
Hasiči ve Cvikově slaví 150 let
Cvikov - Výročí 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů si v sobotu 17. června připomenou ve Cvikově.
Cvikov - Výročí 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů si v sobotu 17. června připomenou ve Cvikově.
Plzeň – Jakmile začne být hezké počasí, vypravuje se kapela Tři sestry na tradiční letní Radegast tour. Začalo 12. května, skončí v září.
Náměstí plné lidí, humorné historky a nesmrtelné hity v podání českých a slovenských hudebních hvězd. Taková bývá každoročně Akuna show na náměstí T. G. Masaryka, kterou si nenechají ujít tisíce Přerovanů.
Litoměřice - Téměř osmdesát tisíc navštívených stránek s fotogaleriemi z Hasičských slavností 2017 v Litoměřicích pokořilo dosavadní čtenářský rekord z předloňského leteckého dne v Roudnici nad Labem Memoriál air show. Tehdy bylo zobrazeno něco přes sedmdesát tisíc stránek.
17. ročník festivalu Svojšice proběhne již 16. června v letním areálu Svojšice u Pardubic. Na festivalu vystoupí 30 umělců na 3 stageích a někteří DJs se představí v Čechách poprvé.
Knovíz – Knovíz u Slaného se těší na další skvělou sportovní show plnou hvězd. Na Memoriál Michala Ježka dorazí v sobotu hvězdná sestava nejen kladenských hokejistů v čele s Jakubem Voráčkem.
Chotěboř – Letiště v Počátkách v těchto dnech přitahuje pozornost všech obdivovatelů vzdušným piruet a krkolomných kousků vysoko na nebi. Ve středu tu odstartovalo Mistrovství České republiky v akrobatickém létání.
Šluknovsko – V Děčíně městské slavnosti již proběhly, ve Šluknovském výběžku se na ně ale teprve chystají. Městské i zámecké slavnosti nabídnou stejně jako každý rok bohatý program.
Pardubice – Gurmánský festival se koná již tento víkend na pardubickém závodišti. Pro návštěvníky je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show šéfkuchařů a další bohatý program.
Hradec Králové - Někteří je považují za vandaly, jiní za umělce ulic. A právě tu uměleckou část ukáže ve středu mezi 14. a 19. hodinou Graffiti Street Jam na hradeckém Ulrichově náměstí.
Ralsko - Součástí dvoudenního programu na Skelné huti v Ralsku bude tradiční národní šampionát v práci s motorovou pilou a soutěž operátorů vyvážecích souprav.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ - System of a Down přivezli výběr svých největší hitů a prali je do posluchačů hlasitě a energicky. Serj Tankian nevedl ani žádné dlouhé projevy. Poprvé promluvil až ke konci show.
Ředitelka Festivalu v ulicích, jedné z největších události léta v Ostravě, Petra Hradilová byla hostem ON-LINE rozhovoru Deníku. Jeho sedmý ročník už pomalu klepe na dveře - uskuteční se 30. června a 1. července v centru moravskoslezské metropole.
Tanec, akrobatická čísla, parodie, odkazy na staré filmy. Nový cirkus střižený kouzly. A nálada Divokého západu. To je Deadtown, nový projekt bratrů Formanů.
Jihlava – O víkendu v krajském městě vzduchem létaly sekery a hučely motorové pily. Konal se tu totiž dřevorubecký závod, který je součástí evropského seriálu Eurojack. Dva závodníky dokonce přijela natáčet belgická veřejnoprávní televize VRT. Tuto dřevorubeckou podívanou si v jihlavském parku Heulos nenechaly ujít stovky diváků.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hmyzí, brutální papriková i další show, největší kulinářské hvězdy v akci, tradiční i nezvyklé pochoutky. To vše nabídl první ostravský ročník Garden Food Festivalu, který se o víkendu konal v Dolní oblasti Vítkovice.
/VIDEO/ Hmyzí, brutální papriková i další show, největší kulinářské hvězdy v akci, tradiční i nezvyklé pochoutky. To vše nabídl první ostravský ročník Garden Food Festivalu, který se o víkendu konal v Dolní oblasti Vítkovice.
