Mladoboleslavsko - V posledních měsících se terénní pracovníci sdružení Semiramis, které na Mladoboleslavsku pracuje s drogově závislými lidmi přímo v ulicích města, stále častěji setkávají se zneužíváním jedné ze substitučních látek. Jde o Suboxone.
Dačice – Místostarosta Dačic Jan Bartošek byl znovu zvolen do funkce místopředsedy KDU-ČSL. Jak v rozhovoru připomíná, chce se mimo jiné i nadále věnovat reformě trhu práce a tématům, která rozpracoval již loni, tedy lichvě a divokým exekucím.
Východní Čechy – Předčasné volby, pokračování stávající koalice s novým premiérem, nebo úřednická vláda? Východočeští opoziční předáci by nejraději první z nabízených řešení. ČSSD odmítá sestavovat vládu bez nových voleb. Jenže taková dohoda se bude rodit těžko, připomínají.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Premiér v demisi Petr Nečas (ODS) je jedním z podezřelých v rozsáhlé trestní kauze. ODS zatím marně hledá Nečasova nástupce. TOP 09 stále trvá na pokračování současného koaličního projektu. ČSSD, KSČM a VV prosazují předčasné volby. Prezident Zeman si předsedy parlamentních stran zve až na víkend. V této titulkové zkratce proběhlo včerejší pokračování největšího skandálu posledních let. Náměstek vrchního státního zástupce v Olomouci Pavel Komár potvrdil, že Petr Nečas je v jejich hledáčku, ale obviněn zatím nebyl.
Česká Lípa /+ SOUTĚŽ/ – Návštěva až 5 000 diváků se očekává o nadcházejícím víkendu na Autodromu v Sosnové, kde se uskuteční závod FIM Supermoto World Championship.
Kolínsko - Demisi hlavě státu předal Petr Nečas na Pražském hradě. Nyní už bývalý premiér čelí skandálu v souvislosti s kauzou šéfky svého kabinetu Janou Nagyovou. S Nečasovým odchodem skončí i nynější koaliční vláda ODS, TOP 09 a LIDEM. Jak situaci vidí osobnosti Kolínska?
Praha – ČSSD chce svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, na níž by se hlasovalo o jejím rozpuštění. Podle představ největší opoziční strany by se měla uskutečnit kolem poloviny července, tak aby se volby mohly konat začátkem nebo v polovině září. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil šéf poslaneckého klubu sociálních demokratů Jeroným Tejc.
Praha - Politické strany hledají východisko ze situace, která v pondělí vyústila v demisi premiéra Petra Nečase (ODS), a tím i celé jeho vlády. Zatímco současná koalice by chtěla pokračovat s jiným premiérem ve stejném stranickém složení, opozice požaduje nové volby. Situaci sledujeme on-line
Praha – ODS by ve volbách, které by se konaly před nynější vládní krizí, dostala 38 mandátů a ve Sněmovně by tak byla třetí nejpočetněji zastoupenou stranou. Vítězem voleb by byla ČSSD, s velkým odstupem za ní by následovala TOP 09. V dolní parlamentní komoře by zasedli i zástupci KSČM, Strany práv občanů – zemanovců (SPOZ) a KDU-ČSL. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM, která jeho výsledky zveřejnila dnes.
Východní Čechy – Předčasné volby, pokračování stávající koalice s novým premiérem, nebo úřednická vláda? Východočeští opoziční předáci by nejraději první z nabízených řešení. ČSSD odmítá sestavovat vládu bez nových voleb. Jenže taková dohoda se bude rodit těžko, připomínají.
Východní Čechy – Předčasné volby, pokračování stávající koalice s novým premiérem, nebo úřednická vláda? Východočeští opoziční předáci by nejraději první z nabízených řešení. ČSSD odmítá sestavovat vládu bez nových voleb. Jenže taková dohoda se bude rodit těžko, připomínají.
Praha, Kolín - Demisi hlavě státu předal Petr Nečas na Pražském hradě. Nečas čelí skandálu v souvislosti s kauzou šéfky svého kabinetu Janou Nagyovou. S Nečasovým odchodem skončí i nynější koaliční vláda ODS, TOP 09 a LIDEM. Jak situaci vidí osobnosti Kolínska?
Brno – Je to zase tady. Brno může být o pár kilometrů čtverečních a několik stovek obyvatel menší. Skoro tři roky po neúspěšné referendu o osamostatnění Dolních Heršpic a Přízřenic jsou totiž místní opět hodně naštvaní na vedení Brna. Podle nich totiž radnice neplní sliby, které lidé dostali pro to, aby hlasovali proti odtržení.
Karvinsko - Měl by prezident jmenovat novou vládu, která povede zemi do řádných voleb, nebo by naopak měly proběhnout předčasné volby? Regionální politici mají jasno. Nová vláda by podle většiny z nich byla tím horším řešením.
