Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) řadí k úspěchům po necelých dvou letech ve funkci snížení nákladů na vymáhání dluhů, zvýšení zaměstnanosti vězňů nebo zjednodušení zápisů firem do obchodního rejstříku. Mezi prioritami pro období do podzimních voleb zmínil na dnešní tiskové konferenci zavedení elektronických náramků a prosazení novely insolvenčního zákona či exekučního řádu ve Sněmovně. Opozice Pelikána zkritizovala za to, že neplní programové prohlášení vlády.
Praha - Piráti jako první strana definitivně rozhodli, kdo je v Praze povede do podzimních sněmovních voleb. Ve volbě mezi svými spolustraníky uspěl šéf pražského zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.
Jižní Morava – Do podzimních voleb do poslanecké sněmovny půjdou křesťanští demokraté spolu se Starosty a nezávislými. Na kandidátce zatím představili lidovci pouze své kandidáty s tím, že se na podrobnostech spolupráce domluví do konce února.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Pětičlenné čelo kandidátky pro podzimní sněmovní volby představili v pondělí jihomoravští lidovci. Jedničkou bude předseda poslaneckého klubu Jiří Mihola, trojkou bývalý starosta Ratíškovic na Hodonínsku Josef Uhlík a čtyřkou místostarosta Přeskačí na Znojemsku Jiří Němec.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Pětičlenné čelo kandidátky pro podzimní sněmovní volby představili v pondělí jihomoravští lidovci. Jedničkou bude předseda poslaneckého klubu Jiří Mihola, trojkou bývalý starosta Ratíškovic na Hodonínsku Josef Uhlík a čtyřkou místostarosta Přeskačí na Znojemsku Jiří Němec.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Pětičlenné čelo kandidátky pro podzimní sněmovní volby představili v pondělí jihomoravští lidovci. Jedničkou bude předseda poslaneckého klubu Jiří Mihola, trojkou bývalý starosta Ratíškovic na Hodonínsku Josef Uhlík a čtyřkou místostarosta Přeskačí na Znojemsku Jiří Němec.
Více než čtyři pětiny studentů českých vysokých škol chodí k volbám pravidelně, nebo alespoň většinou. Neodrazuje je ani nedůvěra ve vliv voleb na situaci v zemi - 29 procent z nich si myslí, že volby mají šanci něco výrazně změnit nebo ovlivnit. Vyplynulo to z výsledků online průzkumu časopisu Studenta mezi 1121 studenty českých univerzit. V neděli je poskytla šéfredaktorka časopisu a organizátorka průzkumu Markéta Paráčková.
Spolkové shromáždění včera zvolilo příštím německým prezidentem Franka-Waltera Steinmeiera. Tento sociální demokrat a donedávna ještě oblíbený ministr zahraničí byl společným kandidátem vládní koalice a o jeho jasném vítězství nikdo nepochyboval.
Praha - Více než čtyři pětiny studentů českých vysokých škol chodí k volbám pravidelně, nebo alespoň většinou. Neodrazuje je ani nedůvěra ve vliv voleb na situaci v zemi - 29 procent z nich si myslí, že volby mají šanci něco výrazně změnit nebo ovlivnit. Vyplynulo to z výsledků online průzkumu časopisu Studenta mezi 1121 studenty českých univerzit. V neděli je poskytla šéfredaktorka časopisu a organizátorka průzkumu Markéta Paráčková.
Příštím německým prezidentem bude Frank-Walter Steinmeier, kterého dnes jasnou většinou zvolilo Spolkové shromáždění. V převážně reprezentativní funkci bývalý ministr zahraničí v březnu nahradí Joachima Gaucka, který se rozhodl nekandidovat do dalšího pětiletého období. Volbu jedenašedesátiletého sociálního demokrata uvítali němečtí, čeští i další světoví politici.
Ekonomickým ředitelem ČSSD se stane dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka po dnešním pražském zasedání ústředního výkonného výboru oznámil, ho do nově zřízené funkce jmenuje v příštích dnech. Starec uvedl, že v souvislostí s tím brzy na místo ve stranickém vedení rezignuje.
Strana práv občanů (SPO) by chtěla kandidovat do sněmovních voleb společně s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Na dnešním volebním sjezdu SPO to řekl staronový předseda Jan Veleba. Pravděpodobnost domluvy ale označil za menší než větší. Se spoluprácí s SPD souhlasí i čestný předseda strany prezident Miloš Zeman. SPD chce jít ale do voleb sama, řekl dnes Okamura.
Jirkov - Slavný umělec Robert Vano má na Chomutovsku přátele a Chomutovany potěší svojí přítomností tento rok hned několikrát. Naučí fotit selfíčka i akt.