Nový Dvůr - Letiště nad vesničkou Nový dvůr opět patřilo desítkám modelářů. Konal se totiž další ročník Air show modelářského klubu Drápalík.
Ústí nad Labem - Sedmiletá Helenka z Klíše i její maminku Středověká muzejní noc v Ústí nadchla. „V muzeu jsem si zkusila různé dílničky, vyrobila si hrot šípu. Když hořely ty ohně tady na náměstí, trošku jsem se bála," přiznala žákyně první třídy.
/FOTOGALERIE/ Rekordních devětatřicet organizací se v sobotu zapojilo do devátého ročníku kulturního festivalu Ostravská muzejní noc. Lidé mohli od podvečerních hodin až do půlnoci bezplatně navštívit zajímavá místa Ostravy. Využily toho tisíce lidí.
Brno /ROZHOVOR/ – Již dvě desetiletí nastává v Brně na přelomu května a června doba, kdy se obloha nad městem rozzáří barevnými obrazci, které na nebe kreslí ohňostrůjci. U zrodu festivalu Ignis Brunensis od začátku stojí i designér ohňostrojů Jaroslav Štolba, který je nejen technickým ředitelem akce, ale letos navrhl i dvě show, první soutěžní a závěrečný epilog nad Špilberkem.
Brno – Salvy výbuchů, nebe ozářené pestrobarevnými světelnými efekty. Impozantní ohňostrojová show rozsvítila v sobotu večer oblohu nad Brněnskou přehradou. „Představení Pyro rapsodie zhlédlo podle odhadů policie 180 tisíc diváků," sdělil za pořadatele Ondřej Morávek. Ohňostroj německého týmu IP Innovative Pyrotechnik byl v pořadí třetí soutěžní z mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis.
Kunštát /REPORTÁŽ/ – Zedník na lešení není žádná vzácnost. Ale dívat se pod ruce bednáři, skláři nebo mistru koláři, to už se nepoštěstí každý den. A co teprve, když si člověk může vzít do ruky dláto nebo zatočit nohama hrnčířským kruhem. Je libo společný snímek s vyfintěným panstvem z doby císařovny Sisi nebo známými herci? V Kunštátu na Blanensku na dvoudenních Svátcích řemesel byla kromě těchto možností k vidění i koňská show.
Písek /VIDEO/ - Historický průvod prošel městem a na Velkém náměstí pak následovala historická část programu. Když se setmělo, byla připravena ohňová show, barokní ohňostroj a jako vrchol večera videomapping promítaný na budovu radnice. Ten si mohou návštěvníci slavnosti užít ještě v sobotu večer.
Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.
Ústí nad Labem - Hudbou tvrdou i melodickou zpestří vystoupení regionálních skupin na Pivovarských slavnostech v sobotu navečer v Letním kině děčínští A New Chapter.
Muzejní noc, Noc kostelů, Cirkus v Porubě, ohňostroj v Polance, den s vojáky v Klimkovicích, jazz na hradě, lety balonem, Garden Food Festival a spoustu dalších akcí nabízí nadcházející víkend v Ostravě a okolí.
Přinášíme výběr nejzajímavějších akcí, které se o víkendu konají na Šumpersku a Jesenicku.
Písecko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů.
Nymburk – Pískové kurty na nymburském náměstí jsou již připraveny, velká beachvolejbalová show může začít. První hráči i diváci jsou nažhaveni.
Dvaadvacátý ročník bubenické show, letos ovšem pod novým názvem Kroměříž bubnuje, se konal ve středu 7. června večer na nádvoří tamní radnice.
Hodonín, Břeclav – Skvělé výkony na trampolíně, klaun Adrien, volný výcvik dvanácti arabských plnokrevníků nebo akrobacie ve výškách šapitó. To je jen část nabídky Národního cirkusu originál Berousek, který bude až do konce týdne bavit diváky v Hodoníně. „Z dvouapůlhodinového programu bych určitě upozornila na medvědy, kteří budou jezdit na motorkách," nastínila další atrakci Marie Berousková.
