události z minulého pátku se na veřejnost obracejí policisté z obvodního oddělení v Dačicích.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, i v novém roce 2010 pokračujeme s fotosoutěží Dítě Slováckých novin. S fotografiemi dětí se budeme potkávat až do konce roku, kdy se finalisté jednotlivých měsíců utkají o titul Dítě Slováckých novin 2010.
Strakonice - Pohotovost od pátku 2. do neděle 4. dubna.
Praha – Ještě před dvaceti lety to býval nejrychlejší způsob komunikace, a přestože ho vytlačily mobily, faxy či e-maily, na odpis ještě není.
Prostějovsko - Policisté v těchto dnech vyhlásili pátrání po třech lidech z Prostějovska. Pokud víte, kde se v současnosti hledané osoby nachází, ozvěte se na kterékoli oddělení Policie ČR, telefonní číslo 158 nebo přímo prostějovským policistům na linku 974781326.
Frýdek-Místek – Pár smutných dětských očí čekajících na rozveselení a útěchu. I tak může vypadat první kontakt pro ty, kteří se rozhodnou vyplnit volné chvíle dětským pacientům v Nemocnici ve Frýdku-Místku.
Šumperk - Speciální akci s názvem „Velikonoční odběr“ připravuje pro všechny dobrovolné dárce krve Transfúzní služba Šumperk. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou ve čtvrtek 1. a v pátek 2. dubna darovat krev či plazmu, budou obdarováni dárkem.
Hodonín - Nonstop čtyřiadvacetihodinové čtení Nového zákona přímo před budovou městské knihovny se v předvelikonočním týdnu chystá také letos v Hodoníně.
Domažlice/Horšovský Týn – Policisté hledají výtečníka, který ujel od nehody.
Ostrava - Policisté pátrají po neznámém řidiči, který v Ostravě srazil osmiletou dívku jedoucí na kole. Zraněnou dívku předal svědkyni a z místa odjel, aniž by podle policie přivolal záchranáře.
Pardubice - Policisté pátrají po 46leté ženě z Pardubic. O pomoc prosí veřejnost.
Třtice - Při procházce našel Rakovničan nebezpečný poklad.
Zlínský kraj – Smích, ale i nesmyslné bláboly či dokonce vulgární urážky. To vše si denně musejí vyslechnout pracovníci operačních středisek policistů či hasičů.
Ostrava- Policisté pátrají po zloději, který před několika dny kradl na čerpací stanici na Plzeňské ulici v Ostravě-Vítkovicích. Muž se do objektu dostal nad ránem přes zadní část budovy.
Opava - Blade Nights Oplajn již brzy vstoupí do svého šestého ročníku. Na první jízdu se milovníci tohoto sportu vydají v sobotu 8. května.
Frýdek-Místek – Statutární město Frýdek-Místek zřídilo v Penzionu pro seniory jednotku odlehčovací pobytové služby.
Hodonín - Vysvětlit předškoláčkům, kdo jsou hasiči, co vlastně dělají a jak je ve městě najít, předvést hasičskou uniformu i výzbroj, naučit je důležitá telefonní čísla a hlavně jak se zachovat, když uvidí někde v blízkosti „zlý“ oheň, který nevychází z táboráku ani plynové plotýnky na sporáku, přijeli dětem do mateřské školy v Jilemnického ulici v Hodoníně dobrovolní hasiči.
Strakonice - Pohotovost od pátku 26. do neděle 28. března.
Hořovice - Rozčilují vás poškozené chodníky nebo rozházené odpadky kolem popelnic? V případě, že bydlíte v Hořovicích, máte nyní mimořádnou příležitost upozornit na nepořádek úředníky města.
Roudnice nad Labem /FOTOGALERIE/ - Dosud neznámý nemaskovaný pachatel přepadl krátce před jedenáctou hodinou roudnickou pobočku Komerční banky.
Třinec – Zájemci mohou v dubnu za výhodných podmínek využít moderního laseru na ambulanci lékařské kosmetiky Nemocnice Třinec.
Kutná Hora - Okresní fotbalový svaz Kutná Hora pořádá v termínu 26., 28., 29. dubna, 3. a 7. května 2010 na ZŠ Kamenná stezka školení nových trenérů kopané licence C a doškolení trenérů licence C.
Prostějovsko - Policisté v těchto dnech vyhlásili pátrání po třech lidech z Prostějovska. Pokud víte, kde se v současnosti hledané osoby nachází, ozvěte se na kterékoli oddělení Policie ČR, telefonní číslo 158 nebo přímo prostějovským policistům na linku 974781326.
