
Stovka Rájeckých rozhodne o dalším osudu silnice
Rájec-Jestřebí – Rychlá silniční spojka Blansko – Boskovice se posunuje o kousek dál. Loni na podzim byla otevřena třetí část plánované trasy. Ta končí mezi Rájcí a Spešovem.
Rájec-Jestřebí – Rychlá silniční spojka Blansko – Boskovice se posunuje o kousek dál. Loni na podzim byla otevřena třetí část plánované trasy. Ta končí mezi Rájcí a Spešovem.
Hodonín /DISKUTUJTE/ - Zoologické zahradě hrozí problémy kvůli slovenskému slučování ministerstev. Řešení je vrukou zastupitelů.
Hořice – Dvacet pražských frekventantů Základní školy s rozšířenou výukou výtvarné výchovy z pražské Vodičkovy ulice našlo týdenní útočiště v hořické kamenické škole.
Olomouc – Dva noví obyvatelé – oslíci zakrslí – si zvykají na nový domov v zoo na Svatém Kopečku v Olomouci. Zoo plánuje, že na zakrslých oslech budou v dohledné době jezdit nejmenší návštěvníci zahrady
Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - Kolem osmaosmdesáti psů a fenek i štěňat se na jaře sešlo v psím útulku v Lysé nad Labem. Mezi procházkami, spánkem, hrou a štěkáním s ostatními sousedy čekají na svého nového pána či rodinu. Co jim říkáte?
Javorník /FOTOGALERIE/ – Nebudeme se stěhovat zbytečně? Honí se hlavou rodině Hammerových z Javorníku, která musí kvůli plánované stavbě obchvatu města opustit svůj dům. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli obchvatu nechalo dům vyvlastnit.
Kutná Hora - Rozsáhlá rekonstrukce zahrady u kutnohorské mateřské školy Pohádka spěje ke zdárnému konci.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Do Zahrady DDM přišly desítky lidí na akci Miss Mazlíček, která se konala hned ve třech kategoriích.
Libina – Zřejmě nepoučitelný je čtyřiačtyřicetiletý muž a jeho dvacetiletý syn, kteří se na Šumpersku specializují na krádeže kovů. Policisté je při krádeži během posledních dvou týdnů přistihli dvakrát, naposledy 12. května v noci v Libině.
Poběžovice - Přeloučští hasiči byli v úterý večer přivoláni do Poběžovic u Přelouče, kde spadl kůň do jímky za jedním rodinným domem.
Uherský Brod – Do prodejny v Bojkovicích se chtěl v pondělí 10. května vloupat devatenáctiletý mladík z Uherského Brodu. Na cestu se vydal bez lístku. Na jeho podvod ale přišel průvodčí a z vlaku mladíka v Bojkovicích vyhodil.
Dvůr Králové nad Labem - Asociace evropských zahrad a akvárii (EAZA) podmínečně na dva roky vyloučila ze svých řad Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku.
Stříbro – Radiodárek dostal Jan Krabec mladší ze Stříbra. K dárku patřila také beseda s Anetou Langerovou, která publiku a Janu Krabcovi zazpívala, ke stolu se také posadil herec Filip Tomsa a cestovatel, spisovatel Josef Formánek.
Cheb - Děti, na co se nejvíce těšíte, až konečně přijdou slunečné a teplé dny?
Bohutín /PÁTRÁNÍ/ - Policejní vrtulník hledal ve čtvrtek v okolí Bohutína muže, který se ve středu ztratil. Josef Burian odešel kolem druhé hodiny odpolední jako obvykle ven na zahradu u domu v Bohutíně a už se nevrátil. Nikdo neví, jakým směrem odešel a kde by se mohl nyní nacházet.
Královéhradecký kraj – Dva týdny před volbami se kampaň jednotlivých stran v kraji rozjíždí naplno.
Ostrava – Hned několik případů, kdy děti využily nepozornosti dospělých a ztratily se z jejich dohledu, zaznamenali v posledních dnech ostravští policisté.
Javorník /FOTOGALERIE/ – Nebudeme se stěhovat zbytečně? Honí se hlavou rodině Hammerových z Javorníku, která musí kvůli plánované stavbě obchvatu města opustit svůj dům. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli obchvatu nechalo dům vyvlastnit.
Liberecký kraj - V Libereckém kraji se v poslední době množí případy krádeží kovů, které míří do sběren
Hodonín /ZVÍŘÁTKA V ZOO/ - V hodonínské zoo toto vzácné a nezkrotné, vyhynutím ohrožené zvíře žije od roku 2003
Liberecký kraj – V Libereckém kraji se v poslední době množí případy krádeží kovů, které míří do sběren.
Liberecký kraj - V Libereckém kraji se v poslední době množí případy krádeží kovů, které míří do sběren
Hodonice /DISKUTUJTE/ - Muž chtěl pomoci s koupí pronajaté zahrady, na které léta hospodařil. Jeho známý však pozemek koupil sám a se ziskem ho prodal.
Budišov nad Budišovkou – Barvami hýřící paneláky vedle šedivého kostela. Takový je první pohled na městečko Budišov nad Budišovkou, když k němu sjíždíte z kopce směrem od Opavy.
