Kladno /FOTOGALERIE/ - Doslova na vlastní kůži pocítili studenou vodu profesionální hasiči z Kladna, Stochova a Slaného, kteří ve čtvrtek na Turyňském rybníku a v pátek na rybníku v Kročehlavech cvičili záchranu osob ze zamrzlé vodní hladiny. Alespoň ti, jimž zateklo do speciálních obleků.
Unhošť – V pátek po poledni se na Tyršově náměstí v Unhošti srazil autobus se sanitou. Děsivě vyhlížející nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. Jak potvrdila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová, sanita rychlé zdravotnické pomoci z Hostivice právě převážela pacienta. Ani ten nebyl zraněn.
Kladensko – Oddělení hlídkové služby kladenské policie se pohybuje po celém regionu. Proto se také k naprosté většině nahlášených událostí dostávají jako první. Bezprostředně se tak setkávají s účastníky dopravních nehod, oběťmi trestných činů či jakýchkoliv jiných případů hlášených na tísňové linky 158 a 112. Musí zvládnout psychický nátlak, stres a vždy pohotově zareagovat.
Pavlov - Policisté z oddělení hlídkové služby byli vysláni do obce Pavlov, kde se pachatel pokusil vloupat do zahradní chaty. Výtečníka se jim podařilo zadržet.
Kladensko – K oslavám Nového roku neodmyslitelně patří rachejtle a dělobuchy. Prodejcům pyrotechniky proto začíná období největších tržeb. I poté, co dozní hřmění petard o silvestrovské noci, si místní obyvatelé budou moci ohňostrojů dosyta užít. V Kladně a okolí se jich totiž na první lednový den chystá hned několik.
Praha - „Obrovský zájem o hračky v předvánočním období je standardním koloritem hračkářského průmyslu. V letošním roce toto vnímáme ještě vyšší zájem než v letech minulých," řekla Andrea Ďuríčková, marketingová specialistka hračkářského řetězce Pompo. Panenky, autíčka, společenské hry, ale i interaktivní hračky. To všechno jsou hity letošních Vánoc.
Unhošť – První soukromou školu Slunce pro hendikepované děti založila Blanka Dvořáková v roce 1991 ve Stochově. Jak sama říkala, nikdo jim tehdy nevěřil a mysleli si, že za rok zkrachují. Opak je pravdou.
Kladensko – Ani odpolední zatažená obloha a déšť neodradily stovky lidí na Kladensku a Slánsku, aby se ve středu večer opět po roce zúčastnily akce Česko zpívá koledy. Ta se už pátým rokem v adventním čase koná pod patronací regionálních Deníků, tedy i Kladenského deníku.
Unhošť - Dramatickou noc má za sebou rodina z Nouzova na Kladensku. Její rodinný dům pohltily plameny. Hořet začalo po jedné hodině v noci v dětském pokoji. V ohrožení života byli tři lidé, včetně dítěte. Požár zlikvidovali hasiči až po osmé hodině ráno.
Kladensko – Nesem vám noviny. Narodil se Kristus Pán. Půjdem spolu do Betléma. Jak jsi krásné, neviňátko. Pásli ovce Valaši. Pět známých koled. Ve středu večer se na náměstích, návsích, ve školách, hospodách, domovech pro seniory a dalších místech po celé republice, ale i v zahraničí, sejdou desítky tisíc lidí, aby si je společně zazpívaly. A nakonec přidají oblíbenou písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.
Unhošť – Martina Bradáčová z Lubné se pomalu může chystat na korunovaci královny třicetidílného seriálu Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka. Dva závody před koncem má na čele své kategorie do 44 let velký náskok a dá se říct, že pouze případná neúčast na sobotních Slánských bězích a Vánočním běhu v Třtici ji může o celkový triumf připravit.
