Víkend bude patřit sklářům, muzice a dobré zábavě
Nový Bor - V Novém Boru proběhnou tento víkend tradiční Sklářské slavnosti.
Nový Bor - V Novém Boru proběhnou tento víkend tradiční Sklářské slavnosti.
Český Krumlov - V Českém Krumlově se o víkendu uskuteční Slavnosti pětilisté růže. V pátek a v neděli je vstup zdarma.
Levorukých je prý asi deset procent Čechů, kteří by měli ocenit tužky, nůžky, otvíráky, ale i kosy přizpůsobené jejich potřebám. Obchod s tímto sortimentem přesto musel letos sáhnout k úsporným opatřením. Kde je chyba? Deník a Vodafone přinášejí hodnocení odborníků.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Jestli někde v Královéhradeckém kraji podnikat, tak v Novém Městě nad Metují. Ukázal to průzkum podmínek nazvaný Město pro byznys.
Paříž - Hodnota kontraktu by mohla dosáhnout až čtyři sta milionů amerických dolarů.
Hradec Králové - Zbrusu nové sanitky přidala do svého vozového parku Záchranná služba Královéhradeckého kraje.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Tradiční letní prodejní trhy před jabloneckým Eurocentrem vrcholí ve středu druhým a posledním dnem. Tradiční výrobky a kulinářské speciality jsou k dostání na náměstí Dr. Farského a ve výstavním pavilonu Eurocentra.
Hradec Králové - Jestli někde v Královéhradeckém kraji podnikat, tak v Novém Městě nad Metují. Ukázal to průzkum podmínek nazvaný Město pro byznys.
Hradec Králové - Jestli někde v Královéhradeckém kraji podnikat, tak v Novém Městě nad Metují. Ukázal to průzkum podmínek nazvaný Město pro byznys.
Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.
Washington - Netrpělivým rodičům se líbí, že pohlaví dítěte zjistí už v desátém týdnu. Lékaři se naopak obávají, co to způsobí
Český Krumlov - V Českém Krumlově se o víkendu uskuteční Slavnosti pětilisté růže.
Hradec Králové - Zbrusu nové sanitky přidala do svého vozového parku Záchranná služba Královéhradeckého kraje.
Moravská Třebová- V Česku bude mít už přes milion odběratelů
Střední Čechy - Středočeský kraj v minulém týdnu zakoupil první dvě Škody Octavia s bioethanolovým pohonem na českém trhu.
Břeclav - Stovky břeclavských domácností ušetří vnadcházející topné sezoně za teplo. Dva jeho dodavatelé ale zvolili rozdílnou strategii.
Lysá nad Labem - U příležitosti výstavy pro nejmenší a jejich rodiče Dětský sen, která probíhá souběžně s výstavami Elegance – Moderní žena a Letní výstavní trhy na výstavišti v Lysé nad Labem od 18. do 21. června, se uskuteční křest knížky Jana Řehounka S pohádkami do Svatojiřského lesa a odstartování Velké turistické hry pro děti.
Hrádek nad Nisou /HLASOVÁNÍ, AKTUALIZOVÁNO/ - Šedesát nových pracovníků přijme už na podzim největší zaměstnavatel na Hrádecku, společnost Trelleborg. Alespoň částečně se tak zlepší špatná situace, která panuje na pracovním trhu v celém kraji.
Mostecko - V hamerské střední škole učí truhláře tradičnímu krušnohorskému řemeslu.
Tachov - Více než 120 milionů korun činí obrat strojírenské firmy Franz Eder v Tachově. To je podle ředitele Milana Zeleného zhruba na úrovni roku 2007. Ani tomuto podniku se sto čtyřiceti zaměstnanci se krize, jak připouští ředitel, nevyhnula.
Tanvald - Cenu Město pro byznys získal Tanvald podruhé v řadě. "Je to zavazující," tvrdí Petr Polák, starosta Tanvaldu.
Praha - Zájem o koupi bytu klesá, naopak poptávka po bydlení v nájmu roste. Důsledkem je rostoucí nájemné.
Hodonínsko - Doby, kdy na Hodonínsku připadlo 238,4 kusů prasat na sto hektarů půdy, což v republice nemělo obdoby, jsou zřejmě nenávratně pryč.
Mostecko - Na Mostecku je nedostatek truhlářů. Firmy již zaměstnávají zájemce i z příbuzných odvětví a poté si je zaškolují. Hamerské učiliště se snaží, aby nedošlo k vyhynutí řemesla.
Plzeň - Zlaté časy stavebnictví v Plzni zřejmě skončily. Počet nových velkých stavebních projektů totiž rapidně klesá. Deníku to potvrdil vedoucí stavebně správního odboru plzeňského magistrátu Jiří Balihar.
