Praha 2 - Dvaačtyřicetiletá Irena si s manželem vzala dva úvěry na rekonstrukci manželova domu. Krátce nato se ale rozvedli. Jeden úvěr byl psaný na ni, druhý na oba dva. Po rozvodu manžel sice platí úvěr, který byl psaný na oba. Jenže ten je menší.
Hradec Králové - Slavné duo, jehož jeden člen nedávno zemřel, složilo píseň nazvanou Benefice černých koní. Je to jeden z majstrštyků dvojice Petr Hapka, Michal Horáček. Tahle parta však vsadila na jinou barvu, využívala bílé koně a podle obžaloby spáchala úvěrové podvody za více než 30 milionů korun.
Hradec Králové - Slavné duo, jehož jeden člen nedávno zemřel, složilo píseň nazvanou Benefice černých koní. Je to jeden z majstrštyků dvojice Petr Hapka, Michal Horáček. Tahle parta však vsadila na jinou barvu, využívala bílé koně a podle obžaloby spáchala úvěrové podvody za více než 30 milionů korun.
Hradec Králové - Slavné duo, jehož jeden člen nedávno zemřel, složilo píseň nazvanou Benefice černých koní. Je to jeden z majstrštyků dvojice Petr Hapka, Michal Horáček. Tahle parta však vsadila na jinou barvu, využívala bílé koně a podle obžaloby spáchala úvěrové podvody za více než 30 milionů korun.
Hradec Králové - Slavné duo, jehož jeden člen nedávno zemřel, složilo píseň nazvanou Benefice černých koní. Je to jeden z majstrštyků dvojice Petr Hapka, Michal Horáček. Tahle parta však vsadila na jinou barvu, využívala bílé koně a podle obžaloby spáchala úvěrové podvody za více než 30 milionů korun.
Pěnčín - Rozpočet obce pro rok 2015 už znají v Pěnčíně. Celkem 18 234 000 korun bude potřebovat obec na pokrytí výdajové stránky rozpočtu v příštím roce.
Telnice - Skiareál je připraven, sněhová děla vyrobí sníh za sedm dní, lanovka sveze 1 440 lyžařů za hodinu, hotová je nová pokladna, půjčovna a občerstvení, říká Jindřich Holinger.
Jičín – Město pro příští rok chystá investice za 156 milionů korun. V letošním roce to přitom bylo pouze něco přes sto milionů. Velká část z toho půjde do školních budov, plán také počítá s mohutnou investicí do stacionáře Apropo.
Praha - Stavební spořitelny letos ke konci září uzavřely téměř 364.000 nových smluv o stavebním spoření, což byl ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 nárůst o pětinu. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí.
Bíloveckou nemocnici čekají v nejbližší době nemalé investice. O co konkrétně půjde? Dlouhodobě nemocní dostanou lepší péči, opravena bude i rehabilitace.
Hradec Králové /FOTO/ - Královéhradecký krajský soud v pondělí začal projednávat kauzu úvěrových podvodů při obchodech s nemovitostmi. Před soudem stojí dvacet čtyři obžalovaných, další obžalovaný k soudu v pondělí nedorazil, a proto bude jeho případ projednaný samostatně.
Hradec Králové /FOTO/ - Královéhradecký krajský soud v pondělí začal projednávat kauzu úvěrových podvodů při obchodech s nemovitostmi. Před soudem stojí dvacet čtyři obžalovaných, další obžalovaný k soudu v pondělí nedorazil, a proto bude jeho případ projednaný samostatně.
Praha - Základní poučka finančního plánování praví, že dluhy se dělí na dobré a špatné. Zatímco ty dobré (zpravidla) zahrnují půjčky na vzdělání či bydlení, ty špatné tvoří dluhy na věci zbytné, které nám v budoucnu nepřinesou žádný užitek: dovolená, elektronika či třeba vánoční dárky. Vzhledem k současné nepřeberné nabídce však mohou být i mezi „dobrými" úvěry horší a lepší. Pojďme se podívat na to, jak je rozlišit.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Každoročně stoupne počet i objem úvěrů před Vánocemi o několik desítek procent. Lidé si půjčují na dárky, ale i na jídlo či dovolenou. Nebo na jiný dluh, který musí splatit do konce roku, ale nezbyly jim na něj peníze. Řada lidí začíná obcházet bankovní i nebankovní instituce a s prosbou o půjčku se obrací na příbuzné a známé. Malé nebo žádné úroky, což je jejich největší výhoda, ale vyvažuje riziko nesplácení, které ničí vztahy i rodinné úspory. Jak si (ne)půjčovat v rodině?
Praha – Dvě třetiny lidí využívají k rekonstrukci bydlení vlastních úspor, čtvrtina úvěr od stavebních spořitelen. Nejčastěji se rekonstrukce týká kuchyní, koupelen a obývacích pokojů. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny.