České Budějovice - Dne 13. února 2017 odstartuje Český červený kříž, oblastní spolek České Budějovice, spolu s partnery – Nemocnicí ČB, a.s. a organizačním týmem budějovického Majálesu – již 5. ročník úspěšného náboru mladých dárců krve s názvem „Studentské krvebraní", který skončí po volbě krále Majálesu v pátek 26. května.
Volba Franka-Waltera Steinmeiera dvanáctou hlavou poválečného Německa bude nuda. Už předem má zaručenou rozhodující většinu. Nudný určitě není jeho život.
Politické strany zatím nemají jasno, koho nominovat na prezidenta. Dokonce ani nemají jasno, jestli vůbec nominovat vlastního kandidáta. Přitom je jasné, že to od nich voliči očekávají. Problém může být v tom, že hodně členů ve dvou nejsilnějších stranách, tedy v ČSSD a ANO, předjímá opakované vítězství současného prezidenta a koketují s možností přidat se k vítězi a tím získat body u jeho voličů.
Téměř dvě třetiny Němců si nepřejí, aby v čele vlády po letošních volbách stanula opět kancléřka Angela Merkelová. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu agentury YouGov. Skoro polovina dotázaných si myslí, že velká podpora, které se v současnosti těší sociálnědemokratický kandidát na kancléře Martin Schulz, vydrží až do zářijového hlasování.
Moravská Třebová – Zdánlivě banální spor mezi některými zastupiteli a vedením města o výklad vnitřního předpisu muselo rozhodnout až ministerstvo vnitra. Naznačuje to, že mezi opozicí a koalicí v Moravské Třebové nepanují zrovna vřelé vztahy. Do voleb je přitom ještě daleko.
KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) riskují, když chtějí jít do voleb ve dvoučlenné koalici, která bude pro vstup do Sněmovny muset získat nejméně deset procent hlasů. Shodují se na tom oslovení politologové. I když podle nich nové spojenectví šanci na úspěch má, nepovažují za pravděpodobné, že by dlouhodobě zásadním způsobem přepsalo politickou mapu v Česku.
Praha - Poslední přípravy na březnový sjezd, kde bude zvoleno vedení, a diskuse o chystaném dlouhodobém programu čekají ČSSD na sobotním jednání širšího vedení strany. Podle premiéra a předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky bude ústřední výbor v Praze probírat také situaci ve vládní koalici a priority do zbytku volebního období. Dva dny před zasedáním završila ČSSD v Moravskoslezském kraji nominační konference, Sobotka získal pro setrvání v čele strany podporu 13 regionů.
Lovosice – Kácení zdravých stromů a nemožnost vyjádřit svůj názor před kácením. To vytýká městu Lovosice paní Milada Patráková. V těchto dnech totiž probíhá v Lovosicích kácení dřevin, které byly odborně posouzeny a vyhodnoceny jako dřeviny se špatným zdravotním stavem nebo byl nutný pěstební zásah ve stávajícím porostu.
Sedm z deseti francouzských voličů si přeje, aby se François Fillon vzdal kandidatury na prezidenta Francie. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu pro rozhlas France Info. Důvodem je vyšetřování údajného neoprávněného obohacování, jehož se měla dopustit Fillonova manželka Penelope v letech 1988 až 2013.
Tachov - Už tradičně při podzimní Zahrádkářské výstavě ovoce, zeleniny, kaktusů a bonsají vyhlašuje tachovské sdružení zahrádkářů výtvarnou soutěž pro školy. V letošním roce se uskutečnil už dvacátý čtvrtý ročník a téma bylo Zelenina plná vitamínů.
Janová - Zástupci obyvatel Janové, kteří nesouhlasí s provozováním hazardu v obci, odevzdali tento týden petici do rukou vedení vesnice. Podnikli tím další krok, který směřuje k vyhlášení místního referenda.
Představte si, že by podle starého systému volil našeho prezidenta vedle senátorů a poslanců třeba fotbalový trenér nebo kabaretiér. V Německu to možné je.
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) přijalo nabídku lidovců a bude s nimi jednat o vytvoření koalice pro podzimní sněmovní volby. Na dnešním jednání celostátního výboru STAN to schválilo 81 procent delegátů, oznámil novinářům předseda STAN Petr Gazdík.
Královéhradecko, Úpice - Úpický opoziční zastupitel Petr Hron odměny za práci pro město nepřijímá. Obratem je posílá místním základním školám. „Úřadováním" přitom běžně stráví až 40 hodin měsíčně.
Šéf hnutí ANO a slovenský rodák Andrej Babiš se chystá dobýt český stát. Českou politiku vždy ovládaly lišky, tentokráte ovšem přichází lev, z něhož jde strach, napsal dnes slovenský list Denník N.
