Praha – Slůně narozené v pondělí v pražské zoo už saje mléko, běhá a zatím prospívá velmi dobře. Sdělil to ředitel zahrady Miroslav Bobek, který byl právě u výběhu slonů. Před poradou s veterináři a dalšími odborníky prý ale zatím nechtějí poskytovat o mláděti další informace. Zatím to však vypadá, že malý slon bude pravděpodobně samička. Ve více než osmdesátileté historii zahrady se jedná o první narozené slůně, v celé ČR se živá narodila jen tři.
Praha – Slůně narozené v pondělí v pražské zoo už saje mléko, běhá a zatím prospívá velmi dobře. Řekl to ředitel zahrady Miroslav Bobek, který byl právě u výběhu slonů. Zoo také potvrdila, že malý slon je samička. Ve více než osmdesátileté historii zahrady se jedná o první narozené slůně, v celé ČR se živá narodila jen tři.
Praha – V pražské zoologické zahradě se dnes narodilo slůně, a to vůbec první za její víc než osmdesátiletou historii. Zájemci by mládě mohli poprvé uvidět 30. března při slavnostním otevírání nového slonince. Sdělil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Pražský přírůstek je teprve třetím živě narozeným slůnětem v zahradách v Česku.
Praha /FOTOGALERIE/ – V pražské zoologické zahradě se dnes narodilo slůně, a to vůbec první za její víc než osmdesátiletou historii. Zájemci by mládě mohli poprvé uvidět 30. března při slavnostním otevírání nového slonince. Sdělil to ředitel zahrady Miroslav Bobek. Pražský přírůstek je teprve třetím živě narozeným slůnětem v zahradách v Česku.
Radvanice - Střechy kryté kusem plastu, vyštípané dveře, kupy cihel po zdemolovaných domech. To je Lipinská v Radvanicích nejstarší kolonie obvodu, kterou obývají hlavně sociálně slabí obyvatelé.
Liberec - V Zoo Liberec se rozmnožili vzácné psovité šelmy, známé svou mimochůdností. Téměř osm let po svém příchodu do liberecké zoo odchovali vlci hřivnatí mláďata. Ta přišla na svět už 10. ledna, ale zahrada s jejich představením světu vyčkávala.
Domažlice - Nedávná obleva už tradičně obnažila výsledek nesvědomitého chování části pejskařů, kteří při vycházkách neuklízí exkrementy po svých psech. Nejviditelnější je tento problém na sídlištích. Stejné je to také v Domažlicích.
Dubňany - Nebývalá účast hodnotitelů potěšila pořadatele čtvrtého ročníku koštu slivovice a ovocných pálenek v Dubňanech, členy tamního občanského sdružení (OS) Prunus Moraviae. U třiadvaceti stolů před týdnem porovnávalo 826 sesbíraných vzorků rekordních dvaaosmdesát degustátorů.
Domažlice – Nedávná obleva už tradičně obnažila výsledek nesvědomitého chování části pejskařů, kteří při vycházkách neuklízí exkrementy po svých psech. Nejviditelnější je tento problém na sídlištích.
Mělnicko - Počet uzavřených manželství v mělnickém regionu byl v minulém roce srovnatelný s počtem žádostí o rozvod. Nejvíce sňatků bylo už tradičně přímo v Mělníku. Společnou cestu životem tam zahájilo 155 párů, z toho jedenáct svateb se odehrálo pod hlavičkou církve.
Soběslav - V historickém domě v Soběslavi na Táborsku, kde bývalo populární řeznictví, je nyní pusto. V činnosti neměl kdo pokračovat. Budova na třídě Dr. Edvarda Beneše, stojící vedle základní školy, je už nějaký rok prázdná. Vlastní ji čtyři lidé Marie Krištofová, Aleš Pouzar, Marie Špičáková a Zdeněk Vedral.
České Budějovice – Dvaapadesátiletého muže z Budějovicka propustili v červnu z vězení. Sotva se po třech měsících trochu oklepal, s radostí se vrátil ke své oblíbené činnosti, vykrádání chat.
