Kreativ

ŠTÍTEK: Unhošť

Ladislav Smoljak je čestným předsedou Nadačního fondu Slunce pro všechny in memoriam.

Ladislav Smoljak pomáhá v Centru služeb Slunce všem i dnes

Na počátku byl nápad Blanky Dvořákové a rodičů postižených dětí na prahu dospělosti. Společně dali vzniknout projektu, jehož cílem bylo ještě větší zapojení lidí se zdravotním omezením a seniorů do aktivního života. Právě na podporu aktivizačních služeb se můžete zapojit do charitativní aukce.Centrum služeb Slunce všem z Unhoště slaví v letošním roce již 20 let od svého vzniku.

Požár stodoly v Unhošti.

Řádil v Unhošti žhář? Hořela tam v noci stodola plná slámy a sena

/FOTOGALERIE/ Stodolu v Unhošti plnou sena a slámy zachvátily ve čtvrtek večer plameny. Krátce po dvacáté hodině byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Kladna a Berouna a spolu s nimi i deset jednotek dobrovolných hasičů.

Žákovské týmy třetích tříd Základní školy v Unhošti se s velikým nadšením a odhodláním pustili do projektové olympiády.

V Základní škole v Unhošti měli žáci třetích tříd projektovou olympiádu

/FOTOGALERIE/ Projekty jsou zajímavou součástí učení, ať už jsou realizovány ve skupině nebo samostatně. Každopádně mají vždy pozitivní dopad na žáky. Tento dílek učení přispívá k tomu, aby si žáci prohloubili své znalosti, vyhledávali nové informace, seznámili své okolí se svými koníčky apod. A tak se žákovské týmy třetích tříd základní školy v Unhošti s velikým nadšením a odhodláním pustili do nelehkého úkolu a za podpory rodičů i učitelů projekty vytvořili. 

Akci charitativního charakteru Ahoj prázdniny! uspořádali manželé Urieovi ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Plchov.

Prázdniny jsou na dohled a nejen v Plchově! Děti si zábavu náležitě užily

/FOTO/ Děti mají rády dobrodružství, prázdniny a možnost si vyzkoušet nějakou aktivitu. Ne všechny děti mají tu možnost být v takové chvíli se svými rodiči, proto manželé Urieovi ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Plchov uspořádali v sobotu 22. června akci charitativního charakteru Ahoj prázdniny! Zábava na hasičském hřišti v Plchově byla připravena nejen pro děti z obce a širokého okolí, ale i pro děti z Dětského Domova v Unhošti. 

Narozeninový koncert pro Slunce v Unhošti.

Centrum služeb Slunce všem v Unhošti oslavilo 20. narozeniny koncertem

/FOTOGALERIE/ Centrum služeb Slunce všem Unhošť, které existuje ve městě dvě desítky let, poskytuje sociální služby pro dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, pro seniory i rodiny v těžké životní situaci, slaví narozeniny. U příležitosti 20. výročí založení centra se v pátek 7. června uskutečnil narozeninový koncert v kinosále v Unhošti.

I. A třída: Slaný B (v bílém) posílilo sestavu hráči áčka, porazilo Sedlec-Prčici 2:1 a zachránilo se.

Béčko Slaného zachránilo A třídu, Kladno nasadilo hromadu dorostenců

Fotbalisté rezervy SK Slaný se definitivně zachránili v I. A třídě, když s posílenou sestavou přemohli doma Sedlec-Prčici 2:1. Naopak béčko Kladna se s domácím hřištěm v Unhošti rozloučilo jen remízou s předposlední Nelahozevsí 1:1. Dalo však sympaticky šanci několika dorostencům.

Kába Cup - turnaj šampionů uplynulých deseti ročníků. Hrálo se v krásném areálu FK Komárov

Poháry z Turnaje šampiónů Kába Cupu putují na Kladensko

Fotbalový Kába Cup žáků letos slaví desáté narozeniny, a tak jeho pořadatelé vymysleli Turnaj šampionů, kam pozvali oddíly, které Kába cup v minulosti vyhrály nebo se dostaly do finále. Jeho vítězem na hřišti Komárova se nakonec stal klub Fotbal Zákolany, který v "kladenském" finále vrátil Unhošti porážku z minulého ročníku.

