Lidovci chtějí první dvě místa na kandidátce. „Bude to boj"
Lidovci ve Zlínském kraji budou usilovat o první dvě místa na společné kandidátce do sněmovních voleb se STAN.
Lidovci ve Zlínském kraji budou usilovat o první dvě místa na společné kandidátce do sněmovních voleb se STAN.
Hradec Králové - Hnutí ANO navrhne, aby krajské zastupitelstvo stáhlo ze svého pondělního jednání bod o odvolání zastupitelky Kláry Dostálové.
Jako s kartami zamíchal komunistický převrat v únoru 1948 s osudy statisíců obyvatel Československa. Své o tom ví i 83letý katolický kněz Josef Stojaspal z Dolního Němčí, který v neděli 19. března oslavil výročí 60 let kněžství.
Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář nebude kandidovat na prezidenta. Oznámil to na facebooku. Chybí mu touha po úřadu a vůle tomu vše podřídit, uvedl. Proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který se pokusí mandát obhájit, vidí Kolář vhodnější uchazeče. Koláře mezi možnými kandidáty navrhla iniciativa Kroměřížská výzva. Prezidentské volby by se měly konat počátkem příštího roku.
Česká republika/ Východní Čechy /VOLEBNÍ AUDIT/ - Rozhazovali, nebo pomáhali skutečně potřebným? Jestli si takovou otázku před podzimním hlasováním položí voliči, odpověď se bude lišit. Rodiče možná zatleskají, lidé v bytové nouzi asi jásat nebudou.
Východní Čechy - Zatímco vládní koalice nedávno navrhla - podle kritiků populisticky před volbami - zvýšení přídavků na děti, pravicová opozice by raději zvolila daňové slevy na děti.
Most - Mostecký primátor Jan Paparega se měl podle kritiků provinit tím, že je synem podnikatele, který rok před volbami požádal město o možnost stavět domy ve svém bývalém sadu.
Východní Čechy /AUDIT DENÍKU/ - Zatímco vládní koalice nedávno navrhla, podle kritiků populisticky před volbami, zvýšení přídavků na děti, pravicová opozice by raději postupovala cestou daňových slev na děti.
Východní Čechy /AUDIT DENÍKU/ - Zatímco vládní koalice nedávno navrhla, podle kritiků populisticky před volbami, zvýšení přídavků na děti, pravicová opozice by raději postupovala cestou daňových slev na děti.
Hodonín – Kdo bude v Hodoníně nový starosta a místostarostové? Nebo zůstane vedení v současném složení? Tyto otázky zodpovědí zastupitelé příští týden na středečním zasedání. Před klíčovým hlasováním není nic jisté. Vedení města věří, že tlaky ustojí.
Zlín – Bez překvapení. Šéfem Zlínského krajského fotbalového svazu se pro příští čtyři roky stal Pavel Brímus. Dosavadní místopředseda vystřídal v čele Vlastimíra Hrubčíka, který se po deseti letech rozhodl nekandidovat ani do výkonného výboru a byl zvolen do pětičlenného výboru odvolací a revizní komise.
Brno, jižní Morava – Zlepšíme komfort dopravy, budeme prosazovat větší otevřenost vzdělávacího systému, podpoříme sport především u dětí a mládeže. Takovéto cíle a mnoho dalších uvádí krajská koalice ve svém programovém prohlášení. Představila ho přibližně pět měsíců od loňských voleb.
Komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa byla možná v době po listopadových volbách sledována bezpečnostními orgány. Sdělil to dnes šéf kongresového výboru pro zpravodajské služby Devin Nunes, podle něhož šlo patrně o legální činnost tajných služeb, s vyšetřováním údajného propojení Trumpova týmu s Ruskem sledování nesouviselo.
Karlovy Vary - Koncem týdne vypukne v Karlových Varech 19. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Letošním tématem je Umění spolupráce.
Kolín – Dům U Zlaté štiky alias lidově mezi Kolíňáky zvaný bývalá rybárna, poslední neopravený dům na Karlově náměstí, by měl konečně dostat novou fasádu. A to docela brzy – do zahájení letošního Kmochova Kolína. Potvrdil to majitel Jan Dufek.
Hradec Králové - Krajskou metropolí prochází mezinárodní cyklotrasa, takzvaná Labská stezka č. 2, která kopíruje celý tok Labe až do Hamburku.
Strakonice /ROZHOVOR/ – Posledním zápasem doma proti Hluboké nad Vltavou 12. března neskončila trenérovi hokejistů Strakonic Jiřímu Benešovi jen sezona, ale samotné angažmá v klubu.
