Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Boj o hlasy má za sebou úvodní část. Na jižní Moravě v pátek zamířilo k volbám do krajského zastupitelstva 20,28 procent voličů, o jedno procento méně pak do senátu. Podobně tomu bylo na Znojemsku. „V samotném Znojmě i celém správním obvodu byla účast kolem dvaceti procent. Číslo je podobné jako ve volbách před čtyřmi lety," sdělil šéf správního odboru znojemské radnice Radek Svoboda. Lidé mohou volit ještě v sobotu od osmi ráno do dvou hodin odpoledne.
Českokrumlovsko - Volební místnosti na Českokrumlovsku se otevřely, první voliči začínají rozhodovat o složení krajského zastupitelstva, ale také o tom, kdo bude českokrumlovský obvod hájit v Senátu Parlamentu ČR.
Zlínský kraj - Děkujeme za pozornost. První den voleb je u konce, volební místnosti jsou uzavřeny. Zítra, v sobotu 8. října, se otevřou volební místnosti v 8.00. Kandidáty do krajského zastupitelstva, hejtmana Zlínského kraje a ve volební okrsku 76 Kroměříž také senátora do PČR můžete vybírat až do 14.00 hodin. I zítra Vás budeme informovat ON-LINE.
Prachaticko /FOTOGALERIE/- Volební místnosti už jsou zavřené. Komise začaly sčítat hlasy, které jednotliví kandidáti získali. Za chvíli budou k dispozici první výsledky sčítání. Na Prachaticku byly volby bez incidentů. Výsledky voleb sledujte on-line na webu Deníku.
Táborsko - Krajské a senátní volby začaly ve 14 hodin a dnes potrvají do 22 hodin. V sobotu od 8 do 14 hodin. Posílejte nám svoje fotky i krátké texty, jak se volí právě u vás.
Vysočina - Zůstane Kraj Vysočina dál spolehlivou baštou ČSSD, nebo se po osmi letech dočká kancelář hejtmana nového nájemníka? To je hlavní otázka letošních krajských voleb na Vysočině.
Podolí - Zhruba tři sta metrů. Tak daleko to budou mít dnes a zítra v Podolí k volebním urnám ti voliči, kteří zamíří odevzdat svůj hlas jak do krajského zastupitelstva, tak do místního referenda. Zatímco se v prostorách tamní základní školy bude volit Zastupitelstvo Zlínského kraje, v nedalekém areálu kulturního domu mohou Podolané svým hlasem rozhodnout o prodeji pozemků v nadregionálním biocentru Hluboček.
Mělnicko - V pátek 8. a v sobotu 9. října volí lidé na Mělnicku senátora za obvod, ve kterém žijí. Od založení senátu v polovině devadesátých let minulého století je to už popáté. Dosavadní tři senátoři za osmadvacátý obvod, nazvaný Mělník, patří shodně mezi členy Občanské demokratické strany.
Trutnov - Mají vůbec lidé představy o práci krajského zastupitelstva? Ne vždy je tomu tak. Velmi často jeho působnost přiřazují spíše obecnímu či městskému, nejčastěji by mu svěřili také problémy celostátní.
Liberec - Jeho přednášky se setkávají s obrovským ohlasem nejen u studentů vysokých škol, ale i veřejnosti. V Liberci se s takovou odezvou setkala jeho přednáška na téma Etika a instituce.
Ústecký kraj - Úderem 14 hodiny se v sobotu uzavřely volební místnosti. Celkem jich bylo v Ústeckém kraji 1 046. Po čtyřech letech mohli občané opět hlasovat o složení příštího krajského zastupitelstva. Na Mostecku a Ústecku lidé navíc volili také senátory.
Liberecký deník /GALERIE/ - Je rozhodnuto. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta dovedl hnutí Starostové pro Liberecký kraj k obhajobě vítězství v letošních krajských volbách.
Sobotín (Šumpersko) - Jako fénix z popela vyrostl uprostřed Sobotína Zámecký resort. Od 1. prosince se areál, který je ojedinělým v celé republice, otevírá.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, kteří dovršili osmnáct let, patří mezi ty, kteří mají letos možnost účastnit se prvně voleb. Deník zjišťoval, zda tuto možnost využijí a proč. Pokud ano, co ovlivňuje jejich rozhodování o tom, komu dají svůj hlas.
