Brno – Obžalovaného nikdo nerdousil, nikdo ho nepraštil násadou od krumpáče a zranění poškozeného nemohlo vzniknout jinak než mačetou, rozhodl ve středu u Krajského soudu v Brně lékař Martin Šindler. Pokračovalo tam soudní jednání se sedmatřicetiletým Vladimírem Švačukem, který obžalovaný z pokusu o vraždu a těžkého ublížení na zdraví z loňského června v Říčanech na Brněnsku.
Malajsijská policie identifikovala dva další podezřelé z vraždy bratra severokorejského vůdce Kim Čong-nama a pozvala je k výslechu. Jeden z nich je druhým tajemníkem severokorejského velvyslanectví v Malajsii, druhý je napojen na severokorejskou leteckou společnost Air Koryo a oba se stále nacházejí v Malajsii.
Hořovice - Koupelny hořovického domu s pečovatelskou službou, ve kterých jsou umístěné vany místo sprchových koutů, nejsou vhodné pro seniory. Především pro ty se sníženou pohyblivostí.
Poděbrady, Praha - Už jednou trest 19 let za vraždu dostal. Před několika dny výrok nižšího soudu potvrdil i pražský Vrchní soud. Polák Damian Jerzy Matysik před rokem, přesně 20. února, brutálním způsobem umučil ženu, kterou chtěl podle svých slov jen oloupit. Z místa si odnesl jen 600 korun a tři mobilní telefony.
Brno – Po rvačce v ubytovně v Říčanech na Brněnsku se pokusil zabít jednoho ze svých soků mačetami dlouhými 46 a 60 centimetrů. Ukrajinec Volodymyr Švačuk jimi sekl po jeho hlavě. Druhého muže praštil násadou od krumpáče. Tak to tvrdí obžaloba. Obžalovaný cizinec se v úterý hájil u Krajského soudu v Brně z pokusu o vraždu a těžkého ublížení na zdraví.
Králův Dvůr – Druhé místo v anketě Nejúspěšnější sportovec Berounska 2016 obsadil brankář fotbalového FK Králův Dvůr Jiří Krček, který odpovídal na otázky Deníku.
Smutný příběh se začal před čtyřiceti lety psát za zdmi nenápadného šedého domku v Bedihošti na Prostějovsku. Na jeho konci je osmašedesátiletý Antonín Pospíšil potrestaný třinácti lety vězení za vraždu svého tchána, který jemu i jeho ženě ztrpčoval životy psychickým týráním.
Severokorejský velvyslanec v Malajsii dnes prohlásil, že malajsijskému vyšetřování nelze důvěřovat, protože je politicky motivováno. Velvyslanec dokonce zpochybnil, že obětí byl diktátorův bratr Kim Čong-nam. Malajsijský premiér Najib Abdul Razak prohlásil, že Malajsie nemá důvod Severní Koreu očerňovat a že vyšetřování bude objektivní.
Beroun – Lupiči, kteří v lednu loňského roku přepadli dvě seniorky v rodinném domě v Berouně za bílého dne, si posedí za mřížemi několik let. Dva ze tří pachatelů dostali nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání čtyři a pět let.
Malajsijská policie dnes oznámila, že v souvislosti s vraždou bratra vůdce KLDR zatkla severokorejského muže. Severokorejec je čtvrtým podezřelým, který byl při vyšetřování smrti Kim Čong-nama zadržen. Úřady také zahájily druhou pitvu těla oběti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Praha - Pražští policisté dopadli šestašedesátiletou dealerku drog, po které pátrali od roku 2006. Žena tehdy nenastoupila do vězení, k němuž byla za distribuci drog odsouzena. Nyní je ve výkonu trestu, uvedl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan. Policisté ženu dopadli poté, co kradla v supermarketu v Praze 8.
Praha - Střelbou, kterou vyvrcholil dlouholetý sousedský spor v pražských Kunraticích, se v pátek začal zabývat pražský městský soud. Vlastimil Matula podle obžaloby loni v květnu po předchozí hádce střelil svého souseda do ucha a ruky. Obžalovaný tvrdí, že mu soused vyhrožoval. Za pokus o vraždu mu hrozí až 18 let vězení.
