Toulky Zahradou Čech: Zážitkové putování aneb Kam na výlet
Litoměřicko - Přečtěte si několik tipů na výlet od destinační agentury České středohoří.
Litoměřicko - Přečtěte si několik tipů na výlet od destinační agentury České středohoří.
Prachatice - Sto osm dětí v doprovodu rodičů přišlo k letošnímu zápisu do mateřských škol v Prachaticích.
Neobsahují škrob, použití mají podobné jako brambory a dají se pěstovat i u nás na zahradě. Tak proč to s jejich pěstováním nezkusit?
Cheb - Během roku připravujete vždy vycházky za přírodními zajímavostmi nejen Chebska. Kam se s vámi lidé mohou v nejbližší době vydat?
Nové Město nad Metují - V sobotu se v Hotelu Rajská zahrada konalo slavnostní odhalování dvou pamětních desek.
Činoherní soubor zahájí sezonu českou premiérou komedie amerického autora McKeevera s názvem Modrý z nebe, pojednávající o návratu ztraceného syna do lůna „šílené" rodiny.
Poběžovice – Ve středu navštívil poběžovický zámek a zenovou zahradu v přilehlém parku štáb bavorské televize Bayerische Rundfunk.
Děčín - Mezi prostý lid přišli hrabě Thun, generál Laudon nebo třeba proslulý svůdník Casanova.
Zahrádkářská sezona začala. A to i ve městech, kde dosud nebývalo mnoho prostoru na vypěstování vlastní okurky či rajčete. Ve větších sídlech včetně světových metropolí vzniká stále víc takzvaných městských zahrad.
Český Krumlov - Až do noci v sobotu v Jelení zahradě v Českém Krumlově hřměly motory a rezonovalo slavnostní vyhlašování vítězů 45. Rallye Český Krumlov. Absolutním vítězem 45. Rallye Český Krumlov 2017 se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler na Škodě Fabii R5.
Praha - Kdo chce kam, už nemůže tam. Tak lze shrnout aktuální stav nabídky pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v rámci projektu Otevřená radnice. Úterní odpoledne si první žena metropole vyhradila na setkání s občany, aby vyslechla stesky těch, kteří jsou přesvědčeni, že by lim s jejich starostmi mohl pomoci magistrát, nebo přinášejí podněty jak by bylo možno život v Praze zlepšit.
Most - Superfestival zdraví lidi zaujal. V Oblastním muzeu v Mostě se tak rozhodly strávit den davy návštěvníků, kterým se zalíbil zajímavý program věnovaný lidskému zdraví a zdravé výživě.
Žatec /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník otevřel opět řadu zajímavých míst. Pořadatelé připravili bohatý program.
Podbořany, Lubenec - Inspirovat a informovat se můžete příští víkend v Podbořanech a o týden později v lubenecké školce.
Svištění kos se začalo rozléhat v humně u babického domu zahrádkářů Krajánky od sobotní šesté hodiny jedenácté minuty.
Jirkov - Pro děti pohádky a tvoření ve výtvarných dílnách, pro dospělé jeden koncert za druhým.
Brno /FOTOGALERIE/ – Nová kdoule zdobí od sobotního odpoledne zahradu brněnské vily Stiassni. Společnými silami ji zasadili a poprvé zalévali potomci původních majitelů, kteří Brno navštívili při příležitosti festivalu Meeting Brno. Předseda spolku Přátelé vily Stiassni Zdeněk Musil označil kdouli za strom minulosti, současnosti a budoucnosti. „Věnovali jsme ji členům rodiny, kteří s námi již nemohou být, ale navždy zůstanou s vilou spojení," prohlásil.
Kersko - Zahrada Lesního ateliéru Kuba v Kersku byla v sobotu opět po roce plná příznivců mistra slova Bohumila Hrabala, který v této rekreační osadě navždy zanechal nesmazatelnou stopu.
Pohořelice /FOTOGALERIE/ – U kříže na místě hromadného hrobu obětí pohořelického sběrného tábora postává v sobotu dopoledne přibližně stovka lidí. Společnou modlitbou si připomínají osudy německojazyčných obyvatel, kteří byli z Brna vyvedeni po konci druhé světové války. Pietním aktem doprovázeným slovy řečníků a hrou na kytaru zahájují v Pohořelicích na Brněnsku jedenáctou Pouť smíření.
Táborsko – Přehled tipů a nápadů, kterak strávit na Táborsku třetí květnový víkend.
Plzeňský kraj - Regionem se v pátek večer prohnal silný přívalový déšť a krupobití. Nejvíce postihl Domažlicko.
/FOTOGALERIE/ Plzeňským regionem se v pátek večer prohnal silný přívalový déšť a krupobití. Nejvíce postihl Domažlicko.
Praha - Málo stínu, zato vysoké teploty. Tak vypadá léto v Praze. Metropole by proto tento rok měla dát do kupy plán, jak vedru čelit. Zvažuje vybudování nové zahrádkářské kolonie nebo stavbu fontán v ulicích.
Příbram - Přinášíme další pokračování seriálu Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.
Staňte se hvězdami grilovací sezóny!
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Charlie, Sindy, Nela, Filípek nebo mopsíci Sam a Maggie. Tak to jsou jen někteří psi, kteří působí v canisterapeutickém týmu dobrovolníků Klaudiánovy nemocnice a rozdávají radost a úsměvy tam, kde je potřeba.
