Záhornice - Děsivý případ, v jehož rámci byla ve stodole v Záhornici na Nymbursku objevena dvě těla popravených obětí, je z hlediska policejního vyšetřování skončen. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu předali spis státnímu zástupci. Nepotvrdily se spekulace o tom, že obětí by mohlo být pohřbeno na dalších místech republiky více.
Praha, Kostelec – Po roce pokračuje soud v případu údajně zdrogovaného řidiče, který loni smrtelně zranil policistku při honičce u Kostelce nad Labem. Muži hrozí za vraždu úřední osoby patnáct až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.
Hradec Králové - Sedmnáct let ve vězení stráví recidivista Jiří Čonka, který v Pardubicích lahvemi málem zabil barmana. Jde o takzvaný dokonaný pokus o vraždu.
Hradec Králové - Sedmnáct let ve vězení stráví recidivista Jiří Čonka, který v Pardubicích lahvemi málem zabil barmana. Jde o takzvaný dokonaný pokus o vraždu.
Hradec Králové - Sedmnáct let ve vězení stráví recidivista Jiří Čonka, který v Pardubicích lahvemi málem zabil barmana. Jde o takzvaný dokonaný pokus o vraždu.
Praha - Žádné změny nedoznal po jednání odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze březnový verdikt pražského městského soudu nad 36letým Ukrajincem, který dlouhodobě žije a podniká v Praze. Oleksandro D. H., který původně skončil ve vazbě jako obviněný z pokusu o vraždu (a tento skutek mu kladla za vinu i obžaloba projednávaná městským soudem), avšak nakonec vyvázl s dvouletým trestem za neposkytnutí pomoci, již má tento trest pravomocně potvrzený.
New York – Neznámý útočník ve Spojených státech v noci na dnešek zastřelil dva policisty, bezpečnostní jednotky v oblasti vyhlásily po vrahovi rozsáhlé pátrání. Informovala o tom agentura Reuters.
Kladno - Už déle než tři týdny leží po brutálním napadení třiačtyřicetiletá zdravotní sestra a matka dvou synů z Kladna v umělém spánku na oddělení ARO v kladenské oblastní nemocnici. Její stav je nadále velmi vážný. Záchrankou byla do špitálu odvezena v pondělí 13. dubna poté, co ji ráno cestou do práce přepadl na ulici její manžel, se kterým je v rozvodovém řízení.
Brno - Americký soud v noci na sobotu nerozhodl o stížnosti Kevina Dahlgrena proti svému vydání k soudu do České republiky, kde by se měl zpovídat ze čtyřnásobné vraždy v Brně. Jednání se totiž neuskutečnilo, řekl v sobotu ČTK David Frous z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Bližší důvody, proč se plánovaný soud nekonal, však nesdělil.
Brno – Americký soud v noci na dnešek nerozhodl o stížnosti Kevina Dahlgrena proti svému vydání k soudu do České republiky, kde by se měl zpovídat ze čtyřnásobné vraždy v Brně. Jednání se totiž neuskutečnilo, řekl dnes David Frous z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Bližší důvody, proč se plánovaný soud nekonal, však nesdělil.
Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové ve čtvrtek poslal na 17 let do vězení Jiřího Čonku, který podle obžaloby v lednu v Pardubicích surově napadl barmana. Pak z baru ukradl necelých 9000 korun. Proti verdiktu se ve čtvrtek nikdo neodvolal, řekla ČTK Iva Matušková z hradeckého soudu.
Havlíčkův Brod – Ve středu 13. května se od 17 hodin v sále Skaut klubu v Horní ulici v Havlíčkově Brodě uskuteční přednáška havlíčkobrodského historika Michala Kampa o konci druhé světové války v regionu.
Děčín - Unikátní výstavu plakátů kreslíře Káji Saudka můžete vidět v děčínském muzeu. Vernisáž proběhla ve středu večer, dorazila na ni také manželka Káji Saudka Johana Saudková.
České Budějovice - Dne 9. června 2002 našel houbař v lese na Strakonicku tělo mrtvé 16leté Jany Štěpánkové, studentky Obchodní akademie v Písku. Rok nato Krajský soud v Táboře odsoudil tehdy 25letého Pavla Zárubu z Protivína za její vraždu k trestu odnětí svobody na dvacet let do věznice se zvýšenou ostrahou. Nařídil mu také sexuologickou ústavní léčbu. Pavel Záruba, odpykávající si nyní 20 let vězení, žádá soud o povolení obnovy řízení.
Hradec Králové - Seriál s krimipříběhy z minulosti se na stránkách Deníku objevuje pravidelně každý týden. Výjimkou není ani ten nynější, kdy si můžete přečíst dokončení dalšího policejního případu.
