
Sedmnáct členů pražské ČSSD čelí obvinění z úplatkářství
Praha - Protikorupční policie obvinila 17 členů pražské ČSSD. Důvodem jsou údajné úplatky kvůli hlasování na stranických schůzích, mimo jiné při sestavování kandidátek pro sněmovní volby.
Praha - Protikorupční policie obvinila 17 členů pražské ČSSD. Důvodem jsou údajné úplatky kvůli hlasování na stranických schůzích, mimo jiné při sestavování kandidátek pro sněmovní volby.
Stříbro – Ani pondělní zasedání zastupitelstva města Stříbra neodpovědělo na otázku, kdo bude novým místostarostou. Pavel Plánka tento post zastával do loňského srpna, kdy rezignoval. Od té doby je tato funkce ve Stříbře neobsazena.
Brusel – Česká republika by měla kvůli budoucnosti přehodnotit odmítavý postoj vůči paktu rozpočtové kázně, řekla ve čtvrtek na začínajícím dvoudenním summitu EU slovenská premiérka Iveta Radičová.
Pardubice - V minulých týdnech byla parlamentem schválena ústavní změna, která umožní přímou volbu prezidenta. Logickým následným krokem je podle zástupců Koalice pro Pardubický kraj přímá volba starostů a hejtmanů. Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.
Liberec Jedničkou kandidátky do krajských voleb na podzim 2012, Strany pro otevřenou společnost (SOS), je současná náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová. Kandidovat bude jako nezávislá. Strana to ve středu potvrdila u příležitosti podpisu společného prohlášení, kterým SOS uzavřela pakt o vzájemné podpoře ve volbách se stranou Suverenita - Blok Jany Bobošíkové.
Liberec - Jedničkou kandidátky do krajských voleb na podzim 2012, Strany pro otevřenou společnost (SOS), je současná náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Když se žena vdává 29. února, může požádat novomanžela o ruku ona. To je tradice z britských ostrovů. V případě novomanželů Kristýny a Tomáše Matějkových z Milovic na Nymbursku to tak ale nebylo.
Bärnau – K výměně starostů došlo v prvních měsících letošního roku v městečku Bärnau, které leží dvacet kilometrů od Tachova, těsně za hraničním přechodem Pavlův Studenec. K 31. lednu skončilo rozhodnutím obecní rady funkční období dosavadního starosty Petera Hampela.
Táborsko - Kraj vypíše celkem 82 konkruzů na ředitele školských zařízení. Na Táborsku čtrnáct.
Tachov – Hokejisty HC PLZEŇ 1929, kteří besedovali ve středu večer se svými fanoušky v Tachově, pobavila a rozveselila připomínka směrem k publiku, že Jaroslav Modrý (uprostřed) oslavil v pondělí narozeniny. I když mu přáli už v kabině, ještě jednou s gratulací přispěchali Martin Straka a Radek Duda. Extraligový tým přijel do Tachova v rámci přípravy na boje v play-off na krátký tréninkový kemp.
Pardubice - V minulých týdnech byla parlamentem schválena ústavní změna, která umožní přímou volbu prezidenta. Logickým následným krokem je podle zástupců Koalice pro Pardubický kraj přímá volba starostů a hejtmanů. Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.
Pardubice - Pardubická ODS na oblastním sněmu vybírala kandidáty do krajských voleb. Už delší dobu je jasné, že lídrem by měl být starosta Horního Jelení Petr Tupec.
Prachatice – Ačkoli výběrová komise na ředitele Kulturních a informačních služeb města měla možnost volby z osmi kandidátů, výběrové řízení radní v pondělí zrušili.
Nymburk /GALERIE/ - Když se žena vdává 29. února, může požádat novomanžela o ruku ona. To je tradice z britských ostrovů. V případě novomanželů Kristýny a Tomáše Matějkových z Milovic to tak ale nebylo.
Zhoř - Na symbolech je i odkaz na klášter, k jehož panství náležela většina místních částí obce.
Plzeň – Protestní akce proti navrhovaným reformám vysokého školství, které probíhají od pondělí v celé republice, vyvrcholily ve středu v centru města pochodem studentů. Organizovala jej iniciativa Plzeň za svobodné vysoké školy. Tu tvoří studenti Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni.
