Děti udělaly čertovské výrobky
LOUNY - Čertovské trhy proběhly v pondělí 26. listopadu v Lounech. Příchozí si na nich mohli zakoupit výrobky školáků.
LOUNY - Čertovské trhy proběhly v pondělí 26. listopadu v Lounech. Příchozí si na nich mohli zakoupit výrobky školáků.
OSTRAVA - V posledních letech se menším obchůdkům specializovaným na čerstvé zboží, pečivo, maso, lahůdky začíná dařit lépe. Průzkumy společnosti Incoma Research potvrzují, že se do nich lidé vracejí.
PELHŘIMOVSKO - První adventní neděle je za dveřmi a s ní i tradiční trhy a předvánoční běhání za nákupy dárků pro blízké.
Už tento víkend jsou pro návštěvníky kouřimského skanzenu připraveny adventní doprovodné akce
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Adventní trhy a Móda show – to je kombinace dvou posledních výstav, které letos uzavřou sezonu na českobudějovickém výstavišti. Obě výstavy, které se uskuteční už pojedenácté, začnou ve čtvrtek a potrvají do neděle.
REGION - Většina měst a obcí v regionu chystá jarmarky, vánoční a adventní koncerty, slavnostní rozsvěcení stromků a podobné akce. Jako první tuto sérii odstartoval zámek ve Slezských Rudolticích, kde v sobotu 24. listopadu proběhly první vánoční trhy.
OPAVA - Ředitel opavské nemocnice Tomáš Stejskal: Nemám tušení, odkud a proč takové poplašné zprávy vycházejí.
KISANGANI - Je libo uzenou opici? Či smaženou housenku? Arašídy na všechny způsoby, smažený maniok nebo živou slepici? Pak je africký trh tím pravým místem.
TŘEBÍČ - Kostelecký gigant se opět rozrostl. Tentokrát se zaměřil na společnost Akrman Hodonín. Ta působí v potravinářském sektoru jako subjekt obchodující s masem a masnými výrobky.
PRAHA - Je libo sportovní vybavení značky Adidas, Puma, Nike či oblek nebo parfém značky Hugo Boss? A to za poloviční i nižší cenu? Na trzích i v kamenných obchodech v Česku i jinde ve světě je to možné.
ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ - Ve stylovém prostředí Pivovarského dvora se v sobotu konalo setkání zástupců restaurací, hotelů a pedagogů ze SOŠ a SOU na téma Pivo a jeho vstup do vysoké gastronomie.
PRAHA - Spotřebitelé budou vědět přesně, co kupují. Nejvýznamnější tuzemští zpracovatelé masa se se společeností Makro Cash & Carry, která je v Česku největší dodavatelem zboží pro maloobchodníky, dohodli, že zavedou a podpoří certifikaci tuzemských farmářů podle celosvětově rozšířeného GlobalGAP standardu.
CHOMUTOV - Bohaté Vánoce chystá na letošek chomutovská radnice. Kromě tradičních trhů a rozsvěcení vánočního stromku je má okořenit i jedna novinka - Historické Vánoce.
BZÍ - Zřejmě první letošní vánoční trhy hostila sokolovna ve Bzí. Velký počet návštěvníků si mohl nakoupit vánoční dekorace z přírodních materiálů, perníčky, ale i skleněné vitráže.
BRNO - Byl to jeden z nejkrásnějších šlechtických paláců v Brně.
MĚLNÍK - Ve stáncích na náměstí lidé opět najdou pouze řemeslné výrobky a občerstvení
RYCHNOVSKO - Sobotní jarmark v Rychnově a ve Vamberku odstartoval letošní Vánoce. Vůně medoviny a smrkových větviček přilákala na trhy stovky návštěvníků.
OLOMOUC - Veletrh Libri byl po jarní slabé účasti a kritice téměř na odstřel. Pokus o jeho podzimní vzkříšeníale vzbudil vesměs kladný ohlas,další budoucnost knižního festivalu v Olomouci je všakstále nejasná.
HRADEC KRÁLOVÉ - Z premiérové akce by se podle hejtmana Královéhradeckého kraje Pavla Bradíka mohla stát tradice. Regiocentrum by totiž nemělo patřit jen úředníkům.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Přes dva tisíce zájemců se podle pořadatelů přišlo uplynulý pátek a sobotu podívat na valašskomeziříčský jubilejní 5. krajkářský a řemeslný trh.
CHRUDIM - Svátek svaté Kateřiny v sobotu přilákal na Resslovo náměstí stovky lidí. Centrem voněly zabíjačkové dobroty i sváteční bublanina.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Termoprádla, které odvádí pot a zamezuje tak pocitu chladu, se nejvíce prodá v zimním období. Není však záležitostí pouze pro sportovce, stále žádanější je u široké skupiny veřejnosti.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Čínský trh a levná výroba lákají řadu podnikatelů ze Zlínského kraje ke spolupráci. Obchodní kontakty navazují především společnosti z oblasti strojírenského průmyslu a elektrotechniky. Levná čínská produkce ohrožuje především textilní průmysl.
ZNOJEMSKO - Poněkud ve stínu Svatomartinských zůstávají další mladá vína uváděná na trh. Vinaři jim dávají nejrůznější názvy, poptávka po nich neustále roste.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Čínský trh a levná výroba lákají řadu podnikatelů ze Zlínského kraje ke spolupráci. Obchodní kontakty navazují především společnosti z oblasti strojírenského průmyslu a elektrotechniky. Levná čínská produkce ohrožuje především textilní průmysl.