Litvínov, Most - Zloději řádili v mostecké části Severní a na sídlišti Výsluní. Zahrádkář v Litvínově přišel o vrtačku.
Praha – Úplnou noční uzavírku chystá Technická správa komunikací (TSK) v noci na neděli v Bubenečském tunelu.
Zajímavou tradici rozvíjí ve Světlé Hoře. Součástí vítání nových občánků je i vysazování stromků.
Pelhřimovsko – Zámek Kamenice nad Lipou dnes obsadí chůdochodci, Pelhřimov spojí začátek turistické sezóny s přehlídkou spodního prádla a po nově zrevitalizované muzejní zahradě v Humpolci se zítra prolétnou dravci. Města na Pelhřimovsku prožijí další ročník muzejní noci. Každé svým originálním způsobem.
Třešť – První venkovní akcí v rámci projektu Ztřeštěné léto je Otvíráček. Zábavné odpoledne pro všechny věkové kategorie se uskuteční už v sobotu 20. května od 14 hodin na zahradě a hřišti u DDM Třešť v Barvířské ulici.
Třebíč - Třebíč lemují nepřehlédnutelná panelová sídliště, ale také méně nápadné zahrádkářské kolonie. Je jich celkem 31. Lidem se na zahrádkách líbí víc než v panelácích. Některým dokonce natolik, že v zahradních chatách bydlí trvale.
Je mu 230 let a letos se možná dočká mimořádné pocty. Ořešák z parku u zámku v Kvasicích vybrala odborná porota ze Zlínského kraje mezi dvanáct finálových stromů, které se budou v následujících měsících ucházet o vítězství v celostátní anketě Strom roku 2017. Finálové hlasování, které začne 15. června, bude zpoplatněno a jeho výtěžek navrhovatelé využijí k péči o stromy.
Stříbro – Střední odborná škola ve Stříbře otevřela na dva dny své školní zahrady široké veřejnosti. Návštěvníci mohli tuto akci využít k nákupu sazenic okrasných květin, nebo zeleniny, děti se zase raději tísnily u kůzlátek, telátek a králíčků.
Jílové u Prahy - Vybraní pejskové z maršovického útulku se chystají na Psolympiádu.
Děti ze Základní školy Rokytnice a dalších škol ve Vsetíně si včera na zahradě rokytnické školy užívaly Farmářského dne.
Chrudim – Rozhledna Bára v chrudimských rekreačních lesích potřebuje pravidelnou údržbu. K ní patří i pečlivý postřik dřevěné konstrukce roztokem síranu měďnatého, známého i pod názvem modrá skalice. Ten rozhlednu na několik let zase ochrání před možným uchycením nežádoucích hub a plísní.
Písek - Letošní oslava Dne matek na 11.MŠ proběhla zcela netradičně formou zahradní slavnosti.
Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku. Jístě si vyberete i vy!
Praha - Nemocnice Na Františku získala nové moderní zařízení. Tzv. skiaskopicko-skiagrafický komplet s přímou digitalizací rozšíří služby poskytované radiodiagnostickým oddělením.
Jindřichův Hradec - O tom, že pro pěstování bylinek nepotřebujete rozlehlou zahradu, ale bohatě stačí parapet okna, vypráví zahradník Martin Charvát.
Jindřichův Hradec - O tom, že pro pěstování bylinek nepotřebujete rozlehlou zahradu, ale bohatě stačí parapet okna, vypráví zahradník Martin Charvát.
Jindřichův Hradec - O tom, že pro pěstování bylinek nepotřebujete rozlehlou zahradu, ale bohatě stačí parapet okna, vypráví zahradník Martin Charvát.
Jindřichův Hradec - O tom, že pro pěstování bylinek nepotřebujete rozlehlou zahradu, ale bohatě stačí parapet okna, vypráví zahradník Martin Charvát.
Nároky na rozlohu bytů, ve kterých si Češi představují život, rostou. Podle průzkumu chtějí nejčastěji bydlet ve čtyřpokojovém bytě o rozloze kolem sto metrů čtverečních. Podle odhadů byl v loňském roce každý čtvrtý byt prodán jako investiční. Češi kupují za účelem investice nejčastěji byty 2+kk, které pronajímají nezařízené.
Region - Zájem o zahradničení prozrazují dlouhé fronty u stánků se sazenicemi květin a zeleniny. K většímu pěstování však řada lidí nemá prostor. Od osazování veřejného prostranství je často odrazují vandalové.
Královéhradecko, Dvůr Králové - Další jarní přírůstek oslavila v minulých dnech královédvorská zoologická zahrada. Po šesti letech se tu narodil marabu africký, pták, který je nápadný svou velikostí i vzhledem.
V záchranných stanicích nyní často končí mláďata ptáků, která žádnou pomoc nepotřebují. Hnízda opustila dobrovolně, ale lidé to netuší a ve škodlivé snaze jim pomoci je sbírají. Ve středu o tom informovala mluvčí Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Zdeňka Nezmeškalová.
Strakonice - Dalších osmdesát polokmenů starších odrůd jabloní a hrušní bylo navráceno do krajiny v okrajových částech Strakonic.
Mladá Boleslav - Své osmdesáté narozeniny letos slaví Střední, základní a mateřská škola, dětský domov a speciálně pedagogické centrum Mladá Boleslav. Objekt byl slavnostně otevřen 28. záři 1937 a budova se v té době stala třetí nejvýznamnější ve městě.