Brno – Miroslav Antl (za ČSSD) je řádně zvoleným senátorem za Rychnovsko a může se ujmout mandátu. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes sice částečně vyhověl stížnosti Pirátské strany a zneplatnil výsledky hlasování ve čtyřech okrscích, volby se ale opakovat nebudou. Chyby při obsazování okrskových volebních komisí se totiž neprojevily na výsledku, vyplývá z usnesení na úřední desce. Soudní přezkum senátních voleb tak definitivně skončil.
Brno-sever – Nejpozději v pátek dorazí na Ústavní soud ústavní stížnost z radnice Brna-severu. Radní, kteří se na jejím podání ve čtvrtek jednohlasně shodli, jí chtějí dosáhnout zrušení verdiktu Krajského soudu v Brně, podle něhož se v městské části musí opakovat volby. Ty chce Ministerstvo vnitra předběžně vyhlásit čtrnáctého března.
České Budějovice – Při páteční volbě primátora se lídr ANO Jiří Svoboda, jenž se má podle koaliční smlouvy stát prvním mužem radnice, nebude moci spolehnout na všech dvanáct zastupitelů „svého" hnutí.
Nový Rychnov – Mohla to být dobrá zpráva: vedle starostky Červené Řečice Zdeňky Bečkové mají nyní města a městyse na Pelhřimovsku další ženu v čele radnice.
Kmětiněves - Tak rozeštvanou obec prý místní ještě nezažili. Přestože lidé v Kmetiněvsi na Kladensku projevili při volbách svoji vůli, budou ve vsi i tak nové volby. Zastupitelé vítězného uskupení Kmetiněves náš domov (KND) totiž složili mandáty a zastupitelstvo nemá zákonný minimální počet členů.
Ostroměř – Obec má po průtazích konečně nové vedení. Uvolněným starostou byl zvolen Jiří Stýblo (SNK obce Ostroměř a přidružených obcí), který nahradí dosavadního starostu Tomáše Gabriela (ODS).
Votice – Po nezdaru při první volbě vedení radnice má město od středečního večera nového starostu, dva neuvolněné místostarosty a dva členy rady. Zastupitelstvo současně volilo členy kontrolní a finanční komise.
Bílina - V Bílině musí jít znovu lidé k volebním urnám. Ústecký krajský soud sice nevyhověl návrhu stěžovatelů, kteří chtěli zrušit platnost celých voleb, přesto nařídil nové hlasování.
Kmětiněves – Tak rozeštvanou obec prý místní ještě nezažili. Přestože lidé v Kmetiněvsi projevili při volbách svoji vůli, budou ve vsi i tak nové volby.
Mělnicko - Cestující, kteří dojíždějí z vesnic a měst na Mělnicku do Prahy, si musejí na začlenění místní hromadné dopravy do systému Pražské integrované dopravy (PID) ještě chvíli počkat. Zvěsti, podle nichž mělo k integraci dojít už od začátku prosince, jsou totiž pouhé fámy.
Český Těšín – Na dveřích jedné z kanceláří, v nichž na radnici úřadují starosta a jeho zástupci, se v novém volebním období vymění jméno, a sice u místostarosty, který nahradí Petra Procházku z ČSSD.
Chomutov - V Chomutově někdo kupoval hlasy pro ČSSD. Soud našel 79 volebních lístků, které byly shodně zaškrtnuté. Volby se musí opakovat v celém městě.
Praha /VIDEO/ - Oblíbená soutěž Pianista roku o má kořeny v Maďarsku, kde se první ročník soutěže konal ve vyhlášené kavárně New York Café v hotelu Boscolo Budapest v roce 2012. Karel Ziegler, Food & Beverage Director hotelu Boscolo Prague, tuto myšlenku přenesl i do pražské pobočky New York Café.
Třebíč /SERIÁL/ - Rok 1990 byl rokem prvních svobodných voleb po více než čtyřiceti letech. Volili se i noví městští zastupitelé. Začalo se rovněž rozvíjet soukromé podnikání, byl otevřen krytý bazén a na dovolenou se začalo jezdit do Benátek.
