
Na povodeň si v tyto dny vzpomněl už jen málokdo
Český Krumlov – Stav nezměněn: Protipovodňové úpravy Vltavy končí, na Polečnici nejsou peníze.
Český Krumlov – Stav nezměněn: Protipovodňové úpravy Vltavy končí, na Polečnici nejsou peníze.
Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.
Uherský Brod – Do své druhé poloviny se přehouplo Brodské kulturní léto. Ve středu 6. srpna zaplněná zahrada Panského domu viděla jeho pokračování. Diváci přivítali Jana Kryla, básníka, který se shodou okolností a náhod stal také písničkářem.
Pardubice - „Předání arboreta proběhne až v listopadu tohoto roku," říká František Brendl.
Vyškovsko - Zatopit pod kotlem a může se začít. Pálenice na Vyškovsku pomalu zahajují sezonu, jejich očekávání ovšem nejsou zatím příliš optimistická. Po loňském, na mnoha místech rekordním roce to letos vypadá na podstatně menší úrodu ovoce, a tedy i menší zájem o pálení.
Rychnovsko - V rámci letošního ročníku již tradičního projektu Hospůdka roku 2014 Deník čtenářům postupně představí všechny podniky z našeho regionu, které se soutěže účastní. Níže jsou bližší informace právě o jednom z těchto zařízení.
Drnovice – Pouhých třináct míst nabízela mateřská škola v Drnovicích. Zájem rodičů byl však dlouhodobě mnohem větší. Nyní budou mít podstatně větší šanci, že se jejich dítě do školky dostane. Díky nové přístavbě, která kapacitu školky zvýšila na třiadvacet dětí.
Jičín - Firma Diké Zahrady revitalizuje školní zahradu u ZŠ v Husově ulici. Zakázku provede za necelých osm set tisíc korun bez DPH, přičemž předpokládaná cena byla 1,3 milionu korun.
Olomoucký kraj - Dešťové přeháňky v posledních dnech a také chladnější počasí lákají houbaře k tomu, aby vyrazili do lesa na sběr. Jak houby správně sbírat a čeho se naopak vyvarovat? To vysvětlil v rozhovoru pro váš regionální Deník mykolog Jiří Polčák.
Choceň - To, na co houbaři netrpělivě čekali, přišlo! Po vydatných srážkách minulých dnů houby konečně rostou.
Rožnov pod Radhoštěm – Na vyvolávání jarmarečních prodavačů a bohatý doprovodný program se mohou těšit návštěvníci rožnovského skanzenu. Víkendové dny tu budou patřit Starodávnému jarmarku.
Tábor - Poradny Táborského deníku slouží našim čtenářům, a proto i vy sami si můžete zaslat dotaz, na který chce znát odpověď.Jedna poradna se věnuje okruhu nezaměstnanosti a sociálních dávek.Druhá poradna se zabývá novým občanským zákoníkem, u jehož tvorby stál i táborský právník František Korbel.Své dotazy zasílejte na adresu: redakce.taborsky@denik.cz, reporter.taborsky@denik.cz.
Liberec - Nový pavilon leknínů na konci botanické zahrady rozkvétá v těchto dnech mnoha barvami. Návštěvníci ho teprve pomalu objevují.
Olomouc /PŘIDÁNA FOTOGALERIE Z PŘÍPRAV/ - Kouzelná růže, květiny vrcholného léta, ale také tradiční trhy. Ve čtvrtek se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc.
Olešná – Mezi další prázdninové akce, na které zve občanské sdružení Spolek Fištrón, patří nejen středeční Křest lamy krotké.
Studánka – Kdo si láme hlavu například nad tím, jak udělat zahradu, aby byla pěkná, má nyní možnost nechat si poradit. Přijedou totiž architekti a pomohou lidem právě v takových případech.
Dvůr Králové /FOTO/ - Do kolekce ptačích druhů chovaných v královédvorské zoologické zahradě přibyla samice jeřába bradavičnatého, kterému se říká také laločnatý. A nelze ho jen tak přehlédnout.
Severní Čechy – Lesklé temně karmínové, až černé třešně. Dužnina šťavnatá, tmavě červená a mimořádně chutná. To je Perla z Bezdězu. Zapomenutá odrůda třešní, která byla málem považována za už neexistující.
Dobruška – Stalo se již tradicí, že v polovině srpna patří nádvoří a všechny prostory Rodinného pivovaru v Dobrušce široké veřejnosti. Letošní čtvrtý ročník Dne otevřených dveří se uskuteční už v sobotu 16. srpna. Brány dobrušského pivovaru se otevřou úderem třinácté hodiny.
Jičín – Firma Diké Zahrady revitalizuje školní zahradu u ZŠ v Husově ulici. Zakázku provede za necelých osm set tisíc korun bez DPH, přičemž předpokládaná cena byla 1,3 milionu korun.