Bulhary – Je to už více než osm let, co se začal zhoršovat stav svahu nad korytem řeky Dyje v Bulharech. Nyní konečně zahájili jeho plánovanou stabilizaci, práce jsou v plném proudu.
Bulhary – Je to už více než osm let, co se začal zhoršovat stav svahu nad korytem řeky Dyje v Bulharech. Nyní konečně zahájili jeho plánovanou stabilizaci, práce jsou v plném proudu.
Kdyně – Rada města Kdyně schválila rozpočet na rok 2015. Zpracován byl jako vyrovnaný s rozpočtovou rezervou ve výši 2 025 000 korun. Návrh však musí ještě schválit zastupitelstvo.
Praha - Dluhy domácností od začátku roku trvale rostou, v říjnu meziměsíčně stouply zhruba o pět miliard korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. Bankám a finančním institucím lidé ke konci října dlužili téměř 1,243 bilionu korun. Dluhy podniků stouply o více než 23 miliard na přibližně 1,023 bilionu.
Praha - Poradny při finanční tísni hlásí letos více než stoprocentní nárůst klientů, kteří nemají na splacení půjčky před výplatou, tedy takzvané mikro, rychlé nebo finské půjčky. Měsíčně jde asi o stovku klientů, což je asi desetina z celkového počtu osob, které poradny navštíví, řekl novinářům ředitel poraden David Šmejkal. Půjčky před výplatou nabízí asi pět desítek firem.
Praha – Společnost O2 by si mohla kvůli finanční asistenci pro mateřskou PPF vzít syndikovaný úvěr až do výše 31,8 miliardy Kč. O poskytnutí asistence budou rozhodovat akcionáři na valné hromadě svolané na 17. prosince. O2 má PPF půjčit až 24,8 miliardy Kč na splacení kupní ceny za podíl od španělské Telefóniky a zbytek chce použít na konsolidaci současného zadlužení a podnikatelskou činnost. Vyplývá to z dokumentů pro valnou hromadu.
Praha - Nesplácené dluhy v rodině nebo mezi známými tvoří více než čtvrtinu problematických pohledávek. V průměru činí 110.000 korun. Téměř 40 procent dlužníků reaguje na předžalobní upomínku. Naopak každý sedmý věřitel o svoji pohledávku přijde kvůli promlčení. Vyplývá to z informací portálu ePohledávky.cz.
Moskva - Ruská letuška nesměla na moskevském letišti ani nastoupit do letadla na mezinárodní lince, a to kvůli zásahu soudních exekutorů, kteří letušku kvůli nesplácené půjčce 100.000 rublů (asi 50.000 Kč) zařadili na seznam dlužníků se zákazem vycestovat z Ruska. Dluh byl prý bleskově splacen, nicméně to už letuščino letadlo odletělo. O případu informovali sami exekutoři, zjevně se záměrem vystrašit a inspirovat další dlužníky.
Praha - Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) bude poskytovat nízkoúročené úvěry na odstraňování škod po řádění všech živlů, schválila na dnešním jednání vláda. Dosud mohl fond půjčovat peníze jen po povodních, pro mimořádné dotace při jiném typu živelní pohromy musela vypsání dotací vždy schválit vláda.
Praha – Ruské firmy mají kvůli hospodářským sankcím potíže se splácením půjček od českých bank. Celkem jde o více než deset miliard korun. Státní pojišťovna EGAP se proto nyní snaží tyto dluhy restrukturalizovat. V případě neschopnosti ruských společností splácet by totiž bankám musela vyplatit pojistné plnění, píšou dnešní Lidové noviny.
Vysočina – Vánoční svátky mohou některým lidem život také značně zkomplikovat. Ačkoli ze všech stran zaznívá, aby si lidé na vánoční dárky nepůjčovali peníze, najdou se tací, kteří v tom vidí jedinou možnost, jak si svátky „užít".
Rychnovsko - Za měsíc a několik dní budeme pod stromkem rozbalovat dárky, těšit se z vánoční atmosféry, užívat si období klidu a míru. Po něm však některé některé čekají strasti a starosti s financemi. Ačkoli ze všech stran zaznívá, aby si lidé na vánoční dárky nepůjčovali peníze, najdou se tací, kteří v tom vidí jedinou možnost, jak si svátky „užít".
Praha - Promyšlený podvod s patnáctimilionovou škodou se snaží rozkrýt pražští kriminalisté. Dosud neznámý pachatel, jehož existenci zatím připomíná jen fotografie na okopírovaném padělku občanského průkazu, se na cizí úkor ocitl v balíku.
Bukvice – Starostkou v obci byla opět zvolena Eliška Formanová, která tento post zastává jako neuvolněný funkcionář už čtvrté volební období. Snad i proto mají v Bukvici už nyní jasně vytyčeny cíle na další čtyři roky.
Rychnovsko – Za měsíc a několik dní budeme pod stromkem rozbalovat dárky, těšit se z vánoční atmosféry, užívat si období klidu a míru. Po něm však některé některé čekají strasti a starosti s financemi. Ačkoli ze všech stran zaznívá, aby si lidé na vánoční dárky nepůjčovali peníze, najdou se tací, kteří v tom vidí jedinou možnost, jak si svátky „užít".
Praha - Dotace na stavbu či rekonstrukci nízkoenergetických bytových domů odstartuje Nová zelená úsporám (NZÚ) nejspíš v březnu 2015. Na dnešním setkání Stavebního fóra to řekl náměstek ředitele Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Leo Steiner. Připraveno je 1,6 miliardy korun, z toho na bytové domy by mohla jít polovina. Jde o návrh, který musí schválit vláda.
Praha – Tuzemské Raiffeisenbank, která patří ke středně velkým bankám v ČR, stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 6,5 procenta na 1,6 miliardy korun. Za růstem zisku je mimo jiné kontrola nákladů, úvěrového rizika a růst úrokových výnosů, sdělil dnes mluvčí banky Tomáš Kofroň. Celková aktiva banky stoupla od počátku roku o šest procent na 208 miliard korun.
Praha - Průměrná úroková sazba hypoték v ČR v říjnu klesla na 2,51 procenta, a dostala se tak opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování. Předchozí minimum bylo v září, kdy průměrná sazba činila 2,54 procenta, vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.
Praha - Největší tuzemská telekomunikační firma O2 Czech Republic si pojistila používání ochranné známky O2 v ČR a na Slovensku na dalších až sedm let. Na vyrovnání obchodních závazků s bývalým majoritním vlastníkem, španělskou Telefónikou, si krátkodobě půjčí až čtyři miliardy korun od Komerční banky. Firma to oznámila ve zprávě pro investory.
Roztoky – Velký sen většiny roztockých hasičů se začíná plnit. Za Obec Roztoky vysvětlil Vladimír Melč: „Dostaví se nová budova, kde budou jak oni, tak i záchranka."
Luleč – Výstavbu nové kanalizace a čistírny odpadních vod plánují Lulečtí už od začátku minulého volebního období. Po letech to vypadá, že zjara příštího roku poprvé kopnou do země. Zastavit je může už jen nedostatek peněz.
Na to, že výhodnou úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů si můžeme zafixovat, jsme si už zvykli. Zdaleka ne všichni zákazníci ale tuší, že stejným způsobem můžeme přistoupit třeba i k dodávce plynu.
Moskva - Čistý zisk ruského plynárenského gigantu Gazprom za tři čtvrtletí klesl podle ruských účetních standardů o téměř 92,3 procenta na 35,8 miliardy rublů (16,9 miliardy Kč). Firma uvedla, že za pokles může vytvoření rezerv na nedobytné pohledávky, zvláště kvůli ukrajinskému dluhu, a pokles rublu.
Praha - Ztráta zaměstnání, bezesné noci, panický strach. To všechno si zažil devětatřicetiletý Filip. Kvůli jediné věci. Záznamu v rejstříku. Do svých pěti let vyrůstal v dětském domově, odkud si ho vzala žena, která nemohla mít děti.
Praha - Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí klesl meziročně o dvě procenta na 10,5 miliardy korun. Za poklesem zisku byl mimo jiné nárůst nákladů kvůli investicím. Celkový objem aktiv banka meziročně zvýšila o 14 procent na 986 miliard korun. ČSOB o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Praha - Skupině GE Money, do které patří GE Money Bank a GE Money Auto, stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk o 21 procent na 3,39 miliardy korun. Celková aktiva skupiny se zvýšila o téměř dvě procenta procenta na 136,5 miliardy korun. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Půjčky a úvěry jsou dnes norma. Hloupá norma. Kdysi se za prokázanou lichvu aj zavíralo a lidé se styděli, když si museli půjčit. Dnes je jiná doba. Všichni chceme žít a bydlet podle těch krásně natočených reklam, které nám tvrdí, že bez avizovaných produktů nemůžeme být šťastní.
Votice – Policejní komisař odložil vyšetřování údajného předražení stavby třetí etapy skládky tuhého komunálního odpadu ve Voticích. Kriminalistům se nepodařilo prokázat naplnění skutkové podstaty trestného činu podvod, případně porušování povinnosti při správě cizího majetku, které byly důvodem dvou podnětů okresnímu státnímu zastupitelství.
Praha - Problémy tuzemských záložen v uplynulých letech souvisí s celosvětovou finanční krizí a s navýšením ručení za vklady klientů na 100 procent. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér České národní banky Miroslav Singer v rámci diskuse o krachu Metropolitního spořitelního družstva.