Moskva - Čtyři dny před prezidentskými volbami ruský premiér Vladimir Putin ostře zaútočil na opozici, která od prosince na mnohatisícových mítincích opakovaně protestovala proti jeho mocenskému monopolu.
Příbram – V polovině března čekají Příbram historicky první volby členů osadních výborů. Doposud je volili zastupitelé a nyní mají tuto možnost sami obyvatelé. Na začátku týdne ale byly zrušeny volby kandidátů do Osadního výboru v Orlově. Hlavním důvodem byl nedostatečný počet přihlášených kandidátů.
Brno – Doby krize, kdy Brňané nevěděli, zda jedna z nejznámějších firem ve městě přežije, jsou pryč. Traktorka Zetor vydělává stamiliony a nabírá i nové zaměstnance. Výroční bilanci za minulý rok firma zveřejnila ve středu.
Brno - Doby krize, kdy Brňané nevěděli, zda jedna z nejznámějších firem ve městě přežije, jsou pryč. Traktorka Zetor vydělává stamiliony a nabírá i nové zaměstnance. Výroční bilanci za minulý rok firma zveřejnila ve středu.
Prostějovsko – Jako svého kandidáta do senátních voleb vybrala v pondělí prostějovská ODS na svém regionálním sjezdu herce Ladislava Županiče. Do voleb půjde jakožto nezávislý kandidát.
Liberec - Europoslanec Robert Dušek (ČSSD) žaluje někdejšího primátora Liberce Jana Korytáře kvůli nařčení své osoby v médiích.
Prostějovsko – Jako svého kandidáta do senátních voleb vybrala v pondělí prostějovská ODS na svém regionálním sjezdu herce Ladislava Županiče. Do voleb půjde jakožto nezávislý kandidát.
Praha - Termín na změnu penzijního fondu už sice vypršel, možnost přestoupit však přesto stále existuje. Do konce února přestoupily do jiného penzijního fondu desetitisíce lidí, které zlákala vidina lepšího zhodnocení. Šanci ale podle zákona mají i ti, kteří to nestihli, píší Hospodářské noviny
Pamatuji si, že před několika lety brázdila televizní obrazovky reklama na tyčinku pro den, který trvá pětadvacet hodin. Ten nás sice díky posunu na zimní čas čeká až na podzim, ale letošní rok nám právě dnes dává dokonce den navíc.
Seč – „Nedbejte na to, že se v kalendáři objevuje datum 29. února jen jedenkrát za čtyři roky. Nenechte se ošidit. Oslava musí být každý rok!“ zní vzkaz usměvavé osmadvacetileté dětské lékařky Evy Němcové ze Seče.
Hodonín – Koncert Čechomoru a Lucie Bíle, Hodonínské kulturní léto či nový hudební klub. To jsou novinky, které při pondělní veřejné diskuzi odtajnil ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák. Nabitému knihovnímu sálu chyběly v diskuzi jen hlasy opozice.
Pardubice - Na Hronovickou ve středu dorazí Buranteatr s komedií Michala Walczaka Amazonie.
První recenzi Mass Effect 3 uveřejnil německý Gamestar, který nešetří superlativy. Hra je podle něj napínavá, efektní a dramatická, příběh a dialogy velmi dobře zpracované: "Navíc staví na síle ME2 a bere si některé drobnosti z ME1, aby to spojila v nepřekonatelný požitek."
ČR - Začínáme psát zadávací dokumentaci jak ji rozvrhnout, jak popsat předmět a kvalifikaci.
Louny - Krajské volby jsou sice až na podzim, strany a sdružení ale už začínají lákat své voliče. Hlavními tématy a hesly bude často boj s korupcí.
Třebíčsko - Kdo se letos na podzim stane senátorem pro Třebíčsko? ODS už má jasno v kandidátovi. Minulý týden její oblastní sdružení v nominační volbě určilo, že do boje opět vyšle Vítězslava Jonáše, bývalého starostu Dukovan.
