Silnice na Němčicku byly v sobotu plné cyklistů. Tradiční akce Bicyklem Němčickem přilákala stovky cyklistických nadšenců, kteří zaplnili fotbalové hřiště ve Vitčicích, kde byl naplánován dojezd.
Místní tradice už od dob pověstného sociálně-demokratického Zemáku a jeho spanilé jízdy zdejšími luhy a háji až k hlavnímu vchodu do Strakovy akademie je neúprosná. Před volbami to prostě musí být jízda, až budou voličům oči přecházet. Jaký vozový park pro cesty za nimi letos zvolili nynější kandidáti?
Usnesení o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka dostane pražská policie s největší pravděpodobností v pondělí. Deník se zeptal politologů: jak se to projeví ve volebních preferencích?
Kyjov – Kyjovské letní kino s kapacitou dvou tisíc diváků v neděli odpoledne beznadějně vyprodala Dechová hudba Mistříňanka. Ta si koncertem připomněla padesát let své existence.
Chcete mít v bytě neustále příjemnou teplotu, ale počasí vám to neumožňuje? Přemýšlíte nad instalací žaluzií či závěsů, ale zároveň nechcete mít neustále „zabedněno“? Vyzkoušejte screenové rolety!
Je tady doba politických kampaní před volbami do Poslanecké sněmovny. Správně by se ale mělo zdůrazňovat, že se jedná o dobu, kdy občan zvažuje, která strana by ve sněmovně nejlépe hájila jeho zájmy. Zatímco politické strany řeší, jak získat co nejvíce hlasů, definují své cílové skupiny a analyzují, co chce jejich volič slyšet, občan očekává, že mu strany učiní zajímavé nabídky, ze kterých si pak jako na krámě vybere tu nejlepší.
Pardubice – Novým spoluhráčem basketbalistů Pardubic pro nadcházející sezonu se stal americký rozehrávač Daiquan Walker. Klub tím reagoval na předčasné ukončení kontraktu se zraněným Trevinem Parksem.
Strany s příchodem školního roku zahájily horkou část kampaně před sněmovními volbami, které budou zhruba za půldruhého měsíce. Většinou sázejí na kontaktní formu kampaně, k níž využívají také společenské a kulturní akce. K tradičním formám patří spolu s inzercí v médiích i prezentace na billboardech, plakátech a sociálních sítích. Řada stran využívá dopravní prostředky od vozítek přes karavany až po historický vlak či loď.
ROZHOVOR/ - Takhle pálí „Poděs“! Návrat domů z říše snů prožil ofenzivní šikula hokejistů prvoligového nováčka ze Vsetína Martin Podešva. První mistrák, první střídání a gól. Na premiérovou trefu čekal jen minutu a pět vteřin. Přitom ze šesti zápasů v přípravě mu svítila v kolonce gólů nula.
Jižní Morava - Od předvolebního guláše ke koblize. Kampaně politických stran za desetiletí prodělaly změny. Zatímco za první republiky strany zvaly pomocí velkých a výrazných plakátů na politické schůze a protestní shromáždění, třeba v sedmdesátých letech se propagace přesunula do výloh. V současnosti jsou v módě blízká setkání politiků s voliči.
Komunisté dnes formulovali sedm podmínek pro kandidáta na prezidenta, kterého by strana mohla podpořit v lednových volbách. Chtějí, aby s nimi prezident mluvil, respektoval jejich program, podpořil myšlenku zdanění finančních náhrad církevních restitucí či zákona o obecném referendu.
Ostrov - Máte šikovné dítě a rádi byste rozvíjeli jeho schopnosti? Rádi byste mu dopřáli možnost vyzkoušet si některé aktivity, abyste tak zjistili tak, co ho bude bavit nejvíce? Hledáte pro něj činnost, ve které by se našlo? Pak je pro vás Ostrov ve Slaném dobrou volbou. Aby se mohli rodiče s dětmi se zaměřením jednotlivých kroužků seznámit, k tomuto účelu zorganizovali jeho pracovníci středeční Den otevřených dveří. V jednotlivých klubovnách čekali na zájemce lektoři a ti jim přiblížili práci konkrétních oddělení. Bylo možné se zeptat skutečně na všechno.