Čtrnáct týmů minipřípravek se utkalo na hřišti TJ Unhošť v turnaji OFS Kladno.

OFS Kladno pořádal turnaj minipřípravek, dorazila více než stovka dětí

Parádní fotbalové dopoledne připravil Okresní fotbalový svaz Kladno na sobotu do areálu TJ Unhošť. Sešlo se tady čtrnáct týmů minipřípravek z celého okresu, aby si kluci i holky pořádně začutali do meruny a nemuseli zatím myslet na žádné výsledky. Radost ze hry byla i tak obrovská. „V těchto turnajích budeme rozhodně pokračovat,“ ubezpečil Grassroots trenér mládeže OFS (GTM) Marek Novobilský.

Snímky z akce s názvem Včely ze všech stran.

Včely ze všech stran: Se včelařením pomáhá u Pavlova umělá inteligence

/FOTO/ Na Světový den včel, který letos připadl na pondělí 20. května, se u Pavlova na Kladensku uskutečnila akce s názvem Včely ze všech stran. Zájem dětí ze základních škol o nahlédnutí do včelařského světa byl opravdu velký. Malí účastníci se o včelách dozvěděli mnoho zajímavostí. 

Z Pochodu Alice Garrigue Masarykové.

V Lánech uctili památku Alice Masarykové. Osobnost připomínají přednášky v muzeu

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zakladatelka Československéh červeného kříže a dcera Tomáše G. Masaryka se narodila 3. května před 145 lety. O víkednu na tuto důležitou osobnost vzpomínali nejen v Lánech, kde se uskutečnil cíl dvoudenního Pochodu Alice Garrigue Masarykové. Jeho účastníci vyrazili v sobotu z Prahy, přespali v Unhošti a odpolednde došli do Muzea TGM v Lánech.

Magdalena Elznicová Mikesková, ředitelka Muzea TGM Rakovník.

Koná se Pochod Alice G. Masarykové. Trasa povede z Prahy přes Unhošť do Lán

/FOTO/ Téměř čtyřicet kilometrů měří dvoudenní Pochod Alice Garrigue Masarykové, který pořádá Muzeum T. G. M. Rakovník a Český červený kříž. Akce začíná v sobotu 4. května u domu v Loretánské ulici v Praze, kde Alice Garrigue Masaryková žila. První den dojdou účastníci do Unhoště, kde přenocují v místní sokolovně, a v neděli ráno vyrazí směrem do Lán. 

Barbora Špotáková

Možná si někde hodím, říká Špotáková o oštěpu. Synové válejí fotbal

V dubnu se stala místopředsedkyní Českého atletického svazu (ČAS). K tomu Barbora Špotáková trénuje na Julisce skupinku mladých oštěpařů, nevylučuje, že by si i letos jako amatérka zazávodila. Na plný úvazek je matkou a své syny vede ke sportu. Nevěnují se však atletice, ale genetickou výbavu zatím využívají jako fotbalisté.

Ze Dne Země v zahradě Kladenského zámku.

Už máte plány na víkend? Koná se Den Země, tulipánové slavnosti i jarní swap

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Nadcházející víkend je přímo nabitý nejrůznějšími akcemi. Nejen Kladeňáci se tak mohou těšit například na Den Země v Zahradě Kladenského zámku, ale také v Malých Kyšicích. Velký den bude v sobotu také na ploché dráze ve Slaném, v Unhošti si můžete vybrat nové kousky do svého šatníku a v neděli zažít ve Stehelčevsi tulipánovou romantiku.

Jezdci KBS Unhošť Kryštof Kouble a Matěj Škuta.

Kameny, přeháňky a blátivé koleje. Když se motorka zahákne o kořen

/FOTO,VIDEO/ První podnik sedmidílného světového seriálu EnduroGP 2024 mají za sebou jezdci KBS Teamu z Unhoště. Portugalské hory v okolí města Fafe tradičně nabídly náročný terén a to nejen na měřených testech, ale i přejezdech mezi časovými kontrolami. Mimo kamenité úseky ztěžovaly na mnoha místech jezdcům průjezd po dešťových přeháňkách hluboké blátivé koleje.