Praha, Rychnov nad Kněžnou /OD SOUSEDŮ/ - Miroslav Antl si bude muset na plnohodnotné senátorství ještě počkat. I když v úterý společně se svými 26 kolegy převzal od Státní volební komise dekret o zvolení, složit ústavou předepsaný slib a ujmout se svého mandátu bude moci nejdříve v pátek.
Prostějov – Střední, ale také vyšší odborné školy se svými stánky prezentovali v prostějovském KaS centru v Prostějově. Na burzu škol přišli i letos žáci základních škol v doprovodu rodičů i samostatně a zjišťovali, jaká škola by pro ně mohla být dobrou volbou.
Praha - Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 32 procenty hlasů, v preferencích si tak opět polepšilo. Druhá ČSSD by získala 20 procent hlasů. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury STEM. Třetí by v listopadu ve volbách do Sněmovny skončili komunisté s 13,8 procenta hlasů.
Brno - Špatná životní úroveň, strach nebo nedostatečné povědomí o tom, jak volby fungují. To jsou podle některých odborníků důvody, které umožnily, aby se v městské části Brno-sever při letošních komunálních volbách kupčilo s hlasy romských voličů. Podnikatel Adam Adámek je pozval na akci v klubu Musilka, kde doporučoval, že mají volit sociálního demokrata Rostislava Hakla.
Varšava - Polská celostátní volební komise dodnes nedokázala zveřejnit úplné výsledky komunálních voleb z uplynulého víkendu. Komise to podle agentury AP zdůvodňuje útokem hackerů na její internetovou stránku, zatímco agentura AFP píše o skandálu způsobeném sérií bezprecedentních selhání počítačového systému sčítání hlasů.
Plzeň – V čele Západočeské univerzity v Plzni v následujících čtyřech letech bude Miroslav Holeček, dosavadní šéf vysokoškolského ústavu Nové technologie – výzkumné centrum.
Brno – Vedení městské části Brno-sever v čele se starostou Rostislavem Haklem (ČSSD) zvažuje, zda podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně o neplatnosti voleb v městské části. Návrh stížnosti právníci připravují, ve čtvrtek o podání rozhodne rada městské části, řekl ve středu ČTK Hakl. Soud volby zrušil minulý týden kvůli kupčení s hlasy. Desítky Romů podle soudu volily právě Hakla za to, že dostaly bezplatný vstup na zábavu s jídlem a pitím zdarma. Hakl však odmítá, že by s tím měl cokoli společného.
Praha, Uherské Hradiště – Slovácko má nového senátora. Ve středu 19. listopadu složil při ustavující schůzi senátu ústavou předepsaný slib Ivo Valenta, který se tak stal v pořadí čtvrtým senátorem volebního okrsku č. 81.
Praha, Uherské Hradiště – Slovácko má nového senátora. Ve středu 19. listopadu složil při ustavující schůzi senátu ústavou předepsaný slib Ivo Valenta, který se tak stal v pořadí čtvrtým senátorem volebního okrsku č. 81.
Brno - Od středečního odpoledne je starosta největší brněnské městské části. Přitom ještě před komunálními volbami by si na jeho úspěch vsadil málokdo. Osmatřicetiletý manažer ve stavebnictví Martin Landa z politického hnutí Žít Brno byl na kandidátce Brna-středu až na čtvrté pozici, úspěch původně aktivistického uskupení jej však katapultoval do překvapivé pozice.
Chlumec - Soud zamítl návrh místostarosty Mariana Melichera (ČSSD) na vyslovení neplatnosti komunálních voleb. Důvodem mělo být závažné porušování pravidel předvolební kampaně. Podle Melichera byl on i jeho strana před volbami poškozeni.
Most - Mostecký magistrát bude od čtvrtka 20. listopadu až do 20. prosince vyplácet odměny členům okrskových volebních komisí, kteří pomáhali při volbách do městského zastupitelstva.
Kutná Hora – Koaliční smlouva byla uzavřená těsně po skončení voleb. V návaznosti na ní Rada města Kutné Hory ve svém společném programovém prohlášení vyjadřuje vůli, že při výkonu veřejné správy města bude mít na zřeteli především jeho všestranný rozvoj s cílem zlepšovat kvalitu životních podmínek občanů města.
