Třeboň – V policejní cele čeká nyní na vazbu devětačtyřicetiletý muž, který v sobotu kolem 20.40 hodin doma slovně napadal svou manželku. „Ženě vyhrožoval nejen zabitím, ale také tím, že společně s ní zapálí i jejich rodinný dům," uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.
Třeboň – V policejní cele čeká nyní na vazbu devětačtyřicetiletý muž, který v sobotu kolem 20.40 hodin doma slovně napadal svou manželku. „Ženě vyhrožoval nejen zabitím, ale také tím, že společně s ní zapálí i jejich rodinný dům," uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.
Třeboň - Jihočeští rybáři začali lovit rybník Svět. Ten má rozlohu 214 hektarů a očekává se, že letos vydá tisíc metráků kaprů a dvacet metráků candátů. Všechny ryby jsou určeny na vánoční trh do celé republiky.
Prachaticko – Poslední kolo se o víkendu hraje v krajském fotbalovém přeboru. Nebudou to však poslední mistrovské zápasy pro všechny týmy, o týden později budou na programu ještě dohrávky zápasů z konce října, kdy jižní Čechy zaplavil sníh. Z celků na Prachaticku se dohrávka bude týkat pouze Lažišťských, kteří pojedou do Jankova.
České Budějovice - V sobotu 17. listopadu se v Českých Budějovicích uskuteční plánovaná demonstrace proti jmenování Vítězslavy Baborové z KSČM krajskou radní pro školství a kulturu. Zúčastní se jí zřejmě studenti z několika jihočeských škol. Organizátoři z Třeboně totiž od pondělka strhli na svou stranu řadu lidí
České Budějovice - V sobotu se v Českých Budějovicích uskuteční plánovaná demonstrace proti jmenování Vítězslavy Baborové z KSČM krajskou radní pro školství a kulturu. Zúčastní se jí zřejmě studenti z několika jihočeských škol. Organizátoři z Třeboně totiž od pondělka strhli na svou stranu řadu lidí
Plzeň/Prostějov – Boxeři mají za sebou třetí kolo české extraligy. K poslednímu duelu Prostějova v tomto roce se vydali boxeři do ringu nováčka soutěže Plzně. Zápas nebyl pro lídra soutěže jednoduchý, protože v jeho sestavě chyběly jak zahraniční posily, tak zraněný Král, což zapříčinilo značné změny v sestavě, přesto se boxerům podařilo vybojovat remízu a upevnit si místo v čele tabulky.
České Budějovice - V sobotu se v Českých Budějovicích uskuteční plánovaná demonstrace proti jmenování Vítězslavy Baborové z KSČM krajskou radní pro školství a kulturu. Zúčastní se jí zřejmě studenti z několika jihočeských škol. Organizátoři z Třeboně totiž od pondělka strhli na svou stranu řadu lidí.
Vsetín – Cesta házenkářů Zbrojovky Vsetín Českým pohárem skončila ve třetím kole. Svěřenci trenéra Lubomíra Liby prohráli na domácí palubovce s extraligovými Hranicemi o devět branek a s druhou nejvýznamnější českou soutěží se rozloučili se ctí.
Čkyně – Domácí fotbalisté hostili ve 14. kole Chance Krajského přeboru hráče z Jankova. Čkyně potřebovala nutně bodovat a po sympatickém výkonu z Písku si na Jankov, v posledních letech méně oblíbeného soupeře, věřila. Když už směřovala za třemi body, tak minutu před koncem zápasu o své vedení přišla.
Strakonicko – To, že má být komunistka Vítězslava Baborová krajskou radní pro školství a kulturu, zapůsobilo jako olej do ohně. Studenti z třeboňského gymnázia žádají hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) o její nahrazení nekomunistickým kandidátem a pokud ke změně nedojde, připravují na sobotu 17. listopadu v Českých Budějovicích demonstraci. Jaké jsou reakce některých ředitelů středních škol na Strakonicku?
Třeboň - Je to tu znovu. Třiadvacet let po sametové revoluci studenti opět vyhlašují stávkovou pohotovost a hrozí demonstrací. Na třeboňském gymnáziu sílí protesty proti jmenování Vítězslavy Baborové (KSČM) krajskou radní pro školství a kulturu. Podporuje je i petice s více než čtyřmi tisíci podpisů.
Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Pivovarnická budoucnost nabídne Kutnohorákům světlou čtrnáctku Sedlec a tmavý Kostnický ležák. Alespoň podle vize Jana Chejna. Majitele budovy bývalého pivovaru v Sedlci.
České Budějovice - Protesty proti jmenování komunistické kandidátky Vítězslavy Baborové do funkce krajské radní pro školství a kulturu sílí. Petice proti obsazení zmíněného rezortu právě KSČM, kterou inicioval učitel Martin Rosocha z Třeboně, má přes čtyři tisíce podpisů.
Kutná Hora – Boj o záchranu pivovaru v Sedlci leží na bedrech jeho majitele Jana Chejna. Akademický malíř a restaurátor si podle svých slov splnil sen a může konečně pracovat na svém.