Útočník Duda musel brzy na plac místo Nováka

Rakovník zvládl derby s béčkem Kladna jde do čela I. A třídy

Fotbalový trenér Jaroslav Hamouz se úspěšně vrátil do Kladna. Ještě před několika měsíci tam trénoval mládež, ale pak převzal muže a nekompromisní cestou je vede do krajského přeboru. I tentokrát potvrdil stoprocentní jarní bodovou formu a béčko SK Kladno porazil 3:2.

SK Rakovník (ve žlutém) v domácí jarní premiéře přemohl jasně Podlesí 5:0.

Rakovník zvládl derby s béčkem Kladna jde do čela I. A třídy

Fotbalový trenér Jaroslav Hamouz se úspěšně vrátil do Kladna. Ještě před několika měsíci tam trénoval mládež, ale pak převzal muže a nekompromisní cestou je vede do krajského přeboru. I tentokrát potvrdil stoprocentní jarní bodovou formu a béčko SK Kladno porazil 3:2.

Fotbalový míč - ilustrační foto

Kam o víkendu za fotbalem? Rakovník zkusí sebrat body i Kladnu

Rakovničtí fotbalisté budou pokračovat v útoku na první místo v I. A třídě na hřišti sousedního Kladna, ale zápas se bude hrát v Unhošti, kde má kladenské béčko azyl. Za hranicemi okresu hraje také Mšec/Nové Strašecí, ale nedělní odpolední bitva v Dobrovízi slibuje podívanou, půjde o první místo v I. B třídě!

Tým KBS Unhošť je připravený na sezonu.

Motorkáři jdou start. Endurový KBS Team Unhošť čeká boj v Portugalsku

Po startu v italském Castiglion Fiorentino v rámci letošního mistrovství Evropy, kde se před týdnem představili členové uhošťského KBS Teamu, se enduroví jezdci nyní přesunou do Portugalska. Ve dnech 5.-7. dubna se tam koná podnik EnduroGP Portugal, což je úvodní díl sedmidílného seriálu mistrovství světa 2024.

Rakovničtí florbalisté se konečně radovali z výhry, č. 88 má Václav Vích, vedle Tadeáš Kyncl.

Rakovničtí florbalisté vstali jako bájný fénix z popela

Už několikáté kolo na rakovnických florbalistech leží velká deka a hráči se v zápasech spíše hledají. Pro předposlední představení se do sestavy vrátily některé opory a nadešel tak ideální čas přetrhnout nepříznivou šňůru proher. Zároveň týmy, kterým měl Rakovník čelit, jsou v tabulce pod ním a v předešlých kláních již byly poraženy. Avšak roli favorita FBC Rakovník potvrdil pouze ve druhém případě.

Vystoupení gospelového souboru Nozizwe Ubuntu & Choir za doprovodu kapely MAT Band v Kladně.

Podívejte se: V Kině Sokol vystoupil gospelový soubor Nozizwe & Ubuntu Choir

/FOTOGALETIE, VIDEO/ Sál kladenského Kina Sokol přivítal v neděli večer vystoupení gospelového souboru Nozizwe & Ubuntu Choir za doprovodu kapely MAT Band pod vedením sbormistryně a zpěvačky Lucie Nozizwe Jiyane z Unhoště. Zcela vyprodaný sál se společně celý večer pohupoval v rytmu afrických písní a mnozí se zapojili i na parketu.

Turnaj starších přípravek v Kladně. Stříbrní SK Kladno modří

Přípravkám vládlo Kladno, za triumfem ho vedl bývalý reprezentant

/FOTO, VIDEO/ V neděli se ve sportovní hale Kladno odehrál turnaj fotbalových starších přípravek pro ročníky 2013 a mladší. Vítězem se stali mladíci z SK Kladno, jehož vedení nasadilo o rok mladší družstva. Výborně hrála také druhá Unhošť a čtvrté Velké Přítočno. 

