Tábor – Je pondělí 27. března a my, 15 studentů z táborské obchodní akademie, zapojeni už do 3. ročníku výměnného pobytu se studenty Wirtschaftsschule Landshut v německém Bavorsku, čekáme na příjezd našich německých kamarádů.
Mlékojedy – Během několika týdnů si železniční trať mezi Neratovicemi a Tišicemi vyžádala čtvrtou oběť. Ve středu dopoledne na kolejích zemřela devatenáctiletá dívka a opět ji vlak srazil mimo železniční přejezd. Jen pár metrů od místa, kde na začátku dubna spáchala sebevraždu dvě nezletilá děvčata.
Pardubice - Jedním z hlavních témat debaty hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a maršálka Dolnoslezského vojvodství Cezary Adama Przybylského byla dopravní infrastruktura a propojení obou regionů.
Jeden den výluka v jedné obci. S tímto omezením musí počítat cestující na vlakových trasách číslo 340 mezi Veselím nad Moravou a Kunovicemi, Starým Městem a Vlárským průsmykem a Újezdcem u Luhačovic a Luhačovicemi. V minulých dnech tam začaly pravidelné opravy a úpravy terénu.
Pardubice - Rivalita mezi Pardubicemi a Hradcem Králové alespoň na chvíli opadne. Pardubáci se totiž ve středu vypraví podpořit hradeckou demonstraci „Je to na nás! Proč? Proto!" proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi.
Kutnohorsko - Hasiči zažili v úterý několik výjezdů. Prvním byl požár nákladního automobilu se speciálním přístrojem na kontrolu plynovodu v obci Svatý Mikuláš.
Slavnostní start jízdy speciálního vlaku, Kinematovlaku, přišly sledovat i děti ze zlínských mateřských a základních škol. Kinematovlak je v podstatě kino na kolejích, kde jsou promítány oblíbené dětské pohádky. Na zastávce Zlín-Střed tak mohli všichni přítomní obdivovat mašinky v růžových a modrých barvách.
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Parním vlakem z Prahy na Kokořínsko vyrazili cestující uplynulou sobotu. České dráhy, stejně jako loni, vypravily také letos zvláštní parní vlak tažený lokomotivou Bulík z roku 1935.
Pardubice – Rivalita mezi Pardubicemi a Hradcem Králové alespoň na chvíli opadne. Pardubáci se totiž zítra vypraví podpořit hradeckou demonstraci „Je to na nás! Proč? Proto!" proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vlak srazil v blízkosti městského vlakového nádraží v Kutné Hoře mladíka, na místě zasahoval vrtulník. Nehoda se stala v úterý před desátou hodinou.
Čáslav - Den otevřených dveří 21. základny taktického letectva Čáslav se po dvou letech opět bude konat v sobotu 20. května. V rámci statických ukázek si budou moci návštěvníci z blízka prohlédnout technické vybavení základny, některé i vyzkoušet.
České Budějovice - Na začátku všeho byl kamarád, který zemřel kvůli pervitinu. To byl impuls pro Pavla Tůmu, aby před šestnácti lety začal přemýšlet o tom, jak inspirovat mladé, aby drogy nikdy nebrali.
Jižní Čechy - Několik desítek cestujících v odpoledním rychlíku z Prahy doCeských Budějovic muselo využít náhradní autobusové dopravy vinou požáru v motorové části lokomotivy.
Kutná Hora - Vybudování lávky z Malína do Kutné Hory je stále aktuálním tématem. Nyní je velmi pravděpodobné, že se ji podaří vybudovat. "Ano, skutečně o tom jednáme," uvedl Josef Viktora.
Nechvalín /REPORTÁŽ/ – Krátce se zamyslí, pak dvě mladé ženy u dětského hřiště v Nechvalíně na Hodonínsku odpoví: „Už se tady o tom moc nemluví. Vzhledem k tomu, že se neozvala ani dětem, myslíme si, že už není mezi námi."Obyvatelky malé obce ležící nedaleko Kyjova se přiklání k verzi, že zhruba dvouměsíční pátrání po dvaačtyřicetileté ženě bude mít smutný konec. V březnu odešla z domu a od té doby o ní nikdo nic neví. V pondělí po ní v lesích u Nechvalína pátrá třicítka policistů.
Pískot parní lokomotivy zněl v sobotu 13. května podél trati z Olomouce přes Zábřeh a Hanušovice do Jeseníku. Osm historických vagonů tudy táhla parní lokomotiva Šlechtična. Souprava mířila na zahájení lázeňské sezony v Jeseníku.
Praha – S největší obezřetností museli postupovat hasiči z centrální a holešovické stanice, kteří byli v pondělí před šestou ranní přivoláni na Masarykovo nádraží k silně dýmajícímu požáru jednoho z železničních vagonů stojících na šesté koleji. Opatrnost při hašení byla na místě – nebylo totiž možné vypnout trolej nad místem požáru. Až po příjezdu jednotky drážních hasičů se podařilo trolej vyzkratovat.
Domažlicko – Pozorní musí být cestující, kteří budou cestovat vlakem mezi Domažlicemi a Plzní. Od pondělí do pátku bude vždy od 8.55 do 14.10 hodin probíhat výluka v úseku Staňkov – Holýšov.