Příbram /ROZHOVOR/ – Komunální scéna v Příbrami se bude ještě několik týdnů „usazovat" po emotivním prvním zastupitelstvu s volbou starosty a radních. Při zasedání byla veřejnost svědkem osobních a politických sporů, které doznívaly ještě v minulém týdnu prohlášeními a výzvami ke složení mandátu.
Slovácko - Počet žen ve vedení osmasedmdesáti obcí na Slovácku podstatně vzrostl. V minulém období jich bylo v čele obcí třináct. Po říjnových volbách sice dvě z nich nahradili muži, celkem se však jejich počet zvýšil na jednadvacet. Starostky.
Slovácko - Počet žen ve vedení osmasedmdesáti obcí na Slovácku podstatně vzrostl. V minulém období jich bylo v čele obcí třináct. Po říjnových volbách sice dvě z nich nahradili muži, celkem se však jejich počet zvýšil na jednadvacet. Starostky.
Hodonín - Kdo nadcházející čtyři roky zaujme posty nejvyšších představitelů hodonínské radnice, se lidé dozvědí už v úterý pětadvacátého listopadu. V půl páté odpoledne se v budově městského úřadu na Horních Valech uskuteční ustavující zasedání zastupitelstva. Současná starostka Hodonína Milana Grauová očekává, že jednání bude na profesionální úrovni. „Myslím, že lidé zvolili zastupitele s dostatečnou inteligencí, kteří k hlasování přistoupí s patřičnou vážností a nebudou z toho dělat frašku," sdělila Grauová.
Praha – Předsedou Senátu byl dnes podle předpokladů opětovně zvolen Milan Štěch (ČSSD). V souladu s dohodami senátorských klubů byl jediným kandidátem, v čele horní komory stanul potřetí. Štěch v tajných volbách získal 70 ze 78 odevzdaných hlasů, dva hlasy byl označeny neplatně, oznámil předseda volební komise Luděk Jeništa (za STAN).
Mělnicko – Cestující, kteří dojíždějí z vesnic a měst na Mělnicku do Prahy, si musejí na začlenění místní hromadné dopravy do systému Pražské integrované dopravy (PID) ještě chvíli počkat.
Most - Mostecký magistrát bude od čtvrtka 20. listopadu až do 20. prosince vyplácet odměny členům okrskových volebních komisí, kteří pomáhali při volbách do městského zastupitelstva.
Brno - Špatná životní úroveň, strach nebo nedostatečné povědomí o tom, jak volby fungují. To jsou podle některých odborníků důvody, které umožnily, aby se v městské části Brno-sever při letošních komunálních volbách kupčilo s hlasy romských voličů. Podnikatel Adam Adámek je pozval na akci v klubu Musilka, kde doporučoval, že mají volit sociálního demokrata Rostislava Hakla.
Nová Paka – V integrované škole oslavovali Den diabetu. Prezentovalo se při něm šest desítek účastníků z pěti krajů republiky. Akci navštívil i senátor Josef Táborský.
Praha – Nově zvolení senátoři při dnešní ustavující schůzi Senátu složili ústavou předepsaný slib a ujali se mandátu. Výjimkou je Miroslav Antl (za ČSSD), který se bude moci stát plnohodnotným senátorem nejdříve v pátek, až Nejvyšší správní soud rozhodne o stížnosti na způsob voleb v jeho rychnovském obvodu.
Častolovice – Zatím co většina měst a obcí na Rychnovsku už zná jména starostů, místostarostů, městských rad a příslušných komisí, v Častolovicích mají stále nejasno, přestože od doby, kdy jsou známy výsledky komunálních voleb, uplynul již více než jeden měsíc.
Radkovice u Hrotovic - Nové vedení mají obyvatelé Radkovic. I přes vítězství Starostů a nezávislých tam ve funkci skončil starosta Bohumil Horník i jeho zástupce Roman Švehla, kteří kandidátku vedli.
Roudnice nad Labem – Také jedna z posledních stížností na letošní volby do zastupitelstev, které obdržel Krajský soud v Ústí nad Labem, týkající se podřipské metropole, byla zamítnuta. Výsledek voleb v Roudnici nad Labem je tudíž platný.