Cena vody se pozná nejvíce, když jí je málo. Své o tom vědí majitelé domků a chat v obcích na Olomoucku, kteří se v posledních letech musejí čím dál častěji potýkat se suchem. A protože se cena za vodu, kterou kalkulují vodárenské společnosti, navíc každoročně mírně zvedá, hledají lidé cesty, jak si zdroj zabezpečit dlouhodobě a za co nejvýhodnějších podmínek. Hloubí studny.
Kroměříž - Devatenáctý ročník Akademického mistrovství světa v orientačním běhu hostí v těchto dnech Zlínský a Olomoucký kraj: a hned první závod včera obstaraly smíšené sprintové štafety v Kroměříži. Klání se účastní závodníci z celkem dvaatřiceti zemí světa a pěti kontinentů.
Holašovice – Vůně levandule a jednoduchý styl připomínající jihofrancouzskou Provence. To je první dojem návštěvníka z chalupy v Holašovicích, kterou si koupil sochař Richard Rudovský v roce 1997. Původně mu sloužila hlavně jako deponie kamenů protože do panelákového bytu v Českých Budějovicích by se sochaři moc materiálu nevešlo.
Liberec - Představujeme vám další soutěžící o nejhezčí fotografii. Zde můžete hlasovat a vybrat opět vítěze, který obdrží knižní novinku. Výhercem minulého kola internetového hlasování se stala Kateřina Houšťová se se svojí dcerkou Natálkou a redakce zvolila fotografii od Víta Černého - Lov na Radvaneckém rybníku. Gratulujeme!
Slabce – Jako když vstoupili do rozkvetlé zahrady, si připadali návštěvníci na výstavě Základní organizace Českého svazu zahrádkářů ve Slabcích. Tentokrát výstava v sokolovně nabídla procházku zahradou na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Květiny si aranžují sami zahrádkáři.
Svojkov /VIDEO/ - Knížete Václava, svého patrona v nadživotní velikosti a ze dřeva mají nově v zámecké zahradě ve Svojkově na Novoborsku.
Hradec Králové - Ne nadarmo se Hradci přezdívá Salon republiky. V seriálu vám ukazujeme pozoruhodné stavby města. Tentokrát architekt Radek Horník okomentoval Dům kultury Střelnice.
Uherské Hradiště - Spleť uliček kolem centra Uherského Hradiště se již brzy rozroste o další z nich. Nově využívány totiž začnou být doposud víceméně uzavřené prostory u Základní školy UNESCO.
Hlubočky/Šternberk - Cena vody se pozná nejvíce, když jí je málo. Své o tom vědí majitelé domků a chat v obcích na Olomoucku, kteří se v posledních letech musejí čím dál častěji potýkat se suchem. A protože se cena za vodu, kterou kalkulují vodárenské společnosti, navíc každoročně mírně zvedá, hledají lidé cesty, jak si zdroj zabezpečit dlouhodobě a za co nejvýhodnějších podmínek. Hloubí studny.
Dvůr Králové - Když nepochopíme mentalitu lidí černé pleti, těžko můžeme pomoci přírodě… jedno bez druhého zkrátka nefunguje…
Dvůr Králové - Když nepochopíme mentalitu lidí černé pleti, těžko můžeme pomoci přírodě… jedno bez druhého zkrátka nefunguje…
Šumná, Znojmo – Děti pobíhají celý den na čerstvém vzduchu a vědí, jak se pohybovat v přírodě. Starají se o domácí zvířata a den tráví na farmě. Bez řečí pomáhají jeden druhému a dospělý je pro ně skutečnou autoritou. Ne, nejde o časovou smyčku a neocitli jsme se na začátku minulého století. Takový obrázek se naskytne již na podzim v Šumné na statku rodiny Oberreiterových, kteří pronajmou rodinný dům v areálu statku neziskové organizaci nazvané Rosteme spolu.
Hodice - V pondělí v Hodicích došlo k odstranění čapího hnízda na sloupu na křižovatce blízko základní školy.
Lanškroun – Pátek co pátek se po celé prázdniny nejen Lanškrounští scházejí při pořadech Kulturního léta na farní zahradě. Jejich duchovním otcem a dramaturgem je farář Zbigniew Czendlik, kterému jeho přátelé přezdívají „Zibi". A právě s ním a nejen o Kulturním létu Orlický deník hovořil.
Letovice – Masarykovo náměstí se proměnilo ve velké jezero. Jezdily po něm čluny. Auta skončila až po střechu pod vodou. Povodeň zaplavila prodejny a rodinné domy. Škoda pětadvacet milionů korun. Tak to v Letovicích vypadalo při povodních před sedmnácti lety.
Lanškroun – Dalším příjemným večerem pokračovalo Kulturní léto na farní zahradě 2014, prázdninový seriál pořadů, který připravuje lanškrounská římskokatolická farnost.
