Klinika slaví narozeniny, je velmi moderní babičkou
Mladá Boleslav - Plné sklenice vína a piva, spousta dobrého jídla a bujará nálada. Nebo například Den otevřených dveří…
Mladá Boleslav - Plné sklenice vína a piva, spousta dobrého jídla a bujará nálada. Nebo například Den otevřených dveří…
Domažlice – Zásadní renovací projdou veřejné záchody v domažlické Chodské ulici.
Lanškroun Pokud vám doma přebývají ruce volné pro hlazení jednoho psího nešťastníka, máte vhodné podmínky pro jeho život u vás, počítáte s tím, že po vašem boku může strávit i 10 až 15 let, a hlavně máte dost lásky, energie a mnohdy i trpělivosti?
Jindřichův Hradec – O tom, že to synové Izraele ve svém čtyřtisíciletém stále trvajícím životě neměli jednoduché, svědčí například fakt událostí 2. světové války.
Chodská Lhota - Až do třiceti metrů dorostly za 50 let jehličnany v Chodské Lhotě. Protože jsou velmi křehké, ohrožují rozvody elektřiny a také občany.
Bečov nad Teplou – Bečovská botanická zahrada byla na Valné hromadě Unie botanických zahrad České republiky v Brně jednomyslně přijata za jejího řádného člena. Smyslem činnosti Unie botanických zahrad je napomáhat uplatňování jejich poslání a celkovému rozvoji a vzájemné spolupráci a koordinaci.
Je to deset let, co dostavěl podnikatel Pavel Orna novogotický hrad v Červeném Újezdu. Velká stavba slouží jako muzeum, která nabízí dva prohlídkové okruhy. Sám majitel Pavel Orna obdivuje život našich předků a hrdě se hlásí k češství.
Praha - Můj panelák, můj hrad. Tato parafráze na takzvané moderní bydlení z konce padesátých let minulého století stále platí. Životnost panelových domů byla v době jejich výstavby odborníky odhadována na třicet až padesát let. Takže by už dávno měly dosloužit, jenže se tak neděje.
Zlukov - Historie zlukovské školy se začala psát v roce 1903. Skončila v roce 1977. Dnes budova slouží mateřince a úřadu
Batouchovice - Na první pohled klidná vesnička, skutečnost je však odlišná. Řidiči se v Batouchovicích musejí vyhýbat oplocení předzahrádky rodinného domu, které před časem zbudoval jeho majitel. Na svou obranu dokládá 34 let staré a platné stavební povolení. Celý případ má složité pozadí.
Plzeň - Spát, jíst, růst a zkoumat. Ani ne týdenní mládě nosorožce indického, kterému ošetřovatelé z plzeňské zoo začali říkat Maruška, má program příštích dnů a týdnů pevně daný.
Zlín - „Holčička plavala v proudu vody. Chuděra byla vyděšená, tak jsem jí podala klacek, za který jsem ji vytáhla," vzpomíná Michaela Křivá z Prštného na příběh z roku 2007. Zlínskou části Prštné v tomto roce zasáhla ničivá blesková povodeň.
Můj panelák, můj hrad. Tato parafráze na takzvané moderní bydlení z konce padesátých let minulého století stále platí. Životnost panelových domů byla v době jejich výstavby odborníky odhadována na třicet až padesát let. Takže by už dávno měly dosloužit, jenže se tak neděje.
Mladá Boleslav - Dům dětí a mládeže připravil pro děti na jarní prázdniny celou řadu aktivit. Velký zájem byl o setkání s plazy
Olomouc – Už jen poslední víkend mají návštěvníci olomoucké zoo na Svatém Kopečku na to, aby se zapojili do tradiční Zooinventury.
Kostelec n. Č. l. - Jen na příznivé počasí v současné době čekají Černokostelečtí, aby zateplili budovu mateřinky.
