Studentky Sovy píší úvahy a fejetony
Přinášíme soutěžní práce studentek Obchodní akademie SOVA a Ekonomického lycea z Neratovic-Lobkovic.
Přinášíme soutěžní práce studentek Obchodní akademie SOVA a Ekonomického lycea z Neratovic-Lobkovic.
Kutná Hora – Koncerty pořádané v letních měsících v příjemném prostředí restaurace Dačický kutnohorským občanským sdružením Kultura do města se již staly tradicí. Vystoupení zajímavých hudebních uskupení se Kutnohorští dočkají i v letošním roce. Novinkou bude koncert pro děti v parku U Tří pávů u Palackého náměstí.
Lužec - Dům Prchalových už podruhé vyplavila velká voda. Od pojišťovny ale nedostanou ani korunu. Matka dvou dětí na nákladnou pojistku ze své výplaty neměla.
Horní Maršov - Stará fara, kterou před lety získalo Středisko ekologické výchovy a etiky Sever, má ještě v letošním roce začít plně sloužit účelu, pro který byla pořízena. Rozsáhlá rekonstrukce finišuje a příští sobotu se v areálu uskuteční tradiční festival Doteky.
Praha – Pražská zoo chce příští týden otevřít některé úseky v zatopené spodní části zahrady, gorily by se prý z protipovodňové věže mohly vrátit do pavilonu za pár týdnů. Do expozic jsou už vráceni lachtani a také někteří ptáci, stále pokračuje úklid a odklízení bahna. Nejhůř záplavy poškodily zřejmě restauraci Gaston. Lidé už zoo na obnovu poslali přes pět milionů korun, dalších 800.000 Kč vynesl benefiční koncert.
Tachov - Muzeum Českého lesa v Tachově v tomto jaře zpřístupnilo svou zahradu pro nejširší veřejnost. A to je i příležitost pro nejrůznější kulturní akce. Chceme vás pozvat na tu nejbližší, která se bude konatve středu 19. června od 18 hodin.
Tábor – Milan Kovanda z Tábora, který si s Táborským deníkem povídal v minulém týdnu, se zajímal o pitnou vodu. Doslechl se totiž, že se vlivem povodní zhoršila její kvalita a prosil nás, abychom informaci prověřili a uvedli na pravou míru.
Lenora – Do rodinného domu se začátkem května vloupal sedmašedesátiletý muž.
Plzeň - Tygři Caesar a Cicero nejsou takoví beránci, jak zoologická zahrada prezetovala po nedávných záplavách. Když totiž utekli v pondělí 3. června z výběhu, stačili ještě předtím, než je pracovníci zoo uspali, zadávit na Lüftnerce kamerunskou kozu a jednu ovci. Informaci potvrdil jeden z pracovníků zoo.
Křinec /FOTO/ - Spolumajitel restaurace U nádraží Jan Čuřík říká, že nepamatuje, že by voda tekla nedaleko proudem po kolejích.
Prachatice – Lidé v ulici Chelčického si mohou oddychnout. Opravy tam skončí do čtyř dnů. U Stadionu rekonstrukce teprve začala.
Horní Maršov - Stará fara, kterou před lety získalo Středisko ekologické výchovy a etiky Sever, má ještě v letošním roce začít plně sloužit účelu, pro který byla pořízena. Rozsáhlá rekonstrukce finišuje a příští sobotu se v areálu uskuteční tradiční festival Doteky.
Pokud uvažujete o výsadbě těchto krásných a nenáročných rostlin, máte nejvyšší čas!
Odry - Na Odersku fungují už více než dva roky firmy, které zaměstnávají dlouhodobě nezaměstnané, často převážně z řad Romů. Potýkají se přitom s různými problémy.
Čejkovice – Milovníci architektury mohou do Čejkovic vyrazit nejen na templářskou tvrz nebo do kostela svaté Kunhuty, ale i do areálu firmy Sonnentor. Rekonstrukce jejich hlavní budovy s přístavbou totiž obsadila druhé místo v soutěži Stavba roku 2012 Jihomoravského kraje, a to v kategorii průmyslové a technologické stavby. Z bývalého polorozpadlého kravína tak společnost zabývající se výrobou biočajů a biokoření vytvořila za třináct let reprezentanta moderního stavitelství.
Klatovy - K 200. výročí pěstování klatovských karafiátů bude k dostání nová publikace.
