PRAHA - Výstavy lidských těl umožňuje jedinečná metoda. „Říkám tomu plastinace. Vyvinul jsem ji v roce 1977. Pracoval jsem tehdy v anatomickém institutu univerzity v Heidelberku. Díval jsem se na preparát zalitý do kvádru umělé hmoty a napadlo mne, proč by speciální umělá hmota nemohla tkáně stabilizovat zevnitř,“ vysvětluje vynálezce metody Gunther von Hagens.
LIBEŇ -Domem otřásl velký výbuch. Překvapení nájemníci byli zděšeni, zrovna tak i matka, jejíž syn se krátce před ohlušující detonací uzamkl ve svém pokoji. Výbuch zapříčinil právě on. Chlapcova záliba v chemických pokusech a třaskavinách vůbec tak v minulých dnech přinesla svou krvavou daň. Devatenáctiletý chlapec si totiž neopatrnou manipulací s nebezpečnými chemikáliemi přivodil velmi těžké zranění hlavy.
WASHINGTON - Vitamin D a takzvané nenasycené mastné kyseliny omega-3, na něž jsou bohaté některé ryby, prý mohou omezit riziko degenerace oční sítnice, která přichází s věkem a může znamenat postupnou ztrátu vidění.
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Patronovou rozbušku si k hlavě přiložil a poté výbušninu odpálil dvaapadesátiletý muž z Nového Města na Moravě. Na místě zemřel.
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Patronovou rozbušku si k hlavě přiložil a poté výbušninu odpálil dvaapadesátiletý muž z Nového Města na Moravě. Na místě zemřel.
PROSTĚJOV - Zatímco domácnosti díky mírnému počasí letošní zimy ušetřily na vytápění a obecní úřady na údržbě komunikací, ryby na ni doplatily. Z drozdovického rybníka téměř v centru Prostějova teď rybáři denně vyloví desítky mrtvých ryb. Vysílené po zimě nezvládly nápor jarních virémií.
PRAHA - Miminko má při narození v organismu 25 gramů vápníku a dospělý člověk ho má přibližně 1200 gramů. Naprostá většina vápníku je uložena v kostech a zubech. Jen půl procenta je ho v měkkých tkáních a krevní plazmě.
BRUSEL/ŠTRASBURK - Evropští poslanci dnes po složitých a dlouhých vyjednáváních schválili nová pravidla pro moderní léčebné postupy, včetně genových a buněčných terapií a tkáňového inženýrství.
ROCHESTER - Nová metoda výroby vakcíny je rychlejší a efektivnější. V případě hrozivé epidemie vědci dokážou vyrobit velké množství za krátkou dobu, což může zachránit miliony lidí na celém světě.
LONDÝN - Britským vědcům se údajně poprvé v historii podařilo "vypěstovat" z kmenových buněk část lidského srdce. Informoval o tom britský list The Guardian.