Sofia - Protivládní demonstrace v Bulharsku nabyly v pondělí večer na razanci, když v Sofii eskalovalo násilí. Dav zhruba sedmi tisíc lidí provolával před úřadem vlády hesla jako „Demise", než se vydal na pochod městem, aby dal najevo nespokojenost s novým kabinetem i před sídly jednotlivých politických stran. Demonstrovat se má i dnes večer.
Vysočina - Zatímco o politické budoucnosti premiéra Petra Nečase, který v pondělí vpodvečer předal demisi prezidentovi Miloši Zemanovi, je již rozhodnuto, o příští vládě se zatím jedná.
Vysočina - Zatímco o politické budoucnosti premiéra Petra Nečase, který v pondělí vpodvečer předal demisi prezidentovi Miloši Zemanovi, je již rozhodnuto, o příští vládě se zatím jedná.
Jihlava - Primář jihlavské porodnice Aleš Roztočil zvolený do Poslanecké sněmovny za TOP 09 oznámil, že nebude v příštích volbách kandidovat za Úsvit Tomia Okamury, jak dřív plánoval. Své důvody chce vysvětlit příští týden poté, co se vrátí ze světového porodnického sjezdu v Moskvě. Roztočil nevyloučil, že by mohl znovu kandidovat za TOP 09.
Praha - Politické strany dnes pokračovaly v hledání východiska ze situace, která v pondělí vyústila v demisi premiéra Petra Nečase (ODS), a tím i celé jeho vlády. Zatímco současná koalice by chtěla pokračovat s jiným premiérem ve stejném stranickém složení, opozice požaduje nové volby. Situaci jsme celý den sledovali on-line.
Přerov – Nebývale ostré výpady na adresu náměstka přerovského primátora Dušana Hluzína (TOP 09), který má na starosti oblast školství, nařčení z toho, že se při výběru ředitele sloučeného zařízení nepostupovalo standardně. Emotivní výkřiky a aplaus po každém proslovu. A nakonec i slzy.
Boskovice – Boskovické zastupitelstvo na pondělním jednání zodpovědělo otázku, která v posledních měsících trápila mnoho tamních obyvatel. Referendum kvůli stavbě sportovní haly v ulici Slovákově bude. Svůj názor budou moct lidé vyjádřit dvacátého září letošního roku. Právě termín však vyvolal bouřlivou diskuzi.
Brno – Je to zase tady. Brno může být o pár kilometrů čtverečních a několik stovek obyvatel menší. Skoro tři roky po neúspěšné referendu o osamostatnění Dolních Heršpic a Přízřenic jsou totiž místní opět hodně naštvaní na vedení Brna. Podle nich totiž radnice neplní sliby, které lidé dostali pro to, aby hlasovali proti odtržení.
Ústí n. O. – O současné politické krizi a situaci v ODS jsme včera hovořili s poslancem Radimem Jiroutem z Ústí nad Orlicí, poslancem této vládní strany zvoleným v posledních volbách .
Březnice – Březničtí budou přecházet bezpečněji. Město se totiž zapojilo do projektu Vaše volba Skupiny ČEZ, v němž lidé svými hlasy přispěli k vybudování osvětlení na rizikových a nepřehledných přechodech. V každém kraji se tak tři přechody, kterým lidé zaslali nejvíce hlasů, dočkají bezpečného osvětlení. Dále odborná porota vybrala v kraji ještě další dva přechody, které ČEZ osvětlí.
Petr Nečas se rozhodl rezignovat na funkci předsedy vlády, na předsedu Občanské demokratické strany a do třetice se rozhodl rezignovat na politiku. Vzhledem k situaci, do jaké se politicky a lidsky dostal je to výborná volba. Okamžikem, kdy vypadne ze hry, přestává být u nás politik zajímavý pro média a tím pádem se veřejnosti z hodiny na hodinu ztratí z očí. Všechna podezření na politickou korupci, ale i pikantní aféra s vrchní ředitelkou pozbývá atraktivity, jakmile se již netýká mocného ústavního činitele, nýbrž jen řadového poslance, který navíc nehodlá v budoucnu kandidovat.
Praha /ROZHOVOR/ – Pravice bojuje o přežití, přesto se řítí k vlastnímu sebezničení. Myslí si to politolog Jiří Pehe, podle něhož se blížíme ke slovenskému modelu, tedy k totální destrukci pravice.
Chomutov - Záchrana doslova v hodině dvanácté. V chomutovském psím útulku našli spásu dva noví nájemníci. Dorazili v naprosto zoufalém stavu. Vychrtlí, zanedbaní, hladoví a vystrašení. Ošetřovatel k tomu říká: „Oba psi vypadali děsivě. Byli podvyživení, měli úplně zanedbanou srst plnou chuchvalců, cucků a bláta".
