Společnost Škoda Transportation získala certifikát TSI od agentury EBC pro lokomotivy a soupravy určené pro Německo. Ty začnou od jara příštího roku nahrazovat staré jednotky InterCity. Plné zahájení provozu celé flotily nových souprav se očekává od června 2019. Jezdit budou na trati Norimberk-Ingolstadt-Mnichov, zvládnou rychlost až 200 kilometrů v hodině.
Rokycansko - V noci na pátek srazil nákladní vlak v Kařízku osobní auto. Vozidlo bylo pod lokomotivou doslova srolované. Řidič z osobního auta zmizel, po třech hodinách ho policisté vypátrali.
Brno – Vlaky mezi brněnským hlavním nádražím a železniční stanicí Brno-Horní Heršpice zastavil ve středu před půl třetí odpoledne člověk v kolejích. Podle policie se jednalo o ženu, která uvažovala o sebevraždě.
Japonská společnost West Japan Railway na nátlak odborů ustoupí od nevšedních metod výcviku zaměstnanců. Ti v minulosti museli v rámci bezpečnostní osvěty strávit zhruba dvacet minut v tunelu mezi projíždějícími vlaky, které se mohou pohybovat až třísetkilometrovou rychlostí. Zaměstnanci se během „děsivých“ školení báli o život.
Rtyně v Podkrkonoší - Na železniční trati mezi Rtyní a Malými Svatoňovicemi došlo ve středu krátce před osmou hodinou ráno k tragédii. Osobní vlak jedoucí ve směru od Jaroměře srazil mladou ženu, která z dosud přesně nezjištěných příčin náhle vstoupila do kolejiště, a vlakvedoucí již nemohl střetu žádným způsobem zabránit.
Jindřichův Hradec, Jáva - YOGYAKARTA. Do tohoto sultanátu na ostrově Jáva přijíždíme vlakem. Máme tím pádem dvě prvenství na naší cestě. Prvně jedeme vlakem a prvně navštěvujeme sultanát.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Už několik let volí pro cestu mezi Brnem a Prahou Roman Horáček vlak. „Po cestě mám čas na pracovní záležitosti a nemusím se trápit v autě v častých kolonách,“ chválí si.
Nově zrekonstruované vysokorychlostní vlaky skotských drah ScotRail si vysloužily ostrou kritiku britské unie odborů v dopravě RMT. Odboráři uvedli, že jsou zděšeni z toho, že je ještě v 21. století možné, aby nové vlaky vypouštěly lidský odpad přímo na koleje. Odborová organizace si stěžuje, že výkaly mohou postříkat její členy. Informovalo o tom BBC.
Silný vítr komplikuje provoz na mnoha železničních tratích. Důvodem jsou většinou stromy, které spadly na koleje. Problémy jsou i na některých silnicích a podle společnosti ČEZ se zhruba 30 tisíc lidí ocitlo bez proudu. Hasiči od pondělního večera evidují stovky výjezdů. Výstraha před větrem platí na většině území do odpoledne, na východě republiky pak až osmé hodiny večer.
Třetina vozového parku Českých drah (ČD) byla vyrobena před více než 30 lety. K výraznějšímu omlazení vlaků nepomohla ani částka 4,6 miliardy korun, kterou společnost za posledních deset let získala ze státního rozpočtu i Evropské unie. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
Kostelec nad Labem - Tragická dopravní nehoda se udála v neděli 28. října v 14.19 hodin u Kostelce nad Labem, na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražným křížem. Na trati mezi obcemi Čakovičky a Jiřice se střetl osobní vlak s osobním automobilem.
Ode dneška do 18. listopadu si mohou lidé na dejvickém nádraží v Praze prohlédnout repliku vlaku, kterým se přepravovali českoslovenští legionáři v Rusku za první světové války a po jejím skončení. Ve vagonech takzvaného Legiovlaku čeká na návštěvníky věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a fotografie dokumentující historii československých zahraničních vojsk. Vstup do expozice je zdarma.
Střední Čechy - Slavnostní jízda speciálního vlaku, v jehož čele bude supět parní lokomotiva zvaná Šlechtična, se v neděli stane ve středních Čechách zřejmě nejviditelnější součástí oslav stých narozenin Československa. Pod názvem Pocta první republice ji společně s hejtmanstvím připravily České dráhy.
Do oslav významného jubilea našeho státu se zapojily také České dráhy. Železniční muzeum v Olomouci posunulo ukončení letošní sezóny z poloviny října právě na tento víkend a společně s národním dopravcem vysílá na šest různých tras historické vlaky.
Vyjede z Prahy, pojede přes Křivoklát až do Lužné u Rakovníka. Takový je plán slavnostní jízdy parního vlaku Pocta první republice, který vyjede 28. října. Jízdu připravily České dráhy ve spolupráci se Středočeským krajem.
Bezdružice – Jízdenku na vlak už si od prosince nekoupí cestující na železničních stanicích v Bezdružicích a v Konstantinových Lázních na železniční trati Bezdružice – Pňovany.
Nymbursko – Libická spojka. To je nový termín Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), který by měl v budoucnu přinést zkrácení a zrychlení vlaků z našeho regionu na Hradec Králové.
Víkendový výletní vlak Cyklohráček uzavře svou pátou sezonu speciální jízdou se soupravou historických vozů a lokomotivou Karkulkou. V sobotu 27. října odpoledne vezme výletníky a železniční fandy z Prahy do Zlonic, kde se chystá slavnostní zavírání sezony železničního muzea. Připravené jsou také jízdy historického autobusu od Cyklohráčku do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích.
V souvislosti s vichřicí byl včera ráno na krátkou dobu zastaven provoz na železnici mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou a mezi Valšovem a Rýmařovem. Zranění ani větší škody nejsou hlášeny.
K tragické události došlo ve čtvrtek dopoledne na železniční trati mezi Olomoucí a Šternberkem. V olomoucké části Pavlovičky srazil vlak mladého muže, který na místě zemřel. Příčiny srážky vyšetřuje policie.
Nestanovil to žádný zákon ani vyhláška. Prostě to přirozeně vyplynulo ze situace a euforie zakladatelů samostatného Československa. Ve stejný den jako republika - tedy 28. října 1918 - vznikly i Československé dráhy. Národní dopravce k výročí vypravil speciální lokomotivu v národních barvách, která bude jezdit i do zahraniční. Na pražském hlavním nádraží byla slavnostně pokřtěna.
Nevinné. Krajský soud v Olomouci ve čtvrtek zprostil obžaloby vlakvedoucí Jarmilu Soukupovou i průvodčí Janu Stejskalovou v případu tragického pádu dvouleté dívenky z vlaku.
Jižní Čechy - Silný vítr z úterý na středu lámal větve, vyvracel stromy a páchal škody. V noci řádily živly hlavně na Prachaticku. Na Krumlovsku v Rychnově nad Malší nejde proud.
Střední Čechy – Vyjede z Prahy, pojede přes Křivoklát až do Lužné u Rakovníka. Takový je plán slavnostní jízdy parního vlaku Pocta první republice, který vyjede 28. října. Jízdu připravily České dráhy ve spolupráci se Středočeským krajem.
Děčínsko, Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 km/hod., což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 km/hod., což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý 23. října večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 kilometrů v hodině, což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý 23. října večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 kilometrů v hodině, což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý 23. října večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 kilometrů v hodině, což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý 23. října večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 kilometrů v hodině, což je síla orkánu.
Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Silný vítr zasáhl v úterý večer celé území České republiky. Řádil i v Ústeckém kraji. Na Milešovce naměřili rychlost větru 120 km/hod., což je síla orkánu.