Mělnicko - Až do posledního podzimního kola si nelahozeveské Dynamo ve skupině A středočeské I. B třídy schovalo první porážku, když po poločasovém vedení těsně podlehlo v Unhošti. Na vedoucí Hřebeč, která rozstřílela Hýskov (8:0), tak parta kolem trenéra Kaplana ztrácí po podzimu čtyři body.
Kladno - Je třicet let starý a do Kladna vážil nezvykle dlouhou cestu až z Úhonic z Prahy-západ. Dvanáctimetrový smrk městu darovali starší manželé, kteří si ovšem nepřáli být zveřejněni. Zhruba za dva týdny bude ozdobený zářit do noci a vykouzlí úsměv na obličeji nejednoho návštěvníka bez rozdílu věku.
Kladno - Je třicet let starý a do Kladna vážil nezvykle dlouhou cestu až z Úhonic z Prahy-západ. Dvanáctimetrový smrk městu darovali starší manželé, kteří si ovšem nepřejí být zveřejněni. Zhruba za dva týdny bude ozdobený zářit do noci a vykouzlí úsměv na obličeji nejednoho návštěvníka bez rozdílu věku.
Kladensko – Mnozí se těší na rozlučku s fotbalovým podzimem, ale ještě zbývají poslední bitvy. A kdo by si chtěl kazit dobrou náladu na rozlučce? Nikdo!
Kladno – Hasiči zasahovali v pátek ráno u požáru rodinného domu ve Svátkově ulici v Kladně-Kročehlavech. Na pomoc jim přijeli ještě dobrovolníci z Hřebče a Unhoště. Dům hořel v prvním patře. Oheň způsobil škodu 350 tisíc korun. Hasiči zachránili majetek za dva miliony korun.
Kladensko /FOTOGALERIE/ – Dvě zajímavá derby nabídlo předposlední podzimní kolo I. B třídy. A obě našla své vítěze v hostech. Derby jižní vyhrála Unhošť slavila na Braškově.
Městečko – Fotbalisty Ohnivce Městečko čeká jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu se sousedem v tabulce 1. B třídy – Nižborem. Záchranářský duel se odehraje v sobotu na půdě Městečka, které má jedinečnou příležitost se konečně odlepit ode dna tabulky a pokusit se udělat krok k záchraně nejnižší krajské soutěže.
Městečko – Ohnivec Městečko nastoupil po dlouhé době v kompletní sestavě a coby poslední tým 1.B třídy potřeboval konečně zvítězit. Úkol to nebyl snadný, neboť mu v cestě stála Unhošť, která se, ač to dle postavení v tabulce příliš neodpovídá, v této sezóně prezentuje velice slušnou hrou.
Unhošť /FOTOGALERIE/ - Petrův zdar! Rybářský pozdrav zazněl nad rybníkem Bulhar v Unhošti na Kladensku velmi brzy ráno. Členové Českého svazu rybářského místní organizace Unhošť se tam sešli u každoročního výlovu už se svítáním. Sobotní slunečné počasí jim paradoxně přidělalo mnoho práce a starostí.
Unhošť - Petrův zdar! Rybářský pozdrav zazněl nad rybníkem Bulhar v Unhošti velmi brzy ráno. Členové Českého svazu rybářského místní organizace Unhošť se zde sešli u každoročního výlovu už se svítáním. Sobotní slunečné počasí jim paradoxně přidělalo mnoho práce a starostí.
Mutějovice - Důležitý krok k záchraně hodlají udělat Chmelaři z Mutějovic. V neděli hostí na svém hřišti celek TJ Unhošť. Oba týmy bojující o záchranu nejnižší krajské soutěže od sebe dělí pouhé tři body a předpokládá se tedy velmi napínavý a vyhrocený duel, který může hodně napovědět.
Kladensko - Z mostu přes R6 mezi Unhoští a Malým Přítočnem na Kladensku spadl muž. Dopadl přímo na silnici ve směru na Karlovy Vary, ale naštěstí nezasáhl žádné vozidlo. Zda chtěl čtyřiačtyřicetiletý muž spáchat sebevraždu, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nyní vyšetřují policisté.
