Potěhy zvolily starostu
Potěhy – Po krátkém údobí, kdy Potěhy byly bez nejvyšší hlavy obce, už zase mají starostu. Při středeční volbě se jím po dlouhém jednání stal Richard Vlček, dosavadní místostarosta.
Potěhy – Po krátkém údobí, kdy Potěhy byly bez nejvyšší hlavy obce, už zase mají starostu. Při středeční volbě se jím po dlouhém jednání stal Richard Vlček, dosavadní místostarosta.
Praha, Jihlava – V říjnových nových volbách v několika obcích se chtějí ucházet o hlasy obyvatel lidé především na nezávislých kandidátkách.
Tábor - V Táboře proběhla podpisová kampaň za přímou volbu
Jižní Morava – Předčasné volby čekají na podzim obyvatele Kratochvilky na Rosicku a Přibic na Pohořelicku. Do středečního odpoledne se mohli kandidáti přihlásit na příslušném úřadě.
Nový Jičín - Tajemnické křeslo opouští Tomáš Vindiš, který byl v této funkci na městském úřadě šest let. Za jeho odchodem z radnice stojí rozdílný pohled na chod úřadu, než jaký má současné vedení města.
Ostrava -Pětadvacítka patří v Baníku už zase Svěrkošovi. Sedmadvacetiletý útočník se podle očekávání upsal ostravskému fotbalovému klubu na pět let a bude za něj klidně hrát i druhou ligu.
Kolín – Hojně diskutované smlouvy mezi městem Kolín a jeho právními zástupci už na internetu nenajdete. Podle vedení města tam visely šest týdnů, a to stačí.
Neveklovice – Neveklovicemi už řadu měsíců zmítápodání série trestních oznámení na bývalou starostku a současnou místostarostku Lenku Škodovou.
Brno /ROZHOVOR/ - Má loňské extraligové stříbro s Duklou Liberec. Stejný kov si užil i v Českém poháru. Okusil Final Four Vyzývacího poháru a před tím se dva roky učil jako dvojka nahrávače Michala Sládečka v Českých Budějovicích.
Dětmarovice – Dlouhodobý špílmachr dětmarovického fotbalového mužstva Martin Špička se po roční přestávce vrátil k aktivní kariéře. Není překvapením, že znovu do týmu Dětmarovic, kde důvěrně zná prostředí i lidi, kteří zde fotbal dělají.
Znojmo - Pouze prozatímního ředitele pro základní školu Pražská vybrali znojemští radní. Kandidát komise radou neprošel. Na podzim začne nové výběrové řízení.
Štichovice – Do letního dětského tábora Krušnohor Štichovice, který poprvé zorganizovala Odborová organizace Báňských staveb Most v roce 1958 a který v současné době provozuje Základní organizace odborového sdružení železničářů železniční stanice Most, se rádi vrací nejen děti, ale i dospělí.
Uherský Brod – Poslední ostrý test před Barum rally má za sebou brodsko-hlucká posádka Martin Bujáček, Marek Omelka. Na sprintrally Pačejov vyválčila další umístění v elitní desítce, když obsadila v absolutním pořadí 8. příčku.
Potěhy – Výměna na postu nejvyšším čeká v nejbližších dnech obec Potěhy. Začátkem měsíce srpna odstoupil ze své funkce dosavadní starosta Zdeněk Strašil, který na úřadě působil od podzimních komunálních voleb v minulém roce. „Vedly mě k tomu osobní důvody,“ řekl ve zkratce exstarosta Potěh Zdeněk Strašil.
Děčín – O registrované partnerství není na Děčínsku příliš velký zájem.
Havlíčkův Brod - Ve středu 31. srpna se v Psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě uskuteční desátý ročník benefice nazvané Jeden za všechny, všichni za jednoho.
Sokolov - Chybět nemá autogramiáda kapel, pivařská soutěž, tombola či volba miss mokré tričko
Kelčany - Nejmenší zastupitelstvo v okrese teď pracuje v Kelčanech. Má jen čtyři členy. Jejich tři kolegové odstoupili. Obec čeká na nové volby.
Přerovsko – Nadcházející víkend na Přerovsku slibuje hned dvě zajímavé akce. Festival trampských a folkových skupin Tovačovský portál a hody v Kojetíně.
Pardubice - Kromě krytu pod zámeckými valy byly otevřeny i další běžně nepřístupné prostory – jako hláska či depozitáře
Brno – Jižní Morava se pomalu stává špičkovým centrem výzkumu informačních technologií. Alespoň podle odborníků.
Tábor - Do zastupitelstva se poprvé dostal po volbách v roce 2002. V pondělí odstoupil z osobních důvodů.
Praha – Brněnský spisovatel a někdejší československý ministr kultury Milan Uhde ode dneška stojí v čele Rady České televize. Byl jediným kandidátem na funkci předsedy, při volbě dostal dvanáct hlasů z celkových patnácti.
Praha – Novým předsedou Rady České televize její členové na dva roky zvolili dramatika a bývalého ministra kultury Milana Uhdeho (75). Při volbě dostal 12 hlasů z 15. Byl jediným kandidátem. Uhde radu povede po Jiřím Baumrukovi, kterému v červnu skončil mandát.
Na jihlavském Masarykově náměstí se dnes objevili lidé, kteří vybízejí, aby Jihlavané podepsali petici za přímou volbu prezidenta. A tak mě napadlo, na které lodi vlastně stojím.
Bezkov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Každý pracovní den mohou zákazníci využít odborných služeb a rad sedmačtyřicetiletého Jaroslava Kučery. Je odborníkem na barvy syntetické, od těch na železo až po fasádní.
