Alexandria - Opravdu výhodná koupě se podařila Američance, která si na bleším trhu ve Virginii koupila za necelých 60 dolarů (asi 1200 korun) krabici, jež krom panenky a plastikové kravičky obsahovala i obraz s pastelovou říční krajinkou. Nejde ovšem o ledajakou malbu - podle odborníků by jejím autorem mohl být slavný francouzský malíř Pierre-Auguste Renoir, a cena obrazu by se mohla pohybovat mezi 75.000 až 100.000 dolarů (až dva miliony korun), napsal list The New York Times.
Čechy pod Kosířem – Mistři lidových řemesel se v sobotu sjeli na tradiční jarmark do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem. Návštěvníci trhu si na stáncích mohli prohlédnout a koupit například půvabné paličkované krajky, pečlivě vypracované lidové kroje, nápaditou keramiku, milé dřevěné hračky či praktické košíky na pečivo a ovoce.
Beroun – Šestnáctý ročník hrnčířských trhů v Berouně v přilákal o víkendu na Husovo náměstí tisíce lidí. Pořadatelům této věhlasné akce přálo opět počasí
Beroun – Šestnáctý ročník hrnčířských trhů v Berouně v přilákal o víkendu na Husovo náměstí tisíce lidí. Pořadatelům této věhlasné akce přálo opět počasí
Bangkok - Pečené kobylky, larvy bource morušového, klešťanky nebo třeba pavouky či malé druhy žab nabízí turistům toužícím po nevšedních gurmánských zážitcích pouliční prodavači v ulicích Bangkoku. Největším hitem jsou zde nyní prý pečení štíři, napsal server CNN.
Jaroměř - Zřejmě je to tak, že v mužském pokolení je zakořeněný jakýsi talent k vojevůdcovství, neboť co je svět světem, hrají si takřka všichni malí klučinové s vojáky a na vojáky.
Uherské Hradiště – Dvacet let úspěšné činnosti letos slaví uherskohradišťská firma Altech. Největší český výrobce schodišťových plošin pro hendikepované lidi ve čtvrtek uspořádal ve svém areálu v průmyslové ulici den otevřených dveří s přednáškami, grilováním i živou hudbou.
Chrudim - Místní Mama klub se od září 2012 stane partnerem vzdělávacího projektu ,,Podnikání a rodina zvládnu to!", který bude probíhat ve 24 výukových dnech, a to až do února roku 2013 s časovou dotací 184 hodin.
Praha – Situace na trhu se státním dluhopisy je letos podle oslovených analytiků i samotného ministerstva příznivá. Výnosy státních dluhopisů klesly ke konci srpna na historická minima. Například dluhopisy s desetiletou splatností se obchodovaly na konci srpna s výnosem pod hranicí 2,5 procenta. Taková situace pomáhá ČR ve snižování nákladů na obsluhu státního dluhu a posiluje pozici země v očích investorů. V následujících měsících by ale podle analytiků měly výnosy u dluhopisů mírně stoupnout.
New York – Nejnovější nápoj americké společnosti Coca-Cola nebude ani v láhvi ani v plechovce a pro zahnání žízně ho bude stačit koupit jen několik kapek. Největší výrobce nealkoholických nápojů na světě plánuje v příštích týdnech představit nový ovocný nápoj Dasani Drops, u kterého bude stačit jen vymáčknout pár kapek do vody. Coca-Cola věří, že tyto koncentráty mají velký potenciál k růstu.
Beroun – Snahu dostat se s autem co nejblíž centru Berouna raději ihned vzdejte. Oslava Dnů evropského dědictví a především vyhlášené Hrnčířské trhy lákají každoročně tisíce návštěvníků z celé republiky a Berounem se tak téměř nedá projet.
Domažlicko – Jako pohádková slepička jdoucí pro vodu kohoutkovi si připadala paní Anna z Domažlicka. Její problém začal ve chvíli, kdy zakoupila nový sporák a dvě desetikilové lahve od starého na propan-butan hodlala vrátit.
Sojové kostky alá Katův šleh, Vepřové alá Žraločí ploutev, Treska alá Krab…Voilá! Proč… to je jediné slovo, které mě v souvislosti s těmito „á la", navíc nesprávně psanými, napadá. Když si objednám kachnu, nechci jíst divočáka, když hovězí, nemám chuť na klokana.
Praha – Některé černé porcované čaje prodávané v tuzemských obchodech obsahují zbytky pesticidů, které mohou mít negativní vliv na lidské zdraví. Zjistil to časopis dTest, který pozůstatky pesticidů našel ve třech čtvrtinách kontrolovaných vzorků černého čaje. V jednom čaji obsah pesticidů mnohonásobně překročil povolené normy.