Inteligence bez ambicí je jako pták bez křídel! To je mottem vítěze včerejších rektorských voleb na Vysoké škole báňské Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO). Stal se jím Václav Snášel, dosavadní děkan její Fakulty elektrotechniky a informatiky.
Politici by si do konání podzimních voleb měli vzít neplacené volno, aby nenadělali víc škody než obvykle. Na korespondenci mezi premiérem a ministrem financí už jsme si zvykli. Vzhledem ke slovníku Andreje Babiše je skoro dobře, že si se svým vládním šéfem dopisuje. Za zdokumentovaný střet zájmů bývalého člena předsednictva Agrofertu Jaroslava Faltýnka stát zaplatí 22 milionů korun.
Chodov – Akvárium není jen doplněk domácnosti. Akvaristika je úžasný koníček, dá se jí dokonce i uživit, a jak říká organizátor prvních akvatrhů v Chodově, sedět doma v obýváku, dívat se na flóru a faunu, není prý lepší způsob uklidnění, odreagování a relaxace.
Plzeň – Studentka plzeňské umělecké fakulty Adéla Wiesenbergová si s oblibou vybírá kontroverzní témata.
Planá nad Lužnicí – Podruhé v historii bude mít město uvolněného místostarostu. Změna nastane už od dubna.
Vyškovsko – Ve volbách získal ve všech dotčených obcích minimálně šedesát procent hlasů. „Tehdy jsme pomohli my jemu, nyní potřebujeme, aby se za nás postavil on," vysvětlil předseda petičního výboru Milan Pernica starší ze Studnic, proč se kvůli znovuobnovení vstupu do vojenského újezdu Březina nově obrátili na prezidenta republiky Miloše Zemana.
Ústí nad Labem - Politické hašteření se začíná z magistrátu přelévat do městských společností. Podle informací Deníku ústečtí radní údajně zvažují odvolání předsedy představenstva Dopravního podniku Ústí (DP) Josefa Matějky. Do křesla místo něj má usednout zastupitelka Ilona Tajchnerová z TOP 09.
Praha - Obnovená Občanská demokratická aliance (ODA), v jejímž čele stojí miliardář Pavel Sehnal, chce získat nové členy prostřednictvím makléřů pojišťovací společnosti. Láká je na celodenní bezplatný rodinný pobyt v aquaparku svého předsedy. Oznámila to v pondělí v souvislosti se zahájením celorepublikové náborové kampaně.
/ROZHOVOR/ Do konce sezony 2015 vedl Roman Groszmann opavský činoherní soubor k radosti souboru i diváků. Velmi oblíbené byly i jeho autorské tituly.
Praha - Obyvatelé Prahy 5 budou moci rozhodnout, jak radnice využije pět milionů korun z rozpočtu. Návrhy projektů mohou lidé i spolky zasílat radnici od 1. dubna do poloviny května. Vybrané projekty budou uskutečněny letos, nejpozději v roce 2018. Na jeden projekt bude moci být užit maximálně milion korun. V pondělí to sdělila mluvčí městské čásit Helena Šmídová. Takzvaný participativní rozpočet v minulosti využily například radnice Prahy 3 nebo 10.
Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) bývalého premiéra Jaroslawa Kaczyńského chce vrátit do polských rukou regionální média, nyní vlastněná hlavně německými koncerny, aby jí pomohla vyhrát místní volby v příštím roce. Uvedl to dnes polský opoziční list Gazeta Wyborcza.
Karlovy Vary - Že se volby do Parlamentu České republiky blíží, volit budeme na podzim, to dokazuje návštěva nejvyšších představitelů politických stran v regionech. Do karlovarského regionu zavítal nedávno i předseda ODS Petr Fiala a my jsme se ho zeptali:
Boskovice – Už téměř dvacet let sídlí boskovická knihovna v budově někdejšího okresního úřadu na náměstí 9. května. Radní nyní rozhodli, kam se knižní svatostánek přemístí. Na výběr měli ze tří variant.
Své ano si o víkendu téměř definitivně řekli lidovci a hnutí Starostů a nezávislých, kteří tak společně políčí na voliče v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny.
Těsné hlasování o vytvoření volební koalice mezi KDU-ČSL a hnutím Starostové a nezávislí (STAN) neoslabilo pozici lidoveckého předsedy Pavla Bělobrádka ve straně. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Volební koalice by podle něj měla usilovat o zisk alespoň 15 procent hlasů v podzimních volbách do Sněmovny.
Pardubice - Problém by mohl být s umístěním dětí do speciálních školek.
Jižní Čechy – Veselo je o víkendu v řadě rodin, kde mají Josefa.
Jižní Čechy – Veselo je o víkendu v řadě rodin, kde mají Josefa.
