Soud potrestal vraždu seniora z Kamýku 18 lety vězení
Ústí nad Labem - Michal Čámský si má za vraždu seniora z Kamýku na Litoměřicku odpykat 18 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. V pátek 23. ledna tak rozhodl ústecký krajský soud.
Ústí nad Labem - Michal Čámský si má za vraždu seniora z Kamýku na Litoměřicku odpykat 18 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. V pátek 23. ledna tak rozhodl ústecký krajský soud.
Kamýk, Ústí nad Labem - Michal Čámský si má za vraždu seniora z Kamýku na Litoměřicku odpykat 18 let ve vězení se zvýšenou ostrahou. V pátek 23. ledna tak rozhodl ústecký krajský soud.
Sledovat debatu ekonomů na téma kvantitativního uvolňování je velká legrace. Jedná se prý o netradiční postup, ke kterému se centrální banky uchylují, když tradiční postupy nefungují. Kritici masivního tištění nekrytých peněz ovšem tvrdí, že fungovat nebude ani netradiční kvantitativní uvolňování. Lze se třeba dočíst, že se v globálním měřítku rozmáhá devalvační politika ve stylu „ožebrač svého souseda" anebo že „všechny hlavní centrální banky záměrně nafukují bubliny, aby odložily den zúčtování". Bankéři hrozící se deflace jsou ochotni udělat pro inflaci cokoli.
Zlín, Hulín – Krajský soud ve Zlíně ve čtvrtek opět odročil jednání v případu vraždy osmašedesátileté seniorky Erny Kolaříkové v Hulíně z listopadu 2012. Před senátem čelí obvinění osmatřicetiletý Marek Reček z Kroměříže, recidivista, který byl v minulosti již 19krát trestán a nyní si odpykává 3,5 letý trest za majetkovou trestnou činnost.
Táborsko - Přečtěte si, co významného se v tento den stalo u nás a ve světě.
Nový Bor - „Některé děti ve francouzských školách odmítly minutu ticha na počest mrtvých, někteří manifestují za ochranu vrahů! Je to obrovský problém do budoucna."
Praha, Plzeň – Pražský vrchní soud ve středu potvrdil 12 let vězení pro 53letého Vasila Šmída za vraždu správce domu v Plzni.
Praha /FOTOGALERIE/ - Z pokorného muže, jak se snažil působit ve své závěrečné řeči, kdy škemral o shovívavý trest, se v hulváta změnil 52letý Štefan N., zpovídající se před Městským soudem v Praze z pokusů o vraždu své bývalé manželky, ženy o celou generaci mladší, a jejího nového přítele, muže stejně starého jako on.
České Budějovice – Výslechem znalců z oboru soudního lékařství a psychologie i dalších svědků v úterý u krajského soudu pokračovalo hlavní líčení s 38letou Hanou Pospíšilovou z Budějovic. Žena je obžalovaná z loňského pokusu o vraždu svého druha Miroslava R.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nejsem vůbec agresivní typ. To v úterý přišel k Městskému soudu v Praze říci 52letý řidič pražského dopravního podniku Štefan N., který v souvislosti s útokem na bývalou manželku čelí obžalobě z pokusu o dvojnásobnou vraždu.
Haag – Nizozemský soud dnes úřadům zakázal vydat do Spojených států muže podezřelého z terorismu. Podle soudu totiž nelze vyloučit, že se Ústřední zpravodajská služba (CIA) podílela na jeho mučení v Pákistánu. Americké úřady Nizozemce pákistánského původu Sabira Khana viní z pokusu o vraždu a podporu teroristické organizace Al-Káida. Údajně se účastnil několika atentátů proti americkým jednotkám v Afghánistánu.
Praha - Mírnější trest vyslechla v úterý 33letá žena z Benešovska, kterou pražské soudy uznaly vinnou z vraždy vlastního novorozence. Zatímco středočeský krajský soud ji loni v srpnu poslal do vězení na 16 let, odvolací senát soudu vrchního jí rok ubral. Pravomocně jí uložil 15letý trest, tedy na samé spodní hranici trestu za vraždu spáchanou na dítěti.