Příbram - I tento pátek jsme připravili tipy na víkendové akce.
Jindřichohradecko - Chladno, vlhko, déšť a málo slunečního svitu. To jsou čtyři hlavní problémy, které letos trápí pěstitele a zahrádkáře. A při jejich kombinaci je důsledkem opoždění veškeré vegetace.
Plzeň – Tygři Caesar a Cicero nejsou takoví beránci, jak zoologická zahrada prezetovala po nedávných záplavách.
Bělá nad Svitavou - Pěkné počasí přilákalo v sobotu odpoledne na oslavu svátku dětí v Bělé nad Svitavou na hřiště u sokolovny, zahradu mateřské školy a do parku Pod lípami spoustu dětí, rodičů, babiček a dědečků, ale i ostatních přátel zábavy.
Bechyně - Opravdové štěstí v neštěstí měl šestnáctiletý chlapec v Bechyni. Spadl z hradeb klášterní zahrady a uvízl na skalnatém masivu nad Lužnicí. Přestože se nacházel zhruba dvanáct až patnáct metrů pod hradbami, jako zázrakem se mu téměř nic nestalo.
Praha - Skupina PPF koupila areál dejvického Hotelu Praha, oznámil mluvčí PPF Radek Stavěl, hodnotu transakce neupřesnil. Skupina plánuje hotel odstranit a jeho zahradu využít pro projekt nové základní a střední školy Open Gate. Hotel Praha už letos majitele měnil, na počátku roku koupila kyperská společnost Maraflex, kterou vlastní podnikatel František Savov.
Bechyně - Opravdové štěstí v neštěstí měl minulý pátek 16letý chlapec v Bechyni. Krátce po 14. hodině spadl z hradeb klášterní zahrady a uvízl na skalnatém masivu nad Lužnicí. Přestože se nacházel zhruba 12 až 15 metrů pod hradbami, jako zázrakem se mu téměř nic nestalo.
Liberec - Nelegální obchod s flórou a faunou je podle celníků třetím nejvýnosnějším byznysem, hned po obchodu s drogami a zbraněmi. Do Evropy se pašují nejen exotická zvířata, ale čím dál častěji i rostliny. Málokdo ví, že do boje s drancovači panenské přírody se zapojuje i Botanická zahrada Liberec.
Opava - Nikdo to nečekal. Pod zahradou mateřské školy bylo objeveno tajemné sklepení. Nyní se ví, co kdysi dávno stálo nad ním. Šest objektů, které sloužily jako cihelna.
Liberec - Nelegální obchod s flórou a faunou je podle celníků třetím nejvýnosnějším byznysem, hned po obchodu s drogami a zbraněmi. Do Evropy se pašují nejen exotická zvířata, ale čím dál častěji i rostliny. Málokdo ví, že do boje s drancovači panenské přírody se zapojuje i Botanická zahrada Liberec.
Nymburk, Vestec - Hasič Bohuslav Plachý z Vestce se při záplavách moc nevyspal. Zažil také nevšední situace.
Louňovice pod Blaníkem – Nedávné povodně ničily všechno, co jim přišlo do cesty.
Sytno - Mazlavé bláto v garáži, mazlavé bláto v dílně, mazlavé bláto v technické místnosti. To bylo, čím se po pondělní neočekávané průtrži mračen a přívalu velké vody trápila Jaroslava Hanzalová ze Sytna na Tachovsku. A tak jí nezbývalo, než věnovat úterý a středu velkému úklidu.
Kralovice – Policisté, hasiči a záchranáři se před středeční 20. hodinou setkali u netradičního zásahu v Kralovicích.
Jindřichohradecko – Chladno, vlhko, déšť a málo slunečního svitu. To jsou čtyři hlavní problémy, které letos trápí pěstitele a zahrádkáře. A při jejich kombinaci je důsledkem opoždění veškeré vegetace.
Kralovice - Policisté, hasiči a záchranáři se před středeční 20. hodinou setkali u netradičního zásahu v Kralovicích na Plzeňsku. Na střeše jednoho domu ve Slunečné ulici se odehrávalo zhruba toto: čtyřiačtyřicetiletý muž rozebíral krytinu, tašky shazoval dolů, chystal se prý snad i rozebírat komín, křičel… A byl zcela nahý.
Kraslice – Dva roky měla původně trvat kompletní stavba příjezdové komunikace, chodníků a veřejného osvětlení u zahrádkářské kolonie v blízkosti hranic v Kraslicích.