Německo zvýšilo pohotovost svých bezpečnostních sil proti počítačovým útokům. Německá vláda se tak rozhodla s cílem se připravit na možné podobné útoky v době nadcházejících parlamentních voleb. Uvedl to dnes německý list Welt am Sonntag.
Jižní Morava – Když se prvního dubna otevřou pro návštěvníky dveře zámku Bučovice na Vyškovsku, přivítá je vůně květin. Historické místnosti zkrášlí květinová aranžmá v renesančním stylu.
Praha - Piráty povede do voleb jejich předseda Ivan Bartoš, který bude v čele kandidátky ve Středočeském kraji. V dalších regionech strana na přední místa nominovala mimo jiné pražské zastupitele Jakuba Michálka a Mikuláše Ferjenčíka nebo starostu Mariánských Lázní Petra Třešňáka. Bartoš v sobotu v Praze při představení krajských lídrů uvedl, že piráti musejí lidi přesvědčit, že když se dostanou do Sněmovny, dokážou něco změnit.
Česká Lípa – Kostky jsou vrženy. Florbalisté České Lípy si za svého prvního soupeře v play-off 1. ligy trochu překvapivě vybrali soka, se kterým se v minulých letech hodně natrápili – pražský FBC Start98!
Lidovci a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) půjdou do podzimních sněmovních voleb v koalici. S dohodou dnes souhlasilo vedení Starostů a následně ji schválila i celostátní konference KDU-ČSL. S konečnou platností o vstupu do koalice rozhodne za týden sněm Starostů v Praze. Rozhodnutí svých stran o společném postupu ve volbách uvítali předsedové obou subjektů Petr Gazdík (STAN) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
Praha - Piráti chtějí v podzimních sněmovních volbách získat deset procent hlasů. V sobotu to na celostátním fóru strany v Praze řekl její předseda Ivan Bartoš. Volební kampaň chtějí piráti spustit na počátku května, vloží do ní 4,5 až pět milionů korun.
Návojná - Letní koupaliště v Návojné se těší velké oblibě a nyní fanoušků tohoto areálu ještě přibude.
Táborsko - Na Táborsku bude o tomto víkendu znovu rušno. Nabízíme pár tipů, kterak příjemně strávit dny pracovního klidu.
Praha - Česká pirátská strana vsobotu na celostátním fóru v Praze představí své krajské lídry pro podzimní volby do Sněmovny. Piráti budou mluvit i o přípravě volebního programu, přestože jeho zveřejnění se ještě neočekává. Celostátní fórum se koná den po zveřejnění volebního modelu společnosti STEM, podle něhož by strana získala 5,5 procenta hlasů, což by znamenalo vstup do Sněmovny s osmi poslaneckými mandáty.
Účty složíme za dva roky, ne po volbách, prohlásil Sobotka po sjezdu ČSSD. Proč tak pospíchá, vždyť jsou to jen účty, nepřehání to? Měl by se poučit od českého viceprezidenta. Zatím svá kontroverzní vyjádření nepřehnal, prohlásil Zeman o Ovčáčkovi. Tak se to má dělat, kontroverzně, ale nepřehánět.
Miloš Zeman je politik s nejsilnějším mandátem. Hlas mu odevzdalo 2,4 milionu lidí. Sociální demokracie jako vítěz posledních sněmovních voleb přesvědčila „pouhý" 1,02 milionu lidí. V parlamentní demokracii, kde má rozhodující slovo sněmovna a výkonnou moc drží v ruce vláda, je ovšem přímo volený prezident spíš britskou královnou než francouzskou hlavou státu.
Hnutí ANO by podle březnového modelu STEM vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny, i když proti lednu mírně oslabilo. Posílily druhá ČSSD a třetí KSČM, obě ale zaostávají za ANO o víc než deset procentních bodů.
Praha - Česká pirátská strana se v sobotu sejde v Praze, aby pokročila v přípravě na podzimní volby do Sněmovny. Na celostátním fóru piráti představí své krajské volební lídry a budou mluvit i o přípravě programu, přestože jeho zveřejnění se zatím neočekává. Strana, která před čtyřmi lety získala 2,66 procenta hlasů, se netají svými ambicemi, že letos se jí podaří poprvé vstoupit do Sněmovny.
Zlínský kraj - Zatímco ANO netuší, ODS má vybráno. Všeobecně ale politická seskupení působící ve Zlínském kraji zatím nemají oficiálně jasno, kdo je povede za úspěchem v podzimních parlamentních volbách. Vyplývá to z dotazování Deníku, který oslovil seskupení, která již ve Sněmovně působí.
Třebíč - Novým členem městského zastupitelstva v Třebíči se stal předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda.