Východní Čechy /RECENZE/ - Několik týdnů po skončení první přímé volby prezidenta České republiky se na knihkupeckých pultech objevilo druhé vydání objemné publikace pojednávající v několika tematických celcích o dějinné úloze významného aristokratického rodu Schwarzenbergů.
Hradec Králové – Dnes ráno, v den papežovy intronizace, bude hradecký biskup Jan Vokál během diecézní pouti do Svaté země sloužit bohoslužbu. A to přímo na místě Kristova ukřižování v Bazilice Božího hrobu v Jeruzalémě.
Hradec Králové – Dnes ráno, v den papežovy intronizace, bude hradecký biskup Jan Vokál během diecézní pouti do Svaté země sloužit bohoslužbu. A to přímo na místě Kristova ukřižování v Bazilice Božího hrobu v Jeruzalémě.
Hradec Králové – Dnes ráno, v den papežovy intronizace, bude hradecký biskup Jan Vokál během diecézní pouti do Svaté země sloužit bohoslužbu. A to přímo na místě Kristova ukřižování v Bazilice Božího hrobu v Jeruzalémě.
Hradec Králové – Dnes ráno, v den papežovy intronizace, bude hradecký biskup Jan Vokál během diecézní pouti do Svaté země sloužit bohoslužbu. A to přímo na místě Kristova ukřižování v Bazilice Božího hrobu v Jeruzalémě.
Bratislava – Český prezident Miloš Zeman 4. a 5. dubna navštíví Slovensko. Oznámila to v pondělí kancelář slovenského prezidenta. Oficiální návštěvu později potvrdil i Pražský hrad. Nový prezident na Slovensko zavítá s manželkou Ivanou. Zeman po vítězství v lednové volbě hlavy státu řekl, že jeho první zahraniční cesta povede právě k východnímu sousedovi Česka.
Zlín - Až ve své třetí volbě měl šéf krajského fotbalu ve Zlíně zdatného soupeře. Znovuzvolený předseda KFS Vlastimír Hrubčík vám odpovídal ve čtvrtek 21. března od 14 do 15 hodin.
Hodonínsko – Katolický svět má nového papeže. Lidé z Hodonínska jsou s volbou Argentince Jorgeho Maria Bergoglia, který přijal jméno František, spokojeni.
Hodonínsko – Katolický svět má nového papeže. Lidé z Hodonínska jsou s volbou Argentince Jorgeho Maria Bergoglia, který přijal jméno František, spokojeni.
Přerovsko – Obrovský zájem nejen věřících, ale i laiků na Přerovsku vzbudila volba nového papeže. Farníci popisují chvíle, kdy se celý svět dozvěděl jeho jméno, jako nezapomenutelný zážitek.
ČSSD absolvovala ostře sledovaný sjezd. Jako strana, kterou všichni podezírají z drtivého vítězství v příštích volbách, má sociální demokracie zajištěn permanentní a nadstandardní dozor. Z jakékoli nešikovné věty jednotlivého straníka se v médiích fabulují nedozírné katastrofální důsledky od strany, jež bude u moci. Co dělají Kalousek s Nečasem přestává být mediálně zajímavé, jelikož podle preferencí v politice končí. Hlídací psi demokracie už jsou na stopě vládě příští, proto ten poněkud absurdní hon na opozici.
Praha – Sociální demokraté mají za sebou sjezd, který může být v jejich polistopadové historii přelomový. Usmířili se na něm se svým bývalým předsedou a přímo zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. Do bitvy o premiérské křeslo poslali svého lídra Bohuslava Sobotku s nezpochybnitelně silným mandátem. Zároveň řekli, že po jeho boku chtějí Michala Haška, ale také Lubomíra Zaorálka a Zdeňka Škromacha. To je pestrá směs lidí, kteří jsou schopni najít posluchače ve vysokoškolských posluchárnách, fabrikách i mezi podnikateli.
Východní Čechy - /RECENZE KNIHY/ Několik týdnů po skončení první přímé volby prezidenta České republiky se na knihkupeckých pultech objevilo druhé vydání objemné publikace pojednávající v několika tematických celcích o dějinné úloze významného aristokratického rodu Schwarzenbergů.
Praha - Jedním z důvodů, proč ČSSD odmítá vládní spolupráci s KSČM, je zkušenost ze společných koalic v krajích. V debatě FTV Prima to dnes řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Regionální koalice podle něj řeší více totalitní minulost KSČM než současné problémy krajů. Vládu by podobná koalice poškodila, uvedl. Po volbách je však podle něj možná jednobarevná vláda ČSSD s podporou komunistů.
Praha - Poslanci budou volit kandidáta na nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a zástupce veřejného ochránce práv. Měli by také rozhodnout o tom, zda se den upálení studenta Jana Palacha stane v českém kalendáři významným dnem. Řádná březnová schůze dolní komory začne v úterý odpoledne.
Moravská Nová Ves – Shoda okolností, nebo předzvěst toho, že i cesty tradičních spojenců se mohou rozejít? TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí táhnou na celorepublikové úrovni už čtyři roky za jeden provaz. V některých regionech ale v posledních volbách kandidovaly každý sám. I v Moravské Nové Vsi. Tam navíc vztahy komplikuje spor, který zřejmě skončí u soudu.
Praha - Nově zvolené vedení sociálních demokratů bude až do voleb v příštím roce postupovat jednotně a jeho členové nebudou ventilovat na veřejnosti své případné spory. Strana bude sázet hlavně na jednotu a dávat ji navenek najevo. Myslí si to politologové, které oslovila. „Vysoká míra loajality, to je vlastně velmi dobrý slogan do voleb, protože ty ostatní strany se rozkládají," řekl ČTK Zdeněk Zbořil.
Hradec Králové – Začátkem letošního roku jsme je házeli do volebních uren. Svého historicky poprvé přímou volbou zvoleného prezidenta máme. Volební hlasovací lístky už tedy splnily svůj úkol a vidět je už nepotřebují ani kontroloři. Budou sloužit dál.
Vatikán - Nový papež František chce chudou církev a církev pro chudé. Hlava katolické církve to uvedla při dnešním setkání s novináři ve Vatikánu. Nový papež současně potvrdil, že si jméno zvolil na počest Františka z Assisi, který se vzdal pozemských statků.
Ostrava - Místopředsedkyní ČSSD byla dnes na stranickém sjezdu v Ostravě zvolena místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková. Podle předsedy volební komise Lukáše Kauckého získala 292 hlasů, tedy přesně potřebný počet ke zvolení. V opakované volbě porazila dosavadní místopředsedkyni Marii Benešovou o několik desítek hlasů.
Bratislava - Za cynismus a pokrytectví označil dnes slovenský list Sme prohlášení českého prezidenta Miloše Zemana, že jako prezident má být nadstranický, ale že jako občan si přeje vítězství sociální demokracie v příštích volbách.
Ostrava /SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE/ - Sociální demokraté budou chtít po případném volebním vítězství zavést progresivní zdanění příjmů fyzických osob. Horní sazba jejich daně by měla činit 38 procent proti současným 15 procentům a případné sedmiprocentní solidární dani. Firmám by ČSSD zvýšila daně z 19 na 21 procent a zavedla by druhou, třicetiprocentní sazbu daně pro velké finanční, energetické a telekomunikační firmy. Na dnešním sjezdu strany v Ostravě to prohlásil její stínový ministr financí Jan Mládek.
Zlínský kraj – Ve středu krátce po 19. hodině se nad Sixtinskou kaplí ve Vatikánu začal zvedat bílý dým. Znamení, že svět se dočkal nového papeže. Hlavou římskokatolické církve se stal argentinský jezuita Jorge Bergoglio, který přijal jméno František I. Radost zavládla také mezi věřícími na Zlínsku.
Brno /ANKETA/ - Přestože souboj o Jihomoravský kraj i Pražský hrad už dávno zná své vítěze, v okolí brněnských silnic kampaň pokračuje dál. Řidiči denně projíždí kolem billboardů s tvářemi politiků, kteří usilují o hlasy voličů v rozhodnutých volbách. Správně mají firmy reklamní plochy po vypršení smlouvy přelepit. Buď novou kampaní nebo bílým papírem. Dělá to však málokdo.
Ostrava /ANKETA DENÍKU/ - Prezident + ČSSD = u nás jako doma. Stovky vrcholných představitelů ČSSD se sjelo do Ostravy zvolit své předsednictvo a debatovat o svém dalším směřování. Tyto podstatné otázky se rozhodla ČSSD řešit v kraji, kde se může cítit jako doma. Těší se zde totiž největší přízni voličů ze všech regionů republiky.
Karlovarský kraj - Novou hlavou katolické církve se stal argentinský kardinál Jorge Mario Bergoglio, který přijal jméno František. Ačkoliv patřil mezi širší okruh favoritů, jeho zvolení čekal málokdo. Událost bedlivě sledovali také lidé z celého Karlovarského kraje.
Ostrava - Sedm let vlády pravicové koalice v ČR končí fiaskem, řekl dnes v projevu na ostravském 37. sjezdu ČSSD předseda strany Bohuslav Sobotka. Pokud strana, kterou označil za jedinou konsolidovanou politickou sílu schopnou řídit stát, po volbách v roce 2014 převezme vládu, bude podle něj přebírat vybydlenou zemi.