Zemědělci ze Slánska, Lounska i Karlových Varů vyjeli do Prahy ve dvě hodiny ráno ze shromaždiště ve Vítově.

Zemědělci, kteří vyrazili z Vítova ku Praze: Už jsme u zdi, hrajeme vabank

/FOTO, VIDEO/ Už před druhou hodinou ranní měli zemědělci v traktorech a dalších strojích sraz ve Vítově. Sto padesát vozidel nejen z Kladenska vyráželo na pražský protest v noci od farmy Karla Dryáka. Zemědělci chtějí dát hlasitě najevo nesouhlas s tím, jakým směrem se ubírá české zemědělství. Cílem protestního shromáždění je prostranství před budovou ministerstva zemědělství.

Turnaj minipřípravek v Unhošti pořádal OFS Kladno v čele s trenérem Graasroots Markem Novobilským.

Obrazem: Svaz přichystal pro nejmenší další turnaj, dorazilo patnáct klubů!

Okresní fotbalový svaz Kladně se dál snaží rozhýbat co nejvíc fotbalové dění už od kořenů. I proto uspořádal další ze série oblíbených turnajů minipřípravek, kde se nehraje o umístění ani na výsledky, ale jen pro radost z pohybu a vstřelených branek. Tradičně se bojovalo v Unhošti, kde sešlo celkem 15 klubů a v nich 120 dětí – pěkná čísla.

V Unhošti oslavili masopust.

Podívejte se: V Unhošti se s masopustem rozloučili ve velkém stylu

/FOTOGALERIE/ Žáci prvního až třetího ročníku Základní školy Unhošť si vyrobili nádherné masky a společně prošli městem. Průvod doprovázela hudba na Orffovy nástroje a harmoniku, nechyběl ani zpěv. Cestou jsme zavítali na obě spodní budovy školy a starším spolužákům jsme zazpívali.

Také deváťáci ze ZŠ Kladno, Cyrila Boudy se intenzivně připravují na letošní přijímačky. Na snímcích úlohy z matematiky.

Kladensko: Na jakých základních školách žáci nejlépe zvládají přijímačky

Jak deváťáci zvládají přijímačky na gymnázia a střední školy? Deník získal zajímavá data z databáze Cermatu a projektu prijimacky.ai, která prozrazují, na jakých základních školách na Kladensku zvládají žáci nejlépe přijímací testy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.

Lucie Nozizwe Jiyane v hornobezděkovském penzionu Lívanec při zkoušce sboru. Ten vystoupí v Kině Sokol v Kladně 18. února.

Nozizwe z Unhoště vypráví prostřednictvím písní o Africe a své lásce k ní

/FOTO, VIDEO/ Jihoafrickou hudbu, která dokáže rozveselit, zvednout ze židlí, roztančit i rozplakat, nabízí posluchačům hudební těleso Nozizwe and Ubuntu Choir za doprovodu kapely M.A.T. Band. Unikátní sbor, který dala před pěti lety dohromady Lucie Nozizwe Jiyane z Unhoště, koncertuje 18. února od 19 hodin v kladenském Kině Sokol na hlavní třídě TGM.

Žáci malovali jeskyní malby a tvořili mamuty.

Žáci Základní školy Unhošť si přímo ve škole postavili pravěkou jeskyni

/FOTOGALERIE/ Žáci 3.A a 3.C ZŠ Unhošť si v rámci prvouky osvojili dějepisné učivo o pravěku zážitkovou metodou. Vše začalo v unhošťském muzeu, přednáškou paní Štěpánové o pravěkých dějinách v okolí Unhoště. Děti si měly možnost zblízka prohlédnout repliky nástrojů a zbraní. Pravěká doba je nadchla. 

Fotbalový turnaj přípravek  / Unhošť  6. 11. 2023

Video, foto: Špunti na hřišti. Fotbalové nadšení tryskalo v unhošťské hale

Trenýrky jim někdy sahají až ke kotníkům, do mičudy ještě pořádně kopnout neumí, a tyhle řádky si ještě ani nebudou možná umět přečíst. Ale radost a nadšení z fotbalu mají jako největší hráči planety, možná někdy i větší. I proto bylo krásné sledovat sobotní turnaj nejmenších přípravek v Unhošti. Výsledky v tomhle článku nečekejte, medaile za výhru dostali všichni!