Sázava - Když ráno na prvního máje našla mladá slečna Madlenka Šimonová na zahradě čerstvě narozené kotě, nahrnuly se jí slzy do očí.
Chebsko - Snoubenci se snaží stále hledat místa, na kterých ještě mnoho lidí sňatek neuzavřelo
Bukvice – Qido (pan galerista Valter) odskočil si do Hradce, aby mu bylo líp, ale rodinný tým funguje skvěle. A tak domácí paní (na snímku) zahájila osmého května sedmou výstavní sezónu v galerii Na špejchaře v Bukvici náležitě a s plnou parádou.
Jičín – Když začne jaro, my děti se radujeme. Vyběhneme na zahradu, stavíme z písku, provětráme koloběžky… Všechno kolem se zelená a kvete.
Desná /FOTOGALERIE/ – U Riedlovy vily v Desné vznikají dřevosochařská díla, která se v sobotu budou dražit.
Sněhotice – Sedmatřicetiletý muž ze Šněhotic objevil na zahrádce svého rodinného domku na navážce zeminy silně zkorodovaný dělostřelecký náboj.
Dětenice – Ve čtvrtek 29. dubna proběhlo na ZŠ a MŠ v Dětenicích slavnostní otevření Zahrady poznání, která byla vybudována v rámci projektu Škola pro udržitelný život a finančně podpořena částkou 70 000 Kč.
Bohumín - Největší základní škola v Bohumíně se již brzy dočká nového hřiště s umělou trávou. Radnice pokračuje v modernizaci školních dvorů, a tak došla řada i na přeměnu venkovního areálu Masarykovy základní školy.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete v regionu vyrazit od středy do pátku 14. května.
Prachatice – Škody vzniklé lesní zvěří řeší zákon o myslivosti. O podrobnosti jsme požádali předsedu Okresního mysliveckého spolku Ivana Štětinu.
Budišov nad Budišovkou – Barvami hýřící paneláky vedle šedivého kostela. Takový je první pohled na městečko Budišov nad Budišovkou, když k němu sjíždíte z kopce směrem od Opavy.
Boskovice /DISKUTUJTE/ – Boskovičtí letos pokračují ve výsadbě stromů a keřů, krocení náletových dřevin ipřerostlé zeleně po celém městě.
Prostějov /ANKETA, FOTOGALERIE/ – „Budou v našem OBI prodávat zahradní jezírka?“ ptá se Šárka Novotná z Prostějova. Chce, aby její předzahrádku zdobila nádržka porostlá lekníny s tryskající fontánou. Odpověď se dozví už v úterý, pokud se ovšem vypraví do hobbymarketu OBI Prostějov. Ten otevírá v Konečné ulici, na pomezí Prostějova a Držovic.
Klatovsko – Lidé přeceňují sílu slunečních paprsků a méně se oblékají. Dělají ale chybu.
Strakonice - Zahradu teď odemkneme, poté jaro zavoláme… To znělo i z dětských úst při letošní jarní slavnosti v zahradě Mateřské školy Šumavská.
Hranicko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Trvala jen dvacet minut a někteří z postižených ji přirovnávají k bleskové povodni, která zasáhla Hranicko vloni v červnu. Úterní bouřka, která se přihnala asi hodinu po poledni, s sebou kromě krupobití, blesků a hromů přinesla i prudký déšť. Někde se vylily potoky, jinde zatopila sklepy, zahrady a dvorky blátivá voda z polí nebo dálnice.
Hranice /ROZŠÍŘENO, FOTOGALERIE/ – 322 dnů. Přesně tolik uplynulo od bleskové povodně, která loni v červnu zasáhla Hranicko. Úterní bouřku, která město zasáhla krátce po poledni, někteří k loňským záplavám přirovnávají.
Aš – Setkání v zahradě, dřevu a kovu, které se konalo v zahradě ašského muzea, se opět vydařilo
Troja - Největší a nejdražší stavba vhistorii zahrady poskytne nový domov slonům a hrochům.
Svitavy – V mateřské školce našli způsob jak zpříjemnit dětem pohybové aktivity.
Frýdek-Místek – Mezinárodní den rodiny připadá na 15. května. Ten letošní mohou lidé z Frýdecko-Místecka oslavit společně se Střediskem volného času Klíč. To pro ně připravilo do 15. května řadu aktivit pod společným názvem Týden pro rodinu.
Hradec nad Moravicí – Maturita v zahradě Městské galerie Hradec nad Moravicí. I takový podtext má sympozium, které včera začalo.
Litvínov, Šumná – Deník navštívil dalšího krajského lídra. Po Jiřím Paroubkovi z ČSSD ukázal své soukromí Milan Šťovíček z Věcí veřejných.
Děčín - Zcela novou ubikaci dostane mravenečník velký, jenž do děčínské zoologické zahrady přicestoval koncem minulého měsíce.
Velká Jesenice – K dopravní nehodě nákladního vozidla značky Volvo, při které řidič z dosud nezjištěných a nejasných příčin vyjel ze silnice na chodník a zůstal zaklíněný na betonové zdi u zahrady rodinného domu, došlo v pondělí 10. května v malé obci na Náchodsku.
Mělník - Studentka mělnické střední zahradnické školy Kristýna Konopíková dvakrát zvítěžila na prestižní soutěži Děčínská kotva.