Praha – Mírnější trest vyslechla v úterý 33letá žena z Benešovska, kterou pražské soudy uznaly vinnou z vraždy vlastního novorozence. Zatímco středočeský krajský soud ji loni v srpnu poslal do vězení na 16 let, odvolací senát soudu vrchního jí rok ubral. Pravomocně jí uložil 15letý trest, tedy na samé spodní hranici trestu za vraždu spáchanou na dítěti.
Řím – Desítky lidí podezřelých ze zapojení do organizovaného zločinu pozatýkala dnes italská policie při rozsáhlém zásahu proti kalábrijské mafii 'Ndranghetě. Akce se zúčastnilo na 400 policistů, informovala média.
Johannesburg – Jihoafrická policie se prý chystá vyslechnout matku Radovana Krejčíře Naděždu a jeho syna Denise. Podle internetového vydání místního deníku Times Live se vyšetřovatelé domnívají, že mohou poskytnout zásadní informace hned v několika případech, mimo jiné vraždy a praní špinavých peněz. Krejčíř nyní čeká ve vězení v Pretorii na výrok soudu v případech údajné vraždy, únosu a mučení.
České Budějovice – Krátké, ale o to divočejší soužití mezi bývalou prostitutkou a jejím partnerem provázené existenčními problémy a častými spory o peníze. Takové pozadí má květnový pokus o vraždu, jímž se od pondělí zabývá krajský soud. Na lavici obžalovaných sedí 38letá Hana Pospíšilová z Budějovic.
Hradec Králové - Seriál s krimipříběhy z minulosti se na stránkách Deníku objevuje pravidelně každý týden. Výjimkou není ani ten nynější, kdy si můžete přečíst pokračování dalšího policejního případu.
Vídeň – Rakouská policie v sobotu ve Vídni zadržela muže, kterého Rusko stíhá kvůli podezření z šestinásobné vraždy. Dnes o tom informoval Spolkový kriminální úřad (BKA).
Brno - Oidipus potácející se s těžkým koženým trůnem na hlavě, jako by se do něj chtěl celý schovat či lakonicky si u umyvadla smývající krev z rukou po otcově vraždě. To jsou jen některé z výrazných momentů nového brněnského nastudování známé Sofoklovy tragédie Král Oidipus. Martin Františák, který se coby nový umělecký šéf Mahenovy činohry tímto titulem se souborem poprvé představil i jako režisér, nabídl živou inscenaci s mnoha zdařilými nápady. Rezervy lze naopak spatřovat ve výkonech herců.
Brno - Oidipus potácející se s těžkým koženým trůnem na hlavě, jako by se do něj chtěl celý schovat či lakonicky si u umyvadla smývající krev z rukou po otcově vraždě. To jsou jen některé z výrazných momentů nového brněnského nastudování známé Sofoklovy tragédie Král Oidipus. Martin Františák, který se coby nový umělecký šéf Mahenovy činohry tímto titulem se souborem poprvé představil i jako režisér, nabídl živou inscenaci s mnoha zdařilými nápady. Rezervy lze naopak spatřovat ve výkonech herců.
Hradec Králové - Neunesl rozvod? Podle napadené ženy je to tak. Za pokus o vraždu své exmanželky dostal Petr Komůrka z Hlavíčkobrodska vysoký trest, odsedí di šestnáct let.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Děsivé dokumentární drama v nastudování ústeckého Činoheráku popisuje, co se stalo na německém venkově v roce 2002.
Hradec Králové - Neunesl rozvod? Podle napadené ženy je to tak. Za pokus o vraždu své exmanželky dostal Petr Komůrka z Hlavíčkobrodska vysoký trest, odsedí di šestnáct let.