Havlíčkův Brod - Mouka a pivo, to jsou hlavní ingredience, ze kterých vyrábí svoje placky Kristýna Kubčíková (vpravo). Jak zdůrazňuje, tento recept pochází dokonce až ze středověku a v rodině Kubčíkových se dědí po generace.
Olomoucko - Letecký den, otevřené jindy nepřístupné forty, prohlídka atraktivních památek i luxusního olomouckého hotelu, závody historických automobilů, jarmarky, trhy, folklórní rej a spousta muziky a zábavy. Nadcházející víkend je na Olomoucku doslova k prasknutí nabitý skvělými akcemi. Tady je několik tipů.
Frankfurt – Evropská centrální banka spustí nový, neomezený program nákupu státních dluhopisů zemí s vysokými náklady na úvěry, nazvaný Outright Monetary Transaction (OMT). Oznámil to dnes na tiskové konferenci prezident ECB Mario Draghi. Zopakoval, že euro je nezvratné a znovu slíbil udělat vše pro jeho záchranu. Jeden člen bankovní rady byl proti plánu, Draghi však odmítl upřesnit kdo. Proti programu se staví německá centrální banka.
Praha - Cestovní skupina Fischer, kterou vlastní investiční skupina KKCG, vstupuje na český trh cestovního ruchu s novou značkou Privileq určenou pro nejbohatší klientelu. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Přibyslav – Objem mléčných výrobků z dovozu je na českém trhu příliš vysoký. Z dovozu pochází až čtyřicet procent všech mléčných výrobků prodávaných v tuzemských obchodech, u sýrů je to dokonce šestačtyřicet procent.
Praha - I když letos za slevové poukazy utratíme dvakrát víc než loni, počet slevových serverů výrazně klesá. Jaké trendy nás budou čekat v nejbližší době? A ovlivní internetový trh se slevami krušný rozchod největších portálů Slevomat a Zapakatel?
Havlíčkobrodsko - V českých obchodech přetrvává velký podíl mléčných výrobků z dovozu. Zahraniční sýry se loni na tuzemské spotřebě podílely 46 procenty a v tomto roce se situace nemění. Z Česka se naopak stále více mléka vyváží, a to hlavně do Německa. Toto mléko se pak z části vrací v mléčných výrobcích, třeba v jogurtech. Na dnešní tiskové konferenci k Mlékárenskému dnu v Přibyslavi to řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.
Roztoky - Helena Nedbalová z Roztok je křehce působící blondýnka, kterou jsem oslovila na řemeslném jarmarku v Rakovníku. Seděla u pultíku jednoho z prodejních stánků a malovala s velkým zaujetím na hedvábí.
Zlínsko - Lidem z menších obcí na Zlínsku, kteří se snaží stravovat zdravě, chybí v místě biopotraviny. Specializované prodejny fungují totiž zatím jen ve větších městech. Obyvatelé vísek jsou tak závislí na tom, co si sami vypěstují doma. Že má na vesnici každý vlastní zeleninu a ovoce a chová domácí zvířata, přitom už dávno neplatí.
Olomouc /PROGRAM/ – Fort v areálu fakultní nemocnice či ve Chválkovicích, nové budovy přírodovědecké fakulty a krajského soudu, ale i fotbalový stadion Sigmy. I tato místa bude možné navštívit v Olomouci o nadcházejícím víkendu spolu s dalšími zhruba čtyřmi desítkami památek.
Brusel - Mezi státy, v nichž Evropská komise šetří možné zneužití dominantní pozice na trhu s plynem ze strany ruského energetického gigantu Gazprom, je i Česká republika. Oznámila to dnes Evropská komise. Gazprom reagoval s tím, že při svém podnikání dodržuje všechna pravidla.
Olomouc /PROGRAM/ – Fort v areálu fakultní nemocnice či ve Chválkovicích, nové budovy přírodovědecké fakulty a krajského soudu, ale i fotbalový stadion Sigmy. I tato místa bude možné navštívit v Olomouci o nadcházejícím víkendu spolu s dalšími zhruba čtyřmi desítkami památek.
Šumperk – S falzifikáty svých výrobků bojuje společnost Pramet Tools, která se ve své šumperské pobočce zaměstnává stovky lidí. Zatímco většina renomovaných strojírenských podniků brojí proti výskytu padělků především na asijských trzích, Pramet Tools se aktuálně setkává s falzifikáty na trhu domácím. Tento problém představuje pro Pramet každoroční investici zhruba 25 milionů korun do výzkumu a vývoje.
Valašsko - Šestnáct obcí na Valašsku už brzy získá díky projektu Čistá řeka Bečva (ČŘB) II novou kanalizaci. V současné době finišují výběrová řízení na zhotovitele prací. První výkopy mají začít v příštím roce.
