Jeseník – Déšť poznamená program zahájení lázeňské sezony v Jeseníku, které se uskuteční od pátku 16. do neděle 18. května. Kvůli nepřízni počasí musejí pořadatelé největší akce roku v Jeseníku měnit program. Nepřijede Petr Bende ani Čechomor. Avizovaný parní vlak však do Jeseníku dorazí.
Praha - Stromy spadlé na troleje nebo na koleje dnes zastavily provoz na nejméně osmi úsecích regionálních železničních tratí. Od rána po více než šest hodin nejely vlaky mezi stanicemi Hanušovice a Staré Město pod Sněžníkem na Šumpersku, později se zastavil provoz na sedmi tratích v podhůří Šumavy, Orlických hor a Krkonoš. Vyplývá to z informací na webu Českých drah. Někde vyjely náhradní autobusy.
Jeseník - Největší akci letošního roku zažije o nadcházejícím víkendu Jeseník. Představitelé města a lázní zahájí turistickou a lázeňskou sezonu. Připomenou si tak dvoustépatnácté výročí narození zakladatele zdejších lázní Vincenze Priessnitze.
Praha - Smrtící pád ženy do kolejiště zastavil v pátek před půl deváté provoz části žluté trasy B pražského metra. V úseku mezi stanicemi Nové Butovice a Zličín se vlaky bezmála na tři hodiny zastavily a dopravní podnik nasadil náhradní autobusy. Obnovit provoz metra v plném rozsahu se podařilo obnovit až před jedenáctou.
Liberec - Tragédie se stala v pátek ráno na železnici v Liberci. Jedoucí vlak tu srazil muže pohybujícího se v kolejišti. Utrpěl tak vážná zranění, že jim podlehl.
Jesenicko – Vlaky z Jeseníku do Krnova přes polské území budou jezdit i nadále. Moravskoslezský kraj změnil své rozhodnutí, že od půlky roku přestane dotovat spěšné vlaky mezi oběma městy. Lidé z Jesenicka tak budou moci stále jezdit do škol a do práce na Ostravsko vlakem.
Liberec - Tragédie se stala v pátek ráno na železnici v Liberci. Jedoucí vlak tu srazil muže pohybujícího se v kolejišti. Utrpěl tak vážná zranění, že jim podlehl.
Opava, Ostrava – Minimálně tři dny vlakové výluky čekají již brzy železniční trať mezi nádražími Opava východ a Ostrava- -Svinov. Důvodem je tradiční údržba a také likvidace bujné vegetace kolem kolejí.
Střední Čechy – Do všech míst, z nichž se už zítra rozejdou pochodníci do cílové Prčice, turisty zavezou také vozy Českých drah. Ty kvůli 49. ročníku Pochodu Praha – Prčice nejen posilují řádné spoje, ale na jeden z největších sportovních podniků vypraví i mimořádně zavedené vlaky.
Mladá Boleslav - Mladý muž, který se vracel ze zápasu mezi FK Mladá Boleslav a ostravským Baníkem, byl uprostřed jednoho nedělního odpoledne přepaden, surově zbit a okraden. Zhrzení fanoušci Baníku si na něj počíhali.
Hanušovice, Staré Město – Silný vítr způsobil ve čtvrtek 15. května komplikace v železniční dopravě na trati mezi Hanušovicemi a Starým Městem pod Sněžníkem. Před půl dvanáctou dopoledne trať zablokovaly vyvrácené stromy.
Jesenicko – Spěšné vlaky z Jeseníku do Krnova přes polské území budou jezdit dál. Moravskoslezský kraj změnil své rozhodnutí, že od půlky roku přestane tyto spoje dotovat. Lidé z Jesenicka se tak i nadále dostanou vlakem na Ostravsko do škol či zaměstnání.
Nedílnou součástí japonské kultury je bohatá mytologie vyprávějící o mnohých bozích a bůžcích, zakladatelích Japonska (Izanami a Izanagi), a úchvatných dracích. Nejkrásnější součástí jsou ale démoni (Youkai) a strašidla (Obake).
Uherské Hradiště, Kunovice - Ne za všemi nehodami vlaků s chodci stojí vždy úmysl sebevrahů vrhnout se pod kola železniční soupravy. Častou příčinou vlakových neštěstí bývá také pohodlnost a snaha zkrátit si cestu či možná také úsilí vyhnout se problematickým úsekům.
Ústí nad Labem - Tři basové struny nevydržely nápor hudebních nadšenců, kteří si brnkáním na piáno na ústeckém hlavním nádraží zpestřují čekání na vlak. Prasklé struny odhalil klavírník při poslední kontrole. Opravu potřebuje i levý pedál, který funguje jen napůl.
Jižní Morava – Kus komína na chodníku poblíž mateřské školy, elektrické vedení zničené spadlým stromem a uzavřené silnice. Silný vítr ve čtvrtek napáchal škody za sta tisíce korun. Hasiči za celý den zasahovali na desítkách míst v celém Jihomoravském kraji.
Jižní Morava – Kus komína na chodníku poblíž mateřské školy, elektrické vedení zničené spadlým stromem a uzavřené silnice. Silný vítr ve čtvrtek napáchal škody za sta tisíce korun. Hasiči za celý den zasahovali na desítkách míst v celém Jihomoravském kraji.
Liberec /VIDEO/ - Osobní vlak z Německa se ve čtvrtej dopoledne na železničním přejezdu v Machníně srazil se Škodou Octavií. Náraz zadní část auta sešrotoval, řidič vyvázl bez zranění.