Mladá Boleslav - Jak bude město automobilů hospodařit s penězi v letošním roce? To je otázka, o niž se zajímají především představitelé zdejší opozice. Původně měl být rozpočet schválen v prosinci. Zastupitelé Mladé Boleslavi ho ale dosud neviděli. Co plánuje radnice letos financovat?
Plzeň - Lávku pro pěší a cyklisty přes řeku Berounku v plzeňském Bukovci prosazuje Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP). Na protější straně břehu lávka naváže na turistickou stezku. Město ale potřebuje do svého vlastnictví získat pozemky na druhé straně Berounky, které patří do katastru Druztové.
Psi a kočky nejsou jen hlídači a lovci myší, ale často v našich rodinách zastávají také důležitou sociální roli. Dostávají jména, mluvíme na ně, baví nás svou roztomilostí, dělají nám společníky. O našem vztahu k chlupatým miláčkům vypovídají dlouhé regály v supermarketech, které jsou plné granulí, konzerv, steliva, hraček i šamponů proti blechám.
Manětín – Zámek v Manětíně se v sobotu na několik hodin probudil z pomyslného zimního spánku. Navštívit jej mohly páry, které plánují svatbu, stále se tak úplně nerozhodly a chtěly se o této památce dozvědět více.
Příbram - Začátek roku je finančně náročný také kvůli pravidelným poplatkům městu. Každý obyvatel Příbrami, až na výjimky, musí do konce března zaplatit 480 korun za svoz odpadu. Placení se nevyhne ani pejskařům. Roční poplatek za svoz odpadu letos vyjde nově každého Příbramáka o dvacet korun méně než loni.
Radvanice - Střechy kryté kusem plastu, vyštípané dveře, kupy cihel po zdemolovaných domech. To je Lipinská v Radvanicích nejstarší kolonie obvodu, kterou obývají hlavně sociálně slabí obyvatelé.
Pacov – V minulosti k nim směřovaly kroky poutníků. Nyní většina božích muk chátrá. Na Pacovsku však díky lidem, kterým není život kapliček lhostejný, několik z nich ožilo a brzy budou zářit novotou i další.
Ostrava - O tom, že se sousedské soužití může ze dne na den změnit v peklo, vědí své obyvatelé Prostorné ulice v obci Vřesina na Ostravsku. Přitom jde o tak obyčejnou věc, jako je zaparkované auto. Panu Vilému Špakovi, který ve slepé ulici bydlí, je trnem v oku vozidlo souseda, které mu stojí před plotem.
Ostrava - O tom, že se sousedské soužití může ze dne na den změnit v peklo, vědí své obyvatelé Prostorné ulice v obci Vřesina na Ostravsku. Přitom jde o tak obyčejnou věc, jako je zaparkované auto. Panu Vilému Špakovi, který ve slepé ulici bydlí, je trnem v oku vozidlo souseda, které mu stojí před plotem.
České Budějovice - Dvaapadesátiletého muže z Budějovicka propustili v červnu z vězení. Sotva se po třech měsících trochu oklepal, s radostí se vrátil ke své oblíbené činnosti, vykrádání chat.
Dvůr Králové - Kontrolu zdravotního stavu samice lva indického a skupiny damanů skalních provedl ve středu v zoo, společně se zoologem Michalem Podhrazským a ošetřovatelkami z Pavilonu šelem, veterinář Jiří Váhala.
Svojanov - Městys vybuduje u mateřské školy velkou naučnou zahradu. „Půjde o lesní školku, která bude sloužit k výchově a výuce dětí v jejich vztahu k přírodě," vysvětlil starosta Josef Gracias.
Dnes vás již popáté pozveme na stránky knihy talentované rakovnické spisovatelky Moniky Pokorné. Monika o sobě: Rakovničanka, s mnoha zájmy, chutěmi a nezdary, a též sdílící názor, jaká je škoda, že John Lennon (i) naší generaci už neporadí, jak žít po čtyřicítce…
Jeden černý krtinec vedle druhého. Tak nyní vypadají některé zahrady a louky na Pelhřimovsku. Téměř jarní počasí totiž probudilo krtky, kterým dochází zásoby potravy, a proto okusují kořínky rostlin a hrabou si díry, kde se jim zachce, a tím ničí například na zahradách trávníky.