Krupka - Policisté z obvodního oddělení v Krupce dopadli muže podezřelého ze dvou krádeží. Koncem ledna vnikl na zahradu u rodinného domu a z verandy odcizil čtyři disky z lehkých slitin včetně pneumatik v hodnotě téměř pět tisíc korun.
Praha – Na vlastní zahradě si můžete pokácet téměř vše, co chcete. S takovou možností přišlo loni ministerstvo životního prostředí, tehdy s Tomášem Chalupou (ODS) v čele. Od poloviny července 2013 platí, že majitel zahrady již nemusí ve správním řízení žádat o povolení pokácet stromy, které se nachází na jeho zahradě. Výjimkou jsou chráněné a vzácné stromy.
Zlín, Strání – „Vždycky jsem si říkala, že chci mít pět dětí. A už mám tři," usmívá se 27letá Renata Grebíková ze Strání. Třicátého ledna se jí v Baťově nemocnici narodily dvě holčičky a kluk. Ve 34. týdnu těhotenství přišly na svět císařským řezem.
Praha - Můj panelák, můj hrad. Tato parafráze na takzvané moderní bydlení z konce padesátých let minulého století stále platí. Životnost panelových domů byla v době jejich výstavby odborníky odhadována na třicet až padesát let. Takže by už dávno měly dosloužit, jenže se tak neděje.
Dolní Němčí – O další organizovaný košt slivovice se rozhodli rozšířit tradici degustací domácích pálenek na Slovácku také štamgasti hospůdky U Cmolů v Dolním Němčí.
Šternberk – Zlevněné vstupenky na oblíbený letní hudební festival Šternberský kopec jsou už v prodeji.
Tábor - Takové nabídky určitě Jihočeský kraj nedostává každý den. Přesto ji od provozovatele větrovské zoologické zahrady nepřijme. Starat se o šelmy nechce.
Severní Čechy - Obce mohou žádat u Nadace ČEZ o grant na výsadbu alejí prostřednictvím webového formuláře. Učinit tak mohou do konce února.
Lanžhot /VIZUALIZACE UVNITŘ/ – V Lanžhotě vznikne odpočinkové centrum pro domácí i turisty. S trasou pro bosé, bludištěm i vrbovými tunely.
Plzeň – Vypadá jako roztomilé miminko, ale přitom je to pořádný pořízek.
Liberec - Jako těžko uvěřitelná zpráva přišla na začátku roku z Botanické zahrady v Liberci informace, že ryby a živočichy žijící ve slané vodě čeká zřejmě postupné vymírání.
Plzeň – Vypadá jako roztomilé miminko, ale přitom je to pořádný pořízek.
Liberec - Liberec hledá cestu, jak najít peníze na preparát, který udržuje mořskou vodu v kondici.
Popelín – O velkém štěstí mohou hovořit obyvatelé bytovky v Popelíně na Jindřichohradecku, na jejíž střechu se v pondělí odpoledne zřítil vyvrácený obrovský smrk ze sousední zahrady.
Protože rybíz a angrešt brzy zjara raší, dokončujeme v únoru řez těchto bobulovin.
Červený Újezd /ROZHOVOR/ - Je to deset let, co dostavěl podnikatel Pavel Orna novogotický hrad v Červeném Újezdu. Velká stavba slouží jako muzeum, která nabízí dva prohlídkové okruhy. Sám majitel Pavel Orna obdivuje život našich předků a hrdě se hlásí k češství.
Pracovníci pražské botanické zahrady objevili loni ve vietnamské džungli nový druh vanilky, oznámila mluvčí zahrady Veronika Podušková. Botaniky zaujal zatím neznámý vanilovník velkými a výrazně zbarvenými květy.
Hodonínsko /INFOGRAFIKA/ – Brusle na nohou, čerstvý vzduch do plic a nad hlavou nebe. Teploty pod nulou daly příležitost příznivcům přírodního bruslení. Bohužel jen na chvíli. Z rybníků či různých hřišť pokropených vodou se musí příznivci bruslení vrátit na veřejná kluziště.
