V zoologické zahradě se usadí řezbáři
Liberec - Už popáté se v jednom z výběhů liberecké ZOO usídlí příští týden několik výtvarníků, aby vytvořili za použití motorových pil a řezbářských nástrojů výjimečné plastiky.
Liberec - Už popáté se v jednom z výběhů liberecké ZOO usídlí příští týden několik výtvarníků, aby vytvořili za použití motorových pil a řezbářských nástrojů výjimečné plastiky.
Havlíčkobrodsko - Bohužel, je to tak. Všechno, o co se zahrádkáři od jara na svých záhonech pečlivě starají, jim v průběhu léta sežerou všudypřítomní slimáci.
Zlínsko – Zoo ve Zlíně-Lešné je i nadále největším turistickým lákadlem celé Moravy. V minulém roce zahrada přivítala 490 tisíc návštěvníků a podle statistiky agentury CzechTourism je sedmým nejatraktivnějším cílem České republiky.
Jihlava - Děti v dětském centru, které funguje v blízkosti fotbalového stadionu FC Vysočina, by se zanedlouho měly dočkat většího komfortu.
Zlínsko - Zoo ve Zlíně-Lešné je inadále největším turistickým lákadlem celé Moravy. Vminulém roce zahrada přivítala 490tisíc návštěvníků a podle statistiky agentury CzechTourism je sedmým nejatraktivnějším cílem České republiky.
Olomouc /SERIÁL O PSECH Z ÚTULKU/ -„Je tak škaredý, že je vlastně hezký,“ prohlásila Olga Kubínová z olomouckého útulku o Lubošovi. Myslela tím čistokrevného boxera, který je v Olomouci od poloviny letošního července. Pes má asi čtyři roky.
Praha - Na světě je mnoho měst, která musela být z různých důvodů náhle úplně opuštěna a zbyly tak prázdné domy, zcela vylidněné ulice, zahrady či stromořadí. Takovým místům se pak říká "města duchů".
Rožnov pod Radhoštěm - Areál dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm ožije následující víkend dvoudenním Starodávným jarmarkem. Tradičně hojně navštěvovaná akce nabídne i letos příchozím bohatý program.
Poděbrady /FOTO/ - Netradiční příměstský tábor prožívají v těchto dnech poděbradské děti. Tráví jej v muzeu.
Kněževes - Dlouho očekávaný projekt „Stavební práce v mateřské a základní škole“ se rozjel. Už během července se do prostor škol vrhli dělníci, kteří začali pracovat na rozsáhlé rekonstrukci.
Žirovnice - Nespočet váz a květin v následujících dnech zaplní celý žirovnický zámek. Pěstitelé mečíků a jiřinek se tam už o víkendu pochlubí se svými výpěstky.
Dolní Bousov - Dolnobousovský SK porazil v přípravě Akumu.
Velké Losiny /FOTOGALERIE/ - Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí 10. srpna krátce před jedenáctou dopoledne ve Velkých Losinách. Při kolizi dvou aut zemřel dvaašedesátiletý řidič.
Velké Losiny /FOTOGALERIE/ - Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí 10. srpna krátce před jedenáctou dopoledne ve Velkých Losinách. Při kolizi dvou aut zemřel dvaašedesátiletý řidič.
Olomoucký kraj -Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí 10. srpna krátce před jedenáctou dopoledne ve Velkých Losinách. Při kolizi dvou aut zemřel dvaašedesátiletý řidič.
Hranicko - Do vlastních rukou uchopili úpravu břehů potoku Ludina lidé z Plynárenské ulice v Hranicích, kterým se v červnu jeho voda vylila na zahradu nebo po domě. Celý uplynulý víkend věnovali kácení a odklízení náletových dřevin.
Hranice - Do vlastních rukou uchopili úpravu břehů potoku Ludina lidé z Plynárenské ulice v Hranicích, kterým se v červnu jeho voda vylila na zahradu nebo po domě. Celý uplynulý víkend věnovali kácení a odklízení náletových dřevin.
Třebíč - Teplé počasí nahrává výtečníkům všeho druhu. V Třebíči se vyskytl další případ onanie na veřejnosti.
Bystřice nad Pernštejnem/Rovné - Zatím jenom strouhu na odvod přebytečné vody zhotovili v Rovném – místní části Bystřice nad Pernštejnem, kterým se v posledním roce třikrát přehnaly záplavové deště.
Svitavy - Svatba v kostele nebo na radnici? Ano, je to pěkné.
Troja -Vyhrál výběrové řízení na místo ředitele Českého národního domu v New Yorku. Definitivní rozhodnutí padne, až se vrátí z kongesu v zahraničí.
Praha - Muž, který stojí za současným úspěchem pražské zoologické zahrady, její ředitel Petr Fejk, pravděpodobně opustí svoji funkci.
Teplice - Od ledna do konce července navštívilo teplickou botanickou zahradu dvacet tisíc návštěvníků. Ředitel zahrady Jiří R. Haager není moc rád, když je zahrada plná lidí.
Chotěšov /FOTO/ - Mračna kouře ze střelného prachu v sobotu odpoledne zahalila klášter v Chotěšově. Konala se zde totiž historická bitva v rámci sedmého ročníku akce Večer pro klášter Chotěšov.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Vneděli 9. srpna večer vytvořili kolínští fanoušci na ledě zimního stadionu dva modrobíle Kozly.