Praha - Dveře dovnitř. Tak pojmenoval Milan Cais, vizuální umělec a frontman kapely Tata Bojs svou novou výstavu, která se po Opavě a Trutnově představuje v pražské Ville Pellé. Najdete tu dveře všeho druhu, ale také kliku, prsten, asfaltovou spárovačku, havrana, holubici nebo tenisovou lajnovačku…
Tachov – Mladá tachovská rallyecrossová závodnice Jana Míková si nedává přestávku ani v zimě. Absolvuje seriál závodů Zimní pohár v Rožmitálu pod Třemšínem. A letos se jedná o závodění v nefalšovaných zimních podmínkách, na sněhu a ledu.
Praha – Bývalý předseda Mladých sociálních demokratů Petr Dolínek míří do vedení ČSSD. Na post místopředsedy ho podpořila zhruba polovina krajů, získal například podporu jihočeské, plzeňské a jihomoravské organizace. Dnes se bude ucházet o nominaci v Moravskoslezském kraji.
Novým somálským prezidentem se dnes stal expremiér Mohamed Abdullahi Mohamed, přezdívaný Farmajo. Ve druhém kole hlasování zákonodárců mimo jiné porazil favorizovaného dosavadního prezidenta Hassana Sheikha Mohamuda. Nově zvolený prezident, který krátce po svém zvolení složil přísahu, má dvojí občanství: somálské a americké, napsala agentura AP.
Strakonice – Václav Zábranský zůstává předsedou Okresního fotbalového svazu Strakonice. Mandát na další čtyři roky získal od delegátů valné hromady, která se konala ve středu 8. února v podvečer ve strakonické sokolovně. Byl jediným kandidátem, člen výkonného výboru Petr Mach svoji kandidaturu ještě před schůzí odvolal.
Sněmovní volby v lednu by podle agentury Median znovu vyhrálo ANO s 28,5 procenta hlasů. Mírně posílilo stejně jako druhá ČSSD s 19,5 procenta hlasů, rozdíl mezi nimi se tak nezměnil.
Mistrovství světa v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni nebude. Ruští organizátoři se podle dnešního rozhodnutí výkonného výboru Mezinárodní biatlonové unie (IBU) musejí šampionátu do 24. února vzdát, jinak bude loňská volba pořadatele prohlášena za neplatnou. Verdikt exekutivy následně schválil mimořádný kongres IBU v rakouském Fieberbrunnu nedaleko Hochfilzenu, kde ve čtvrtek začne světový šampionát.
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj byl dnes v korupční kauze odsouzen k pěti letům vězení podmíněně a zároveň dostal pokutu 500.000 rublů (214.000 Kč). Navalnyj podle agentury Reuters po rozsudku prohlásil, že se odvolá. Příští rok se chce zúčastnit prezidentských voleb, ve kterých by v případě pravomocného rozsudku nemohl kandidovat. Dnešní verdikt není pravomocný.
Úpice - Úpický opoziční zastupitel Petr Hron odměny za svou práci pro město nepřijímá. Obratem je pravidelně posílá místním základním školám. „Úřadováním" přitom běžně stráví až 40 hodin měsíčně.
Zlínský kraj – Dvojkoalice lidovců a Starostů a nezávislých by mohla dobře fungovat, říká hejtman Zlínského kraje, senátor a starosta Vsetína v jedné osobě Jiří Čunek (KDU-ČSL). Společnou kandidátku pro podzimní parlamentní volby už odsouhlasili zástupci KDU-ČSL na nedávné celostátní konferenci v Brně. O svou zavedenou značku přijít nechtějí, právě proto dvojkoalice.
Tachov – Hodně netradičně začalo pondělní veřejné zasedání zastupitelstva města Tachova. „I přes původní program musím požádat o změnu, vzhledem k dopisu, který jsem dostal," nakousl celou situaci starosta Tachova Jiří Struček.
Kritiku Oto Košty (ANO) za spolupráci s exhejtmanem Jiřím Rozbořilem (ČSSD), který po volbách předával Koštovi úřad a „zasvěcoval" jej do role hejtmana, vidí politolog Pavel Šaradín jako zástupný důvod pro jeho odchod z funkce.
Třemošnice – „Mají-li TECHNOhrátky motivovat žáky základních škol především k volbě technických a odborných profesí, tak v Třemošnici to bude platit dvojnásob," říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky, které se dnes konají na SOŠ a SOU technického Třemošnice, a pokračuje: „Vyučuje se zde deset charakteristických oborů právě tohoto zaměření – čtyři maturitní a šest učebních."