Hasiči vyjížděli v souvislosti s přívalovými dešti patnáctkrát
Litoměřicko - Hasiči na Litoměřicku zasahovali v souvislosti s přívalovými dešti během víkendu celkem patnáctkrát.
Litoměřicko - Hasiči na Litoměřicku zasahovali v souvislosti s přívalovými dešti během víkendu celkem patnáctkrát.
Újezdec u Syřenova - Výstava fuchsií skončila v neděli na zahradě manželů Suchardových.
Lanškroun - Už třetí pořad Kulturního léta na farní zahradě, které pořádá římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun za podpory místního kulturního centra, se konal v pátek.
Javornice - První sochařské pokusy řezbáře Jana Rázka se datují k roku 1996. „Tehdy jsem neměl ani vlastní pilu. první jsem si pořídil někdy před rokem 2000, ale už se zadřela,“ vypráví o historii svých začátků umělec, žijící v Javornici, kde také svá díla vytváří. Se sochami zvířat a pohádkových postav se můžete setkat na zahradách u chalup i za hranicemi regionu Orlických hor, nebo dokonce v zahraničí.
Sychrov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Pořadatelé čekali zhruba tři tisíce diváků. Přišlo jich nakonec s bídou za celý víkend asi 600. Tak dopadly Slavnosti lovu a ohně na Státním zámku Sychrov.
Němčice nad Hanou /FOTOGALERIE/ - Tuto neděli slavili v Němčicích nad Hanou hody. Při hodové mši zdejší farář Tomáš Strogan posvětil obecní prapor.
Sychrov /FOTOGALERIE/ - Čekali zhruba 3 tisíce diváků. Přišlo jich nakonec s bídou za celý víkend asi 600. Tak dopadly Slavnosti lovu a ohně na Státním zámku Sychrov.
Liberec - Český snímek Tajnosti uvádí v pondělí 20. července od 21.00 hodin na zahradě v Lidových sadech. Film bude promítán v rámci Léta s Českým filmem ve spolupráci libereckého Filmového klubu a Lidových sadů.
Bečov - Právě dokončená víceúčelová plocha nabízí řadu nejrůznějších aktivit pro návštěvníky.
Jindřichohradecko - V některých obcích republiky platí protihluková vyhláška, která občanům zakazuje v době víkendu například sekat trávu, řezat dřevo a vůbec jsou zakázané všechny činnosti spojené s hlukem.
Zvole /FOTOGALERIE/ - Mimořádná smůla provázela letošní vanosudové lázně ve Zvoli - tradiční akci SDU čili Svazu drobných umělců, který se už dvaačtyřicet let schází pod oranžovou vlajkou. Letní lázně a vánoční pečení makrel se odehrávají na zahradě prezidenta spolku Antonína Žváčka ze Zvoli.
Krnov - Město Krnov letos investuje do oprav a úprav školských budov i jejich vnitřního a venkovního vybavení více než 10,5 milionu korun.
Kutná Hora- Částku dvě stě tisíc korun na projekt Oživlá terasa se z programu Milion pro aktivní život obce v rámci dobročinného fondu Philip Morris Česká republika podařilo získat Oblastní charitě v Kutné Hoře.
Krásné Březno -V ústecké zoo proběhl další s prázdninových programů. Na sobotní odpoledne byl připraven Den šelem, při kterém byly na programu křtiny jednoho z nejvýznamnějších odchovů letošního roku ústecké zoo.
Děčínsko - Déšť opět vylekal Děčínsko. V Prosetíně spadl můstek, voda zalila zahrady a domy. /Zasílejte fotografie na decinsky@denik.cz/
Krnov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Soutěž krásy Šedivé či zelené nehledá půvabnou miss, ale nejhezčí úpravu krnovského balkónu, okna a rodinného domu. Právě v kategorii Rodinný domek to neměla porota lehké, nakonec vybrala dvě vítězky.
Český Krumlov – V sobotu večer zazpívala v českokrumlovských Pivovarských zahradách americká sopranistka Renée Fleming.
Šlotava - Zahradnictví ve Šlotavě u Budiměřic uspořádalo o víkendu akci Léto v zahradě.
Dobruška, Opočno - Města Dobruška a Opočno k sobě nemají blízko pouze vzdušnou čarou, ale také svým prázdninovým kulturním programem. Obě dvě v létě pořádají pravidelnou sérii nedělních koncertů.
Říčany - Na kole co nejpomaleji, na trakaři bleskově. Padesátimetrovou lávku v Říčanech opět přijedou v neděli netradičním způsobem zdolávat desítky nadšenců.
Jindřichohradecko - V Česku se kvůli teplému a vlhkému počasí údajně přemnožili hadi, zejména zmije.
Vrahovice - Majitele barokní sochy z roku 1747 hledá v současné době město Prostějov. „Socha stávala ve Vrahovicích nad cihelnou. Pak ji někdo odstranil, pravděpodobně proto, že byla poničena. Nedávno po ní začali pátrat členové osadního výboru ve Vrahovicích a nalezli ji v areálu kostela Povýšení sv. Kříže v Prostějově,“ řekl Daniel Zádrapa, vedoucí oddělení památkové péče Městského úřadu Prostějov.
Bělá nad Svitavou - Mateřská škola pořádá plánovací odpoledne v projektu „Krtkova zahrada“.
Jindřichohradecko - Houbaři hlásí mnoho hadů, avšakpracovník chráněné krajinné oblastijejich přemnožení vylučuje.
