Jižní Čechy - Díky vám jsme letos mohli ocenit další mladé jihočeské talenty. Za čtyři ročníky Kabelkového veletrhu Deníku se vybralo 854 675 korun, které pomohly stovce dětí k rozvoji jejich nadání. Čtěte příběhy šikovných mladých Jihočechů.
Jižní Čechy - Díky vám jsme letos mohli ocenit další mladé jihočeské talenty. Za čtyři ročníky Kabelkového veletrhu Deníku se vybralo 854 675 korun, které pomohly stovce dětí k rozvoji jejich nadání. Čtěte příběhy šikovných mladých Jihočechů.
Jižní Čechy - Díky vám jsme letos mohli ocenit další mladé jihočeské talenty. Za čtyři ročníky Kabelkového veletrhu Deníku se vybralo 854 675 korun, které pomohly stovce dětí k rozvoji jejich nadání. Čtěte příběhy šikovných mladých Jihočechů.
Jižní Čechy - Díky vám jsme letos mohli ocenit další mladé jihočeské talenty. Za čtyři ročníky Kabelkového veletrhu Deníku se vybralo 854 675 korun, které pomohly stovce dětí k rozvoji jejich nadání. Čtěte příběhy šikovných mladých Jihočechů.
Brno – Stržení pavilonu K, provizorní i zcela nové prostory. Výhledy do budoucna ve čtvrtek představil generální ředitel brněnského výstaviště Jiří Kuliš.
Hradec Králové - Hradecká obchodní akademie ve středu pořádala veletrh, na kterém šestým rokem poměřují své podnikatelské dovednosti studenti z celé České republiky a také ze Slovenska.
Třebíč - Od počátku prosince až do 8. ledna příštího roku mohou lidé z Třebíče a okolí přispívat v tradiční vánoční sbírce. Zapečetěná pokladnička pro peněžité dary je umístěna pod vánočním stromem na Karlově náměstí.
Od klasických svatebních veletrhů a svatebních show se workshop liší tím, že vzdělává snoubence v problematice svatebního plánování a poradí jim, jak se zorientovat ve světě svatebních služeb.
Jihlava – Na Šátkovém veletrhu se i letos prodaly stovky darovaných šátků. Pacientům na onkologické oddělení jihlavské nemocnice tak poputuje více než padesát tisíc korun. Necelá polovina z prodeje šátků, rovných třicet tisíc korun přidalo vedení jihlavského City Parku, kde se veletrh konal.
Jevíčko – Odborný léčebný ústav hledá lékaře. Prozatím neúspěšně. Přestože nabízí platové podmínky, které na Jevíčsku a Moravskotřebovsku nemají srovnání. Specialisty lákají na téměř sto tisíc korun. A nejsou v tom sami. Problém s nedostatkem zdravotnického personálu řeší rovněž další zdravotnická zařízení v kraji.
Jihlava – Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se bude v jihlavském nákupním centru City Park konat dobročinný Šátkový veletrh. Nejen šátky od známých osobností si budou moci zájemci zakoupit ve středu 29. listopadu.
Pardubický kraj – Nedostatek zdravotnického personálu se nevyhýbá ani Pardubickému kraji. Ten proto ze svého rozpočtu podpoří náborové aktivity zdravotnických zařízení na území kraje i v příštím roce.
„Moc děkujeme, této pomoci si nesmírně vážíme,“ neskrývala svou radost maminka Julinky Sobkové z Bělotína Regina Orságová, které v úterý 28. listopadu předal Přerovský a hranický deník šek na sedm tisíc korun.
Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. prosince 2017. Čekají na vás neotřelé tipy na vánoční dárky, originální zboží přímo od výrobců i pestrý doprovodný program. Součástí veletrhu bude i letos projekt Pomáháme dětem o Vánocích. V sobotu se pak uskuteční Vánoční bezlepkový trh, který organizuje Společnost pro bezlepkovou dietu z.s.
Třetí ročník Kabelkového veletrhu Opavského a Hlučínského Deníku se opět setkal s nebývalým úspěchem. Na konto rodiny nemocného Jakuba Bačkovského putovala částka ve výši 32 820 korun.
Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.
Ve dveřích studia ukrytého v jednom z havířovských panelových domů se míjíme s dámou, která se chystá na špičkovou kulturistickou soutěž do Milána a vzápětí na mistrovství světa. Také kulturistky komunikují s porotou i obličejem a přijít si pro radu, jak se nalíčit k Michaele Bernatíkové, rovná se jít za mistryní Evropy.
/POZVÁNKA/ Třetí ročník charitativní akce s názvem Kabelkový veletrh spěje do finále. To se bude odehrávat v pátek 24. listopadu od 15 hodin v prostorách opavského obchodního centra Breda&Weinstein.
