Lhota svádí boj o obecní lesy
Lhota u Vsetína – Když se na počátku roku 1999 Lhota osamostatnila od Vsetína, dostala do vínku také zhruba devadesát hektarů lesů v hodnotě tří desítek milionů korun.
Lhota u Vsetína – Když se na počátku roku 1999 Lhota osamostatnila od Vsetína, dostala do vínku také zhruba devadesát hektarů lesů v hodnotě tří desítek milionů korun.
Kolín - Houby rostou. Redaktor Kolínského deníku Jakub Šťástka vzpomíná na sbírání hub se školou. A také na to, jak to dopadlo. Dopředu upozorňuje, že dost neslavně.
Otovice – V areálu se v budoucnu budou pořádat také kulturní akce, hlavně pro místní občany.
Karolinka – Obvinění z podvodu a ze zpronevěry čelí v současné době šestačtyřicetiletá žena z Karolinky.
Praha - Ministerstvo financí chce podmínit vyplácení státní podpory stavebního spoření tím, že našetřené peníze musí klient použít na účely spojené s bydlením. Slovenská zkušenost se stejným opatřením ukazuje, že se dá čekat propad počtu nových klientů až o polovinu.
Vsetín – S nadějí a očekáváním se upínají oči vsetínských zastupitelů k blížícímu se prvnímu září.
Zlínský kraj – Klienti realitních kanceláří si vybírají nemovitosti podle různých požadavků.Pokud chcete ve Zlíně bydlet levně, musíte slevit ze svých nároků. Připravte se na větší vzdálenost od městské hromadné dopravy či zaměstnání.
Jičín – Město zahájilo několik investic, na které se však nyní nedostávají peníze. Musí zvažovat čerpání úvěru
Roudnice nad Labem /VIZUALIZACE/ – Oblast kolem zimního stadionu a volejbalových kurtů je v roudnickém území vedena jako plocha ke sportovnímu využití.
Trutnov– Pětadvacet milionů korun od státu obdrží podkrkonošské město jako výhodný úvěr pro ty, kteří chtějí regenerovat své bydlení.
Liberecký kraj /PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME/ - Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje organizuje ve spolupráci s humanitárními organizacemi humanitární pomoc postiženým oblastem.
Přerovsko, Hranicko – Peníze ihned, bez ručitele, půjčíme každému, registry nás nezajímají. To jsou nejčastější sliby, kterými pro mnoho lidí začala strastiplná jízda na kolotoči nekončících dluhů. Také na Přerovsku a Hranicku se nyní objevují častěji než dříve inzeráty podobného znění.
České Budějovice – Vrchní soud v Praze zrušil loňský rozsudek Krajského soudu v Č. Budějovicích nad Tarekem Becharou (45).
Svitávka – Sto padesát miliónů. Tolik bude stát ve Svitávce postavení kanalizace. Podle slov tamního starosty už kanalizaci v obci nutně potřebují. Svitávka totiž patří k posledním větším obcím na Blanensku, kde chybí.
Kladno - Zvýšení kapacity zařízení je zcela nutné. Uvolněná místa okamžitě plní noví klienti.
Na pořadu dne je, zdá se, otázka, jestli zbourat na Strahově největší stadion na světě, aby byly peníze na sport. Český svaz tělesné výchovy tvrdí, že nikdy nebyl v tak tíživé finanční situaci, jako je dnes.
Karlovy Vary – Trestní stíhání pětatřicetileté ženy z Karlových Varů zahájili karlovarští policisté. Viní ji ze spáchání trestného činu úvěrového podvodu.
Blanensko – Vyřešit čištění odpadních vod se rozhodli v řadě obcí na Blanensku. Například v Oboře či v Kuničkách však museli od stavby čistírny odpadních vod ustoupit, protože nemají dost peněz.
Strakonice – Na Povážskou by se část školáků mohla vrátit už v druhém pololetí nadcházejícího školního roku. Zbytek asi o rok později.
Praha - Chování Čechů, kteří žádají o úvěr či půjčku, se během hospodářské krize výrazně změnilo. Úvěrové společnosti se v anketě shodly na tom, že jejich klienti se stali mnohem obezřetnějšími a přestali si půjčovat na dovolenou nebo zábavu. Začali žádat o úvěry hlavně na důležité věci, jako je třeba rekonstrukce bytu.
USA - Ve Spojených státech tento týden zkrachovalo dalších pět malých bank. Počet bankrotů v americkém bankovním sektoru se tak od začátku roku vyšplhal na 108. Informovala o tom agentura Reuters.
Černý Důl– Golfový ráj vČerném Dole nevznikne.
Blatno - Obec nesehnala 18 milionů na dofinancování, v úvahu přicházejí menší čističky.
