Příbram - Na příbramském nádraží od úterý na několik dní zastavil legionářský vlak. Ve dvanácti vagónech si návštěvníci připomenou vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce československých legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky.
Náchodsko - Od příštího pondělí 4. dubna se budou muset všichni, kdo se chystají cestovat vlakem v denních časech přes Starkoč směrem na Hradec Králové nebo Trutnov, připravit na výluku na železnici. Na úseku Jaroměř Starkoč Trutnov hl. n. totiž budou ve dnech 4. - 15. dubna probíhat úpravy trati.
/FOTOGALERIE/ V neděli ve 2 hodiny začal letní čas. Jestli si přístroje pohánějící například hodiny na věži ostravské radnice i kostelů ve městě s touto změnou poradily a jdou správně, to se hned brzy ráno jako každým rokem vydal zjistit Martin Bachan z firmy Impuls-B. Ta se v současnosti stará, až na jednu výjimku, o všechny věžní hodiny v Ostravě.
Dobrovíz (u Prahy) - Americký internetový obchod Amazon letos přijme stovky stálých zaměstnanců do distribučního centra v Dobrovízi, které začalo fungovat loni v září. Do roku 2017 jich chce mít 2000. Stálých zaměstnanců nyní v Dobrovízi pracuje zhruba 1600. Připravuje se i využití další části distribučního centra, sdělil mluvčí českého Amazonu Karel Taschner.
Česká Sibiř – Myšlenka zachování železniční stanice Střezimíř i části traťové koleje směrem k Meznu po dokončení čtvrtého železničního koridoru a převzetí opuštěného drážního tělesa pod správu obcí získala na České Sibiři širokou podporu.
Tachovsko – Historický legionářský vlak by měl v létě na dva dny přijet na Tachovsko. Prohlédnout si jej by mělo být možné na nádraží v Bezdružicích. Pokud ovšem bude možné s vlakem přejet přes železniční viadukt nad Hracholuskou přehradou na trati Pňovany – Bezdružice.
Mnichov – Železniční neštěstí u bavorského Bad Aiblingu způsobily hned dvě chyby výpravčího. Německému bulvárnímu deníku Bild to řekl bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Technickou závadu prý vyšetřování vyloučilo. Čelní srážka regionálních vlaků asi 50 kilometrů jižně od Mnichova si na počátku února vyžádala 11 obětí na životech a přes 80 zraněných.
Třebíčsko - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se chystá od 1. července rekonstruovat trať mezi Jihlavou a Brnem. Půjde o 46 kilometrů dlouhý úsek mezi Zastávkou u Brna na jižní Moravě a Krahulovem na Vysočině za více než miliardu korun.
Třebíč - V pondělí krátce před polednem se na železničním přejezdu v ulici Svatopluka Čecha v Třebíči střetl osobní vlak s automobilem. Jde o přejezd, který není opatřen závorami.
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Bomba! Při tomto slově většina lidí bere nohy na ramena a prchá od nebezpečného místa co nejdál. Naopak dostat se k výbušnému zařízení co nejdřív je v přímém popisu práce pyrotechniků.
Františkovy Lázně (Chebsko) - Na železniční trať mezi Františkovými Lázněmi a Halzovem na Chebsku dnes odpoledne někdo položil kameny. Žádný vlak do nich nenarazil, nikomu se nic nestalo. Případem se ale zabývá policie, řekl dnes karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.
Jindřichohradecko – Od začátku března, respektive za poslední zhruba tři týdny si dopravní nehody na Jindřichohradecku vyžádaly již pět lidských životů.
Příbram – Třetí zastávkou letošní pouti Legiovlaku, projektu Československé obce legionářské, který připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát, je příbramské nádraží. Souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany a mnoha dalších institucí, projede do roku 2020 celou Českou republiku a zavítala už i krátce na Slovensko.
Valašské Meziříčí, Rožnov p.R. - Zážitkem pro děti i dospělé bylo na Bílou sobotu cestování jako za starých časů na trati Valašské Meziříčí Rožnov pod Radhoštěm a zpět.
Kuřim – Větší komfort si za několik let užijí cestující, kteří z Kuřimi jezdí vlakem. Správa železniční a dopravní cesty plánuje částečnou modernizaci tratě ve směru na Tišnov a rekonstrukci části stanice. V současné době dokončuje projektovou dokumentaci.
Ústí n. L. – Turistická sezona na vodě i na železnicích v Ústeckém kraji v pátek oficiálně začala. Symbolicky ji zahájil hejtman Oldřich Bubeníček na lodi v Přístavní ulici v Ústí.
Východní Čechy, Hradec Králové - Pokud něčím Klicperovo divadlo Hradec Králové vyniká nad ostatními oblastními divadly, je to určitě odvaha při tvorbě dramaturgického plánu.
Domažlice – Teplé počasí velikonočního víkendu může mnohé nalákat k jarnímu výletu. K jeho naplánování může pomoci i sezonní služba Českých drah – půjčování kol, na která se třetím rokem vrací i na domažlické nádraží.
Ústecký kraj – Poprvé v letošní sezóně v pátek vyjely vlaky na pět turistických tratí v Ústeckém kraji a také lodní linka z Ústí nad Labem do Litoměřic.