Opatovice nad Labem - Kandidát na předsedu FAČR říká v exkluzivním rozhovoru pro Deník, že nemá rád plané sliby a před volbami nebude šermovat miliony.
Břeclavsko /STŘÍPKY ARCHEOLOGIE/ - Usedlosti existovaly buď samostatně, nebo se sdružovaly do vesnic. Komunity byly poměrně malé, jen několik rodin.
Praha – Na schodech vedoucích ke stadionu Juliska jsme zastihli úřadující mistry České republiky v házené. V místech, kde se fyzicky středně vyspělí Pražané kochají pohledem do krajiny, aby tak zakryli přicházející mdloby, se na novou sezonu připravují muži Dukly. „Toto nic není, na soustředění v Harrachově jsme trénovali čtyřfázově. Začali jsme výběhem v terénu, přes kolo, ovál a posilovnu se dostali až do postele,“ smál se jejich nový kapitán Tomáš Petržala.
Opatovice nad Labem /ROZHOVOR/ - Kandidát na předsedu FAČR říká v exkluzivním rozhovoru pro Deník, že nemá rád plané sliby a před volbami nebude šermovat miliony.
Jablonec n. N. - Fejeton Lenky Střihavkové.
Počet mužů s rakovinou prostaty přibývá. „Mezi lety 1990 až 2001 došlo ke zvýšení výskytu rakoviny prostaty asi o sto procent. Příčinou bylo zavedení testu PSA, ale i stárnutí populace, protože karcinom prostaty se vyskytuje zejména ve vyšších věkových kategoriích,“ říká vedoucí Komplexního onkologického centra v Novém Jičíně Renata Soumarová.
Ralsko /ROZHOVOR/ – Současný předseda fotbalového klubu SK Ralsko Roman Falta má na současný stav ve zdejším fotbale svůj názor, proto jsme mu dali prostor, aby se k situaci rovněž vyjádřil.
Nymbursko -Dnešní objektiv našeho fotoaparátu zachytil obec, ve které se nedávno konaly mimořádné volby do místního zastupitelstva.
Březnice – Chcete si změřit výměru budoucího pozemku nebo zjistit, jakou vzdálenost každý den ujdete do práce? Obyvatelé Březnice to zjistí během několika kliknutí.
Karlovarský kraj - Křesťanští demokraté a Strana zelených půjdou do krajských voleb společně pod značkou Koalice pro Karlovarský kraj.
Praha - Šikovný automechanik vyhrál pivo na celý rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři.
Alojzov – Loňské komunální volby Alojzovu stabilní vedení nepřinesly.
Jeseník /VIZUALIZACE/ – Podobu regionálního wellnesscentra v Jeseníku vybrali tamní zastupitelé. Na svém zasedání ve čtvrtek 4. srpna drtivou většinou hlasů podpořili ideový návrh společnost Centroprojekt.
Plzeň - Rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová se ohlíží za prvními pěti měsíci v nové funkci.
Alojzov – Loňské komunální volby Alojzovu stabilní vedení nepřinesly. Bývalý místostarosta Libor Zapletal se jako opoziční zastupitel vzdal počátkem března mandátu. Nikdo z kandidátky jej nenahradil. Protože zbylý čtyřčlenný obecní sbor není usnášeníschopný, mají situaci vyřešit nové volby. Uskuteční se letos 22. října.
Valy – Bez starostky a bez usnášeníschopného zastupitelstva se ocitla obec Valy na Chebsku
Bukurešť - Český daviscupový tým bude bojovat o udržení ve Světové skupině s Rumunskem na venkovním dvorci.
Praha – Už si to cvrlikají vrabci na střeše, že ve Staré Boleslavi vyrůstá vynikající desetibojař. Sedmnáctiletý dorostenec Vojtěch Hájek totiž zaznamenal v letošních tabulkách osobní rekord 6440 bodů. Co z toho pramení pro metropoli? „V Bolce chci dostudovat a pak přestoupit do USK Praha,“ tvrdí odhodlaně Vojtěch. Který ale nezapomíná ani na své boleslavské učitele. „S Květou Hájkovou trénuji překážky, výšku a dálku a s Jiřím Krojtrem vrhy. Na USK pak piluji s Pavlem Beranem tyčku a dálku. Všichni tři jsou vynikající trenéři,“ děkuje atlet.
Zlínský kraj - Laptopy neboli notebooky a také netbooky jsou dlouhodobě oblíbenější než stolní počítače. Jinak tomu není ani ve Zlínském kraji
Liberec - Nejdéle sloužící tuzemský primátor Jiří Kittner (ODS), jehož jedenáctiletou éru v čele liberecké radnice ukončily poslední volby, míří podle spekulací v médiích na post ekonomického ředitele nemocnice.
Zlín – Akademický senát Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně bude letos podruhé volit děkana.
Počítky – Vloni na podzim si ve volbách do zastupitelstva obce zvolili obyvatelé Počítek v okrese Žďár nad Sázavou své zástupce na další čtyři roky. Po roce, tedy ve druhé polovině října tohoto roku, však k volebním urnám budou muset zamířit znovu.
Přibice – Nadcházející školní rok přivítá děti v Přibicích nový ředitel. Poté, co k poslednímu červenci letošního roku skončila ve funkci ředitelky tamní základní a mateřské školy Šárka Mocková, vypsalo vedení obce nové výběrové řízení.
Krnov – Loni zdravotníci v krnovské porodnici pomohli na svět 793 dětem. Pokud se v Krnově rodí ročně kolem 800 dětí, mělo by se statisticky narodit čtyřsté miminko někdy v pololetí, tedy na přelomu června a července. Zdá se, že tato statistika vychází poměrně přesně.