Lipovec – Lipovečtí mají novou hlavu obce. Po dohodě a hlasování tamního zastupitelstva se jí stal bývalý starosta František Kopřiva. Ve funkci tak vystřídal Tomáše Zouhara, který obec vedl poslední rok a čtvrt. Mnoha obyvatelům Lipovce se ale návrat Kopřivy do křesla starosty nelíbí.
Praha - Odboráři pražského dopravního podniku kritizují způsob, jakým byl minulý týden vybrán nový ředitel podniku Vladimír Lich. Licha jmenovala bez výběrového řízení rada města s tím, že se jedná o dočasného krizového manažera.
Olomouc – Kdo bude brankářskou jedničkou Mory pro play off? Tím si lámal hlavu nejeden fanoušek olomouckého hokeje. Pro úvodní čtvrtfinálový zápas padla volba na zkušenějšího z brankářské dvojice Kohoutů Štefana Žigárdyho.
Starosta Kmetiněvsi na Slánsku, Luděk Kvapil, chce v přímé volbě kandidovat na prezidenta. Nyní připravuje listinu a poté začne s pomocí lidí, kteří ho podporují, sbírat padesát tisíc podpisů, jež jsou podmínkou kandidatury.
Praha - Občanští demokraté vyberou svého prezidentského kandidáta ve stranických primárkách. O jejich konkrétní podobě rozhodne výkonná rada ODS 19. března, pak začne nominace kandidátů.
Pokud ještě mobilní telefon nevlastníte, před jeho koupí byste si měli rozmyslet, na kterých jeho funkcích vám záleží a kterých se můžete vzdát.
Opava - Hudební skupina Dolbend není na Prajzské neznámým pojmem. Nyní se pokusí expandovat i do Opavy. Proč? O tom jsme mluvili s kapelníkem Michalem Štefkem.
Vsetínsko - Letos na podzim se uskuteční volby do Senátu České republiky. Politické strany už nyní začaly s výběrem svých kandidátů na senátorský post.
Čistá u Horek – Sobotní večer v čistecké sokolovně patřil hasičskému bálu. Akci navštívily přes dvě stovky tanečníků. Miss Candr je ze Studence, ale hlavní cena zůstala doma. Skupina Futrál opět nezklamala a bavila až do ranních hodin.
Zlín - Na koncert slovenských No Name se mohou těšit fanoušci ve Zlíně. Tato populární kapela zahraje své největší hity za necelé dva týdny přesně 11. března 2012. Tentokrát v novém koncertním sále Kongresového centra, který má nejen moderní interiér a pohodlné hlediště, ale především vynikající akustiku. Diváky tak čeká bezpochyby skvělý hudební zážitek.
Klatovy – Valná hromada fotbalového oddílu SK Klatovy 1898 se uskuteční v sobotu 3. března od 16 hodin v Country steak restaurantu v Beňovech.
Moskva/Oděsa - Ruské a ukrajinské tajné služby prý zabránily chystanému atentátu muslimských teroristů na premiéra a favorita ruských prezidentských voleb Vladimira Putina. Oznámila to dnes ruská státní televize První kanál.
Ústí nad Labem /KRÁL A KRÁLOVNA ÚSTECKÝCH PLESŮ 2012/ - Ústecký deník i v roce 2012 monitoruje maturitní a další plesy. Byli jsme tak na plese Střední odborné školy veřejnoprávní - sociální.
Praha - Nejen Česko si vybírá prezidenta, před stejným úkolem stojí i Rusové, Francouzi a Američané. Jak se změní svět?
Dobrý den. Je mi 27 let a spořím si 1500,- Kč na penziáku, mimo jiné i z důvodu plného odpočtu na daních. Slyšela jsem, že to není úplně optimální. Jak to tedy je?
Hradec Králové – Během posledního dubnového pátku „zachvátí“ Šimkovy sady již šestý ročník majálesu. Možná by se mohlo zdát, že na informace o akci, která proběhne až za téměř tři měsíce, je poněkud brzy, avšak přípravy jsou již v plném proudu.
Rusko - Zhruba 3500 lidí se v sobotu shromáždilo v srdci druhého ruského největšího města Petrohradu na protestním shromáždění proti Vladimiru Putinovi, který bude ve volbách příští neděli usilovat o nový prezidentský mandát.