Malajsie nevydá tělo bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una, dokud Severní Korea neposkytne vzorky DNA příbuzných. Informovaly o tom dnes malajsijské úřady. Pchjongjang už o tělo Kim Čong-nama požádal. Bratr severokorejského vůdce byl zavražděn v pondělí na letišti v Kuala Lumpuru.
Praha/VIDEO/- Kdo okradl pejsky? Právě s touto otázkou se ve čtvrtek obrátil na všímavé spoluobčany Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Dotaz, kdy s hledáním odpovědi mohou přispět právě pozorní lidé, se týká kasičky s penězi vybranými ve prospěch útulku. Ta se v sobotu 11. února ztratila z obchodu na Újezdu. Zmizelo tak čtyřicet tisíc korun.
Smutný příběh se začal před čtyřiceti lety psát za zdmi nenápadného šedého domku v Bedihošti na Prostějovsku. Na jeho konci je osmašedesátiletý Antonín Pospíšil potrestaný třinácti lety vězení za vraždu svého tchána, který jemu i jeho ženě ztrpčoval životy psychickým týráním.
Praha - Loňskou letní vraždu ženy ve vysočanském bytě začne nyní řešit pražský městský soud. Obžaloba, kterou mají média k dispozici, z činu viní partnera oběti. Svou družku údajně zardousil a s jejím tělem v bytě přebýval ještě další tři dny. Přiznal se policejní hlídce, kterou na něj zavolala obsluha restaurace, kde se opil bez peněz na útratu.
Smutný příběh se začal před čtyřiceti lety psát za zdmi nenápadného šedého domku v Bedihošti na Prostějovsku. Na jeho konci je osmašedesátiletý Antonín Pospíšil potrestaný třinácti lety vězení za vraždu svého tchána, který jemu i jeho ženě ztrpčoval životy psychickým týráním.
Smutný příběh se začal před čtyřiceti lety psát za zdmi nenápadného šedého domku v Bedihošti na Prostějovsku. Na jeho konci je osmašedesátiletý Antonín Pospíšil potrestaný třinácti lety vězení za vraždu svého tchána, který jemu i jeho ženě ztrpčoval životy psychickým týráním.
Brno – Svého kamaráda přivázali na konci října 2015 za nohu do opuštěného vojenského bunkru mezi Kubšicemi a Olbramovicemi na Znojemsku a chtěli ho tam nechat tři dny. Mohl zemřít na podchlazení, tvrdí obžaloba. Za zbavení osobní svobody poslal ve čtvrtek brněnský krajský soud jedenatřicetiletého Jířího Procházku na pět let a pětadvacetiletého Víta Pospíšila na čtyři roky do vězení.
Svého kamaráda přivázali na konci října 2015 za nohu do opuštěného vojenského bunkru mezi Kubšicemi a Olbramovicemi na Znojemsku a chtěli ho tam nechat tři dny. Mohl zemřít na podchlazení, tvrdí obžaloba. Za zbavení osobní svobody poslal ve čtvrtek brněnský krajský soud jedenatřicetiletého Jířího Procházku na pět let a pětadvacetiletého Víta Pospíšila na čtyři roky do vězení.
Záhornice, Praha - Zproštěni obžaloby. Tento verdikt si ve středu vyslechli u pražského Vrchního soudu dva hlavní aktéři kauzy známé jako stodola smrti v Záhornici, Josef Šimek a Václav Štork.
Opolany - Tragický pracovní úraz vyšetřují kriminalisté v Opolanech. Stal se v pondělí po druhé hodině odpoledne v místní zemědělské firmě. „Při čištění návěsu u traktoru došlo ke spuštění hydraulického zadního sklopného víka. Třiašedesátiletý muž jím byl přitlačen a na následky zranění na místě zemřel," konstatoval vedoucí nymburských kriminalistů Marek Šmíd.
Jílové - Házením kamenů do oken hořícího domu zachránila Alena Hlávková z Jílového životy dvou lidí. Za to si od obyvatel města vysloužila nominaci do prvního ročníku Ceny města Jílového.
Praha - Uplynulo již šest let, ale na tu tragédii se nedá zapomenout. Když se řekne pátrání po pohřešovaném dítěti, snad každému vytane na mysli smutný osud devítileté Aničky z Prahy, která se v polovině října roku 2010 nevrátila ze školy. Policejní pátrání na okraji metropole, které se zaměřilo nejen na hlavní město, ale přeneslo se i do přilehlých oblastí Středočeského kraje, sledovala celá republika.