Vrbová Lhota /FOTOGALERIE/ - Nebyl to obyčejný čtvrtek. Basketbal, hvězdní sportovci, zábava. A nové míče pro děti ze školy ve Vrbové Lhotě. Školáci prožili basketbalovou show, o jaké se jim nesnilo.
Vrbová Lhota /FOTOGALERIE/ - Nebyl to obyčejný čtvrtek. Basketbal, hvězdní sportovci, zábava. A nové míče pro děti ze školy ve Vrbové Lhotě. Školáci prožili basketbalovou show, o jaké se jim nesnilo.
Premiérové díly pořadu The Grand Tour přijdou možná dřív, než jsme vůbec čekali. A přestože si má show zachovat stejnou kostru jako v první řadě, dočkáme se prý i změn.
Písecko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů.
Brno – Žádný ambice, souboj, žárlivost, jen radost. To je slogan, jímž známý český rapper Vladimir 518 ověnčil svoji novou desku Ultra! Ultra! Představí ji v brněnské premiéře v pátek na Flédě.
Nadcházející víkend bude v Karviné ve znamení hudby a zábavy.
Vyškov – Svátek, show, nebo maraton? Asi od všeho něco. Vyberte si. V každém případě třetí ročník florbalového Open Fair Vyškov 2017 proběhl ke všeobecné spokojenosti.
Do zákulisí pustí muzea, galerie, kluby, knihovny, budou scénická vystoupení, ale i cirkusová show.
Kralupy nad Vltavou - Taneční skupina Naděje zorganizovala na závěr letošní sezony v kralupském kulturním a společenském středisku Vltava show, která se fakticky stala průřezem letošní činnosti.
Habry – Už třetí ročník gastronomického festivalu se blíží.
Plzeň - Noc s operou je letos v lochotínském amfiteátru na programu teprve potřetí, avšak vypadá to, že si srdce Plzeňanů získala. První dva ročníky se chlubí několikatisícovou návštěvností a letos organizátoři s potěšením sledují, jak mnoho lístků je několik týdnů před letošní Nocí s operou už rozebráno.
Všehrdy /FOTO/ – Odsouzení hráli, zpívali a tančili. Výtěžek z akce pomůže dobré věci.
Jedinečná výstavní show představí šedesát let fenomenální dráhy Karla Gotta. Zdravotní stav Mistra se ale v posledních dnech zhoršil. Zrušil svůj koncert na hoře Butkov na Slovensku. Může za to zánět dutin a horních cest dýchacích.
Tuchlovice - Rozlehlé prostory pro pořádání Dne dětí poskytlo šachovnicové náměstí v Tuchlovicích. Stalo se tak Velkým zábavním parkem. Už od 14 hodin si děti mohly užívat atrakce, soutěže, pirátskou stezku za pokladem. Nechyběly ani stánky se sladkostmi.
Rakovník - V rámci Tři sestry Radegast tour 2017 zavítala v sobotu proslulá kapela Tři sestry se svými hosty také do Rakovníka. V areálu rakovnického letiště panovala skvělá atmosféra, lidé se bavili, pivo teklo proudem a až k pódiu se linula vůně pečených klobás.
Plzeň - V amfiteátru za Plazou se v sobotu uskutečnila poslední část letošního Komedy festu, který i tentokrát nabídl návštěvníkům pestrý humor z celé České republiky. Zájemci mohli během uplynulého týdne navštívit v Měšťanské besedě několik představení.
Třebívlice - Bohatý program připravili dětem u příležitosti oslav Dětského dne na Ranči pod Skálou v Třebívlicích.
Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Nad hladinou Brněnské přehrady jsou slyšet silné výbuchy. Přihlížející lidé ale nepanikaří. Tiše přihlížejí strhující světelné show, která se právě odehrává nad vodou. Je sobota večer a na okraji Brna právě návštěvníci sledují první soutěžní ohňostroj dvacátého ročníku přehlídky Ignis Brunensis.