
Fotomontáž útočí na Rašku kvůli pokáceným stromům
Děčín - Politický boj před volbami, nebo dílo nespokojeného člověka? Fotomontáž vznikla pomocí fotek Deník!
Děčín - Politický boj před volbami, nebo dílo nespokojeného člověka? Fotomontáž vznikla pomocí fotek Deník!
Vídeň - Většina lidí důvěrně zná pištění a kvíkání myšky schované za kuchyňskou linkou. Vědci však již dlouho vědí, že tyto zvuky nejsou jediné, jaké domácí myši vydávají.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Pražský primátor ustál ostrou kritiku svých oponentů. Nyní má nakročeno stát se místopředsedou celé ODS.
Bratislava /VIDEO/ – Na Slovensku se před volbami objevují dokumenty očerňující politiky napříč stranami, většina z nich ale ke korupčním aférám spíše mlčí
Hřensko – Několik dní po opakovaných volbách zatím není jasné, jak bude vypadat nové vedení hřenské radnice. A jasné není ani to, kdy bude ustaveno.
Mladá Boleslav - ODS zřejmě do boje o křeslo středočeského hejtmana v podzimních krajských volbách vyšle Raduana Nwelatiho.
Cheb –Do soutěže se přihlásilo 28 účastníků – 13 dívek a 15 chlapců.
Stockholm - Pašeráci drog a zbraní používají k převozu nelegálních zásilek čím dál častěji lodní dopravu a své zboží se snaží k zákazníkům dostat hlavně na palubě evropských lodí.
Praha /ROZHOVOR/ - Do dnešní volby šéfa pražské ODS vstupuje primátor Bohuslav Svoboda jako jasný favorit: hovoří o tom 12 z 15 možných získaných nominací.
Valcha -Navštívit opuštěné pejsky, kteří žijí v útulku na Valše, přišlo při sobotním Dni otevřených dveří na dvě desítky lidí.
Praha /ROZHOVOR/ - Do dnešní volby šéfa pražské ODS vstupuje primátor Bohuslav Svoboda jako jasný favorit: hovoří o tom 12 z 15 možných získaných nominací.
Hnačov -Do třetice všeho dobrého? Snad ano. Hnačovští doufají, že konečně budou mít vedení.
Moskva – Stovky automobilistů se dnes v Moskvě zúčastnily protestní akce proti premiérovi a kandidátovi v březnových prezidentských volbách Vladimiru Putinovi.
Šternberk /ROZHOVOR/ – Středeční (25.1.) zasedání šternberského zastupitelstva se odehrálo podle očekávaného scénáře. Jaromír Sedlák, který byl přes pět let prvním mužem ve vedení města, podal dohodnutou rezignaci na svůj post. I přesto se mu prý ten den do práce vstávalo celkem dobře
Svatobořice-Mistřín /NOSITELÉ FOLKLORU/ - Není tomu tak dávno, co se v mistřínském farním chrámu konala slavnost křtu nového člena jedné místní rodiny. Slavnost svatého křtu probíhala před zraky mnoha věřících, kteří přišli na druhou nedělní tzv. hrubou mši svatou.
Hřensko – Tři mandáty pro sdružení současného místostarosty, dva pro sdružení současného starosty. Tak dopadly opakované obecní volby ve Hřensku. Ty nařídil opakovat kvůli účelovému sestěhování více než šesti desítek voličů soud. Tentokrát byla atmosféra o poznání klidnější a nikoho podezřelého volební komise nezaznamenala.
Znojmo -Se svou kandidaturou na předsedu oblastní ODS se ve čtvrtek postavil Jiří Kacetl dosavadnímu šéfovi strany Petru Nezvedovi. Důvodem je kauza Krejčíř.
Děčínsko – Opakované obecní volby ve Hřensku vyhrálo sdružení dosavadního místostarosty Jana Havla Soutěsky – věc veřejná, věc neprodejná.
Děčínsko – Už je to rok a půl, co se Hřenskem prohnala vlna vody z rozbouřené říčky Kamenice. Povodeň toho tehdy v obci na soutoku Kamenice s Labem hodně zničila, ale něco přece vytvořila.
Prostějov – Město Prostějov vyhlašuje i v letošním roce anketu Sportovec města Prostějova. Slavnostní galavečer spojený s oceněním vítězů se uskuteční v úterý 28. února 2012. Odborná porota vybírá z nominovaných úspěšných sportovců hned ve čtyřech kategoriích.
Děčínsko - Opakované komunální volby ve Hřensku probíhají zatím bez komplikací. Hlasování z října 2010 zrušily soudy kvůli tomu, že v obci na poslední chvíli přibylo asi 17 procent voličů, kteří byli nahlášení v prakticky neobyvatelných objektech.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Více než čtyřicet dětí nemohlo být v loňském roce umístěno do mateřských škol v Náchodě z důvodu nedostatku volných míst. Vedení města proto hledalo vhodné řešení, kterým se stala půdní vestavba v běloveské MŠ Vítkova, v níž vzniknou nové prostory pro dvacet předškoláků.
Slovácko - Také se vám čas od času zdá, že žijete v „Absurdistánu“? Nyní máte pro svá tvrzení po ruce další silný argument. Novelu vinohradnického zákona účinnou od 1. ledna 2012.
Hřensko - Lidé v Hřensku na Děčínsku dnes půjdou k obecním volbám.
Sudice -Nové zastupitelstvo v Sudicích déle než rok postrádalo řadu dokumentů nutných pro chod obce. Urgence na vrácení u dřívějšího vedení nepomáhaly. Nyní složky bývalý účetní přinesl.