/ROZHOVOR/ Strana TOP 09, jejíž tváří se před osmi lety stal Karel Schwarzenberg, byla kometou sněmovních voleb v roce 2010. Miroslav Kalousek spravoval státní kasu v době největší poválečné finanční krize. Veřejné finance ochránil, ale sáhnul lidem na platy a zvýšil daně. Mnozí ho kvůli tomu zatratili, stejně jako celou Nečasovu vládu.
Liberec – V atraktivním prostoru Jizerskohorských bukových lesů u Raspenavy odstartuje o víkendu 23. – 24. září podzimní vrchol sezony – Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na klasické trati, který pořádá Orientační klub Chrastava
Politické strany nemohou od letošního roku poprvé investovat do předvolební kampaně víc než 90 milionů korun. S blížícími se volbami proto posiluje jejich aktivita v sociálních sítích. Nejvýraznější je Babiš, dohánějí ho ale vlastní výroky. Objevují se nové mladé hvězdy. Neřízené střely je třeba hlídat
Zdravotnické nadstandardy jsou ožehavou otázkou již několik let a stály místo již nejednoho ministra zdravotnictví. Deník zařadil právě tuto otázku mezi klíčová témata, na která by politici měli odpovědět po blížících se volbách. Co na tuto problematiku říkají odborníci? Čtěte argumenty pro a proti zavedení nadstandardů ve zdravotnictví.
Jižní Morava – Až se Eva Srncová z Hodonína ve druhé polovině října vydá k volební urně, v ruce bude mít lístek vyrobený v břeclavské tiskárně Moraviapress. Jejich tisk začal v pátek.
Pardubice - Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede v Pardubickém kraji do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jan Chvojka.
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran již zaregistroval čtyři volební účty kandidátů na prezidenta. S dalšími čtyřmi uchazeči úředníci řeší technické detaily. Z hlavních kandidátů mají účet zaregistrovaný prezident Miloš Zeman a podnikatel Michal Horáček. Nejvíce peněz od lidí dosud vybral bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, naopak Horáček zatím přiznal největší výdaje. Na Zemanův účet nepřestávají proudit stovky haléřových příspěvků od jeho odpůrců.
Kancléřka Angela Merkelová je úkaz. Přestože vede Německo již dvanáct let, a přestože řekla přesně před dvěma roky "JA" statisícům migrantů, má stálou podporu svého národa. Podle čtvrtečního průzkumu TV stanice ARD by její stranu CDU-CSU volilo 37 procent voličů, sociální demokraté zaostávají o propastných šestnáct procentních bodů.
Jihlava – Horácké divadlo Jihlava (HDJ) uvede tuto sobotu 9. září od 19 hodin na velké scéně první premiéru letošní sezony. Celkem jich má naplánovaných v této sezoně šest.
Nymburk – Českou štafetu na čtyřikrát čtyři sta metrů dovedli k bronzu. Parádní úspěch. Nymburáci Vít Müller a Lukáš Hodboď podali na Světové univerziádě parádní výkony.
/ROZHOVOR/ Prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Deník prozradil nejen to, že čínská pneumatikárna může nakonec zakotvit přímo v Ostravě, ale také že vyslyšel přání fanoušků Věry Špinarové.
/EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR - 2. ČÁST/ Prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Deník prozradil nejen to, že čínská pneumatikárna může nakonec zakotvit přímo v Ostravě, ale také že vyslyšel přání fanoušků Věry Špinarové…
Co vás trápí a co by měli v říjnových volbách zvolení poslanci řešit prioritně? A v jakých oblastech byl v České republice v posledních letech učiněn viditelný pokrok?
Východní Čechy - Letos v dubnu obdržela Strana práv občanů, jejímž čestným předsedou je prezident Miloš Zeman, na svůj transparentní účet čtvrt milionu od společnosti MADOS MT.
Pardubický kraj – Sedmdesát jedna let. Tolik roků je rozdíl mezi nejstarším kandidátem a těmi nejmladšími, kteří se budou v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny ucházet o hlasy voličů v Pardubickém kraji.
To, co se ohledně spolupráce Zuzany Hejnové a trenérky Dany Jandové řešilo už na atletickém šampionátě v Londýně, se nyní vyjasnilo. Dvojnásobná překážkářská šampionka se bude moci připravovat pod vedením ženy, jež ji před lety přivedla do světa velké atletiky.
