Fotografové z Obscury vystavují v Eurocentru
Liberec, Jablonec nad Nisou - Devět fotografů z libereckého klubu Obscura představuje svou tvorbu v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Výstava končí 5. března.
Liberec, Jablonec nad Nisou - Devět fotografů z libereckého klubu Obscura představuje svou tvorbu v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Výstava končí 5. března.
České hospodyňky utratí za přísady do pečení ročně přes půl miliardy korun, nejvíce z toho za kypřící přísady, vanilku a vanilkový cukr a polevy. Další více než 100 milionů korun dají za různé předpřipravené směsi na pečení.
Znojmo - Nákladem třinácti milionů korun rozšíří do příštího roku znojemská radnice přístupné trasy znojemského podzemí. Většinu peněz město zaplatí z evropské dotace. Úředníci nyní chystají k vyhlášení příslušné výběrové řízení.
Ždírec nad Doubravou - Několikatýdenní odstávka provozu byla podle jednatele Vomočila nejdelší v historii firmy.
Domažlicko –Míra nezaměstnanosti na Domažlicku se po osmi měsících opět přiblížila k osmi procentům.
Opava /DOPLNĚNO/ – Má odvahu. Sedmadvacetiletá Opavanka Monika Červeňanová se rozhodla veřejně vystoupit proti odchovanci SFC Opava a současnému fotbalistovi pražské Slavie Zbyňku Pospěchovi. Ten je znám tím, že nejde pro ránu daleko.
Nabídkové ceny bytů v závěru roku 2011 klesaly hlavně v mimopražských regionech. Podle nově zveřejněných údajů Českého statistického úřadu to bylo o 1,6 procenta. V Praze se nabídkové ceny snížily o 0,2 procenta, v celém Česku bydlení zlevnilo o 0,9 procenta.
Třeboň -Obyvatelé Třeboně se na setkání se starostou a vedením města seznámili s rekonstrukcí ubytovacích kapacit Lázní Aurora, která již začala.
Vysočina - S velkými problémy se v posledních týdnech potýkají zpracovatelé dřeva. Nemají totiž z čeho vyrábět.
Konkurence na trhu se zájezdy nutí tuzemské cestovní kanceláře k vymýšlení nových marketingových aktivit. Nové klienty hledají například mezi zákazníky supermarketů, klienty pojišťoven a předplatiteli cestovatelských časopisů.
Vodňany – Investovat či neinvestovat do digitalizace vodňanského kina? To bude hlavní otázka, na kterou bude muset nalézt odpověď vedení města za spolupráce obyvatel, a to ve středu 11. ledna v kinosálu kulturního domu, kde se bude konat diskuze na toto téma.
Děčín – Město Děčín slibuje, že i přes drastické seškrtání rozpočtu květnových slavností lidé nic nepoznají.
Břeclavsko - Výrobci vína působící v břeclavském regionu prožili povedený rok. Posbírali řadu úspěchů. Ceny však příliš zvyšovat odmítají.
San Francisco/Praha – Snad žádný jiný mobilní telefon nedokáže vyvolat tak emotivní diskuse jako iPhone. Pro své příznivce je tím nejvyspělejším přístrojem, který způsobil revoluci na trhu chytrých telefonů. Jeho odpůrci v něm naopak vidí předraženou placku, která za svůj úspěch vděčí pouze masivnímu marketingu. Poprvé se oba tábory mohly střetnout před pěti lety, kdy byl iPhone představen veřejnosti.
Autíčka na ovládání z nového Motostormu RC přijíždějí na nových obrázcích. Miniauturní auta se tam prohánějí po sněžných nebo naopak zaprášených tratích mezi běžnými „velkými“ věcmi po vzoru stařičkých Micro Machines.
Praha - Nabídkové ceny bytů v závěru roku 2011 klesaly hlavně v mimopražských regionech. Podle nově zveřejněných údajů Českého statistického úřadu to bylo o 1,6 procenta. V Praze se nabídkové ceny snížily o 0,2 procenta, v celém Česku bydlení zlevnilo o 0,9 procenta.
Olomouc - Zemědělské podniky z Olomouckého kraje meziročně zvýšily v prvních třech čtvrtletích loňského roku produkci masa. Bez drůbežího vyrobily 20.054 tun, což je o 7,4 procenta meziročně.
Praha - České hospodyňky utratí za přísady do pečení ročně přes půl miliardy korun, nejvíce z toho za kypřící přísady, vanilku a vanilkový cukr a polevy. Další více než 100 milionů korun dají za různé předpřipravené směsi na pečení.
Praha - České stavebnictví na tom bude pravděpodobně letos i v roce 2013 ze zemí visegrádské čtyřky nejhůř. Evropské odborné sdružení Euroconstruct odhaduje letošní pokles tuzemského odvětví na 4,1 procenta.
Praha - Konkurence na trhu se zájezdy nutí tuzemské cestovní kanceláře k vymýšlení nových marketingových aktivit. Nové klienty hledají například mezi zákazníky supermarketů, klienty pojišťoven a předplatiteli cestovatelských časopisů.
Stříbro – Se dvěma kříženci zakrslých králíčků se v sobotu ukázal na prvním letošním chovatelském trhu ve Stříbře dvanáctiletý Szymon Maksymiuk ze Stříbra. Chovu drobných domácích hlodavců se věnuje již delší dobu.
Prostějov/Ústí nad Labem /ANKETA/ – Likér Stará myslivecká má za sebou rekordní rok. Oblíbený a tradiční nápoj, který firma Granette & Starorežná Distileries vyrábí od minulého roku i v Prostějově, přinesl tržby v hodnotě 293 milionu korun. O 91 milionu víc než v roce 2010.