/FOTOGALERIE/ Na Velikonoční pondělí se otevřou brány ostravské zoologické zahrady o hodinu dříve, tedy už v osm ráno. Kromě dřívějšího otevření areálu se mohou návštěvníci těšit na velikonoční pomlázku s Hitrádiem Orion.
Rožnov pod Radhoštěm - Nadcházející víkend bude první letošní velkou zkouškou pro strážníky městské policie i pracovníky Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
/FOTOGALERIE/ Na Velikonoční pondělí se otevřou brány ostravské zoologické zahrady o hodinu dříve, tedy už v osm ráno. Kromě dřívějšího otevření areálu se mohou návštěvníci těšit na velikonoční pomlázku s Hitrádiem Orion.
Posázaví – Výluka železniční tratě z Týnce nad Sázavou do Čerčan pro rekonstrukci kolejiště východní části týneckého nádraží, opravu železničních přejezdů a vybudování části ostrovního nástupiště, skončí v pátek 25. března v noci.
Praha - Kvůli změně zimního času na letní v noci ze soboty na neděli nabere v neděli po druhé hodině ráno 14 vlaků šedesátiminutová zpoždění. Vyplývá to z informací železničních dopravců. Zpoždění se týkají výhradně nočních dálkových spojů, regionální vlaky vyjíždějí až po čtvrté hodině ráno a změna času se tak na jejich jízdě neprojeví.
Praha - Pražská MHD pojede o Velkém pátku 25. března, který je letos poprvé uznán jako státní svátek, podle sobotních jízdních řádů stejně jako o den později. Sdělil to Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou MHD. V neděli 27. března a v pondělí 28. března pojede MHD podle nedělních řádů. Vliv na provoz bude mít i sobotní posun času o hodinu vpřed.
Hradec Králové - Čtyřnohý chlupatý Pardubičan se ranním vlakem vypravil na výlet do Hradce Králové. Krátce po šesté hodině ranní nastoupil v Pardubicích do vlaku, poseděl ve vagónu a vystoupil na hradeckém nádraží.
Žďársko - Přímo na železničním přejezdu havarovalo auto mezi Zubřím a Novým Městem na Moravě. "Provoz na trati byl okamžitě zastaven," oznámila mluvčí hasičů Petra Musilová.
Ústecko – O Velikonocích vypukne turistická sezona v regionu naplno. Nejenže se návštěvníkům po zimní pauze znovu otevřou hrady a zámky, svůj víkendový provoz na Velký pátek 25. března zahajují také historické turistické vlaky a osobní loď. Cyklistům jízdní kola přepraví zelené autobusy, a to na pětatřiceti linkách v kraji.
Benešov – Další podnikatelský úspěch, dokonce překračující hranice České republiky, si na své konto připsal benešovský pivovar Ferdinand. Ten nyní při cestách na Slovensko ochutnávají také cestující využívající vlaků železničního dopravce Arriva patřící do skupiny Deutsche Bahn. Dopravce od konce února zajišťuje nejen spojení spěšnými vlaky mezi Prahou a Benešovem, ale od začátku třetího měsíce roku jezdí na pravidelných spojích mezi českým hlavním městem a slovenským Trenčínem.
Protidrogový vlak navštíví na týden Ašáky. Ti se s jeho pomocí dozví informace o drogách v regionu. Předběžné náklady na projekt Aš zatím odhaduje na dvě stě čtyřicet tisíc korun.
Znojmo – Proti záměru státních správců železnic spojit Znojmo s Brnem po dráze přednostně přes Břeclav se ozval starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Oslovil krajské radní, aby podpořili obnovu trati i z Hrušovan do Krumlova.
Olomoucko – Lidé, kteří se chystají cestovat na Velký pátek, by si měli dát pozor na to, které spoje ten den pojedou. Velký pátek se totiž stal státním svátkem až v době, kdy už platil stávající jízdní řád. Některé spoje proto pojedou jinak, než je uvedeno v tištěných jízdních řádech nebo na vývěskách na nádražích.
Hranicko/Přerovsko – Lidé, kteří se chystají cestovat na Velký pátek, by si měli dát pozor na to, které spoje ten den pojedou. Velký pátek se totiž stal státním svátkem až v době, kdy už platil stávající jízdní řád. Některé spoje proto pojedou jinak, než je uvedeno v tištěných jízdních řádech nebo na vývěskách na nádražích.
Chabařovice - „My jsme Chaba, co jste vy?," rozléhalo se v sobotu odpoledne sportovní halou v Chabařovicích. Důvod? Místní volejbalisté poprvé ve své historii ovládli druhou ligu!
Milevsko - Milevské seniory nad 70 let věku čeká novinka. Ti, kteří mají se Sociálními službami města Milevska (SSMM) uzavřenou smlouvu o poskytování pečovatelské služby, budou jejími vozidly jezdit zdarma, konkrétně mají nárok na bezplatných čtyřiadvacet jízd ročně.
Šumpersko, Jesenicko – Lidé, kteří se chystají cestovat na Velký pátek, by si měli dát pozor na to, které spoje ten den pojedou. Velký pátek se totiž stal státním svátkem až v době, kdy už platil stávající jízdní řád.