Novoroční ohňostroj Kladno otevřel ve středočeském městě rok 2023.

Rakušan vyzval k Silvestru bez ohňostroje. Smečno ho odložilo, Kladno nic neruší

Ministr vnitra Vít Rakušan vyzval ve středu města a obce, aby v reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (FF UK) a v Klánovickém lese zrušily plánované novoroční ohňostroje. V největším středočeském městě se novoroční ohňostroj uskuteční podle plánů. Ovšem například ve Smečně se novoroční ohňostroj odkládá. 

Žáci TJ Unhošť se jako vítězové 9. ročníku Kába Cupu vydali za odměnu na bundesligový zápas Lipsko - Hoffenheim. A navštívili i Vánoční trhy v Lipsku.

Foto: Unhošťáci vyrazili na Bundesligu. Odměna za triumf v Kába Cupu je nadchla

V létě vyrazí do Lipska tisíce českých fotbalových fanoušků, aby tam navštívili první zápas českého týmu na Euru proti Ronaldovu Portugalsku. Už před Vánoci však do stejného německého města vyrazili nadějní borci z Unhoště. Ti vyhráli před časem velký žákovský turnaj Kába Cup a hlavní odměna přišla právě nyní: návštěva bundesligového duelu RB Lipsko – TSG 1899 Hoffenheim.

V pátek 1. prosince se v hale Základní školy Unhošť odehrála nevídaná akce, která zanechala nejen mladé, ale i starší děti s úsměvem na tváři.

Čertoviny v ZŠ Unhošť: Mladí organizátoři připravili nezapomenutelnou akci

/FOTOGALERIE/  V pátek 1. prosince se v hale Základní školy Unhošť odehrála nevídaná akce, která zanechala nejen mladé, ale i starší děti s úsměvem na tváři. Organizátoři této skvělé akce byli žáci devátých tříd, kteří se ujali úkolu, připravit nezapomenutelný zážitek pro své mladší spolužáky od první do třetí třídy. Akci pojmenovali Čertoviny a bylo jasné, že připravují něco opravdu zábavného a originálního.

Česko zpívá koledy na Kladensku.

Koledy s Deníkem si letos opět budete moct zazpívat i na Kladensku

/VIDEO, FOTO/ V předvánočním období, které je pro mnoho lidí téměř synonymem chaosu, je schopnost hudby sjednocovat více než vítaná. Již tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy sílu hudby k propojování lidí dokazuje už 13 let a i letos to nebude jinak.Minulý rok se tato oblíbená akce po dvou covidových letech vrátila v živé podobě na české náměstí, kostely a další místa. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají ve středu 13. prosince od 18 hodin.

Čertovská pětka v Unhošti 2023.

Na Čertovské pětce vládl chodecký reprezentant Hlaváč, slavil i Tušinovský

/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky včetně těch z Berounska do nedaleké Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.

Čertovská pětka v Unhošti 2023.

Na Čertovské pětce slavil chodecký reprezentant Hlaváč, prosadil se i Pilík

/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky do Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.

Čertovská pětka v Unhošti 2023.

Na Čertovské pětce byl po čertech dobrý chodecký reprezentant Hlaváč

/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky do Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.

7. ročník fotbalového turnaje rozhodčích SKFS v Unhošti. Vítězný OFS Rakovník

Nejlepší jsou rozhodčí z Rakovníka. V Unhošti oslavili zlatý hattrick!

/FOTO, VIDEO/ Tradiční fotbalový turnaj středočeských rozhodčích se odehrál už po osmé v Unhošti. A měl i v posledních letech tradičního vítěze ve výběru OFS Rakovník. Ten zdolal v semifinále velkého soka z Kladna a ve finále nadějný výběr Kutné Hory. „Vítej zlatý hattricku,“ smál se šéf vítězů Josef Váňa.