Kuks už začíná měnit tvář
Kuks – Velké změny a stavební úpravy, plánované na několik následujících let, se netýkají pouze samotného a turisticky nejznámějšího barokního Hospitalu.
Kuks – Velké změny a stavební úpravy, plánované na několik následujících let, se netýkají pouze samotného a turisticky nejznámějšího barokního Hospitalu.
Vsetín – /ROZHOVOR/ Známý country zpěvák a přední český hráč na foukací harmoniku Tomáš Linka bude v pátek 25. května večer ve Vsetíně hostem další dílu hudebního pořadu Country courák. Pro milovníky tohoto žánru jej tradičně připravuje vsetínská country kapela Gympleři, která také v programu večera vystoupí.
Opava - Trávník v rovině, pískoviště, prolézačky a konec. Tak vypadá většina zahrad u opavských mateřských škol. To by se nyní mohlo změnit. Opavská radnice chce některé školní zahrady postupně přeměnit tak, aby byly pro děti přírodnější, atraktivnější a bezpečnější.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce se můžete v regionu vypravit.
Slovácko – I Hodonín má v plánu třídit a využívat biologicky rozložitelný odpad. Připravuje totiž nákup speciálních nádob. Smlouva s dodavatelem má být podepsaná do konce měsíce.
Jako zjevení působí desetičlenná rodina Palánova z Jihlavy v době, kdy se většina rodičů točí kolem jednoho dvou dětí a o třetím až na výjimky nechce ani slyšet.
Podlesí – Devadesát let byste jí nehádali. Možná osmdesát. Ale asi ani to ne. Vitalitou totiž Jaroslava Malá předčí mnohé sedmdesátnice. Píše, maluje, skládá básně a když si chce jen tak posedět, vezme do rukou alespoň jehlice na pletení. „Život mě pořád ještě baví. Jsem ráda, že mi to myslí a dokážu dělat, co mě baví," usmívá se.
Jáchymov – V Jáchymově se bude konat tradiční zahájení lázeňské sezony.
Trutnovsko, Semilsko – Krkonošský deník ve spolupráci s muzei obou regionů připravil seriál. Každý čtvrtek se tak dočtete o zajímavých historických stavbách na Trutnovsku a Semilsku.
Ostrava, Olomouc – Tečku za nezvyklým případem udělal v minulých dnech odvolací vrchní soud. Na deset a půl roku poslal za mříže čtyřiašedesátiletého Josefa Švábeníka z Rýmařova, který v srpnu loňského roku v opilosti s nožem v ruce zaútočil na svého souseda.
Léto se nezadržitelně blíží a s ním také koupání. Kdysi byla koupaliště doménou jen velkých měst. Dnes se mohou lidé osvěžit také na vesnicích. Když opomineme bazénky na zahradách u nóbl vilek, jsou tady v některých vesnicích také plovárny pro širokou veřejnost. Jsou na úrovni a je tam moc fajn.
Ústí nad Labem - The Boom Beatles Revival Band v sobotu zahrají v zahradě ČRo Sever pro Masarykovu nemocnici, v rockové opeře Oidipus Tyranus v TV uvidíme i zpěváka Josefa „Pepu" Šutaru.
Bezno - Starosti s pozemkem kolem školky má starostka městyse.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - To řekl herec z divadla v Plzni a z „Růžovky" a dabér Dr. House i detektiva Bootha ze seriálu Sběratelé kostí Martin Stránský… Překvapení! Radost. První audioknihu „F 12.2 a E&J" severočeského básníka Tomáše Tajchnera načetl herec Martin Stránský, muž charismatického hlasu, známý z divadel v Plzni i v Praze či jako lékař v TV seriálu Ordinace v růžové zahradě. A nejen to. „Český Dr. House" byl i kmotrem nové audioknihy. Ještě před příjezdem do Ústí jsme herce Martina Stránského oslovili…
Domažlice – Kapacita školek v Domažlicích se od září zvýší.
Prachatice – Na sklonku uplynulého týdnu se uskutečnil na zahradě ZŠ Prachatice, Vodňanská, první ročník Májového běhu školní zahradou.
Žatec - Rozvodněná Blšanka v květnu 1872 zabila mnoho lidí a zpustošila rozsáhlé oblasti Žatecka a Podbořanska. Zajímavou připomínku přichystalo muzeum: naučný turistický pochod podél říčky do Blšan.
Slovácko - Sice s dvoudenním zpožděním, ale o to s větším důrazem úřadovali minulý týden na Slovácku „zmrzlíci" Pankrác, Servác, Bonifác a Žofie. Ze čtvrtka na pátek tam spálil ranní mráz rašící zeleninu v zahradách i část letošní úrody hroznů ve vinicích. Škody ale nejsou v celém regionu stejné.
Chomutov - Novou službu může využít na dva tisíce obyvate lrodinných domků.
Bezno - Na jejím obnovení se podíleli žáci a učitelé školy, každá třída má na starosti jeden strom
Louny - Mladík kradl kovy ve firmě i harampádí ze zahrad.
Choceňsko – Aniž by si devětasedmdesátiletý pán objednával fůru písku, „složili" mu ji na zahradu. V úterý po půl druhé odpoledne totiž poblíž jeho domu havaroval náklaďák s pískem. Byl všude, na chodníku i na zahradě.
Letohrad – V sobotu od 14 hodin pořádá Rodinné centrum Mozaika „Den pro rodinu", zábavné odpoledne pro děti, rodiče i prarodiče. Připravena bude řada zajímavých aktivit: tvoření, omalovánky, soutěžní disciplíny i trampolína.
Liberec - Původní kabinu lanovky na Ještěd si dnes nechalo odvézt do svého depozitáře Severočeské muzeum v Liberci. Kabina z roku 1933 byla na jedné ze zahrad v Liberci, kde sloužila jako včelín. Před tím fungovala i jako bufet či stavební buňka. Řekl to ředitel muzea Jiří Křížek.
Novojičínsko - Na pondělí 14. května novojičínští policisté jen tak nezapomenou. Hned dvakrát totiž museli vyjíždět k případu, ve kterém hrála hlavní roli nevybuchlá munice.
Liberec - Původní kabinu lanovky na Ještěd si dnes nechalo odvézt do svého depozitáře Severočeské muzeum v Liberci. Kabina z roku 1933 byla na jedné ze zahrad v Liberci, kde sloužila jako včelín. Před tím fungovala i jako bufet či stavební buňka. Řekl to ředitel muzea Jiří Křížek.
Zlín - Zlínská zoologická očekává v těchto dnech patnáctimiliontého návštěvníka od otevření areálu v roce 1948. Na jubilejního návštěvníka čeká roční rodinná nebo osobní permanentka a další dárky, sdělila mluvčí Romana Bujáčková. Zlínská zahrada patří již několik let mezi nejnavštěvovanější turistické cíle na Moravě, loni byla druhou nejvyhledávanější zoo v republice, prošlo jí 503.322 návštěvníků.
Slovácko – I Hodonín má v plánu třídit a využívat biologicky rozložitelný odpad. Připravuje totiž nákup speciálních nádob. Smlouva s dodavatelem má být podepsaná do konce měsíce.
Písek Zátaví - Čtenář Deníku upozorňuje na nebezpečné místo na silnici u Písku.
Rychnovsko - „Plavečák" v Rychnově s příchodem vedra nezavře. O tom, jaké koupání bude přístupné v Dobrušce, rozhodne počasí.
Český Krumlov – Chcete se stát součástí historického průvodu letošních Slavností pětilisté růže? Žádný problém. Stačí se zúčastnit castingu pro obsazení rolí.
Kroměřížsko – Vloupání do svého vozidla oznámil policistům v Holešově v pondělí ráno dvaatřicetiletý podnikatel. Prozatím neznámý pachatel mu ukradl z auta pracovní nářadí.
Tachovsko – Co je to typická krajina? Inu krajina, jež v sobě obsahuje v míře dostatečné typické prvky regionu.
Jihlava - Jako zjevení působí desetičlenná rodina Palánova z Jihlavy v době, kdy se většina rodičů točí kolem jednoho dvou dětí a o třetím až na výjimky nechce ani slyšet.
Jihlava - Jako zjevení působí desetičlenná rodina Palánova z Jihlavy v době, kdy se většina rodičů točí kolem jednoho dvou dětí a o třetím až na výjimky nechce ani slyšet.
Jihlava - Kirinda, samička levharta cejlonského, se včera vydala z jihlavské zoo v na dalekou cestu. V singapurské zoo už na ni čeká vzácný chovný samec.
Blansko – Ve třicátých letech minulého století ještě chátral na vršku v Podkarpatské Rusi. Nyní je ozdobou Blanska. Unikátní dřevěný kostelík Blanenští nechali nejprve rozložit a potom převézt. Tento víkend oslaví pětasedmdesáté výročí od jeho posvěcení.
Jižní Morava /ANKETA/ – Jihomoravští vinaři sčítají škody, které jim způsobil mráz. Odhadují je na400 milionů korun. Pokud vláda navíc schválí zdanění vína, varují před výrazným zdražením.
Jižní Morava /ANKETA/ – Jihomoravští vinaři sčítají škody, které jim způsobil mráz. Odhadují je na 400 milionů korun. Pokud vláda navíc schválí zdanění vína, varují před výrazným zdražením.
Blansko – Ve třicátých letech minulého století ještě chátral na vršku v Podkarpatské Rusi. Nyní je ozdobou Blanska. Unikátní dřevěný kostelík Blanenští nechali nejprve rozložit a potom převézt. Tento víkend oslaví pětasedmdesáté výročí od jeho posvěcení.
Chrudimsko – Důchodci z Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku pózují v dobovém oblečení z 30. a 40. let minulého století pro charitativní kalendář, jehož výtěžek pomůže vybudovat park Drachtinka ve městě.
Opava - Řada Opavanů ani netuší, že vůbec existuje. Je skrytý v zahradách Slezské univerzity v Hauerově ulici. Více než sto let starý pavilon bývalého Slezského spolku pro chov ryb ale nyní musí ustoupit vyšším zájmům. Místo něj zde univerzita postaví parkoviště.
Mikulov – V Galerii Horní konírna na Husově ulici v Mikulově se právě koná druhá z plánovaných pěti letošních výstav. Charakterizuje je konfrontace vedoucího učitele se dvěma studenty z jednotlivých ateliérů Fakulty výtvarných umění.
Osek – V sobotu 26. května interpreti mnoha žánrů, v neděli 27. května dechovka. Taková je letošní nabídka hudebního festivalu Osecká pohoda.
Nový Jičín - Více než stovka milovníků zumby se sešla v sobotu 19. května na Zimním stadionu v Novém Jičíně, aby tam „vytančila" peníze na zahradu pro zdravotně postižené děti.
Blansko - Hřmění motorek bylo slyšet v pondělí od blanenské speciální školy. Tamní žáky přijely navštívit desítky motorkářů oděných v kůži. Poté, co dlouhý řetěz velkých strojů zastavil, mohly se řidítek chopit i děti. Některé si vyzkoušely i helmu a horlivě túrovaly motor.
Nymburk, Kersko - Postavičky z Hrabalova světa i známé osobnosti přijeli v sobotu vzpomenout na pábitele.
Olomouc – Srnce pobíhající na zahradě domu v Dobnerově ulici chytali v pátek kolem sedmé hodiny ráno olomoučtí strážníci.
Svojanov /FOTOGALERIE/ – Maďarská dobová hudba, tanečnice a šermíři ovládli o víkendu hrad Svojanov. Návštěvníci se tentokrát seznámili s jinou než českou kulturou.
Svojanov – Maďarská dobová hudba, tanečnice a šermíři ovládli o víkendu hrad Svojanov. Návštěvníci se tentokrát seznámili s jinou než českou kulturou.