Třebíčsko - Nejen k volebním urnám budou moci v pátek a sobotu vyrazit lidé z Okříšek. Tradicí se tam totiž stala anketa, díky níž radnice tentokrát už potřinácté zjistí, jakým směrem se má městys v letošním roce i příštích letech rozvíjet.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od pátečních čtrnácti hodin lidé na jižní Moravě rozhodují v krajských volbách. V pěti volebních obvodech volí také senátory. V Brně a Břeclavi také lidé rozhodují v referendech o poloze vlakového nádraží, respektive stavbě velkoprodejny. Sledujte nejpodrobnější volební zpravodajství z vašeho okresu, sčítání výsledků a nejzajímavější události. Vše podstatné pro vás sleduje náš volební tým.
Východní Čechy - V pátek a v sobotu se konají volby do zastupitelstev Královéhradeckého a Pardubického kraje, na Jičínsku, Pardubicku a Orlicku budou lidé volit také senátory.
Berlín - Popularita německé kancléřky Angely Merkelové je opět na vzestupu, ukázal průzkum veřejnoprávní televize ARD. Spokojenost Němců s její prací stoupla za poslední měsíc o devět procentních bodů. Zatímco v září byla na 45 procentech, což byl nejhorší výsledek za posledních pět let, nyní je na 54 procentech. Stranické preference zůstávají prakticky beze změn.
Vyočina - Vedení Kraje Vysočina má připravený návrh rozpočtu pro příští rok, který nepočítá s čerpáním úvěru. Bude ho schvalovat už nové krajské zastupitelstvo, které vzejde z víkendových voleb.
Mělnicko - Volebních místností, kam voliči půjdou v pátek 7. října i o den později podpořit své favority do krajského zastupitelstva, je na Mělnicku v devětašedesáti obcích bezmála sto padesát. V devětatřiceti obcích přitom lidé volí i do senátu.
Domažlice – Dnes zahajují domažličtí volejbalisté pátou sezonu v ligové soutěži výjezdem do severočeských Chabařovic. Pátým rokem bude mezi opory Volejbalu Domažlice patřit chasník ze Strážova, blokař Martin Kiesenbauer. Právě Martin, známý pod přezdívkou Bobr, byl zvolen novým kapitánem domažlického áčka.
Olešná – Nejsložitější cestu do volební místnosti budou mít během letošních voleb, tedy dnes a zítra, obyvatelé jedné místní části Olešné, a to Plevnice.
Jindřichohradecko - Již dnes ve 14 hodin se na Jindřichohradecku otevřou volební místnosti pro krajské a v 18 obcích Dačicka i pro senátní volby. Volební místnosti se v pátek uzavřou ve 22 hodin a v sobotu mohou voliči odevzdat svůj hlas v době od 8 do 14 hodin.
Ústecký kraj - Hnutí Severočeši.cz definitivně vypadlo z letošních krajských voleb. Ústecký soud ve čtvrtek zamítl jako nedůvodnou jejich žalobu proti krajskému úřadu Ústeckého kraje.
Praha - Kampaně pražských kandidátů do Senátu jsou letos zaměřené na přímý kontakt s lidmi a namísto celostátních témat se zaměřují na ta lokální. Podle politologa Jana Kubáčka to odpovídá vývoji politického marketingu směrem k anglosaskému modelu.
Ústecký kraj - Krajským rozpočtem, dokončením integrace dopravy či zakázkami na opravy silnic se bude muset po volbách zabývat nové zastoupení Ústeckého kraje. Řešit se bude zřejmě i financování Krajské zdravotní, která sdružuje pět nemocnic. Kdy na jednotlivé body dojde, bude záležet mimo jiné na tom, zda budou volby bez potíží a nikdo jejich výsledek nenapadne.
Praha - O křeslo senátora se letos ve třech pražských obvodech utká rekordních 33 kandidátů. Je mezi nimi řada známých celebrit i neznámých jmen. Pro mnohé z nich jsou volby cestou ke zviditelnění.
Mělnicko – V pátek 8. a v sobotu 9. října volí lidé na Mělnicku senátora za obvod, ve kterém žijí. Od založení senátu v polovině devadesátých let minulého století je to už popáté.
Novojičínsko - Už jen hodiny zbývají do zahájení voleb do Senátu Parlamentu České republiky. Voliči mají na výběr ze šesti kandidátů, jako tomu bylo při prvních senátních volbách před dvaceti roky.
Vysočina – Zůstane Kraj Vysočina dál spolehlivou baštou ČSSD, nebo se po osmi letech dočká kancelář hejtmana nového nájemníka? To je hlavní otázka letošních krajských voleb na Vysočině.