OPAVA - Už déle než půlstoletí jsou fidorky oblíbenou čokoládovou pochoutkou. Kulaté oplatky zabalené v jemném staniolu mlsají rádi děti i dospělí.
VYSOČINA - Kostelecký gigant se opět rozrostl. Tentokrát se zaměřil na společnost Akrman Hodonín. Ta působí v potravinářském sektoru jako subjekt obchodující s masem a masnými výrobky.
JINDŘICHOHRADECKO - Nastává čas adventu a čekání na vánoční svátky vyplňují různé kulturní a společenské akce. Zeptali jsme se, co chystají pro návštěvníky na zámcích. „U nás na Státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci jsme opět přichystali na 8. a 9. prosince tradiční Advent na zámku. Chybět nebudou živá zvířata, prodejní stánky a občerstvení,“ informoval kastelán Václav Bis.
SVITAVY - Předvánoční šílenství v obchodech vypuklo. Lidé shánějí vánoční dárky a obchodníci vymýšlejí rozmanité akce jak ulovit zákazníka. Lidé často sázejí na nakupováni přes internet. Tradičně největší zájem je o hračky. Děti jsou podle rodičů silně ovlivněny reklamní „masáží“ v televizi.
VYŠKOVSKO - Lidí bez práce na Vyškovsku ubývá. Některým firmám to působí potíže.
PRACHOVICE - Významný výrobce cementu a kameniva je ve velmi dobré kondici. Čísla za celý koncern Holcim uvádějí vyšší prodeje, obrat i rostoucí zisk společnosti.
JIHLAVA - Kostelecký gigant se opět rozrostl. Tentokrát se zaměřil na společnost Akrman Hodonín. Ta působí v potravinářském sektoru jako subjekt obchodující s masem a masnými výrobky.
JIŽNÍ MORAVA - Personálními agenturami na jižní Moravě ročně projdou tisíce lidí, kteří se snaží najít vhodné zaměstnání. Největší šanci uspět na současném trhu práce mají podle představitelů agentur zejména kvalitní specialisté z technických oborů.
DOMAŽLICE - Letošní Vánoce se objeví ve zcela novém stylu než ty předešlé
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kontroly členů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) neodhalily na Uherskohradišťsku žádného prodejce „křtěného“ burčáku. Tímto termínem totiž kontroloři označují burčák ředěný vodou.
ŽACLÉŘ - Podmínkou Žacléře je zachování provozu rehabilitace v nemocnici nejméně na deset let v počtu minimálně padesáti lůžek.
MADRID - Máte chuť se vžít do pocitů, jež zažívali Frankovi nacionalisté, když v březnu 1939 vtáhli do Madridu ztuhlého hrůzou? Nebo naopak přepsat dějiny a nechat ve španělské občanské válce vyhrát republikány? Nová počítačová hra s názvem „Stíny války“, která byla tento týden uvedena na trh ve Španělsku, vám to umožní.
ROŽMITÁL - Pavel Zemek z Rožmitálu pod Třemšínem se ulovením obrovské štiky zařadil mezi úspěšné rybáře z Rožmitálska, kterým se podařilo splnit si své sny a mohou se nyní pochlubit životními úlovky.
REGION - Rybáři z okresu Bruntál narozdíl od myslivců již začínají pomalu uzamykat vodu a loučí se na několik měsíců ze svým náčiním na lov ryb. Ulovit štiku, či kapra je však stále možné. Rybářům narozdíl od myslivců sezona pomalu, ale jistě končí.
VÝCHODNÍ ČECHY - Společnost AAAByty.cz začala situaci na realitním trhu řešit sérií opatření. Garantuje výplatu všech dlužných pohledávek po předchozí realitní kanceláři všem nově nastoupivším makléřům.
Kladno-Čtrnáctimetrová vánoční jedle byla včera dopoledne vztyčena na kladenském náměstí Starosty Pavla. Do největšího středočeského města byla tentokrát přivezena z Lidic.
KUPUJEME OJETINU - Výrobce uvedl Kangoo v užitkové i osobní verzi, která však může díky velkému zavazadlovému prostoru a interiéru posloužit i jako automobil pro práci. Největšími konkurenty renaultu jsou další dva automobily z Francie – Citroën Berlingo a Peugeot Partner.
CHEB - Ohrozí letos nezvykle vysoká cena másla, mouky a cukru tradiční předvánoční činnost chebských hospodyněk? Nikoli. Jak se zdá, na bohatost vánočních stolů si Chebští sáhnout nenechají.
JIŽNÍ MORAVA - Společnosti zprostředkovávající práci tvrdí, že v současnosti je největší zájem o pracovníky v technických oborech
STRAKONICE - V příkopu běhají ovce a kozy.
VÝCHODNÍ ČECHY - Společnost AAAByty.cz začala situaci na realitním trhu řešit sérií opatření.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Cena fotoaparátů klesla za poslední čtyři roky o více než padesát procent. Digitální přístroje se staly masovou záležitostí. Starší takzvané analogové fotoaparáty však stále ještě mají své příznivce.
PRAHA - Ceny potravin stále míří vzhůru, přestože tempo jejich růstu v tomto týdnu zvolnilo. Vyplývá to z pravidelného šetření Českého statistického úřadu. Většina cen se změnila jen o haléře. To platí například o šunkovém salámu, kuřatech či mléku a hovězím mase.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Cena fotoaparátů klesla za poslední čtyři roky o více než padesát procent. Digitální přístroje se staly masovou záležitostí. Starší takzvané analogové fotoaparáty však stále ještě mají své příznivce.
LOUNSKO - Na návsích se rozsvítí vánoční stromy, v kostelech proběhnou vánoční koncerty.