Klapý /FOTOGALERIE/ - Kvalita sklízených třešní na Litoměřicku je letos problém. Ovocnáře totiž trápí velké množství dešťů a nerovnoměrné dozrávání.
Hradec Králové - Jednomotorový dvouplošník Antonov An–2 se na letecké přehlídce International Flying Display předvedl hned v šestičlenné formaci. Pilot Jiří Vysoký nedá na historický letoun dopustit a tvrdí, že je to láska na celý život.
Praha - Obchodníci mají další příležitost, jak nalákat zákazníky do svých prodejen. Chystají obří vlnu letních slev. Výhodně bude možné nakoupit oblečení, sportovní potřeby, ale třeba i sekačky a bazény.
Praha - Nejrychleji rostoucí formou maloobchodu jsou v Česku diskontní řetězce.
Železný Brod /FOTOGALERIE/ - Ve znamení zábavy. Tisícovky lidí navštívily o víkendu tradiční Železnobrodský jarmark.
Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.
Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.
Praha - Téměř sto miliónů korun utratili češi v prvních pěti měsících letošního roku za nákup elektrospotřebičů do svých domácností. To vyplývá z výsledků České společnosti ELKO Valenta, která na trh dodává elektrospotřebiče značky Concept.
Most - Dvě bezbranné osmdesátileté důchodkyně z Mostu se staly oběťmi lupičů a podvodníků. Pachatelé se vetřeli do přízně stařenek, aby je záhy obrali o peníze. První seniorku připravil o úspory samozvaný mostecký taxikář, druhou trhovci z Moravy.
Třeboň - Slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni podpoří vedení města rovným stem tisíc korun.
Lysá nad Labem -Elegance – Moderní žena, Dětský sen a Letní výstavní trhy. To je trojlístek výstav, které od 18. do 21. června pořádá Výstaviště v Lysé nad Labem.
Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.
Zahrádky/FOTO/ - Desáté narozeniny zdejší Výtvarné dílny oslavili vsobotu 13. června v Zahrádkách jak se patří.
Stále čekáte na peníze od svých odběratelů nebo si nejste jisti novým obchodním partnerem? Nabízíme vám řešení.
Okrouhlička /FOTOGALERIE/ - Stánky lákající rozmanitými laskominami, tureckým medem počínaje a velkými perníkovými srdci konče. Vedle stánek zdálky vonící exotickým kořením, roztodivné hračky, u kterých se zastaví nejedno dítě i rodiče. Nedaleko malého náměstíčka se malí odvážlivci tlačí u lanové dráhy.
Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.
Vimperk - Šumavský kalendář, který vychází ve Vimperku již od roku 1992 právě vyšel. Ten poslední, určený na rok 2010 obsahuje jak kalendárium, tentokrát věnované šumavským osobnostem, tak množství povídek od šumavských autorů a dalších zajímavostí.
Praha - Generace vědců se celá staletí snaží přijít na to, jak v podstatě z ničeho vyrobit zlato či namíchat elixír mládí. Zatímco tajemství vzniku zlata z levných surovin stále zůstává lidem skryto, lék věčného mládí už takovou utopií není.
Brněnsko - Sobota má být podle meteorologů teplá a pokud nebude pršet, nabízí se hned několik důvodů k návštěvám okolí Brna. Jedním z nich jsou Tišnovské trhy.
Praha - Španělský fotbalový velkoklub Real Madrid nabídl za portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda 2,5 miliardy korun.
Kostelec n. Č. l. -Zaměstnanci Základní školy v Kostelci nad Černými lesy mají nového pomocníka. Už nemusí při údržbě velké školní zahrady, jak říká ředitelka školy Lenka Lasáková, pobíhat za sekačkou, ale sekat novým traktůrkem.
Pardubice - Vedení BK Synthesia také prodloužilo kontrakt s obranářem Sýkorou
Prostějov - Basketbalové Orli opouští jedna z jejich největších hvězd. Osmadvacetiletý pivot Ian Hanavan zamíří z Prostějova do týmu nejlepšího českého týmu současnosti – ČEZ Basketbal Nymburk. Šestinásobnému českému mistrovi se upsal na jeden rok.
Jirkov - Nově vydlážděný plac vedle jirkovské hasičárny připomíná víc pokojné zátiší než rušný trh, jak to radnice zamýšlela. A stánky s oblečením, potravinami a drogerií jsou stále k vidění každý pátek na náměstí, kde je město nechce.
Liberec - Dobýt trh zdravotnických materiálů v oblasti péče o rány se chystá liberecká společnost Elmarco společně se světovým lídrem ve vývoji pokročilých zdravotnických produktů, americkou firmou HemCon Medical Technologies Inc.