Benešovsko – Lidé, kteří mají se zdravotníky domluvený zákrok a hospitalizaci v období voleb a chtějí přes to spolurozhodovat o budoucí politické moci ve své zemi, se na to mohou a musejí připravit. Stačí, když se na úřadě, který registruje jejich trvalý pobyt, nechají se zapsat do zvláštního seznamu voličů. Ti ostatní, třeba i pacienti hospitalizovaní kvůli akutní operaci, ale v nemocnici volit nemohou.
Čas neúprosně letí, hlavní cyklistická sezona končí a už popáté bude obec Jezernice hostit závod MTB Jezernické viadukty. Symbolicky se tak uzavře MTB maratonská sezona na Moravě. Sobota 21. října tedy letos nebude patřit pouze volbám do Poslanecké sněmovny.
/GRAFIKA/ Zapojili jste se do Účtenkovky? Máte zbrojní průkaz? Chcete vy osobně, aby se Miloš Zeman stal prezidentem na další období? Na to vše a další rychlé otázky museli politici odpovídat pomocí červených a zelených terčíků v předvolební superdebatě Deníku.
Jihlava - Už zítra (20. října) začínají volby do Poslanecké sněmovny, dolní komory Parlamentu ČR. Hlasovat se začne od 14 hodin a voliči budou moct přijít až do desáté hodiny večerní. V sobotu je pak možné vhodit svůj hlas pro preferované kandidáty od osmi hodin ráno do dvou hodin odpoledne.
Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky
Kolínsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou za dveřmi. Zjistili jsme pro vás, na kolik místech na Kolínsku přijdou voliči k volebním urnám a přinášíme vám také přehled nejnetradičnějších volebních místností.
Polná na Šumavě – Originální volby do Parlamentu ČR zažije Polná na Šumavě, která jako samostatná obec funguje ani ne dva roky. Ačkoliv již nespadá pod Vojenský újezd Boletice, těsná blízkost vojenského výcvikového prostoru život jejích obyvatel do určité míry stále ovlivňuje.
Slaný – Už potřetí se se naplní slánské Městské centrum Grand energií tvrdých bojovníků, ale i svůdnou krásou žen. Guru slánského bojového sportu Mario Jarkas připravil na sobotu 21. října třetí Galavečer TCB Fight Night, a přestože je aktuálně jeho přípravou doslova zahlcen, našel si chvilku na Kladenský deník a jeho otázky. Stejně jako v předchozím roce věnuje Mario Jarkas galevečer dětem z Dětského domova Ledce, které mají vstup zdarma.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Volby jsou za dveřmi a pro voličské průkazy si zatím v Hradci přišlo víc než osm set lidí. V krajském městě je zhruba 74 650 voličů.
Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.
Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.
Královéhradecko /POZVÁNKY/ - Do náchodského kina Vesmír ve čtvrtek zamíří delegace tvůrců nového českého filmu Bajkeři. Premiéra této rozverné letní komedie začne v 19 hodin.
Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.
FOTOGALERIE / Celkem jedenáct poslanců ze Zlínského kraje bude v pátek a v sobotu usilovat o obnovení svého mandátu. Nově mezi nimi bude i Kristýna Zelienková, která byla zvolena v minulých volbách ve Středočeském kraji.
Ústecký kraj - Bohém s bílým kloboukem, rastaman nebo prodejce semen léčivých bylin u Pirátů, případně vydavatel Teplického kurýru u Rozumných. I s takovými profesemi se můžete setkat na kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny.
/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.
Tomio Okamura (45) je podnikatel a od října 2013 poslanec. Rok předtím byl senátorem. V roce 2012 se ucházel o kandidaturu na úřad prezidenta ČR. Ptali jsme se na jeho postoj k toleranci cizinců, islámu, energetiku, zdravotnictví a další témata letošních voleb.
Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě?
Metropole se rozhodla motivovat černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující. Od 23. října tak začne platit nové pravidlo. Pokud revizor chytne cestujícího bez platné jízdenky, na pokutě zaplatí pouze 400 korun. Podmínkou ale je, že si zároveň pořídí roční kupon za 3 650 korun.
Ksenija Sobčaková, dcera zesnulého petrohradského starosty Anatolije Sobčaka, ohlásila kandidaturu v ruských prezidentských volbách v březnu 2018. Sobčaková je známá jako moderátorka televizní reality show, má za sebou i několik filmových rolí. Hlásí se k opozici a dříve se angažovala jako novinářka v opozičních médiích. Svou kandidaturu ohlásila v dopisu pro list Vedomosti.
Jablonecko – Na webu Jabloneckého deníku sledujte krajský volební on-line, který startuje 20. října od 12:00. Můžete sami přispět fotografií nebo textem. Pište, volejte: jablonecky@denik.cz / 602 684 299.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Důchodce Karel Buchta z brněnského Útěchova obchází před volbami stánky politických stran. „Navštěvuji různé. Tentokrát si chci nechat podepsat knihu od Andreje Babiše, dřív jsem jeho stranu nevolil,“ říká Buchta, který ke stanovišti hnutí ANO přišel v den, kdy se u něj kampaně účastnil i předseda hnutí.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Důchodce Karel Buchta z brněnského Útěchova obchází před volbami stánky politických stran. „Navštěvuji různé. Tentokrát si chci nechat podepsat knihu od Andreje Babiše, dřív jsem jeho stranu nevolil,“ říká Buchta, který ke stanovišti hnutí ANO přišel v den, kdy se u něj kampaně účastnil i předseda hnutí.
Břeclavsko – Rozmyslet. Vytáhnout vybraný lístek. A hodit do urny. Tak to bude po následující dva dny vypadat na Břeclavsku u lidí, kteří se vydají k volbám do poslanecké sněmovny. Týdeník Nový život přinesl přehled kandidátů, kteří pochází z regionu a kteří se ve svých stranách vyšvihli mezi prvních pět míst.
Na první pohled jde o nepatrnou změnu jednoho slůvka ve vyhlášce. Ve skutečnosti ale může mít dopad na tisíce českých pacientů. Zvýší se jim totiž doplatky za léky. Podle některých odborníků budou muset lidé platit až o třetinu víc.
Irácký Kurdistán zastavil ve středu přípravy prezidentských a parlamentních voleb. Důvodem je sílící spor s centrální iráckou vládou v Bagdádu a rozpory v samotné kurdské autonomní oblasti v severním Iráku.
Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.