Kladensko – Poslední dubnový den je tradičně spjat s pálením čarodějnic. Pravděpodobně není vesnice, v níž by nehořely ve večerních hodinách čarodějnické ohně. Nabízíme vám několik tipů, kam můžete dnes zavítat.
Město Albrechtice – Kontroly motoristů odhalí mnohdy nevídané věci. Potvrdit by to mohl i případ, kdy dva mladíci ukradli auto, vyrazili na výlet a hned za humny je chytla hlídka.
Rohatec – Před rokem přišel o maminku, zároveň ale našel novou – náhradní. Není sice tolik chlupatá jako ta, která ho porodila, rozmazluje ho ale určitě mnohem víc. Řeč je o srnci Ferdovi, kterého loňské povodně ještě jako mládě stály málem život.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Kdysi to byla jen prezentace firmy obchodující s chemickými přípravky používané v lesním hospodářství. Nyní je valašskomeziříčský Den v starostově lese největším veletrhem lesní a zahradní techniky v naší zemi.
Ostrava -Přinášíme přehledvybraných akcí pořádaných o víkendu nejen v Ostravě a Moravskoslezském kraji, ale i za hranicemi kraje, včetně pozvánky na olomoucké výstaviště Flóra, které se o víkendupromění v zahradu Hesperidek z řeckých mýtů a bájí.
Kopřivnice - Na kopřivnickém bazéně se stalo tradicí, že se v měsíci dubnu na jeden den promění v arénu her, jež nemají hranic. Hranice nepadají jen při originálních hrách, ale především mezi zdravými a handicapovanými dětmi.
Teplicko - S pálením čarodějnic se na Teplicku doslova roztrhl pytel. DDM v Teplicích pořádá dnes od 17 do 19.30 hodin pálení čarodějnic u hotelu Panorama. V programu je taneční vystoupení souborů DDM, čarodějnické hry a soutěže pro děti i dospěláky, jízda na koni, ukázka zábavy pro pejsky i páníčky a chybět nebude ani prohlídka hasičského vozu .
Olomoucko – Zapálené vatry, všudypřítomné masky malých i větších čarodějů nebo jen posezení s přáteli a kytarou u ohně. I tak může vypadat pálení čarodějnic, které také obce na Olomoucku chystají na páteční nebo sobotní podvečer. Někde pak čarodějnický slet spojují i se stavěním máje.
Plzeň - Už jste někdy dokázali spořádat svůj narozeninový dort během necelých deseti minut? Že ne? Oslavenkyně plzeňské zoologické zahrady, nosorožčí slečna Manjula, která oslavila třetí narozeniny, to přesně za takovou chvilku zvládla.
Helsinky – Finští celníci zabavili 860 litrů chemikálie, která je zejména mezi mládeží zneužívána jako droga. Jde o dosud největší úlovek tohoto nového typu „legálních narkotik“.
Volfartice – Na domácí zvířectvo měl spadeno teprve šestnáctiletý zloděj, který v polovině dubna kradl ve Volfarticích. Policisté jej v tomto týdnu obvinili z majetkové trestné činnosti s celkovou škodou 10 000 korun.
Olomouc /FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí prošly ve čtvrtek branou olomouckého Výstaviště Flora. Cíl měli jasný, jarní etapu mezinárodní zahradnické výstavy, která zůstane otevřená do neděle 1. května.
Brno - Nadace Nesehnutí v Brně postaví takzvanou Otevřenou zahradu. Za domy v Údolní ulici vyroste půl hektarové centrum zaměřené na vzdělávání v problematice životního prostředí.
Hodonín, Kyjov – Již po devatenácté si přivstanou všichni ornitologové a milovníci ptačího zpěvu, aby se společně zúčastnili letošního Vítání ptačího zpěvu. Akci pořádá Česká společnost ornitologická na celkem sto místech České republiky. Na Hodonínsku to bude v Kyjově a Hodonín.
Lom u Tachova – Také v Mateřské škole v Lomu u Tachova pálí čarodějnice. Předškolní zařízení zřizuje obec a navštěvuje ji čtyřicet dětí ve věku od dvou do šesti let.
Bohdíkov /FOTOGALERIE/ – Nepřiměřená rychlost byla příčinou dopravní nehody, která se stala ve středu 27. dubna ve 21 hodin v Bohdíkově. Dvaadvacetiletý mladík obrátil Škodu Fabii na střechu, při karambolu se těžce zranil jeho spolujezdec.
Mošnov - Obec Mošnov stojí před závažným problémem. Budovy tamní školy a školky již nesplňují hygienické předpisy a začínají být nedostatečné také kapacitou. Obec tak musí rychle přijít na co nejefektivnější řešení.
Prachov – Krásného jarního počasí v neděli, kdy měl svátek Jiří, využili nejen vylézající „hadi a štíři“, ale také turisté k prohlídce muzejní zahrady na Prachově.
Zábřeh /FOTOGLERIE/ - Šest okrasných stromů přátelství roste od středy 27. dubna v zahradě školky Pohádka v Zábřehu. Zasadili je zástupci šesti evropských zemí, které se účastní mezinárodního projektu Friends.
Havlíčkův Brod – Tradiční výstavní akce nazvaná Zahrada odstartovala už v roce 1994 a od té doby patří v Havlíčkově Brodě neodmyslitelně ke konci dubna.
Lukavec – Rodiče si vyrazí odpočinout někam k moři, jejich potomek pro změnu na prázdniny do Lukavce. Centrum denních služeb je připravené na první nápor klientů s mentálním či kombinovaným postižením.
Olomouc – Už po dvaatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se zdejší pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a voňavými exponáty mezinárodní zahradnické výstavy Flora Olomouc.
Raduň – Medvědí česnek, falešný česnek nebo také divoký česnek. Tato nenápadná rostlina roste nyní v zahradě raduňského zámku. Jezdí ji sem trhat lidé z širokého okolí. Účinky medvědího česneku jsou srovnatelné s klasickým česnekem, jen není tak těžce stravitelný.
Havlíčkův Brod – Rok se s rokem sešel a Havlíčkův Brod se opětovně stane, a to už v pátek, mekkou všech lidí, kteří si bez zahrady a zahrádkaření nedovedou svůj život představit.
Teplice – Oficiálně trval Bílý týden v Teplicích sedm dnů, ale lidé vyhazovali harampádí na ulici ještě dalších čtrnáct dnů. Teprve nyní má magistrát k dispozici konečné počty.
Olomouc – Už po dvaatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se zdejší pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a voňavými exponáty mezinárodní zahradnické výstavy Flora Olomouc. Od čtvrtka až do neděle bude Výstaviště Flora Olomouc patřit jarní etapě největší a nejstarší květinové akce v České republice.