Johannesburg – Jihoafričtí policisté při zatýkání v roce 2013 Čecha Radovana Krejčíře v rozporu se zákonem napadli a bili. K tomuto závěru dospěl soudce Colin Lamont ze soudu v Johannesburgu. Krejčíř je ve vazbě a čeká na proces, v němž je spolu s několika dalšími lidmi obžalovaný z přípravy vražd soukromého detektiva a policisty.
Kladno - Už déle než tři týdny leží po brutálním napadení třiačtyřicetiletá zdravotní sestra a matka dvou synů z Kladna v umělém spánku na oddělení ARO v kladenské oblastní nemocnici. Její stav je nadále velmi vážný. Záchrankou byla do špitálu odvezena v pondělí 13. dubna poté, co ji ráno cestou do práce přepadl na ulici její manžel, se kterým je v rozvodovém řízení. Útočník ženě zasadil nejméně čtyři střelné a řadu bodných ran. Policie ho ještě týž den zatkla a obvinila z pokusu vraždy. Pachatel je o té doby ve vazební věznici. Za to co udělal mu hrozí trest patnáct až dvacet let odnětí svobody nebo i výjimečný trest.
Praha - Nenašly se žádné brzdné stopy. Řidič reagoval intenzivním brzděním. Oba výroky popisují stejnou situaci - a oba by měly být pravdivé, jestliže to ve svém posudku uvedli a následně v jednací v jednací síni Krajského soudu v Praze stvrdili soudní znalci. V kauze 23letého Josefa Nováka z Brandýsa nad Labem, čelícímu obžalobě z vraždy úřední osoby kvůli usmrcení policistky snažící se loni 2. května zastavit jeho ujíždějící vůz při policejní honičce na Mělnicku, se oba muži slyšení jako experti v oboru silniční dopravy shodnou téměř na jediném: že se neshodnou.
Kábul – Čtyři muže dnes odsoudil k trestu smrti afghánský soud za jejich roli v brutální vraždě ženy, kterou ubil dav letos v březnu v Kábulu po nařčení, že spálila korán. Informovaly o tom tiskové agentury.
Praha - Patnáct až dvacet let pobytu ve vězení bylo v případě uznání viny ve hře za vraždu partnerky spáchanou zvlášť trýznivým způsobem – a Městský soud v Praze v pondělí rozhodl právě uprostřed tohoto intervalu. Devětapadesátiletému recidivistovi Jaromíru Navrátilovi, který podle verdiktu loni 28. září v opilosti zamordoval v bytě ve Sládkovičově ulici na sídlišti v Krči svou 40letou družku, vyměřil trestní senát Petra Nováka 18 let.
Protivínsko - Jihočeští kriminalisté hledají svědky násilného zločinu na Protivínsku. Vyšetřování běží od prvomájového večera, žena se nevrátila z venčení psů.
Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních šest let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů.
Baltimore – Šest policistů, kteří se minulý měsíc v Baltimoru údajně podíleli na smrti mladého černocha Freddieho Graye a čelí obviněním ze zabití a vraždy, bylo propuštěno na kauci. Všichni byli vzati do vazby v pátek odpoledne místního času poté, co prokurátorka státu Maryland zveřejnila obvinění.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Zažil nálet na Vyškov i osvobozování města. Na vlastní kůži pocítil strach i odpovědnost za svou rodinu. Sedmaosmdesátiletý Vyškovan Alois Skřejpek byl svědkem osvobozování Nouzky.
Baltimore – Šestice policistů, kteří se podíleli na smrti mladého černocha Freddieho Graye v Baltimoru, čelí obviněním ze zabití a vraždy. Oznámila to dnes prokurátorka amerického státu Maryland, podle níž jsou policisté přímo odpovědní za Grayovu smrt, k níž údajně došlo v důsledku zranění utrpěného při transportu do vazby. Ve městě platí zákaz nočního vycházení a očekávají se další protesty.
Atlanta - Bývalý americký basketbalista Javaris Crittenton byl odsouzen na 23 let do vězení za smrt mladé ženy v roce 2011. Někdejší hráč NBA se u soudu přiznal k úmyslnému zabití zbraní a násilnému přepadení se střelnou zbraní a podle dohody se státním zástupcem se tak vyhnul odsouzení za vraždu, z níž byl obžalován.
Praha - Nebyl to pokus o vraždu, ale loupež. Tak ve středu odvolací senát Vrchního soudu v Praze změnil původní náhled pražského krajského soudu na zločin, který se předloni 5. prosince odehrál v lese poblíž Kladna – a který starší žena, již pachatelé nechali po celou mrazivou noc přivázanou ke stromu, málem zaplatila životem.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nejsem vrah. K Městskému soudu v Praze projednávajícímu jeho žádost o obnovu procesu to ve středu přišel zdůraznit někdejší podnikatel Bohumír Ďuričko, který si ve vězení odpykává trest v trvání 12,5 roku za vraždu.
