Rebélie proti králi skončí šťastně popravou
KRAKOVEC - V sobotu 22. září ožijí majestátné hradby hradu Krakovce nebývalým ruchem. Stanou se totiž hostitely desátého Okna do středověku.
KRAKOVEC - V sobotu 22. září ožijí majestátné hradby hradu Krakovce nebývalým ruchem. Stanou se totiž hostitely desátého Okna do středověku.
BRUNTÁL - Nebojte se psát, radí svým čtenářům spisovatelka Věra Řeháčková. Tu první ze stovky knih sama napsala už v šestnácti.
BRNO - Říká se, že každý muž by měl za život postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. V dnešní uspěchané době jsou lidé spíš zvyklí kupovat hotové produkty. Nákup nebo prodej nemovitostí, jak říká Lubomír Matras, je velký životní krok, a podle toho je k tomu třeba přistupovat.
JIŽNÍ MORAVA - Horké letní počasí, více peněz v peněženkách lidí a především větší vývoz. Tak vysvětlují odborníci růst tržeb jihomoravských pivovarů, kterým právě skončila úspěšná letní sezona.
KOMENTÁŘ - Není to tak dlouho, co stávkovali lékárníci. A před tím zaměstnanci Českých drah. A učitelé. No a teď jsme tu měli stávku lékařů.
VYSOČINA - Výrobci bramborového škrobu na Vysočině zahájili letošní sezonu asi o dva týdny dříve než v jiných letech, protože kvůli suchému počasí se v kraji dříve sklízejí brambory.
Ochranná známka BIO garantuje, že potraviny pocházejí z kontrolovaného systému ekologického zemědělství a byly osvědčeny oprávněným certifikačním orgánem. „Na trhu se i přesto objevují potraviny a jiné produkty, které se takto označují neoprávněně,“ říká Jana Kačerovská z právního oddělení Sdružení ochrany spotřebitelů (SOS).
VÝCHODNÍ ČECHY - „Lokálnost zpráv v Deníku oceňuji. Je to ta správná cesta ke čtenáři,“ uvedl Axel Diekmann na inspekční cestě po východočeských redakcích. Současně pochválil i kvalitu pardubického perníku.
HOŘOVICE - Již devatenáctý ročník Cibulového jarmarku předvede i řemesla, výstavu houbařů, včelařů a mysliveckých trofejí
JIŽNÍ MORAVA - Starobrno i Černá Hora vyrobily do srpna více piva. Problémy má ale vyškovský pivovar, který ztratil zákazníky.
PRAHA - Investiční pobídky by se měly urychleně zrušit. Vyzvala ktomu dnes Hospodářská komora ministra průmyslu a obchodu Martina Římana. Komora svůj požadavek zdůvodňuje tím, že pobídky přispívají kpokřivení trhu.
BOHUMÍN - Závod topenářské techniky VIADRUS z bohumínské společnosti ŽDB GROUP letos plánuje vyvézt do Polska zboží za minimálně 135 milionů korun, což bude meziroční nárůst o 18 procent, řekl ČTK ŽDB Group Tomáš Želazko. Loni se export Viadrusu do Polska zvýšil o 34 procent a vyvezlo se tam zboží za 114 milionů korun.
PRAHA - Nahnilé ovoce, okrájená zelenina, kropenaté či dokonce místy temně hnědé banány, zvadlý salát - takový obrázek nalezli odborníci ze Sdružení obrany spotřebitelů při svých letošních dvou průzkumech kvality ovoce a zeleniny.
TŘINEC - Podnikatelský inkubátor, který byl letos na jaře otevřen v prostorách třineckého hotelu STEEL, má první tři začínající podnikatele. Do konce letošního roku by jich mělo být zhruba pět.
LITOMĚŘICKO - Výjimkou je Centrální školní jídelna v Litoměřicích, zde ceny vydrží po celý školní rok.
PRAHA - Islandský holding Icelandair Group koupil 50 procent akcií letecké společnosti Travel Service s možností roční opce na nákup dalších 30 procent akcií. Travel Service má tak po posílení kapitálu možnost dalšího rozvoje.
BOSKOVICE - Boskovické čeká o víkendu čtvrtý ročník Husích slavností.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pozornost lidí na centrálním českobudějovickém náměstí v úterý lákal stánek českého SOLVIT centra.
JIŽNÍ MORAVA - Horké letní počasí, více peněz v peněženkách lidí a především větší vývoz. Tak vysvětlují odborníci růst tržeb jihomoravských pivovarů, kterým právě skončila úspěšná letní sezona.
ŠENOV U NOVÉHO JIČÍNA - Za čerstvá slepičí vejce obdržel Podnik živočišné výroby Nový Jičín značku Klasa. Ocenění za mimořádně kvalitní potravinářský výrobek uděluje ministr zemědělství. V současné době se značka nachází na 1419 výrobcích 209 společností.
KOMENTÁŘ - Jižní Morava je krajem vína. Je to milé klišé, kterým se rádi ohánějí politici i turistické kanceláře.
BRNO - Návštěvníkům vadí cizí kapely i stánky s levným zbožím a záclonami. Na náměstí Svobody jim chybí třeba cimbálovky
PRAHA - Od úterního odpoledne je možné na serveru www.click4sky.com zakoupit tak zvané low cost letenky do 22 evropských zemí, celkem do 36 zajímavých měst.
ČESKÝ DUB - Již 650 let se může Český Dub pyšnit statusem města. Svá městská práva a vlastní městský znak získal v průběhu návštěvy císaře Karla IV. na přelomu listopadu a prosince roku 1357.