Třeboň /ANKETA/ - Na třeboňském gymnáziu vznikla petice proti jmenování Vítězslavy Baborové z komunistické strany krajskou radní pro školství a kulturu. Podpořil ji i rektor Jihočeské univerzity. Studenti navíc vyhlásili stávkovou pohotovost a pokud hejtman nezmění své stanovisko, chtějí v sobotu demonstrovat na českobudějovickém náměstí
Třeboň - Na třeboňském gymnáziu vznikla petice proti jmenování Vítězslavy Baborové z komunistické strany krajskou radní pro školství a kulturu. Podpořil ji i rektor Jihočeské univerzity. Studenti navíc vyhlásili stávkovou pohotovost a pokud hejtman nezmění své stanovisko, chtějí v sobotu demonstrovat na českobudějovickém náměstí.
Třeboň – Je to tu znovu. Třiadvacet let po sametové revoluci studenti opět vyhlašují stávkovou pohotovost a hrozí demonstrací. Hlasujte v anketě, zda je protest oprávněný.
Třeboň – Na své třiašedesáté narozeniny dlouho nezapomene muž z Českobudějovicka, který se v sobotu kolem poledne postřelil na parkovišti před prodejnou potravin.
Jižní Čechy – Krajský přebor fotbalistů měl ve 14. kole na programu derby, v němž Třeboň na domácí půdě porazila Jindřichův Hradec, ačkoliv hrála více než poločas o deseti bez vyloučeného gólmana Tomáše Skály.
Třeboň – Na své třiašedesáté narozeniny dlouho nezapomene muž z Českobudějovicka, který se v sobotu kolem poledne postřelil na parkovišti před prodejnou potravin.
České Budějovice - Protesty proti jmenování komunistické kandidátky Vítězslavy Baborové do funkce krajské radní pro školství a kulturu sílí. Petice proti obsazení zmíněného rezortu právě KSČM, kterou inicioval učitel Martin Rosocha z Třeboně, má přes čtyři tisíce podpisů.
Jindřichohradecko – Vážení čtenáři, opět vám přinášíme komentovaný přehled nejdůležitějších událostí, které se v uplynulém týdnu odehrály na Jindřichohradecku.
Třeboňsko – Řidiči na trase Jindřichův Hradec – Třeboň nejenom, že musejí volit objížďku přes Lomnici nad Lužnicí kvůli uzavírce ve Staré Hlíně, ale nyní musejí počítat také se zdržením a kolonami u Dolní Lhoty.
Jižní Čechy – Téměř čtyři týdny nejistoty Jihočechům skončily. Od včerejška už oficiálně vědí, kteří politici jim po krajských volbách budou vládnout a jaké cíle plánují prosadit.
České Budějovice – Krajský soud zahájil insolvenční řízení a vyzval věřitele k podání informací o případném majetku a odporovatelných právních úkonech následujících dlužníků: YTONA, s. r. o. v likvidaci, Prachatice (27 INS 27613/2012), a SKAMA, s. r. o. v likvidaci, Strakonice (26 INS 27608/2012).
Jindřichohradecko - Zima se blíží mílovými kroky a obyvatelé měst na Jindřichohradecku se začínají ptát, jakým způsobem se budou uklízeny ulice a chodníky před jejich domy.
České Budějovice – Krajský soud rozhodl v dalších insolvenčních věcech. Schválil například prodej bytu dlužnice Jitky Kovačičové, Zdíkov (25 INS 11413/2011), v holandské aukci s vyvolávací cenou dle znaleckého posudku. S metodou souhlasil zajištěný věřitel.
Českobudějovicko – Příznivé počasí i váhové přírůstky šupinatých chovanců si pochvalují při letošních výlovech rybáři na Českobudějovicku. Co zákazníky nejvíc zajímá, jsou ceny a ty se zřejmě přidrží loňské úrovně.
Jindřichohradecko - Zima se blíží mílovými kroky a obyvatelé měst na Jindřichohradecku se začínají ptát, jakým způsobem se budou uklízeny ulice a chodníky před jejich domy.
Třeboň - První společné cvičení ve vodě, kterého se zúčastnily hasičské jednotky ze Suchdola nad Lužnicí, z Českých Velenic a z Nových Hradů, zorganizoval suchdolský poloprofesionální sbor.
Třeboň - Pokračujeme v seriálu rozhovorů, ve kterých se vám budou postupně představovat noví ředitelé školských zařízení v našem regionu, kteří na vedoucí pozici nastoupili letos.Matouš K. Řeřicha je novým ředitelem Základní umělecké školy v Třeboni.
Mladá Boleslav - Volba střední školy je v životě každého žáka, který končí základní školu, důležitým krokem. Stovky mladých lidí si přišly ve čtvrtek do centra Na Karmeli utřídit své myšlenky.
Třeboň - V návaznosti na provedený audit, při kterém byla zjištěna závažná pochybení ze strany vedení třeboňského Informačního a kulturního střediska (IKS), a který vedl k odvolání Evy Potužákové z místa ředitelky IKS, se vedení města rozhodlo zrušit tuto příspěvkovou organizaci města Třeboně ke konci roku.