Kroměříž – Opravy deseti mostů v Podzámecké zahradě v Kroměříži dokončovala v minulých dnech specializovaná firma. Jedná se o jejich důkladnou obnovu po plných patnácti letech.
Tábor - Jihočeský kraj dostal nabídku: koupit část nebo celou zoo zahradu.
Pardubice - Více než devadesát procent snoubenců si přitom loni objednalo svatbu přes internet
Slavičín - Nové zateplení bude mít mateřská školka Hrádek ve Slavičíně. Stará okna nahradí plastová a budova bude mít i novou fasádu. „Školka už toho hodně pamatuje. V zimě nám sem táhne okny. Jedna ze zdí třídy je navíc orientovaná na sever.
Letošní způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným. Parafráze slavného výroku mě napadla, když jsem v polovině ledna mířil do Valašských Klobouků. Ani tady, na úpatí Bílých Karpat, nebylo po sněhové nadílce ani stopa. Přesto mě čekal úžasný zážitek.
Praha - Pracovníci pražské botanické zahrady objevili loni ve vietnamské džungli nový druh vanilky, oznámila mluvčí zahrady Veronika Podušková. Botaniky zaujal zatím neznámý vanilovník velkými a výrazně zbarvenými květy.
Pardubice - Sňatek v loňském roce uzavřelo v Pardubicích 413 párů. Většina z nich zvolila obřad na pardubické radnici, na zámku či na zámečku ve Starých Čívicích, 56 dvojic si řeklo ano v historických kulisách Kunětické hory, 12 si pro vstup do společného života vybralo jiné místo, ať to byly zahrady, restaurace či golfový areál.
Bratři z Novojičínska si za vraždu komplice definitivně odpykají ve vězení 15 let. Rozhodl o tom v pondělí Vrchní soud v Olomouci. Dušan Juříček a Kamil Rossi podle rozsudku v roce 2008 nejprve ubili takzvaného bílého koně a pak jeho tělo spálili na zahradě. Důvodem údajně bylo to, že je kvůli společně spáchanému podvodu začal vydírat.
Praha - Pracovníci pražské botanické zahrady objevili loni ve vietnamské džungli nový druh vanilky, oznámila mluvčí zahrady Veronika Podušková. Botaniky zaujal zatím neznámý vanilovník velkými a výrazně zbarvenými květy. Fotografie nové vanilky, a možná i samotnou rostlinu budou moci lidé spatřit v březnu v Praze na tradiční výstavě orchidejí, k nimž vanilovníky patří.
Protože rybíz a angrešt brzy zjara raší, dokončujeme v únoru řez těchto bobulovin.
Protože rybíz a angrešt brzy zjara raší, dokončujeme v únoru řez těchto bobulovin.
Chodská Lhota - Až do třiceti metrů dorostly za 50 let jehličnany v Chodské Lhotě. Protože jsou velmi křehké, ohrožují rozvody elektřiny a také občany.
Víska – Získat dotaci na přestavbu zahrady mateřské školky na moderní dětské hřiště se letos opět pokusí obec Víska na Chotěbořsku.
Horní Benešov, Andělská Hora - Výrazného zvelebení školních budov a nových projektů se dočkávají žáci a pedagogové škol v Andělské Hoře i v Horním Benešově.
Tlumačov – Předloni v Tlumačově ochutnávali bramboráčky, vloni zase škvarkové pagáčky, letos padla volba na voňavé jablečné štrúdly. Jejich šestnáct vzorků mohli ochutnávat uplynulou sobotu v tamním Klubu obce Zábraní.
Praha - Před dvaceti lety 4. února se poprvé rozsvítila obrazovka televize Nova. Diváci tehdy žíznili po neokoukaných a nových pořadech z domova i ze zahraničí a Nova jim je ráda poskytla. Od té doby si drží z hlediska sledovanosti nejsilnější pozici na trhu. Průměrný podíl na sledovanosti dosáhl 42,3 procenta v celém dni a 46,1 procenta v prime time u diváků 1554 u televizních obrazovek.