KARVINÁ - Koupit levně byt, dům nebo pozemek bude na Karvinsku stále obtížnější. Příchod zahraničních investorů totiž hýbe realitním trhem tak intenzivně, že můžete zapomenout na ceny, za které šlo bydlení pořídit například před rokem.
Všichni zájemci o hypoteční úvěr mohou využít unikátní služby GE Money Bank a zjistit výši své budoucí hypotéky okamžitě pomocí SMS zprávy, tedy kdykoliv a kdekoliv.
NYMBURK - Obchodníci už vytasily na zákazníky Vánoce. Nymburská radnice letos plánuje překvapení. Poprvé vánoční trhy u Elišky.
OSTRAVA - Střední technická škola v Ostravě-Hrabůvce (bývalé vítkovické učiliště) má dlouholeté zkušenosti s výukou na trhu tolik žádaných strojírenských oborů a také s organizováním rekvalifikačních kurzů.
VYSOČINA - Výrobci bramborového škrobu na Vysočině zahájili letošní sezonu asi o dva týdny dříve než v jiných letech, protože kvůli suchému počasí se v kraji dříve sklízejí brambory.
PLAVSKO - „Přihlásila jsem tě do soutěže!“ to prý řekla manželka Jiřímu Hrádkovi týden před vyhlášením výsledků soutěže Jihočeský živnostník roku, kde obsadil třetí místo
OSTRAVA - Prodej piva Ostravar z portfolia domácí pivovarnické dvojky Pivovary Staropramen rostl do konce června na domácím trhu rychleji než celý český pivní trh.
BABICE - Potravinářská společnost Hamé z Babic na Uherskohradišťsku chce dále posilovat své pozice na rumunském trhu. V roce 2004 zde koupila podnik Romconserv, v těchto dnech se Hamé stalo majitelem společnosti Antrefrig.
PÍSEK - Nákupna léčivých rostlin v Písku Za Nádražím vykupuje kromě léčivých rostlin a některých plodů podzimu také některé druhy ovoce.
NYMBURK - Obchodníci už vytasily na zákazníky Vánoce. Nymburská radnice letos plánuje překvapení. Poprvé vánoční trhy u Elišky
KARVINSKO - Koupit levně byt, dům nebo pozemek bude na Karvinsku stále obtížnější. Příchod zahraničních investorů totiž hýbe realitním trhem tak intenzivně, že můžete zapomenout na ceny, za které šlo bydlení pořídit například před rokem.
OLOMOUC - Brambor bude v obchodech dostatek a zákazníci už za kilogram nebudou platit až 24 korun, jako tomu bylo letos na jaře. Zemědělci z Hané jsou navzdory velkému suchu s letošní úrodou a výnosy spokojení. Ceny brambor na trhu se teď pohybují mezi osmi až třinácti korunami.
PŘÍBRAM - Více než čtvrt milionu korun za půl roku vybere příbramská radnice na poplatcích za zábor prostranství od trhovců. Úklid náměstí TGM v Příbrami pak za stejnou dobu vyjde zhruba na sedmdesát tisíc korun.
KOLÍN - Česká polygrafická skupina OTK Group a německá společnost Engelhardt Druck uzavřely smlouvu o strategické spolupráci. Klíčové oblasti tvoří zejména společný postup vůči nadnárodním zákazníkům, společné obchodní aktivity ve střední a západní Evropě, nákup vstupních materiálů a surovin a výměna know-how v oblasti technického rozvoje a inovací. Podpisem smlouvy vznikla silná aliance na celoevropském polygrafickém trhu s celkovým obratem zhruba 3,5 miliardy korun.
VÍCEMIL, JINDŘICHŮV HRADEC - Označení bio nosí potraviny, které pocházejí z takzvaného ekozemědělství. A právě měsíc září je biopotravinám, které mají nálepku zdravé, věnován.
VÝCHODNÍ ČECHY - Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů bude zřejmě nejnižší za posledních 12 let. Podle posledního odhadu úroda oproti loňsku klesne o 30 procent na zhruba 111.000 tun. Důvodem propadu jsou jarní mrazy.
VÝCHODNÍ ČECHY - Trestní úsek královéhradeckého krajského soudu bude mít tento týden napilno. Před senátem se opět objeví výrobci pervitinu i manželé Šrejbrovi.
VÝCHODNÍ ČECHY - Druhý největší výrobce autobusů v Česku, společnost SOR Libchavy, podniká právní kroky proti polské firmě Solbus.
PRAHA - Velké vítězství si na své konto připsala Evropská komise, když jí dnes evropský soud dal za pravdu ve sporu s americkým počítačovým gigantem Microsoft.
JIRKOV - Sobotní dopoledne a odpoledne 15. září strávili lidé z Jirkova i okolí zábavou. Ve městě totiž probíhala tradiční Hornická pouť.
MILOTICE - Ohlédnout se zpátky a nenechat zapomenout tradičním řemeslům. O to se snaží mikroregion Nový dvůr a setkává se stále s větším úspěchem a ohlasem.
HRADEC KRÁLOVÉ - Trestní úsek královéhradeckého krajského soudu bude mít tento týden napilno. Před senátem se opět objeví výrobci pervitinu i manželé Šrejbrovi.
BUČOVICE - Burčákové slavnosti v Bučovicích jsou rok od roku bohatší. Poprvé se konaly pouhý půlden. Letošní pátý ročník trval už celé tři dny.
LOUNY, ŽATEC - Zdražování pro lidi zatím nechystáme, uvedl mluvčí firmy UPC.
HRADEC KRÁLOVÉ - Trestní úsek královéhradeckého krajského soudu bude mít tento týden napilno. Před senátem se opět objeví výrobci pervitinu i manželé Šrejbrovi.