Slatiny – Jedním ze zemědělských podniků, který se jako jeden z prvních pustil do stavby biostanice, je Agro Slatiny.
Londýn - V Anglii se stal legendou beran jménem Randy (Chlípník), který během svého 24hodinového útěku dokázal oplodnit 30 ovcí. Jak napsala agentura DPA, o beranovi zpočátku informoval jen bulvární list Sun, ale později ho za hvězdu uznala i seriózní BBC.
Prostějov, Ústí nad Labem – Likér Stará myslivecká má za sebou rekordní rok. Oblíbený a tradiční nápoj, který firma Granette & Starorežná Distileries vyrábí od minulého roku i v Prostějově, přinesl tržby v hodnotě 293 milionu korun. O 91 milionu víc než v roce 2010.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Jako na beskydské salaši si v sobotu odpoledne mohli připadat lidé, kteří byli v centru Brna. Městem totiž procházelo několik desítek Brňanů a co chvíli se ze skupiny ozývalo hlasité bečení. Právě tím se totiž dav rozhodl protestovat proti chystaným vládním reformám.
Brno /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Jako na beskydské salaši si v sobotu odpoledne mohli připadat lidé, kteří byli v centru Brna. Městem totiž procházelo několik desítek Brňanů a co chvíli se ze skupiny ozývalo hlasité bečení. Právě tím se totiž dav rozhodl protestovat proti chystaným vládním reformám.
České Budějovice - 352. část sobotního seriálu Putování městem se rozebírá historii Mallnerova domu
Jindřichův Hradec, Třeboň -V obou městech obsadí náměstí prodejci opět od jara do podzimu. Na trzích by měly být k dostání pouze české výrobky
V novém traileru z nadějně vyhlížející střílečky uvidíme záběry co-op misí přímo z hraní. Ve hře na nás bude čekat celkem devět kooperativních misí, které by měly odkazovat k původní strategii ze začátku devadesátých let.
Praha - Tuzemské pily mají v důsledku zpoždění v podepisování smluv mezi Lesy České republiky (LČR) a vítězi tendrů na práce ve státních lesích pro letošní rok nedostatek dřeva.
Více než čtvrtina (28,2 procenta) cestovních agentur a kanceláří nějakým způsobem klamala spotřebitele. Vyplývá to z výsledků 284 kontrol, které loni provedla Česká obchodní inspekce (ČOI).
Také Vás v koupelně rozčiluje věčně upatlaný okraj umyvadla od mýdla, ručníky padající z plastových nalepovacích háčků či studená dlažba pod nohama?
Bylany - Neseďte doma a navštivte v neděli tradiční bylanské trhy.
Praha - Tuzemské pily mají v důsledku zpoždění v podepisování smluv mezi Lesy České republiky (LČR) a vítězi tendrů na práce ve státních lesích pro letošní rok nedostatek dřeva. Některé firmy proto omezují výrobu. Jiné dodávky ze státních lesů nahrazují dřevem koupeným od jiných vlastníků.
Praha - Do nového internetového obchodu s potravinami a drogistickým zbožím, který dnes v Praze a okolí zprovoznil obchodní řetězec Tesco, se zaregistrovalo několik tisíc zákazníků. Řekla to mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Kolín – Automobilka TPCA vyrobila v loňském roce celkem 270 705 vozů modelů Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1. Ve srovnání s rokem 2010 to bylo o 8,5 procenta méně.
Brno – Matkám nedonošených dětí od pátku slouží nové oddělení v porodnici na Obilním trhu bohunické Fakultní nemocnice.
Lysá nad Labem – To nejlepší, co se podařilo odchovat krajským chovatelům opět od úspěšné podzimní výstavy, představí na lyském Výstavišti.
Kolín – Z kolínské automobilky TPCA, která vyrábí miniauta Peugeot, Toyota a Citroën, vyjelo loni 270.705 vozů. Je to o 8,5 procenta méně než v roce 2010.
Mongu /EXKLUZIVNĚ/ - Elegantní sako, náušnice, rtěnka. Čtyřiadvacetiletá Dina Mwenda víc než učnici bezplatné školy pro chudou mládež připomíná studentku právnické fakulty pět minut po promoci. A není sama, kdo ve třídě dvaceti budoucích krejčích vypadá jako vystřižený z módního časopisu.
Zlín – Hodně rozladěno a zklamáno ze současné situace v týmu je vedení interligových házenkářek Zlína, které ani netušilo, jakou hysterii vyvolá změna na trenérském postu, kdy Antonín Střelec vystřídal Aleše Kořínka.
Praha - Při koupi nového bytu si lidé musí od Nového roku zpravidla připlatit několik desítek tisíc korun.
Chrudimsko - Nevíte kam vyrazit o tříkrálovém víkendu s rodinou či přáteli? Deník vám poradí kam vyrazit!
Táborsko - Ne všude bude mít nepříznivé klima dopad na zaměstnance. S flákači se ale nepočítá.
Brno /TIP NA VÍKEND/ – Protestovat proti reformám, spálit vánoční stromek nebo se třeba podívat na turnaj ve fotbale. Na to všechno láká lidi z Brna a okolí nadcházející víkend.
Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
Praha – Více než čtvrtina (28,2 procenta) cestovních agentur a kanceláří nějakým způsobem klamala spotřebitele. Vyplývá to z výsledků 284 kontrol, které loni provedla Česká obchodní inspekce (ČOI).
Olomoucký kraj /ROZHOVOR/ - „Odmítání pacientu by poškodilo finančně především zdravotnická zařízení,“ tvrdí Lubor Machytka, ředitel krajské pobočky VZP v Olomouci.