Sychrov /FOTOGALERIE/ - Ve znamení mušketýrů se odehrával celý uplynulý víkend na zámku Sychrov. Nejen mušketýři, ale i hadí ženy a sokolníci přilákali do zámecké zahrady tisíce návštěvníků. A redaktoři Libereckého deníku byli u toho.
Kopidlno -Za 21 milionů korun opraví město budovu bývalého muzea, která je v havarijním stavu. S finančními prostředky radnici pomůže dotace z Evropské unie, a tak zde vznikne kulturně vzdělávací centrum.
Sychrov /FOTOGALERIE/ -Ve znamení mušketýrů se odehrával celý uplynulý víkend na zámku Sychrov. Nejen mušketýři, ale i hadí ženy a sokolníci přilákali do zámecké zahrady tisíce návštěvníků.
Přerovsko/Hranicko - Více než kdy jindy využívají lidé během letních prázdnin služeb psího hotelu. V Přerově jim dočasnou péči o jejich čtyřnohého přítele nabízí útulek. Hraničané takové štěstí nemají a tak jsou většinou odkázáni na příbuzné nebo sousedy. Brát s sebou psa na dovolenou odborníci zpravidla nedoporučují.
Přerovsko/Hranicko - Více než kdy jindy využívají lidé během letních prázdnin služeb psího hotelu. V Přerově jim dočasnou péči o jejich čtyřnohého přítele nabízí útulek. Hraničané takové štěstí nemají a tak jsou většinou odkázáni na příbuzné nebo sousedy. Brát s sebou psa na dovolenou odborníci zpravidla nedoporučují.
Olomouc - Jedete na dovolenou a nemáte kam dát vašeho psa? Existuje snadná odpověď. Do psího hotelu. Ubytování najdete i pro kočky. V Olomouci a v jejím nejbližším okolí mají majitelé možnost obojího.
Český Krumlov - Dvě pěvecké persony řádily v pivovarských zahradách.
Klatovsko - České pivovary rozšiřují sortiment, lákají zákazníky i pšeničným nebo ovocným pivem.
Klatovsko – České pivovary rozšiřují sortiment, lákají zákazníky i pšeničným nebo ovocným pivem.
Český Krumlov - Dvě pěvecké persony řádily v pivovarských zahradách.
Potštejn - Ačkoliv si hodně lidí myslí, že loskuták z „nováckého“ pořadu pro kutily je vymyšlený podobně jako ohnivák nebo fénix, opak je pravdou. Loskuták posvátný patří do čeledi špačkovitých a jeho přirozeným prostředím je oblast rozkládající se od jihovýchodní Asie po jižní Čínu.
Vlašim - Do zchátralé barabizny napumpují zhruba 60 milionů korun a poskytnou ji vlašimskému mládí.
Potštejn - Ačkoliv si hodně lidí myslí, že loskuták z „nováckého“ pořadu pro kutily je vymyšlený podobně jako ohnivák nebo fénix, opak je pravdou. Loskuták posvátný patří do čeledi špačkovitých a jeho přirozeným prostředím je oblast rozkládající se od jihovýchodní Asie po jižní Čínu.
Kutná Hora - Za málo peněz hodně muziky. I tak by se dal shrnout páteční koncert písničkářky Jany Vébrové v zahradě restaurace Dačický.
Bruntál /FOTOGALERIE/ - Zahrádkáři se pochlubili na okresní výstavě v Bruntále svými výpěstky. Mají z nich radost, kterou jim ale často kazí bandy rabujících vandalů a zlodějů.
Ostrava - Buďte k sobě ohleduplní a sekačky na trávu a další hlučné stroje nechce v neděli odpočívat v koutě, apeluje na obyvatele města náměstek ostravského primátora Dalibor Madej. Jinak se o nedělní klid bude muset postarat vyhláška.
Maxov - Do vodovodního řadu vybudovaného v padesátých letech minulého století se nikomu nechce investovat.
Studénka /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí se vsobotu 8. srpna sešlo ve Studénce na zahradě hotýlku Antler na setkání účastníků tragického železničního neštěstí, které se stalo 8. srpna 2008.
Studénka /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí se vsobotu 8. srpna sešlo ve Studénce na zahradě hotýlku Antler na setkání účastníků tragického železničního neštěstí, které se stalo 8. srpna 2008.
Jindřichohradecko - Lidí v důchodovém věku přibývá. Počet těch, kteří pobírají na Jindřichohradecku starobní důchod, činí téměř čtrnáct tisíc.
Opava - Insportline triathlon team opět bodoval. V Ostrově nad Ohří notně čeřil hladiny konečného pořadí a dosáhl výborných výsledků. Předně Ostrov nad Ohří hostil Mistrovství ČR v terénním sprint triatlonu. To bylo součástí Xterra Czech Cupu 2009.
Ostrava - Buďte k sobě ohleduplní a sekačky na trávu a další hlučné stroje nechce v neděli odpočívat v koutě, apeluje na obyvatele města náměstek ostravského primátora Dalibor Madej. Jinak se o nedělní klid bude muset postarat vyhláška.
Pomezí - Jediné letní kino ve svitavském okrese zahájilo promítání.
Calimanesti – Malý domek, který se krčí pod svahy rumunských Karpat, hostí od čtvrtečního odpoledne desítky Romů.
Jablonné v Podještědí - Obava ze silného krupobití, které mělo podle předpovědi postihnout v noci na pondělí sever Čech, stála rodinu z Jablonném v Podještědí automobil. Krádež mají na svědomí tři mladíci.