Slovácko - Když už nejde velkou vodu zastavit, pomohlo by alespoň být před ní včas varováni shodují se lidé z obcí Dolního Poolšaví, kteří mají z minulosti trpké osobní zkušenosti s velkou vodou.
Letovice – Masarykovo náměstí se proměnilo ve velké jezero. Jezdily po něm čluny. Auta skončila až po střechu pod vodou. Povodeň zaplavila prodejny a rodinné domy. Škoda pětadvacet milionů korun. Tak to v Letovicích vypadalo při povodních před sedmnácti lety.
Zbytky z kuchyně, posekaná tráva, listí ze stromů nebo sáčky od čaje. Biologický odpad produkuje každá domácnost. Obvykle vše končí v koši a nakonec na skládce. O to, aby tyto suroviny mohly posloužit k výrobě domácího hnojiva, usiluje hned několik obcí na Blanensku. Pomohou jim v tom dotace.
Bludov – Stovky lidí navštívily v sobotu 9. srpna areál bludovských lázní, kde se odehrávalo slavnostní odpoledne. Od otevření lázní totiž uplynulo pětaosmdesát let. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program, na pódiu se střídaly taneční i hudební soubory, různé atrakce pořadatelé připravili také pro děti. Zábavným dnem vyvrcholila také téměř týdenní práce výtvarníků, kteří v lázeňské zahradě vytvořili dřevěné plastiky.
Kroměřížsko – K moři nebo někam za exotikou? Možná to někoho překvapí, ale starostové obcí v regionu a další známé tváře oslovené Kroměřížským deníkem dávají vesměs přednost dovolené v tuzemsku. A výjimkou nejsou ani ti, kteří pro letošek volno úplně vynechají.
Severní Čechy - V zoologických zahradách bude živo i v srpnu. Vyberte si z nabídky jejich akcí nejen pro děti nebo se rozplývejte nad novými mláďaty.
Vosy jsou letos agresivnější a po jejich bodnutí skončili na pohotovosti i lidé, kteří nikdy žádnou alergii neměli.
Blanensko - Zbytky z kuchyně, posekaná tráva, listí ze stromů nebo sáčky od čaje. Biologický odpad produkuje každá domácnost. Obvykle vše končí v koši a nakonec na skládce. O to, aby tyto suroviny mohly posloužit k výrobě domácího hnojiva, usiluje hned několik obcí na Blanensku. Pomohou jim v tom dotace.
Blanensko - Zbytky z kuchyně, posekaná tráva, listí ze stromů nebo sáčky od čaje. Biologický odpad produkuje každá domácnost. Obvykle vše končí v koši a nakonec na skládce. O to, aby tyto suroviny mohly posloužit k výrobě domácího hnojiva, usiluje hned několik obcí na Blanensku. Pomohou jim v tom dotace.
Děčín /FOTO, HLASUJTE/ – Redakce Děčínského deníku zkontrolovala šest pítek po Děčíně. Fungují pouze dvě.
Zábradlí schodiště v secesní Löw-Beerově vile v Drobného ulici zatím halí igelit, už z něj ale vykukuje řezba s motivy listů a šišek. Šedé stěny v halách s krbem čekají, až jim nátěr pomůže získat eleganci. Ze sídla gestapa, poválečného domova mládeže a nakonec chátrající budovy se vila pod rukama dělníků a restaurátorů pomalu vrací do doby, kdy v ní žila rodina továrníka Alfreda Löw-Beera, otce Grety Tugendhatové.
Brno /FOTOGALERIE/ - Zábradlí schodiště v secesní Löw-Beerově vile v Drobného ulici zatím halí igelit, už z něj ale vykukuje řezba s motivy listů a šišek. Šedé stěny v halách s krbem čekají, až jim nátěr pomůže získat eleganci. Ze sídla gestapa, poválečného domova mládeže a nakonec chátrající budovy se vila pod rukama dělníků a restaurátorů pomalu vrací do doby, kdy v ní žila rodina továrníka Alfreda Löw-Beera, otce Grety Tugendhatové.
Brno /FOTOGALERIE/ - Zábradlí schodiště v secesní Löw-Beerově vile v Drobného ulici zatím halí igelit, už z něj ale vykukuje řezba s motivy listů a šišek. Šedé stěny v halách s krbem čekají, až jim nátěr pomůže získat eleganci. Ze sídla gestapa, poválečného domova mládeže a nakonec chátrající budovy se vila pod rukama dělníků a restaurátorů pomalu vrací do doby, kdy v ní žila rodina továrníka Alfreda Löw-Beera, otce Grety Tugendhatové.
Havlíčkobrodsko – Přehřátím či spálením kůže netrpí v létě jenom lidé, ale také zvířata. Proto by jejich majitelé měli zajistit takovou péči, aby pro ně horké dny byly co možná nejpříjemnější.