Golčův Jeníkov – Český olympijský výbor převzal zodpovědnost a omluvil se všem olympionikům, kteří v roce 1984 měli zakázáno odcestovat na hry do Los Angeles.
Ždírec nad Doubravou – Na železniční trati mezi Ždírcem nad Doubravou na Havlíčkobrodsku a Hlinskem došlo v úterý před jedenáctou hodinou dopolední k tragické události.
Hluboká nad Vltavou - K nehodě došlo ve čtvrtek ráno na železničním přejezdu u rybníka Bezdrev na trati Hluboká - Zliv. Ve vlaku mimo jiné cestovaly děti na školní výlet. Při střetu se zranily čtyři osoby - dva muži z autobusu a dvě dívky z vlaku.
Česká Třebová - Stížnost umlčela piano na českotřebovském terminálu. To přitom obohatilo veřejný prostor teprve nedávno. Před nádraží ho umístila skupina mladých lidí kolem Martina Saifrta, která ve městě pořádá například bleší trhy. Třebovské piáno je součástí projektu „Piana na ulici" kavárníka a rodáka z Ústí Ondřeje Kobzy.
Hlinsko - V úterý před jedenáctou hodinou dopoledne přijali policisté oznámení o nehodě na železniční trati mezi Ždírcem nad Doubravou a Hlinskem. Osobní vlak zde v kolejišti srazil jednatřicetiletého muže, který utrpěným zraněním na místě podlehl.
Česká Třebová – Stížnost umlčela piano na českotřebovském terminálu. To přitom obohatilo veřejný prostor teprve nedávno. Před nádraží ho umístila skupina mladých lidí kolem Martina Saifrta, která ve městě pořádá například bleší trhy. Třebovské piáno je součástí projektu „Piana na ulici" kavárníka a rodáka z Ústí Ondřeje Kobzy.
Horní Stropnice – Vlastní areál, více než třicetiletá tradice místní organizace a rodiny, kde se chovatelská záliba dědí z generace na generaci. Tím vším se mohou chlubit chovatelé drobného zvířectva v Horní Stropnici. K založení základní organizace se 22. června 1978 sešlo 56 zájemců, tři z nich jsou členy dodnes.
Osoblažsko – Desátá sezona parních jízd na úzkokolejce Osoblažce byla minulý týden slavnostně zahájena v Třemešné. Starostové Mikroregionu Osoblažsko při této příležitosti poprvé veřejnosti představili své logo.
Domažlice – Razantní zásah, při němž odborná firma v domažlické Havlíčkově ulici v úterý zbavila dvě lípy koruny a prořezala je až na kmen, překvapil kolemjdoucí.
Okříšky - Na železniční trati mezi obcemi Bransouze a Okříšky na Třebíčsku položil neznámý pachatel na koleje dřevěný pražec. Do něho pak narazil noční osobní vlak z Jihlavy. Cestovalo v něm asi dvacet lidí, nikdo nebyl zraněn.
Praha – Českým drahám vzrostl za první čtvrtletí počet cestujících o 1,4 procenta na 41,4 milionu. V tiskové zprávě to dnes uvedly dráhy. Čtvrtletní růst je tak podstatně vyšší, než meziroční nárůst počtu přepravených osob v loňském roce, který činil 0,3 procenta. Podle drah mohly být čtvrtletní výsledky ovlivněny počasím, vyšším počtem pracovních dní či modernizací vlaků.
Přerov – Krádeže, potyčky mezi opilci, ale také agresivita fanoušků, kteří vysednou na nádraží v Přerově z vlaku a míří na hokejové utkání. Těsné sousedství romských ghett a velký počet sociálních ubytoven.
Praha /ROZHOVOR/ - Český olympijský výbor převzal zodpovědnost a omluvil se všem olympionikům, kteří v roce 1984 měli zakázáno odcestovat na hry do Los Angeles.
Mladá Boleslav - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, jehož mladším „bratrem" je Mladoboleslavský filmový festival, se opět blíží. A s ním i jízda zahajovacího kinematovlaku
Benešov - Přecházení kolejí na nádraží nebo zkracování příchodu či odchodu z ostrovních nástupišť pro veřejnost zakázanými přístupy je v Benešově mezi lidmi stále oblíbené. Co na tom, že vlakové soupravy mohou stanicí projíždět 100 až 120 km/h.
Litomyšl – Na lokální železniční trati z Vysokého Mýta do Litomyšle probíhá od 12. do 16. května výluka v osobní dopravě související s opravami kolejí v celém úseku.
Praha, Litoměřice, Semily, Jablonec nad Nisou - Netradiční prostředí pražského Masarykova nádraží, a tedy veřejný prostor, využila známá zpěvačka Lenka Filipová k natočení koncertu. Vyšel jako komplet 2CD + DVD.
Ústí nad Labem - Červený kohout řádil v pondělí odpoledne na západním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem. Plameny zachvátily tři odstavené železniční vagóny.
Praha /FOTOGALERIE/ - V malé obřadní síni strašnického krematoria v Praze se dnes odpoledne uskutečnilo za zavřenými dveřmi poslední rozloučení se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Život dobrovolně ukončila 29. dubna skokem pod vlak v Praze – Uhříněvsi.
Pardubicko - Nejen žáci ve školách, ale i psi chodí k maturitě. Konkrétně jde o služební psi, které používají strážníci v Lázních Bohdanči a Pardubicích.
Příbramsko - Záchranářské týmy poprvé v loňském roce objevily ideální místo na Příbramsku pro své vzdělávání a cvičení v terénu. Tím místem se stalo brdské pohoří a letos se záchranné týmy pod křídly Asociace dobrovolných záchranářů České republiky účastnily cvičení SOS Extréme.