Unhošť - Z mostu přes R6 mezi Unhoští a Malým Přítočnem spadl v pátek večer muž. Dopadl přímo na silnici ve směru na Karlovy Vary, ale naštěstí nezasáhl žádné vozidlo. Zda chtěl čtyřiačtyřicetiletý muž spáchat sebevraždu, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nyní vyšetřují policisté.
Kladno - Krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru vyslalo v sobotu kolem poledne jednotku profesionálních hasičů a dvě posilové jednotky dobrovolných hasičů z Hřebče a Unhoště do ulice V Bažantnici v Kladně-Kročehlavech. Důvodem byl výbuch a následný požár v přízemním bytu panelového domu.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru vyslalo v sobotu kolem poledne jednotku profesionálních hasičů a dvě posilové jednotky dobrovolných hasičů z Hřebče a Unhoště do ulice V Bažantnici v Kladně-Kročehlavech. Důvodem byl výbuch a následný požár v přízemním bytu panelového domu.
Malé Kyšice – Dramaticky skončila v sobotu jízda na kole pro třiačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska mezi Chyňavou a Malými Kyšicemi na Kladensku. Zhruba třicet minut po jedenadvacáté hodině v lese z bicyklu spadl, zranil se a nemohl se hýbat. Po několika hodinách ho zachránili policisté.
Kladensko - Dramaticky skončila v sobotu jízda na kole pro třiačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska mezi Chyňavou a Malými Kyšicemi na Kladensku. Zhruba třicet minut po jedenadvacáté hodině v lese z bicyklu spadl, zranil se a nemohl se hýbat. Po několika hodinách ho zachránili policisté.
Košice – Čím je pro „běžné" sportovce olympiáda, tím je pro terénní motocyklisty mezinárodní šestidenní. Tým v barvách středočeské Unhoště obsadil na té letošní jubilejní 90. skvělé třetí místo. Lepší než trio Jan Balaš, Jakub Horák a Vít Kuklík byli v celkovém součtu na klubové úrovni pouze Nizozemci a Švédi.
Unhošť – Derby mezi Unhoští a Hřebčí mělo velkého favorita v hostujícím týmu. Ten ale tentokrát žádný velký výkon nepředvedl, to spíš domácí zahráli dobře. Jak už to však ve fotbale bývá, slavil zkušenější tým gólem z 80. minuty.
Brno – Kde kdo je házel do starého železa. Bratři Gottvaldové z Ježkovic na Vyškovsku však dokázali, že tam ještě nepatří. Spolu se slovenským jezdcem Thomasem Hostinským obsadili na nejslavnějším endurovém závodě světa Šestidenní mezi kluby s týmem BMT Gottbros šesté místo. „O nějakých svých chybách vím, ale s výsledkem jsem moc spokojený," libuje si Zdeněk, jenž je v pětačtyřiceti letech starší z bratrského dua.
Košice - Česká seniorská i juniorská reprezentace obsadily na jubilejním 90. ročníku endurové Šestidenní osmé místo. Světovou trofej získali stejně jako v předešlých třech letech Francouzi, juniorskou Stříbrnou vázu vybojovali Australané. V soutěži klubů se dařilo týmu KBS ÚAMK Unhošť, který skončil třetí.
Hřebeč – Tradičním borcem soupisky hřebečského fotbalového klubu je Jiří Sušil. Bojovník, obránce, který nosí úchvatný vous značky: loupežník Rumcajs, bytem Řáholec, okr. Jičín (viz. foto), si zasportuje i tehdy, když mu hřebečský trenér nedá důvěru a nechá ho celé utkání na lavičce.
Mšec – Docela blízko měla farma Nového Strašecí Mšec k třetímu hattricku během prvních třech kol. Proti Hřebči se třikrát trefil Jirka Kapek, minulý týden ve Zlonicích řádil sám trenér Ján Ducár a naposledy doma mohl zasadit trojitý hattrick Unhošti Honza Paluba. Byl blízko, když už v 16. minutě měl na svém kontě dva góly.