Krajský soud v Ostravě dnes poslal do vězení šedesátiletého Bedřicha Spurného, který se na podzim pokusil zavraždit svou družku. V posledních dvaceti letech je to podruhé, co půjde do vězení za násilí vůči ženám.
Krajský soud v Ostravě dnes poslal do vězení šedesátiletého Bedřicha Spurného, který se na podzim pokusil zavraždit svou družku. V posledních dvaceti letech je to podruhé, co půjde do vězení za násilí vůči ženám.
Krajský soud v Ostravě dnes poslal do vězení šedesátiletého Bedřicha Spurného, který se na podzim pokusil zavraždit svou družku. V posledních dvaceti letech je to podruhé, co půjde do vězení za násilí vůči ženám.
Praha – Nejsem vrah. K Městskému soudu v Praze projednávajícímu jeho žádost o obnovu procesu to ve středu přišel zdůraznit někdejší podnikatel Bohumír Ďuričko, který si ve vězení odpykává trest v trvání 12,5 roku za vraždu.
Zlín, Kroměříž – Nenáviděla ji, vadilo jí, že je partnerkou jejího milence. Chtěla se jí pomstít za to, že se právě kvůli ní chtěl milenec s ní rozejít. Proto se rozhodla své sokyně zbavit. Brutálně a surově. Nedala jí šanci. Třiatřicetiletá Vietnamka Thi Khanh Huyen Truong podle rozsudku neváhala a zavraždila v srpnu roku 2013 přítelkyni svého milence, devětapadesátiletou krajanku.
Ústí nad Labem – Ústecký krajský soud začal v úterý 28. dubna, přesně dva roky a dva měsíce po činu, projednávat již podruhé vraždu seniora (1949) z ústeckého sídliště Dobětice.
Ústí nad Labem – Ústecký krajský soud začal v úterý 28. dubna, přesně dva roky a dva měsíce po činu, projednávat již podruhé vraždu seniora (1949) z ústeckého sídliště Dobětice.
Soul – Jihokorejský odvolací soud dnes poslal na doživotí za mříže kapitána trajektu Sewol, při jehož potopení v dubnu 2014 zahynulo více než 300 pasažérů. Informovala o tom agentura AP.
Praha - S žádostí o pomoc se v pondělí obrátili na veřejnost kriminalisté z oddělení vyšetřování dopravních nehod pražské policie. Zkoumají okolnosti, za kterých byl koncem ledna těžce zraněn chodec v křižovatce ulic Staropramenná a Vltavská, informovala v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.
Brno – Nebodla jsem ho. Přiznání jsem podepsala pod nátlakem. Kriminalisté to všechno napsali za mě a já jsem to jen podepsala. Tak se v pondělí u Krajského soudu v Brně hájila Martina Kulíšková, která koncem roku 2014 odešla od soudu s čtyřletým vězením za to, že loni v Lipůvce na Blanensku bodla svého přítele, který poté vykrvácel.
K šestnácti rokům vězení byla v pondělí odsouzena třicetiletá žena z Krnova, která v srpnu loňského roku po porodu zabila svou dcerku. Ubodala ji nůžkami na nehty.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Lesknoucí se podlaha, vyleštěná okna a zrcadla a vyžehlené prádlo poskládané v komíncích ve skříni. Hospodyňky často sní o dokonale uklizeném domě, kde ani ten největší škarohlíd nenajde smítko špíny. Lidé na jižní Moravě někdy úklid doma nestíhají nebo na něj už nemají po práci energii. Proto stále častěji využívají služeb úklidových firem.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Lesknoucí se podlaha, vyleštěná okna a zrcadla a vyžehlené prádlo poskládané v komíncích ve skříni. Hospodyňky často sní o dokonale uklizeném domě, kde ani ten největší škarohlíd nenajde smítko špíny. Lidé na jižní Moravě někdy úklid doma nestíhají nebo na něj už nemají po práci energii. Proto stále častěji využívají služeb úklidových firem.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Lesknoucí se podlaha, vyleštěná okna a zrcadla a vyžehlené prádlo poskládané v komíncích ve skříni. Hospodyňky často sní o dokonale uklizeném domě, kde ani ten největší škarohlíd nenajde smítko špíny. Lidé na jižní Moravě někdy úklid doma nestíhají nebo na něj už nemají po práci energii. Proto stále častěji využívají služeb úklidových firem.
Baltimire – Několik tisíc lidí přišly v sobotu na dosud největší demonstraci v centru Baltimore na východu Spojených států od smrti mladého černocha, který při policejním zatčení utrpěl smrtelné zranění. „Policejní vrahové do vězení!" požadovaly transparenty demonstrantů.