Česká Třebová – Nováček mezi skibusy zahájí provoz 1. února. Lyžaře a snowboardisty bude vozit ke Skiareálu Peklák.
Třebíč - ODS do senátních voleb povede současný senátor Vítězslav Jonáš. Sněm místního sdružení strany o tom rozhodl v Třebíči počátkem týdne.
Litoměřice - Litoměřický místostarosta, občanský demokrat Karel Krejza a jeho kolega, radní Radek Lončák budou v podzimních krajských volbách bojovat o křesla v zastupitelstvu Ústeckého kraje.
Ústí nad Labem - Volební kandidátku pro letošní krajské volby a nové předsednictvo. To si ve středu večer zvolilo na sněmu v Ústí nad Labem Regionální sdružení ODS Ústeckého kraje.
Praha – Pražský primátor Bohuslav Svoboda má zřejmě vítězství v pondělní volbě předsedy pražské ODS jasné. Pokud bude zvolen, uvolní se post prvního místopředsedy. Na jeho obsazení se delegáti zřejmě také shodnou, většinovou podporu na oblastních sněmech totiž získal náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček.
Děčín – Bývalý primátor Děčína Vladislav Raška (ODS) má ambice stát se po podzimních krajských volbách hejtmanem.
Opava - V následujícím dotazu se čtenářka Klára Simonová ptá, jak to nyní chodí s poplatky a recepty v lékárnách.
Ústecký kraj - Vladislav Raška se stal lídrem ODS do krajských voleb.
Washington – Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová je politickým životem unavená. Po dvaceti letech v politice je podle ní na čase odejít na odpočinek. Informovala o tom agentura AP.
Chcete, aby vaše koupelna působila vždy uklizeně? Vybavte ji vhodným koupelnovým nábytkem. Ledabyle poházené kosmetické pomůcky, kartáčky na zuby a jiné drobnosti, bez kterých se v koupelně neobejdeme, bohužel vždy budí dojem nepořádku a neuspořádaného prostoru. Není proto nic snazšího, než je uschovat za dvířka skříněk, aby nebyly na očích.
Moskva - Ruský miliardář Michail Prochorov, který se v březnových prezidentských volbách jako jediný nezávislý politik postaví kandidátům parlamentních stran, si za poslední čtyři roky vydělal přes 115 miliard rublů (72,5 miliardy korun).
Hřensko - Obec Hřensko na Děčínsku ve čtvrtek v 16:00 hodin uzavřela seznamy voličů do sobotních komunálních voleb. Krajský soud v Ústí nad Labem poslední volby vloni v říjnu zrušil kvůli tomu, že se do obce před nimi přihlásili noví voliči. Podle starosty Josefa Černého se tentokrát noví lidé do obce nehlásili, spíš naopak. Z 26 nově přihlášených před volbami v říjnu 2010, které obec dopisem informovala o zrušení trvalého pobytu, se ozval jeden. Voličů tak bude jen 179.
Praha – Nemocnice má podle průlomového verdiktu Městského soudu v Praze z minulého týdne zajistit porodní asistentku ženám i u porodu doma.
Karlovarský kraj –Podle výsledků klesl také počet lidí, kteří se přihlásili k romské národnosti.
Praha – Volby do sněmovny by v lednu vyhráli sociální demokraté, stejně jako v prosinci by získali 34 procent hlasů. Druhá ODS si však za poslední měsíc o pět procentních bodů polepšila, nyní by získala 23,5 procenta hlasů.
Tomsk - Ruský premiér Vladimir Putin dnes obvinil Spojené státy, že se snaží ovládnout svět. Za nástroj splnění tohoto cíle označil v rozhovoru se studenty v sibiřském Tomsku americké praktiky zpochybňování legitimnosti vnitropolitických procedur, které používají jiné země.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – V Jihomoravském kraji cítíme potenciál a dostaneme se tady do zastupitelstva. S takovým prohlášením se ve středu vytasili představitelé národně socialistické strany bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21.
Ústí nad Labem - Občanští demokraté si zvolili svého lídra. Stal se jím bývalý děčínský primátor Vladislav Raška.
Šternberk – Šternberk má nového starostu. Dosavadní šéf radnice Jaromír Sedlák z ODS rezignoval, na jeho místo zastupitelé zvolili jeho stranického kolegu, pětatřicetiletého Stanislava Orsága.
Bor – Borští radní přijali na svém jednání první letošní usnesení. Stanovili v něm pravidla pro zveřejňování článků v Borské zpravodaji, který vydává město.
Ústí nad Labem - Kandidátky budou hotové během jara, šanci uspět má hned několik stran a hnutí
Opava - Kdo by to nezažil? Na ulici potkáme člověka, který nás horlivě zdraví a má se k nám, jako bychom se znali odjakživa. Jenže my si na něj ve skutečnosti vůbec nevzpomínáme. Přiznáme se mu?
Sokolov – Stejně jako loni, i letos připravila agentura ČOK CZ, s.r.o, ČSTV a vydavatelství Vltava Labe Press, ve spolupráci s městem Sokolov anketu „Nejúspěšnější sportovec sokolovského okresu 2011“, jejíž výsledky budou vyhlášeny na galavečeru 7. března v Městském divadle v Sokolově (Hornický dům).
Děčín – Dvě v komunálních volbách úspěšná politická sdružení z Děčínska jdou do krajských voleb pod hlavičkou hnutí PRO kraj.
Louny - Druhá nejsilnější strana, ČSSD, přijde o křesla místostarosty a všech svých radních!