Klatovy – Florbalový turnaj pro základní a střední školy pořádá Dům dětí a mládeže Klatovy (DDM) o velikonočních prázdninách, ve čtvrtek 1. dubna.
Chomutovsko - Co vypadá jako nevinný vtip, často přeroste v nebezpečnou šikanu.
Lazinov - K záchraně psa, který uvízl v neděli kolem páté hodiny odpolední na zamrzlé hladině nádrže Křetínky v Lazinově, museli vyrazit hasiči z Kunštátu i z Boskovic.
Ostrava- Plynaři chtějí zjistit, jestli v domácnostech a u dalších odběratelů zemního plynu nedochází k jeho úniku. Proto na období odpondělí dostředy nachystali zvýšenou nárazovou odorizaci.
Moravskoslezský kraj – Plynaři chtějí zjistit, jestli v domácnostech a u dalších odběratelů zemního plynu nedochází k jeho úniku. Proto na období od 22. března do 24. března nachystali zvýšenou nárazovou odorizaci.
Stochov - Policistky preventivně informační skupiny zavítaly mezi seniory do Stochova.
Třinec – Den otevřených dveří v Lékárně Nemocnice Třinec se uskuteční ve čtvrtek 25. března.
Zásmuky /FOTO/ - K loupežnému přepadení došlo v pátek 19. března před desátou hodinou v pobočce České spořitelny v Zásmukách.
Havlíčkův Brod – Východočeské hokejové derby. Takový náboj bude mít sobotní zápas mezi Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem v Třebechovicích pod Orebem.
Kladno - Kladenský Fanklub HC Poldi upozorňuje před na poslední chvíli před pátečním duelem play-out Mladá Boleslav - Kladno na dů)ležité změny při nákupu vstupenek.
Opava – Trenér brankářů Slezského FC Opava a bývalý ligový gólman Vilém Axmann pořádá trénink s brankářskou specializací. První akce je vypsaná pro ročníky 1994 a 1995.
Strakonice - Pohotovost od pátku 19. do neděle 21. března.
Vysočina – Očkování proti chřipce H1N1 prakticky nikoho neláká.
Mělník - Tenisový oddíl SK Mělník pořádá nábor do tenisové školy.
Jeseníky – Ačkoliv na Hané už se naplno hlásí jaro, Jeseníky se ještě se zimou neloučí. Na svazích je stále dost sněhu a zatím zůstávají v provozu všechna horská střediska, i když některá již jen o víkendech.
Strakonice – V pondělí 22. března a v úterý 23. března budou prováděny manipulace na vodovodní síti.
Jeseníky /TABULKA, FOTOGALERIE/ – Jeseníky se ještě se zimou neloučí, zatím nadále zůstávají v provozu všechna horská střediska, i když některá již jen o víkendech. Na své si na horách přijdou vyznavači sjezdového i běžeckého lyžování, podmínky pro zimní sporty jsou výborné a navíc se již většinou lyžuje za mimosezónní ceny.
Kladno - Besedu na téma Sebeobrana staršího člověka uspořádali v minulých dnech strážníci Městské policie Kladno pro místní diabetiky.
Žďársko – Především přimět děti k tomu, aby si více všímaly přírody okolo sebe, si klade za cíl nová soutěž s názvem I malý příběh je vždy jedinečný. Jejími organizátory je Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy a žďárská Základní škola Švermova.
České Budějovice – Soutěž pro fanoušky o místo na střídačce fotbalistů Dynama Č. Budějovice při zápasech I. ligy pokračuje tentokráte hned po nedělní lize s Libercem.
Chebsko – Elektronický formulář sám navádí občany, co mají vyplnit. V platnosti ale i nadále zůstává telefonní hlášení pálení klestí, ovšem nikoliv na linkách tísňového volání.
Vítkov /FOTOGALERIE/ - Přes padesát let sídlí v budově na Komenského ulici policisté. Nejprve v půlce dvojdomu, později v celém. Od včerejška pak i ve zbrusu nových prostorách recepce.
Sokolovsko – Pokud budou chtít domkaři, chataři, ale třeba i firmy ohlásit, že budou pálit klestí, nemusí se už zdržovat hledáním telefonního čísla na operační střediska.
Kutnohorsko - Aneta Langerová vystoupí v rámci své koncertní šňůry „Jsem Tour 010“ také na Kutnohorsku. Již tuto sobotu od půl deváté večer si ji budou moci užít fanoušci v sále hotelu Grand v Čáslavi.
Nymburk - Miroslava Šťastná skončila na mistrovství republiky kadeřnic na krásném druhém místě.
Tachov - Co se také nestalo, šatnu volejbalistek navštívil zloděj