Hradec Králové - Neunesl rozvod? Podle napadené ženy je to tak. Za pokus o vraždu své exmanželky dostal Petr Komůrka z Hlavíčkobrodska vysoký trest, odsedí di šestnáct let.
Pardubice – Kriminalisté tento týden obvinili devětapadesátiletou ženu z vraždy její třiaosmdesátileté matky. Ženě hrozí deset až 18 let vězení. K vraždě se přiznala lékaři, který ji ošetřoval, řekla krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.
Ústí nad Labem - Děsivé dokumentární drama v nastudování ústeckého Činoheráku popisuje, co se stalo na německém venkově v roce 2002.
Olomoucký kraj – Doživotně odsouzený Jiří Kajínek chce opustit věznici v Mírově. Jeho žádost o přemístění do jiného nápravného zařízení bude projednávat šumperský soud.
Přerov – Na jedné straně výrazy solidarity, na straně druhé nenávistné reakce. Přestože tragické úmrtí mladíka, ke kterému došlo v pátek v noci u baru Lumír, zatím nemá konkrétního viníka, atmosféra v Přerově zhoustla.
Nejvyšší soud (NS) se zabývá případem loupežné vraždy manželů z Bohumína na Karvinsku, za kterou tři pachatelé dostali výjimečné tresty. Dovolání podali Lumír Moric potrestaný doživotním trestem a Michal Zágora, jenž si má odpykat 30 let. Uvedl to mluvčí soudu Petr Knötig. Dovolání třetího z útočníků Jiřího Bohdálka zatím NS neeviduje. Ve vězení má Bohdálek strávit 27 let.
Hostětín – Obrovská tragedie postihla ve čtvrtek 15. ledna malou obec Hostětín. Pravděpodobně střelná zbraň ukončila život tamějšího manželského páru. Spoušť zmáčkl čtyřiasedmdesátiletý muž, který usmrtil svou o dva roky mladší manželku a poté i sebe.
Břeclav – Kriminalisté v těchto dnech vyšetřují pokus o vraždu v Břeclavi. Padesátiletý muž podle nich v břeclavském baru napadl dva návštěvníky. Událost se stala v noci na čtvrtek. „Útočník pobodal sedmadvacetiletého muže. Ten utrpěl zranění, které jej ohrožuje na životě," sdělil v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb.
Plzeň - Soudci krajského soudu v Plzni potrestali zločin, který se stal v roce 1994. Za vraždu poslali do vězení mariánskolázeňského podnikatele Jana Poláka (47). Došli totiž k závěru, že to byl právě on, kdo tehdy sprovodil ze světa obchodníka s valutami Zdeňka Lindu (65).
Plzeň - Mariánskolázeňský podnikatel Jan Polák (47) si za vraždu obchodníka s valutami Zdeňka Lindy, která se odehrála před více než dvaceti lety, odsedí 12 let ve vězení s ostrahou.
Hradec Králové - I když jde v uvozovkách jen o pokus, trestní sazba je stejná jako u dokonané vraždy. Proto hrozí Petru Komůrkovi z Úbotí na Havlíčkobrodsku až dvacetiletý trest. Pokusil se totiž zavraždit bývalou manželku.
Hradec Králové - I když jde v uvozovkách jen o pokus, trestní sazba je stejná jako u dokonané vraždy. Proto hrozí Petru Komůrkovi z Úbotí na Havlíčkobrodsku až dvacetiletý trest. Pokusil se totiž zavraždit bývalou manželku.
Washington – Americký stát Oklahoma ve čtvrtek popravil Charlese Warnera (47), odsouzeného za vraždu a znásilnění jedenáctiměsíční holčičky. Šlo o první vykonání hrdelního trestu v tomto státu od nepovedené popravy z loňského dubna. Téměř současně se jiná poprava odehrála i ve státu Florida.
Hradec Králové – Před soudem stojí sedmačtyřicetiletý Petr Komůrka, který loni 18. července v bytě v jedné obci na Havlíčkobrodsku brutálně napadl bývalou manželku.