Unhošť – Třicet minut před dvacátou hodinou byla ve čtvrtek sražena v Unhošti-Nouzově cyklistka. Neznámý řidič směřující od Berouna na Kladno se pravděpodobně nevěnoval řízení a přední částí automobilu (pravděpodobně starší zelený nebo zelenošedý Volkswagen Golf) narazil do zadního kola jedenatřicetileté ženy. Cyklistka poté upadla na silnici.
Domažlice – Florbalisté FbC Jiskra Domažlice postoupili do 2. kola Poháru České pojišťovny. V sobotu 5. září vyzvou v Městské sportovní hale v Domažlicích silné Rokycany. Zápas začíná v 15:00 hodin.
Praha - Po třech letech i s českým zastoupením v hlavní kategorii Trophy týmů se příští týden uskuteční jubilejní 90. ročník motocyklové Šestidenní. Tradiční endurový závod se totiž tentokrát pojede v okolí Košic a na startu by tak mělo být přes šedesát českých vyznavačů této motocyklové disciplíny.
Mšec - Fotbalisté Mšece si vyšlápli na jednoho z favoritů nejnižší krajské fotbalové soutěže, tedy Hřebeč. Tu dokázali na svém hřišti porazit rozdílem tří branek, a to i přesto, že v hostujícím dresu se například objevil i Adam Klavík, který ještě nedávno hrál I. ligu za Slavii či České Budějovice. Pětadvacetiletý talent sice ve Mšeci skóroval, ale hostům to nebylo nic platné. Domácí posíleni o několik borců divizního Strašecí, jehož jsou farmou, deklasovali soka 4:1.
Pavlov /FOTOGALERIE/ – Panovalo neskutečné vedro, teplota na dráze v u Pavlova se dotýkala hranice čtyřiceti stupňů Celsia. Ale Kladeňáci ani jejich hosté toho nedbali, slavili přece velký svátek – Kladenské setkání čtyřkolek (KSČ). Na trati zvířené tunami prachu se nakonec sešlo 21 strojů a jejich pánů, od dospělých přes zdravotně postižené, až po malé děti. Všichni se ohromně bavili.
Kladno – Skate/punk jam 2015 se v kladenském skateparku uskuteční už zítra. Akce, na které nebudou chybět závody, kapely, fanoušci, dobré jídlo i pití a především skvělá atmosféra začíná ve 13 hodin. Připraven je také bohatý doprovodný program. Skate/punk jam už podruhé pořádají Jan Bendl a Pavel Abrahám z Unhoště.
Hrdlív - S plameny bojovali hasiči u Hrdlíva. Zde začalo ve čtvrtek po 16. hodině hořet posekané pole. Na místo vyjeli profesionálové ze Slaného a dobrovolní hasiči ze Smečna. Oheň se však rychle rozšířil a začal hořet i nedaleký les. U Hrdlíva zasahovalo šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Hostouň – Součástí benefičního dne na počest Jiřího Kukelky byl v sobotu v Hostouni také fotbalový turnaj, kde se kromě domácích předvedly také další kvalitní týmy z okolí – Hřebeč, Unhošť a Jeneč. Podle očekávání vyhráli domácí, každopádně byla kromě solidního fotbalu k vidění také spousta dobré pohody.
Hořovice – Extrémně vysoké teploty dávají zabrat na začátku letošních prázdnin nejen pořadatelům kulturních a sportovních akcí, ale i těm, kteří se na akce vydávají jako diváci či účastníci.
Kladno, Unhošť – V prostorách chráněné kavárny Nadace Slunce pro všechny v Unhošti se uskutečnilo slavnostní předávání minigrantů devíti úspěšným projektům zaměstnanců společnosti Středočeské vodárny. Ti získali celkem více než 200 tisíc korun od Středočeských vodáren (SVAS) ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia.