Historické zahrady ozdobí třicet soch mladých umělců
Kroměříž – Zhruba třicítka soch ozdobí už za pár dní dvojici kroměřížských historických zahrad. Občanské sdružení GET ART! tam totiž chystá druhý ročník přehlídky děl mladých sochařů.
Kroměříž – Zhruba třicítka soch ozdobí už za pár dní dvojici kroměřížských historických zahrad. Občanské sdružení GET ART! tam totiž chystá druhý ročník přehlídky děl mladých sochařů.
Pardubice – Na podzim začne celková revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích. Město již získalo stavební povolení a vypíše výběrové řízení na firmu, která práci odvede. Rozsah kácení, který vzbudil odpor části veřejnosti, se podle náměstka primátorky Františka Brendla již příliš nezmění.
Hlučín – Na konci tohoto týdne odborná firma převezme zahradu Mateřské školy Severní ulice v Hlučíně a zahájí práce na její modernizaci.
Prachatice – Kytarový virtuóz Štěpán Rak v pátek od šestnácti hodin zahraje v zahradě hospice.
Rakovnicko -Je tomu už 25 let od kněžského svěcení Jána Petroviče, vikáře rakovnického a faráře zbečenského.
Blanensko - Letošní slivovice na Blanensku bude hlavně z višní a třešní. Pálenice netrpělivě čekají i na úrodu švestek, vzácný bude calvados. Jablka zničily květnové mrazy.
Sebranice – Malý výlet do minulosti můžete prožít v sobotu 13. srpna na zahradě č.p. 8 (u kostela) v Sebranicích u Kmoškových.
Jičínsko – Na sklonku loňského roku přistály na mém stole dvě půvabné básnické knížky Josefa Jindry: Bělení prádla a Střípky v zemi.
Litomyšl – Renesanční zámek v Litomyšli obklopily palmy. Ne, nedošlo na exotickou úpravu zahrady, ani se nikdo nezbláznil.
Šumperk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Evangelický farář Štěpán Brodský je jedním z party lidí, které spojují dvě zásadní věci: láska k motorkám a víra v Boha. Lidé, kteří v úterý 2. srpna dopoledně procházeli kolem zahrady Českobratrské evangelické fary v Revoluční ulici v Šumperku, mohli vidět neobvyklý výjev, kdy duchovní Štěpán Brodský žehnal skupině motorkářů před další jízdou.
Jičínsko – V tomto letním čase přijměte prosím pozvání do nenápadné, ale tichým půvabem prostoupené krajiny Mariánské zahrady.
České Budějovice – Ve Štafetě Českobudějovického deníku se předávají otázky, podobně jako na lehkoatletických oválech štafetový kolík.
Český národ je sice hříšný, ale takový průběh léta je i pro něj příliš tvrdým trestem.
Chrudim – Řidiči v Chrudimi musejí od středy počítat s řadou dopravních omezení kvůli blížící se pouti.
Svitavsko /FOTOSOUTĚŽ/ -A přidejte i recept na vaši specialitu z hub.
ČR - Pojištění zahrady zatím majitelé opomíjejí. Ani těm se však přírodní živly nevyhýbají.
Pustiměř /AKTUALIZOVÁNO/ - Vrtulník jihomoravských záchranářů zasahoval v pondělí odpoledne v Pustiměři. Při výkopových pracích studny se tam zranil jeden z mužů.
Plzeňsko – Houbová sezona je konečně tady. Za tučným úlovkem už nemusí jejich milovníci jezdit na Šumavu, stačí vyrazit do lesů na Plzeňsku.
Plzeň – Ředitel Zoologické a botanické zahrady v Plzni pracuje radši v terénu než uvnitř, ale přesto si pracovnu vyzdobil podle svého gusta
Ústí n. O. – Knihovna dětem zpestřuje prázdniny nejen tradičním středečním předčítáním knížek, ale také uspořádala akci podobnou příměstským táborům.
Tábor - Přečtěte si o historii budovy na náměstí Mikuláše z Husi, která byla vřdy spojena se školstvím
Bošovice /FOTOGALERIE/ – Rarita, která nemá v České republice obdoby, to je první papouščí zoo, které se právě v pondělí slavnostně otvírá v Bošovicích. Na první návštěvníky čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních.
Blanensko - Letošní slivovice na Blanensku bude hlavně z višní a třešní. Pálenice netrpělivě čekají i na úrodu švestek, vzácný bude calvados. Jablka zničily květnové mrazy.
Bošovice – Rarita, která nemá v České republice obdoby, to je první papouščí zoo, které se právě v pondělí slavnostně otvírá v Bošovicích. Na první návštěvníky čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních.
Krásná Lípa – Shání se peníze na pietní místo pro dvanáct německých vojáků, obětí 1. světové války.
Přírodě blízké - někdy také laicky nazývané „přírodní“ zahrady - se těší stále větší oblibě.
Tachov – /PROGRAM/ Letošní ročník Historických slavností v Tachově se nese ve znamení 150 let jízdárny ve Světcích. Hlavní program je soustředěn na sobotu 6. srpna na tachovské náměstí a do jízdárny.
Muškáty, petúnie, surfínie nebo lobelky patří k velmi oblíbeným kvetoucím rostlinám zdobícím naše balkóny, terasy a zahrady. Pokud správně a hlavně pravidelně o tyto rostliny pečujeme, mohou nás těšit svými bohatými květy po dlouhou dobu, tzn. od jara až do prvních mrazíků na podzim.
Kunčice – Začátkem minulého týdne Deník přinesl zprávu o události, která se stala v Kunčicích u Nechanic.
Lišov –Byli jsme na místě do minuty. Díky tomu vyhledal pes pachovou stopu velice rychle, vzpomíná policista.
Cheb - Otázka proMirku Pavlíkovou, vedoucí chebského Produkčního centra Kamenná
Třebíčsko - Přírodě blízké - někdy také laicky nazývané „přírodní“ zahrady - se těší stále větší oblibě.
Chrudim, Východní Čechy - Kde čekají na řidiče uzavírky silnic? V současné době rozmísťují Technické služby v centru Chrudimi příslušné dopravní značení za účelem informace o dopravních omezeních – „vyklizení" ploch vymezených pro konání pouti.
Kostelní Myslová – Našlápnout, naráz kosou položit hromádku vysokého jetele do řádku, postoupit o krok. Nad loukou mezi lesy u Kostelní Myslové o víkendu svištěly kosy. Na Semináři kosení se učilo zacházet s kosou sedm lidí.
Lišov - Bylo zrovna čtvrteční dopoledne, poslední červnový den.
Brno /FOTOGALERIE/ - Stromy obsypané ovocem nedělají radost jen příznivcům zdravé výživy. Po loňském roce, kdy byla úroda špatná, si letos doslova mnou ruce i majitelé palíren.
Brno /FOTOGALERIE/ - Stromy obsypané ovocem nedělají radost jen příznivcům zdravé výživy. Po loňském roce, kdy byla úroda špatná, si letos doslova mnou ruce i majitelé palíren.
Kroměříž /FOTOGALERIE/ – Kolik bylo na tachometru? Tahle otázka včera dopoledne neminula nikoho, kdo se účastnil kontrolního měření rychlosti, které uspořádala Městská policie Kroměříž.
PODĚBRADY -Mateřská škola Poděbrady díky rekonstrukci bývalé družiny Základní školy Na Valech otevře dvě nové třídy.
Chramostek - Už druhý letošní Den kávy pořádal Jaroslav Hobík ve svém zahradnictví v Chramostku. Tentokrát věnoval příspěvky od návštěvníků na zahradu pro nevidomé, kterou zakládá hned v sousedství.
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Veselý smích, křik a útržky rozhovorů, to jsou průvodci každého člověka, který v sobotu před devátou hodinou ráno vstupuje do zámeckého parku ve Slavkově u Brna.
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Veselý smích, křik a útržky rozhovorů, to jsou průvodci každého člověka, který v sobotu před devátou hodinou ráno vstupuje do zámeckého parku ve Slavkově u Brna.
Podle průzkumu zpracovaného pro pojišťovnu Generali je 68 procent českých zahrad nepojištěných. S poškozením zahrady se přitom už setkala třetina všech zahrádkářů. Více jak polovina z nich uvedla, že se jednalo o opakovaný případ. Nejčastěji způsobily škody přírodní živly.
Plzeň - Ze světových jezdců bude na svatbě jen Roman Kreuziger, který má po Tour ruku v sádře.
Skryje – Na poli u Skryjí běhají mamuti! Tahle nevídaná zpráva se šířila mezi lidmi rychlostí blesku.
Plzeň – Neprožívá zrovna pohodový rok, ale tenhle víkend bude pro Františka Raboně hodně příjemný.
Rychnov nad Kněžnou - Od pondělí začíná plánovaná technická odstávka. Po ní potrvá prázdninový provoz.
Brno – Naposledy se můžou Brňané pokochat rybičkami v centru města. Tento víkend je totiž poslední, kdy Stálou akvarijní výstavu Zoologické zahrady města Brna hostí stará brněnská radnice.
Hodonín - Boj o místo ředitele hodonínské zoo začal. Opět se přihlásil i jeho nynější šéf Jiří Koliba. Zájem o ředitelskou funkci má dalších devět lidí. Rada rozhodne o termínu pohovorů.
Praha - Když se řekne lanovka v Praze, každému se vybaví ta petřínská, která 25. července oslavila své 120. narozeniny. Nebyla však v české metropoli první a není ani jediná. V hlavním městě jezdí ještě jiné dvě lanovky a další dvě se plánují.