Mělnicko - Mladí dokumentaristé navázali na práci svých spolužáků, kteří loni zachytili na diktafon vzpomínky pěti místních pamětníků. Letošní pokračování je skromnější, do projektu se zapojily tři týmy. Dva z Byšic a jeden ze Mšena. Už nyní lze říci, že přinesou stejně zajímavé a dramatické příběh.
Domažlice – Před několika dny se chodcům mířícím na hlavní domažlické nádraží naskytl nevábný pohled. Před bývalým hotelem Kalous v Masarykově ulici ležel opilý muž.
Rakovník - V rámci zahájení letošní sezony Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka se mohli obyvatelé nejen Rakovnicka a Kladenska, pokochat a svézt v jedinečné parní lokomotivě. V sobotu a v neděli měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké je to sedět v historickém vlaku zvaném Papoušek.
Praha - Požár části střechy a podkroví domu, do kterého udeřil blesk, likvidovaly v neděli odpoledne tři jednotky pražských hasičů – ze Satalic, Strašnic i z centrální stanice.
Pískot parní lokomotivy zněl v sobotu 13. května podél trati z Olomouce přes Zábřeh a Hanušovice do Jeseníku. Osm historických vagonů tudy táhla parní lokomotiva Šlechtična. Souprava mířila na zahájení lázeňské sezony v Jeseníku.
Náměšť nad Oslavou - Od července by se měly vrátit vlaky na trať mezi Náměští nad Oslavou a Zastávkou u Brna. Práce na revitalizaci traťového úseku postupují podle harmonogramu, zdržení by nastat nemělo. „Termín ukončení stavby k poslednímu červnu 2017 zhotovitel garantuje," slíbila mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.
Brno /ROZHOVOR/ – Když měl někdejší skvělý obránce hokejové Komety Jaromír Meixner promluvit o tom, jak v jeho hráčské éře slavil brněnský celek mistrovské tituly v domácí nejvyšší soutěži, bál se, že bude hodně stručný. „To si skoro nemáme co říct, vlastně nebylo nic," pokrčil rameny.
Ústí nad Labem - Na RunTour si zaslouží ocenění naprosto každý, kdo se rozhodne vydat na trať. Přeci jen pro velkou část startovního pole je to první běžecký závod v životě. Je ale potřeba umět ocenit i ty nejlepší, i když na RunTour dostává vítěznou medaili každý.
Místo růžových uniforem obléknou stevardky a stevardi plavky. RegioJet chce zlepšit propagaci svého dovolenkového serveru, proto na konci měsíce změní personál ve žlutých vlacích oblečení.
Brno – Místo růžových uniforem obléknou stevardky a stevardi plavky. RegioJet chce zlepšit propagaci svého dovolenkového serveru, proto na konci měsíce změní personál ve žlutých vlacích oblečení. „Kromě toho poprvé do Brna začne jezdit lokomotiva s reklamním polepem, bude na ní hlava Radima Jančury s potápěčskými brýlemi a šnorchlem," uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.
Nymburk – O radikálních změnách na nymburském nádraží a v okolní lokalitě se na radnici mluví už několik volebních období. Současní radní rozdělili akci na čtyři samostatné, na sebe navazující projekty.
Zahájení lázeňské sezony pro Jeseník bývá největší akce roku. Tentokrát sem navíc doveze návštěvníky ze Šumperska a Olomoucka parní vlak. Mezi hlavní taháky třídenního maratonu akcí patří vystoupení slovenské zpěvačky Kristíny a lídra skupiny Lucie Davida Kollera.
Brno – Pamětní schránku s písemnostmi, hrstí třetihorní zeminy nebo třeba vybranými novinami uloží brněnské osobnosti v pátek do základů stavby koncertního sálu Janáčkova kulturního centra na rohu Besední a Veselé ulice.
Na opravě točny pro autobusy nedaleko tamního vlakového nádraží právě pracují v Podhradní Lhotě. Začali s ní už v dubnu. Do konce července by měli mít hotovo.
Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.
Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.
Praha – K zákroku proti ženě, která v té chvíli ještě nebyla na místě, byla v noci na čtvrtek volána na nádraží ve Vysočanech hlídka strážníků z Prahy 9. Přijela „naproti" agresivní 57leté cestující, které během jízdy dělala problémy vlakovému personálu svým vulgárním chováním. Dokonce cestou do Prahy fyzicky napadla průvodčí!
Krupka – Napínavá netradiční záchranná akce se ve čtvrtek odehrála v Krupce na Teplicku. Na železničním přejezdu tu totiž uvízl bagr. Nebýt dobrovolníků, kteří ho z kolejí vytlačili ven, mohlo dojít ke srážce s vlakem.
Žďársko – Lidé cestující vlakem na trati číslo 251 z Nového Města na Moravě do Bystřice a zpět musí v těchto dnech počítat s výlukou. Ta skončí ve středu 17. května o půl třetí odpoledne.
Srážka s vlakem se stala ve středu večer osudnou jednapadesátiletému muži. Krátce po 19. hodině jej srazil vlak jedoucí ze stanice Opava-západ do Krnova.