Studénka - V těchto dnech začaly ve Studénce přípravné práce na odkanalizování části města. Plánovaná výstavba kanalizace a čističky odpadních vod s sebou s největší pravděpodobností přinese omezení provozu.
Prostějov – Místostarostové Pavel Drmola a Vlastimil Uchytil odejdou na podzim ze svých postů na prostějovské radnici. Nezískali podporu spolustraníků a chybí na kandidátce ODS pro komunální volby.
Brusel - Na bankovním trhu došlo k oživení. O hypotéky je větší zájem.
Jindřichohradecko – Policisté začali stíhat muže (32 let), který podvodně lákal peníze na zájemcích o focení.
Svitavy – Kriminalisté v pátek obvinili 59letou ženu ze Svitavska z podvodu.
Karlovy Vary – Podezření z trestného činu úvěrového podvodu čelí dva lidé z Prahy.
Chrudim - Jak to vidí Jan Korbel, šéfredaktor Deníku pro Východní Čechy.
ČR - Průmyslová výroba klesla loni téměř o 14 procent. Snížila se poptávka a firmy ztratily zakázky. Tato situace přinesla složitější financování. Podnikatelé si proto lámou hlavu nad tím, jak se dostat k úvěru.
Pečky – Problém přeplněných školek trápí téměř všechny rodiče. O místo pro dítě zuří všude lítá bitva.
USA - Ve Spojených státech od začátku roku zkrachovalo už 103 finančních ústavů.
ČR - Řada bývalých i současných poslanců splácí hypotéky a jiné úvěry. Vedle práce ve sněmovně si někteří ještě přivydělávají, a to i poměrně vysoké částky.
Praha – Úrokové sazby u hypotečních úvěrů, které v červnu klesly po téměř třech letech pod pět procent, již zřejmě dál klesat nebudou. Vyplývá to z ankety ČTK mezi velkými hypotečními bankami. Oživení hypotečního trhu bude podle bankéřů postupné a bude záviset na celkovém růstu spotřebitelské poptávky.
Atény - Řecko splnilo podmínky pomoci, na které se dohodlo s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) a Evropskou unií, a dostane tudíž druhou tranši slíbeného úvěru.
Blatno - Obec nesehnala 18 milionů na dofinancování, v úvahu přicházejí menší čističky.
Havlíčkův Brod – Zvýšený nárůst exekucí, stoupající počty případů, kdy na jednoho dlužníka se chystá exekucí hned několik.
Hodonínsko – Za úvěrový podvod mu hrozí až tři roky vězení. To kvůli autu, na které neměl.
Chrudim – Policie v regionu šetří případ úvěrového podvodu.
Zlínský kraj /SKÓRE DENÍKU/ - Tuzemským hypotečním bankám se nelíbí plán ministra financí Miroslava Kalouska na zrušení daňového zvýhodnění hypoték.
Uherský Brod – Duo kamarádů, kterým na jaře 2008 bylo dvacet let, potřebovali vyřešit své bydlení v Uherském Brodu. Problém byl v tom, že neměli naspořené peníze, a ani takové příjmy, které by dosáhly na požadovanou výši úvěrů.
Ostrava- Moravskoslezský kraj je jediným regionem v České republice, kde byl objem sjednaných hypotečních úvěrů v prvním čtvrtletí roku vyšší než v posledním čtvrtletí roku uplynulého.
Hranice – Čestná prohlášení o svých příjmech museli do konce června odevzdat do trezoru na radnici členové městského zastupitelstva a vedoucí jednotlivých odborů. Lidé do nich mohou nahlížet a pořizovat si z nich opisy.
Kařez – Navzdory menšímu počtu obyvatel se v Kařeze staví hned na dvou místech. Hlavní akcí obce je čistírna odpadních vod a vlastně ji podnítila druhá záležitost – výstavba nové obytné zóny. Tu však zajišťuje firma, která odkoupila pozemek, developersky.
Hulín, Rajnochovice – Černým písmem se do finanční historie Hulína zapsal krach Pily Rajnochovice, kvůli kterému město mělo co do činění s exekutorem. Soudní spory už dávno utichly, na městský rozpočet ale kauza bude mít vliv ještě asi dvanáct let.
Strakonice – Dokumentaci zkoumá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jsou v ní nesrovnalosti.
Praha - Průměrná sazba z hypoték po třech letech klesla pod pět procent.
Pelhřimov – V pátek tomu bylo přesně deset let od doby, kdy se Pavel Hrala stal ředitelem Nemocnice Pelhřimov. Ve stejný den obdržel dopis, ve kterém byl odvolán.
Praha - Tuzemským hypotečním bankám se nelíbí plán ministra financí Miroslava Kalouska na zrušení daňového zvýhodnění hypoték.