/VIDEO/ Miroslav Kalousek spravoval státní kasu v době největší poválečné finanční krize. Veřejné finance ochránil, ale sáhnul lidem na platy a zvýšil daně. Mnozí ho kvůli tomu zatratili, stejně jako celou Nečasovu vládu.
Vláda ještě do říjnových voleb projedná analýzu používání zajišťovacích příkazů včetně informace o kauze společnosti FAU. Po dnešní schůzce s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) to novinářům řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kabinet by měl v nadcházejících týdnech projednat i zprávu o kontrole takzvaných korunových dluhopisů.
/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Padesát miliard korun. Za stejný balík peněz by se daly nakoupit třeba léky pro všechny pacienty na dva měsíce. Místo toho ale mizí v šedé zóně. Nikdo z nich ani neplatí daně. Řeč je o miliardách, které by mohly přinést zdravotnické nadstandardy. Tedy připlácení na lepší klouby, čočky nebo protézy. Češi je podle průzkumu chtějí v anketě Deníku se k nim přihlásilo přes 70 procent lidí. Uvítali by je i lékaři.
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Volby by podle posledního průzkumu agentury Phoenix research on-line jednoznačně vyhrálo ANO. Od vítěze předčasných voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí téměř sedmnáct procentních bodů. ČSSD se ocitá až třetí, těsně za KSČM. Také roste podpora mimoparlamentním subjektům. Až deset politických subjektů má šanci zasednout po volbách v Poslanecké sněmovně.
/RASTR/ To, co se ohledně spolupráce Zuzany Hejnové a trenérky Dany Jandové řešilo už na atletickém šampionátě v Londýně, se nyní vyjasnilo. Dvojnásobná překážkářská šampionka se bude moci připravovat pod vedením ženy, jež ji před lety přivedla do světa velké atletiky.
Při včerejší sněmovní debatě dostal co proto i vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil. Nevtípilův nadřízený, ředitel pražské policie Miloš Trojánek, se ovšem za svého muže postavil.
Do voleb do Poslanecké sněmovny zbývají jen poslední týdny. V srpnu se uzavřely kandidátky a strany seznamy odevzdaly na kraje. V tom Zlínském se na předních místech objevuje mnoho lidí ze Slovácka. Šest stran dokonce do voleb povedou. Ve všech případech se jedná o ostřílené politiky, kteří působí buď na celostátní nebo minimálně v komunální politice dlouhé roky.
Sklo má pověst křehkého materiálu, který se ihned zamatlá. Přesto se v moderních interiérech prosazuje jako jedno z nejlepších řešení pro obklady kuchyňské linky. A není tomu tak jen kvůli skvělému vizuálnímu efektu.
Babiš, Babiš, Babiš, vydat, nevydat… Jistě jste českou politickou situací unavení. A rozhodně bude s blížícími se volbami hůř. Proto se raději podívejme na skutečné problémy těch, kdo po této zemi budou chodit ještě dlouho po nás – dětí. Z unikátního průzkumu Českého olympijského výboru vyplývá, že fyzická kondice dnešních dětí není ideální.
/ANALÝZA, GRAFIKA/ Hlasování o tom, zda Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka vydat k trestnímu stíhání, měla být zhruba dvouhodinová rutina. Sněmovna totiž nerozhodovala o tom, zda u řečnického pultu nebo na klubu urazili své politické soky. Přesně takové výroky jsou totiž chráněny imunitou.
/ROZHOVOR/ Policie lapila, co chtěla! Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka jí k trestnímu stíhání sněmovna vydala. Jak se jejich „propuštění“ do rukou mužů zákona projeví? Deníku to řekl politolog Západočeské univerzity v Plzni Lukáš Valeš. Podle něj ANO ve volbách zvítězí, ale Babiš premiérem nebude.
S kandidáty do nadcházejících sněmovních voleb se mohou seznámit lidé na Šumpersku a Jesenicku. Řada kandidátů žijících v našem regionu se nachází na čelních místech.
Senec – Letos to byl už pátý ročník, který organizátoři benefičního festivalu pořádali. Akce s názvem Senec nad vodou má připomenout záplavy v obci z roku 2013. Z nešťastné události se tak stala milá tradice, která přichází spolu s koncem prázdnin. Jak se oblíbená akce povedla letos?
/INFOGRAFIKA, VIDEO/ Poslanci na své schůzi po celodenním maratonu zbavili šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka imunity a vydali oba k trestnímu stíhání.