Děčínsko – Počet vražd na Děčínsku stoupl v loňském roce téměř na dvojnásobek.
Praha – Pro něj by byl větší trest, kdybych od něj odešla, než kdybych ho zabila. Nene, já to neudělala. To jsou slova 48leté Alžběty Zahradníkové, jíž odvolací senát Vrchního soudu v Praze potvrdil desetiletý trest za vraždu o rok mladšího druha. K mordu došlo předloni před Vánocemi v komoře bytu v Kladně-Kročehlavech.
Zlín – V případu vraždy seniorky z Hulína zazněly ve čtvrtek před senátem krajského soudu ve Zlíně závěrečné řeči. „Kdybych se do poškozené pustil, vypadala by úplně jinak, nezbylo by z ní nic a barák by lehl popelem, aby se nenašla vůbec žádná stopa," hájil se ve včera obžalovaný Marek Reček.
Krnov – Lednový program krnovského hudebního klubu Kofola je strohý. Hlavní hvězdou je teenagerovská kapela Koblížci, která dává spíš přednost vylepšené verzi svého jména: Koblížc!.
Berlín – Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo novým vydáním ukázal, že se nenechá zastrašit. Tak hodnotí německé deníky první číslo časopisu po krvavém atentátu na redakci z minulého týdne. Listy si také všímají mimořádného zájmu o Charlie Hebdo.
Hradec Králové, Praha - Miroslav Polcar z Pardubic si za brutální vraždu přítelkyně odpyká 17 let ve vězení. Pozůstalým musí také vyplatit pět milionů korun. Trest mu ve středu pravomocně potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze.
Praha /FOTOGALERIE/ - Pro něj by byl větší trest, kdybych od něj odešla, než kdybych ho zabila. Nene, já to neudělala. To jsou slova 48leté Alžběty Z., jíž odvolací senát Vrchního soudu v Praze potvrdil 10letý trest za vraždu o rok mladšího druha. K mordu došlo předloni před Vánoci, 20. prosince 2013 v komoře bytu v Kladně-Kročehlavech.
Tábor – Josef Mařinec si v českobudějovické vazební věznici odpykává čtrnáctiletý trest za vraždu. A občas si z cely odskočí do Tábora k okresním soudům.
Kostelec nad Labem - Případ řidiče, který loni na jaře u Kostelce nad Labem na Mělnicku najel do policistky, žalobci na začátku letošního roku poslali k soudu. Žena tehdy po střetu s autem zemřela. Podle státního zástupce Tomáše Milce byla podána obžaloba pro vraždu úřední osoby.
Brno – Pochlubil se mi, že spáchal dokonalou vraždu, říká anonymní svědek, který sedí v oddělené místnosti a se soudcem mluví přes mikrofon zkresleným hlasem. Taková scéna se ve středu naskytla u Krajského soudu v Brně, kde se Jan Eliáš zpovídal z vraždy prostitutky. Soudce Aleš Novotný vyslýchal soudně utajeného svědka. Opatření ho má ochránit.
Praha – Myslivec Miroslav Polcar z Pardubic si za brutální vraždu přítelkyně odpyká 17 let ve vězení. Pozůstalým musí také vyplatit pět milionů korun. Trest mu dnes pravomocně potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Muž ženu po hádce nejprve pobodal kuchyňským nožem, poté několikrát udeřil do zátylku paličkou na maso a nakonec dvakrát střelil do hlavy puškou. Její tělo zakopal v lese.
Paříž – Pařížská policie dnes zatkla kontroverzního francouzského humoristu a politického polemika Dieudonného, který je podezřelý z podpory terorismu v souvislosti s nedávnými atentáty islámských radikálů ve francouzské metropoli. Uvedla to agentura AFP.
Hradecké sdružení usiluje o reformu psychiatrické léčby. Ministerstvo mlčí…