Zlínsko - Lidem z menších obcí na Zlínsku, kteří se snaží stravovat zdravě, chybí v místě biopotraviny. Specializované prodejny fungují totiž zatím jen ve větších městech. Obyvatelé vísek jsou tak závislí na tom, co si sami vypěstují doma. Že má na vesnici každý vlastní zeleninu a ovoce a chová domácí zvířata, přitom už dávno neplatí.
Olomouc – Jedno z největších moravských obchodních center Olomouc City se draží ve středu v Praze. V Česku bude prodej 18.000 metrů čtverečních velkého nákupního centra za stovky milionů podle realitních makléřů ojedinělou záležitostí. Doposud se žádná podobná nemovitost v tuzemsku nedražila, zároveň by mohlo jít o zatím největší nedobrovolnou dražbu v zemi.
Někteří vývojáři dřou jako koně až do poslední možné chvíle před vydáním. Jiní jsou naopak už hotovi mnoho měsíců dopředu a jen čekají na příhodný termín v podzimní sezóně. Zdá se, že hororová akce od Capcomu patří do té druhé kategorie, i kvůli dlouhému certifikačnímu procesu na konzolích.
Londýn – Růst celosvětové letecké dopravy si v příštích 20 letech vyžádá zhruba 28.000 nových letadel v hodnotě čtyř bilionů dolarů (79 bilionů Kč). Předpověděl to dnes v každoročním odhadu evropský výrobce letadel Airbus a svou loňskou prognózu zvýšil o pět procent.
Madrid, Berlín – Němčina je na vzestupu, minimálně na jihu Evropy. Germánský jazyk za to vděčí paradoxně krizi. Mladí Jihoevropané, především Španělé, ale i Portugalci či Italové, berou kurzy němčiny podle německého jazykového Goethe-Institutu útokem.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - V rozhovoru s Jiřím Charyparem, kytaristou pražského Švihadla, legendy naší reggae scény řeč byla o albu Švihadla „Času je málo", desce skvěle vymyšlené, zazpívané i nahrané, barevné ne jen na obalu. Ale nejen o ní.
Olomouc – Dražba Obchodního centra Olomouc City, jehož vlastník společnost aAIM Czech Republic se dostala do finančních problémů při splácení úvěru, se uskuteční ve středu 5. září ve 13 hodin v pobočce realitní a investiční společnosti Naxos na pražském Smíchově.
Valašsko - Šestnáct obcí na Valašsku už brzy získá díky projektu Čistá řeka Bečva (ČŘB) II novou kanalizaci. V současné době finišují výběrová řízení na zhotovitele prací. První výkopy mají začít v příštím roce.
Praha – Veterináři se snaží stáhnout z tuzemského trhu konzervy s tuňákem v olivovém oleji původem z Kolumbie, po jehož konzumaci lidem hrozí otrava histaminem. Na nebezpečného tuňáka s vysokým obsahem histaminu upozornily pomocí systému rychlého varování italské úřady, které eviduji tři lidi hospitalizované s podezřením na otravu touto látkou.
Milotice – Tradiční jídla, tradiční řemesla či zvyky představí opět trh na milotickém zámku. Specifický je už desátým rokem tím, že prezentuje čistě to, co se dochovalo v Mikroregionu Nový Dvůr, což je v podstatě území bývalého milotického panství.
Šumperk – S falzifikáty svých výrobků bojuje společnost Pramet Tools, která se ve své šumperské pobočce zaměstnává stovky lidí. Zatímco většina renomovaných strojírenských podniků brojí proti výskytu padělků především na asijských trzích, Pramet Tools se aktuálně setkává s falzifikáty na trhu domácím. Tento problém představuje pro Pramet každoroční investici zhruba 25 milionů korun do výzkumu a vývoje.
Valtice – Složitě hledalo vedení vinařské školy ve Valticích uplatnění pro ovoce z osmihektarových sadů. Vybudovalo a zprovoznilo proto pálenici, s níž v pondělí vstoupili tamní studenti do nového školního roku.
Znojmo – Do nové kanceláře budou již brzy chodit všichni lidé, kteří se dopustili nějakého přestupku. Přestupková komise města se totiž přestěhovala ze Slepičího trhu do prostor Městského úřadu na náměstí Armády. „Toto přestěhování zajistí lepší dopravní dostupnost a bezbariérový přístup. Veškerá agenda i archivy navíc budou pod jednou střechou," informovala mluvčí města Zuzana Pastrňáková.
Tábor – (Předchozí díl, který vyšel v Táborském deníku v pondělí 27. srpna 2012, pojednával o největším požáru Tábora roku 1559, kdy město zapálili žháři.)
Praha /INFOGRAFIKA/ - Bez dotací se farmáři do ekologického zemědělství příliš nehrnou. Za letošních prvních osm měsíců přibylo jenom dvacet farem. Přitom loni získalo certifikát ekologického zemědělství hned 403 farem.