Liberecký kraj – V čele regionální ODS bude i nadále stát staronový předseda Přemysl Sobotka. V tajné volbě porazil jabloneckého primátora Petra Beitla v poměru hlasů 44:36.
Liberec – V čele regionální ODS bude i nadále stát staronový předseda Přemysl Sobotka. V tajné volbě porazil jabloneckého primátora Petra Beitla v poměru hlasů 44:36.
Mohelnice – V komunální politice působí Jana Zwyrtek Hamplová už patnáct let. Dlouhá léta byla výrazným kritikem tehdejšího vedení Mohelnice. V posledních komunálních volbách přivedla jako lídr Nezávislé k drtivému vítězství, přesto nakonec strana skončila v opozici.
Kroměřížsko – Politici z kroměřížského regionu se v kauze kolem zatýkání státních úředníků a včerejší demise premiéra Petra Nečase přiklánějí k předčasným volbám. Také podle ohlasů veřejnosti by současná koalice už neměla dále pokračovat.
Kyjev - Mistr světa v boxu Vitalij Kličko by se mohl stát šampionem i v klání o titul ukrajinského prezidenta. Ukázal to nejnovější průzkum veřejného mínění, který koncem května provedl Mezinárodní sociologický institut v Kyjevě a jehož výsledky dnes zveřejnil.
Praha - Výkonná rada ODS dnes pověřila grémium strany jednáním o sestavení nové vlády na půdorysu současné koalice. V čele kabinetu by měl být premiér nominovaný ODS. Na tiskové konferenci po jednání výkonné rady občanských demokratů to v pražském sídle strany řekl první místopředseda strany Martin Kuba, který ODS vede po rezignaci jejího předsedy Petra Nečase. Jména případných kandidátů na post premiéra nepadla. Prioritou strany je zachování současného složení vlády až do řádných voleb a obnova země po povodních, řekl Kuba.
Nový Jičín - Většina lidí obdivuje při cestách parkem či lesem krásu stromů s hlavou upírající zrak k nebesům. Jsou však mezi námi tací, kteří jsou ve velkých výškách korunách stromů jako doma a starají se, aby leckdy staleté krásné monumenty času i nadále nabízely v letních dnech chladivé stíny či poskytovaly azyl nejrůznější fauně. Jde o arboristy, česky zvané stromolezci. Jedním takovým je i Lukáš Oliva z Nového Jičína, profesionál, pro něhož je práce i koníčkem.
Praha - Prezident Miloš Zeman nepreferuje předčasné volby, řekl po dnešní společné schůzce na zámku v Lánech odcházející premiér Petr Nečas (ODS). Nečas uvedl, že spolu hovořili o všech možnostech řešení současné situace. Premiér, který vpodvečer podá demisi, chce s politikou zcela skončit. Skončí i jako předseda ODS, mandát poslance dokončí, ale v příštích volbách už nebude do Sněmovny kandidovat.
Jižní Morava – Pokud vláda přežije současnou krizi, čekají příští rok voliče čtvery volby a už teď je jasné, že zamíchají s politickou scénou i na jihu Moravy.
Zlínský kraj - Premiér Petr Nečas, rodák z Uherského Hradiště a občan Rožnova pod Radhoštěm, v čele vlády končí. Opustí i post šéfa ODS. Jaké jsou na to reakce známých lidí ze Zlínského kraje?
Praha - Opoziční ČSSD vítá demisi premiéra Petra Nečase, uvedl v prohlášení šéf strany Bohuslav Sobotka. Nejsilnější strana ve Sněmovně ale podle něj nepodpoří pokus ODS a TOP 09 obnovit pravicovou koalici. Trvá na tom, že v nynější situaci je řešením dohoda o rozpuštění Poslanecké sněmovny vedoucí k předčasným volbám. O nich chce ČSSD stále jednat s dalšími stranami i prezidentem Milošem Zemanem.
Jižní Čechy - Také politici a osobnosti jižních Čech sledují situaci ve vládě České republiky. Pro Deník odpovídají na otázku, zda by se stále měly uskutečnit předčasné volby a zda může odchod premiéra Petra Nečase zachránit situaci
Husinec – Zatím bez komentáře nechává vyučující Eva Zemanová fakt, že zatímco konkurzní komise ji doporučila na post ředitelky základní školy, radní rozhodli, že místo obsadí její protikandidátka. „Nebudu to nijak komentovat, počkám, jak se celá situace vyvine," říká.
Jižní Morava /ANKETA/ – Pokud vláda přežije současnou krizi, čekají příští rok voliče čtvery volby a už teď je jasné, že zamíchají s politickou scénou i na jihu Moravy.