Malajská policie intenzivně vyšetřuje pondělní vraždu bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Zadržela už dvě podezřelé ženy a jednoho muže. Experti se nyní snaží zjistit, jakou látkou byl otráven. Spekuluje se, že Kim Čong-nama dal zabít vůdce KLDR.
Hradec Králové - Muž, který je obžalován ze znásilnění dětí, únosu dítěte, pokusu o jeho vraždu a dalších činů, není pedofil. Krajskému soudu to řekla znalkyně.
Praha – Bohužel běžná rutina. Případy odhalených řidičů pod vlivem alkoholu (jež se v posledních dnech nahromadily hned tři) ve středu těmito slovy komentoval Jan Čihák z centrály pražských strážníků. Všechny dál řeší policie.
Praha – Zprošťujícího verdiktu – a to již pravomocného – se středečním rozhodnutím odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze dočkali 61letý Josef Šimek a o osm let starší Václav Štork. Původně čelili obžalobě z podílu na vraždě muže, jenž v polovině července 2010 podlehl v Letňanech střelnému zranění. Zprvu bylo šetření uzavřeno s tím, že spáchal sebevraždu. Dodatečně ale kriminalisté dospěli k závěru, že se souzení muži snažili zbavit nepohodlného svědka svých údajných předchozích zločinů – jde o známou kauzu se dvěma těly ukrytými pod betonem ve stodole v Záhornici na Nymbursku. Muž, který zemřel zahrádkové kolonii v Letňanech, prý nejen o záhornické kauze věděl, ale sám měl pomáhat zametat stopy.
Malajsijská policie oznámila, že v souvislosti s pondělní vraždou nevlastního bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una dnes zadržela ženu s vietnamským cestovním dokladem. Uvedla také, že pátrá po několika dalších podezřelých. Kim Čong-nam byl usmrcen na letišti v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru. Jihokorejská rozvědka v úterý uvedla, že Severokorejce otrávily dvě severokorejské agentky.
Benešovsko – I přesto, že Vrchní soud v Praze minulý rok zprostil muže z Benešovska, obviněného z přípravy vraždy své bývalé družky, obžaloby, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman s tímto rozhodnutím nesouhlasí.
Zesnulý fenomenální herec Radek Brzobohatý prožil od Krnově několik let. První ochotnické role si vyzkoušel jako učeň, když se v Krnově učil opravářem pletacích strojů. Jeho odkaz dnes rozvíjí Divadlo Radka Brzobohatého, které v úterý 21. února v 19 hodin v Krnově představí klasiku: 12 rozhněvaných mužů.
Komunisté slavili „Vítězný únor", aby vyjádřili radost z ukončení demokratického vývoje v Československu a z připojení k sovětskému bloku v únoru 1948. Krnované se každoročně v únoru schází ve Smetanových sadech, aby si připomenuli komunistické zločiny, ke kterým došlo po únoru 1948.
/GALERIE, VIDEO/ - Z rozhledny se za pěkného počasí kocháte pohledem na Krkonoše, Jizerky i Ještědský hřeben. Oblíbené místo turisty, běžkači i cyklisty se už několik let mění. U opravené rozhledny vyroste hotel s moderními apartmány, wellness, dámským a pánským klubem, bazénem… ale v tomto momentě tak vyrostlo velké sněhové iglú. Krásný ledobar láká do lehátek se sklenkou aperolu nebo bombardina.
Nezvyklý případ řešil v úterý kroměřížský okresní soud: rozhodoval totiž o rodičovských právech muže, který před necelými šesti lety brutálně zavraždil svou devatenáctiletou milenku z Hulína. Jeho tehdejší přítelkyně nyní žádala pozastavení rodičovské odpovědnosti nad jejich společným synem, soud ale její návrh i přes argumenty státního zástupce zamítl.
Kroměříž – Nezvyklý případ řešil v úterý kroměřížský okresní soud: rozhodoval totiž o rodičovských právech muže, který před necelými šesti lety brutálně zavraždil svou devatenáctiletou milenku z Hulína. Jeho tehdejší přítelkyně nyní žádala pozastavení rodičovské odpovědnosti nad jejich společným synem, soud ale její návrh i přes argumenty státního zástupce zamítl.