Jihlavsko – Věřící z celého Jihlavska se od středečního večera těší ze zvolení nového papeže Františka. Například v Nové Říši se poté, co byl oznámen úspěšný výsledek volby, na celou hodinu rozezněly kostelní zvony.
Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sociální demokraté na sjezdu v Ostravě zvolili opětovně do čela strany Bohuslava Sobotky, prvním místopředsedou se stal Michal Hašek. Sobotka tak stranu povede do čtverých voleb v roce 2014. „Nesmíme v žádném případě občany zklamat," řekl po zvolení Sobotka. Celý sjezd sledujeme on-line.
Orlickoústecko – Sotva byl Jorge Mario Bergoglio zvolen papežem, mnohé už překvapil neobvyklými kroky. Navíc je prvním papežem z Latinské Ameriky, jezuita, jako první nese jméno František.
Žďársko - Bílý dým, stoupající z nenápadného komína na Sixtinské kapli, oznámil tisícům věřících čekajících pod deštníky na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu a milionům po celém světě: „Habemus papam" máme papeže.
Praha - Věřící sledovali volbu nového papeže zřejmě intenzivněji než čeští sázkaři. Na rozdíl od nedávné volby českého prezidenta totiž sázky na novou hlavu katolické církve příliš velký ohlas nevzbudily, řekli zástupci hlavních sázkových kanceláří.
Havlíčkobrodsko: Bílý dým, stoupající z nenápadného komína na Sixtinské kapli, oznámil tisícům věřících čekajících pod deštníky na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu a milionům po celém světě: „Habemus papam" – máme papeže.
Praha - Dnešek je posledním dnem, kdy mohou žáci podávat přihlášky k prvnímu kolu přijímacích zkoušek na střední školy. První kolo zkoušek se má konat v době od 22. do 30. dubna. Termíny stanovují ředitelé škol, zveřejnit je měli do konce ledna. Stále pokračuje propad počtu žáků devátých tříd základních škol, takže i uchazečů o místa na středních školách bude letos pravděpodobně méně než loni. Mnohé školy proto ani zkoušky nepořádají a studenty přijímají podle prospěchu.
Jihlava, Ostrava – Žádné dramatické změny ve vedení strany nečekám. S tím už ve čtvrtek večer odjel na víkendový sjezd České strany sociálně demokratické Zdeněk Chlád, předseda ČSSD na Vysočině a po loňských krajských volbách i krajský radní.
Dobrá volba, zní na adresu kardinálů, kteří Kristovým náměstkem zvolili Františka. Od příštího papeže se očekává skromnost, otevřenost, sociální cítění. Totéž se mimochodem obecně očekává od církve. Kdykoli církev před skromností upřednostní okázalost, uzavře se do sebe a přehlíží potřeby nejslabších a nejchudších, oslabuje tím křesťanství. Jsou dokonce období, kdy církev prokazuje Kristovi službu medvědí a pověst křesťanů zachraňují „obyčejní" křesťané, kteří slouží bližním vedeni nikoli mocnou a bohatou institucí, nýbrž svou živou vírou.
Praha – Místo aby nasedl do papamobilu, odešel na autobus. Už samotnou volbou jména po sv. Františkovi z Assisi, který se vzdal světských statků, dal nový papež najevo, že bude i nadále vést skromný život. Mohl by se tak stát vzorem i pro české církve, které nyní díky restitucím dostanou zpět majetek za zhruba 75 miliard.
Strachotín – Lucie Danihelová (Strachotín 2010). To je jméno nové první ženy Strachotína. Jak Břeclavský deník informoval již ve čtvrtečním vydání, do křesla starostky usedla po středečním večerním hlasování strachotínských zastupitelů.
Praha /ROZHOVOR, VIDEO/ - Tvůrci celovečerního sběrného dokumentu Hledá se prezident se dočkali. Po prezidentské volbě může konečně režisér Tomáš Kudrna pustit snímek, který zobrazuje zákulisí volební kampaně prezidentských kandidátů, do kin.
Velehrad – Krátce poté, co z komína nad Sixtinskou kaplí ve Vatikánu začal stoupat bílý kouř na znamení, že římskokatolická církev má 266 papeže, argentinského kardinála a arcibiskupa Jorge Mario Bergoglia, rozezněly se všechny zvony nad poutním Velehradem.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – První muž fotbalu v Královéhradeckém kraji. To potvrdila i únorová valná hromada, na níž byl opět jednoznačně zvolen předsedou KFS. Václav Andrejs spolu se členy výkonného výboru připravuje řadu novinek k zatraktivnění fotbalu na krajské úrovni.