Prachatice - Prachatičtí se mohou opalovat jak u krytého bazénu, tak i na venkovním koupališti.
Cetkovice – Cetkovická hasičská zbrojnice je tamním dobrovolným hasičům malá. Vedení obce se proto rozhodlo problém vyřešit stavbou zbrojnice úplně nové.
Karlovy Vary - Už dnes provoní prostranství před hlavní poštou v Karlových Varech francouzské gastronomické speciality.
Bílá Lhota – Pořádná porce vody s bahnem se prohnala arboretem v Bílé Lhotě s unikátní kolekcí na čtyř stovek vzácných dřevin z různých koutů Země.
Odry - Polovina června patří v Odrách tradičně oslavám dne města. Tuto sobotu se budou konat na zahradě tamního Dělnického domu už podesáté. Hlavní hvězdou výjimečného dne bude populární slovenská zpěvačka Kristína a vizovické legendy Fleret.
Opava - Nikdo to nečekal. Pod zahradou mateřské školy bylo objeveno tajemné sklepení. Nyní se ví, co kdysi dávno stálo nad ním. Šest objektů, které sloužily jako cihelna.
Uherský Brod – Třídenní festival v Uherském Brodě, nazvaný Bílokarpatské slavnosti o uplynulém víkendu bohatě hýřil barvami, které bylo možné zachytit snad všemi lidskými smysly. Pestrobarevný byl totiž nejen svým košatým obrazem, ale také chutěmi, vůněmi i hmatem.
Bílá Lhota – Pořádná porce vody s bahnem se prohnala arboretem v Bílé Lhotě s unikátní kolekcí na čtyř stovek vzácných dřevin z různých koutů Země.
Údlice - Nedělní průtrž mračen má katastrofální následky hned pro dvě rodiny z Údlic. Polovina jejich domů je neobytná.
Sytno – Mazlavé bláto v garáži, mazlavé bláto v dílně, mazlavé bláto v technické místnosti. To bylo, čím se po pondělní neočekávané průtrži mračen a přívalu velké vody trápila Jaroslava Hanzalová ze Sytna. A tak jí nezbývalo, než věnovat úterý a středu velkému úklidu.
Načeratice /REPORTÁŽ/ - Několik sklepů a zahrad rodinných domků v Načeraticích spláchl proud vody, který se z vydatné průtrže mračen přiřítil z okolních polí.
Cetkovice – Cetkovická hasičská zbrojnice je tamním dobrovolným hasičům malá. Vedení obce se proto rozhodlo problém vyřešit stavbou zbrojnice úplně nové.
Petrovice – Úterní silný déšť rozvodnil říčku Petrůvku, která se zejména v místech, kde přitéká na české území, vylila z břehů a zaplavila pole, zahrady i několik domů. Říčka má v těchto místech neregulovaný tok a tak se vylévá téměř pokaždé, když intenzivněji zaprší.
Lány – Fotografka Jana Jirásková z Tuchlovic si vzala na mušku například nejen krásnou přírodu jí velmi blízkého Křivoklátska, ale zamilovala si také České středohoří.
České Budějovice – Soud zamítl několik insolvenčních návrhů pro nedostatek majetku: Holz Trade CZ, s. r. o. v likvidaci, Černá v Pošumaví (27 INS 11756/2013) – věřitelé přihlásili pohledávky za 8,6 milionu, DK Ecofin, s. r. o. v likvidaci, České Budějovice (27 INS 9510/2013), C. B. Invest, s. r. o. v likvidaci, České Budějovice (26 INS 14188/2013) – dva věřitelé tratí 235 320 Kč.
Neratovice – „Říkají nám kotlíkáři. Hrajeme hlavně country, k tomu pár bluegrassových písniček, pár trampských a nějaký folk. A dokonce občas zabrousíme i do popíku," představuje svou kapelu Monogram její šéf Ruda Domanský.
Bystřice pod Lopeníkem - Sedmnáct let je členem dobrovolných hasičů, ale podobnou situaci nepamatuje. V pondělí v podvečer viděl vedoucí zásahové jednotky Dalibor Konvička v potoce v Bystřici pod Lopeníkem plavat televizory, skříně i gauče. Vesnicí na úpatí Bílých Karpat se v pondělí okolo sedmnácté hodiny přehnala bouřka s kroupami.