Liberec /FESTIVAL/ - Blíží se festival na sněhu FrozenFest. Letos vám v rukavicích, v kulichu a v oteplovákách zahraje pět kapel Exil 51, IceFlame, KaBáJa, LizArt a The Twain. Pořádně se oblečte, hlavně večer bude pořádná zima. I když ohřát se můžete u ohně nebo tancem.
Pelhřimovsko - Jeden černý krtinec vedle druhého. Tak nyní vypadají některé zahrady a louky na Pelhřimovsku. Téměř jarní počasí totiž probudilo krtky, kterým dochází zásoby potravy, a proto okusují kořínky rostlin a hrabou si díry, kde se jim zachce, a tím ničí například na zahradách trávníky.
Soběslav - V historickém domě, kde bývalo populární řeznictví, je dnes pusto. V činnosti neměl kdo pokračovat.Budova číslo popisné 49 na třídě Dr. Edvarda Beneše, stojící hned vedle základní školy, je už nějaký rok prázdná. Vlastní ji čtyři lidé Marie Krištofová, Aleš Pouzar, Marie Špičáková a Zdeněk Vedral.
Staré Křečany – Těžké spaní mají v těchto dnech majitelé psů ve Starých Křečanech na Šluknovsku. Během posledních několika týdnů zde někdo ukradl tři psy. Další pes byl dokonce otráven.
Teplicko - V zimě navštěvují majitelé rekreačních objektů své chaty a chalupy méně než v jiných ročních obdobích. Toho nezřídka využívají zloději, kteří z opuštěných chat kradou vše, co mohou zpeněžit, často mizí i potraviny a nápoje, které zde majitelé zanechali. Policisté registrují i případy, kdy v opuštěných objektech zloději po dobu i několika dnů přespávají.
Když se před několika lety Lubomil Huliák z Bučovic rozhodl postavit si na své zahradě objekt, ve kterém by podnikal, ani zdaleka netušil, jaké trápení mu to přinese. Přibližně před rokem a půl nechal vybudovat na svém pozemku během krátké chvíle dům, který by se dal podle jeho sousedů nazvat největší chatou v České republice.
České Budějovice – Správce majetku Radima Cibranského, Dubné (27 INS 6432/2012), může prodat dlužníkův rodinný dům, garáž, zahradu a další dům bez čísla v Lipí mimo dražbu za cenu minimálně dva miliony korun, případně polovinu nemovitostí za milion .
Zábřeh – Základní umělecká škola v Zábřehu získá od příštího roku nové zázemí pro svou činnost. Přestěhuje se do bývalé Masarykovy školy ve Školské ulici. Tu čeká náročná rekonstrukce.
Bučovice – Když se před několika lety Lubomil Huliák z Bučovic rozhodl postavit si na své zahradě objekt, ve kterém by podnikal, ani zdaleka netušil, jaké trápení mu to přinese. Přibližně před rokem a půl nechal vybudovat na svém pozemku během krátké chvíle dům, který by se dal podle jeho sousedů nazvat největší chatou v České republice.
Příbram – Začátek roku je finančně náročný také kvůli pravidelným poplatkům městu. Každý obyvatel Příbrami, až na výjimky, musí do konce března zaplatit 480 korun za svoz odpadu. Placení se nevyhne ani pejskařům.
Častolovice – I když zima ještě stále ukazuje svoji krásu a přednosti, někteří zahrádkáři myslí již na jarní práce a připravují se přivítat teplejší sluníčko.Protože venku zatím není mnoho práce, bude nutné si připomenout, na co bychom neměli zapomenout. Pravidelně kontrolujeme uskladněné ovoce a zeleninu ve sklepě, kde včas odstraňujeme nahnilé plody a tím předcházíme infikaci zdravých plodů.