České Budějovice - Kováři, truhláři, sochaři i kadeřnice. Na českobudějovickém výstavišti ve středu začal 23. ročník veletrhu Vzdělání a řemeslo. Ten trvá do pátku a budoucím studentům napovídá, jaký obor studia zvolit.
Rakovník – Úterní Veletrh práce a vzdělávání, který se již po 23. konal v prostorách Kulturního centra Rakovník, opět nabídl pestrou přehlídku nejrůznějších učebních oborů učilišť a středních škol, a to nejenom z Rakovnicka. Představit svoji školu a nalákat potenciální studenty přijely také školy z Kladna, Plzně či Žatce. Celkem se jich v Rakovníku představilo až osmatřicet.
Pelhřimov - Jak sehnat brigádu, práci v zahraničí nebo se zúčastnit dobrovolnických workcampů. I takové informace získali studenti v rámci Veletrhu mezinárodních příležitostí v Pelhřimově, který uspořádala nezisková organizace Hodina H ve spolupráci s Krajem Vysočina a městem Pelhřimov.
Hradec Králové - V Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis vyvrcholila série veletrhů studijních příležitostí pro budoucí středoškoláky s názvem Prezentace středních škol a zaměstnavatelů.
Příbram - Jak obstát v reálném světě si studenti OA a VOŠ Příbram vyzkoušeli ve čtvrtek 16. listopadu. Škola jako každoročně touto dobou uspořádala veletrh fiktivních firem, které připravili a prezentovali její studenti. Letos to byl už 20. ročník a probíhal od 9 hodin v příbramské sokolovně.
Obnovená společnost designéra Henrika Fiskera, stojící třeba za starším hybridem Karma, hovoří o absolutní revoluci ve fungování baterií pohánějících elektromobily. Společnost Fisker si nechala patentovat novou technologii slibující takřka zázračné specifikace.
Každoročně řeší deváťáci v celém regionu dilema, kam dál? Malou nápovědu jim přinesl včerejší veletrh středních škol v karvinském Obecním domě Družba s výstižným názvem Volba povolání.
Veletrh řemesel a zaměstnanosti Artifex se v Bruntálu uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu. Je určen žákům, kteří právě vychází ze základních škol, jejich rodičům a pedagogům.
Hradec Králové - Juniorklub, železniční modeláři Hradec Králové, od pátku pořádá až do neděle 19. listopadu tradiční výstavu železničních modelů - letos již po třiatřicáté.
Cheb – Kde hledat práci, jak správně napsat životopis a jak komunikovat při pracovním pohovoru? Nejen na tyto otázky odpověděl všem zájemcům v pořadí již čtvrtý ročník Veletrhu práce, který se uskutečnil v chebském Kulturním centru Svoboda.
Jeptišky od pátku do neděle nabízí v pražských Letňanech lubrikační gel, který vám rozvibruje tělo. U přadleny si zase můžete koupit oblečení z Konopné dílny. Na chuť si pak můžete dát konopnou cukrovou vatu a zapít ji konopným pivem. Na výstavišti se tento víkend koná již osmý ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin. Představí se na něm 250 vystavovatelů z 25 různých zemí.
Brno – Jinde v České republice takovou přehlídku sportovních odvětví a zajímavých osobností na jednom místě nepotkáte. Veletrh Sport Life! nabídne od pátku do neděle na brněnském výstavišti mimo jiné závody rallye, vystoupení nejlepších freestylových cyklistů nebo třeba republikový šampionát v headisu.
Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Z lahve vyšlehne modrý plamen. Různými pokusy, včetně těch s tekutým dusíkem, lákali ve čtvrtek studenti brněnské střední průmyslové školy návštěvníky ke stánku břeclavské firmy Gumotex. „Chemické pokusy naší partnerské školy jsou letos naším hlavním tahákem na veletrhu. Děti zajímají, což je potřeba. Na 3D tiskárně jsme začali tisknout i malé klíčenky kostěných rybiček,“ řekl Martin Daneš z Gumotexu.
Brno /ANKETA/ – Dvacítka youtuberů, sportoviště pro rodiny s dětmi, závody rallye nebo setkání se známými sportovci, jako je třeba Dominik Hašek, nabídne od pátku po celý víkend festival sportu, tance a zábavy Life na brněnském výstavišti.
Vysoké Mýto /FOTO/ - Sladkosti, nemovitosti či zájezdy. Čtrnáct fiktivních firem ze středních škol v Pardubickém a Královéhradeckém kraji si ve středu v prostorách mýtského M-klubu zakoušelo tvrdý chleba živnostníků.