Kolínsko, Střední Čechy - Záchranáři se v období prázdnin setkávají s některými typickými zdravotními problémy. Pokud je léto obzvlášť horké jako například to minulé, častěji záchranáři vyjíždějí k topícím se lidem. Nejen obyvatelé Středočeského kraje se neumějí vyrovnávat s horkým počasím a častěji kolabují. Chataři naopak více padají ze střech, stromů a žebříků a dochází u nich k sečným, řezným či bodných poraněním při práci na chalupách, chatách a zahradách.
Vávrovice /FOTOGALERIE/ - V sobotu vyvrcholí výtvarná akce, kterou již podeváté pořádá opavská výtvarná skupina X.
Zlín - Spatřit aligátora jinde než v teráriu? Ve zlínské zoo to není problém. Dva dvoumetroví aligátoři tam totiž v letních měsících obývají přírodní venkovní jezírko v unikátní přírodní expozice v amazonské oblasti zoo.
Dvůr Králové - Další dva významné přírůstky rozšířily počet zvířat v místní zoologické zahradě. V obou případech se jedná o vzácné druhy, kterým hrozí vyhubení.
Roštín /FOTOGALERIE/ -Vpirátském obležení bude až do úterý rekreační areál Kamínka uRoštína. Koná se tam totiž tábor nazvaný Pod pirátskou vlajkou. Letních radovánek si tam užívá téměř osmdesát dětí ze Slavkova uBrna a jedenáct vedoucích.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brňan na své zahradě objevil exotické zvíře. Zavolal strážníky a nahlásil, že mu po pozemku chodí varan, se kterým si neví rady. Ve skutečnosti se jednalo o leguána, kterého už hledal mužův soused.
Dvůr Králové - Další dva významné přírůstky rozšířily počet zvířat v místní zoologické zahradě. V obou případech se jedná o vzácné druhy, kterým hrozí vyhubení.
Němčice nad Hanou - Hodové oslavy začnou v Němčicích nad Hanou už v sobotu od dvaceti hodin zábavou na fotbalovém hřišti. V neděli od osmi hodin budou své miláčky vystavovat pěstitelé drobného zvířectva. Zbytek dne pak už bude patřit folklóru.
Český Krumlov - Politici slibují, že nedořešené úřední problémy spojené s otáčivým hledištěm vyřeší.
Dvůr Králové - Další dva významné přírůstky rozšířily počet zvířat v místní zoologické zahradě. V obou případech se jedná o vzácné druhy, kterým hrozí vyhubení.
Vyškovsko - Lékaři vyškovské nemocnice i záchranáři z Vyškovska nyní ošetřují víc pacientů, než je obvyklé. Na vině jsou výkyvy počasí a také letní úrazy.
Velešín - Členové velešínské zásahové jednotky si asi zatím nejvíce sáhli na dno svých sil při větrné smršti známé jako orkán Kyrill.
Malý Újezd /FOTOGALERIE/ - Tagy na zdech a okolí Základní a mateřské školy v Malém Újezdě našly v úterý ráno děti.
Český Krumlov - Politici slibují, že nedořešené úřední problémy spojené s otáčivým hledištěm vyřeší.
Pražmo -Po letních prázdninách zřejmě malí předškoláci z Pražma vůbec nepoznají svou mateřskou školu. Když se děti rozjely na prázdniny, v budově školky je totiž vystřídali stavební dělníci a pustili se do oprav.
Náchodsko /FOTOGALERIE/ - Rychlé a nečekaně prudké přívalové deště, které se ve středeční podvečer (15. července) přehnaly přes území Náchodska, po sobě zanechaly mnohé škody v podobě zaplavených zahrad, vytopených sklepů, skleníků a někde dokonce i domů.
Vyškovsko - Škodu za téměř tři sta tisíc korun způsobil rodině z Vyškovska zloděj, který se vloupal do jejich novostavby.
Pohled - Zajímavé řezbářské dílo vzniká z jasanového kmenu na prostranství u pohledského kostela.
Třebíč - Prudký a až neuvěřitelně dlouho trvající liják, který se ve středu večer snesl na Třebíčsko, přinesl doslova moře vody. Jedním z nejpostiženějších míst byla třebíčská čtvrť Polanka. Desítky tun bahna tam v ulici Za Plovárnou zahrnuly vozovku.
Prachov -V Muzeu přírody Český ráj byl vyhodnocen 8. ročník přírodovědné soutěže. Bylo odevzdáno celkem 92 soutěžních lístků.
Budiměřice, Nymburk - Neuvěřitelně bezohledný způsob krádeže šetří nymburští policisté. Starší manželský pár kvůli zloději přišel o celoživotní úspory.
Plzeň - Jediné mládě lišky šedohnědé se podařilo odchovat plzeňské zoo, která tento druh chová jako jediná v České republice.
Bruntál - Hromy a blesky bičovaly oblohu během středečního odpoledně v celém Bruntálsku. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům či rozvodněným potokům na Osoblažsku, velké škody však bouře nenapáchala.
Dvůr Králové - Od začátku července má nové sídlo oblíbené mateřské centrum Žirafa. Maminky jej nyní najdou přímo v centru, na Masarykově náměstí v č.p. 2. Vchod je vedle informačního centra města.
Přívětice - Josef Šilpoch z Přívětic se může pochlubit jedenácti štěňátky labradorského retrívra. Šest bílých a pět černých klubíček se totiž před dvěma týdny narodilo jeho fence Betině.
Ostrava - Zhruba desítku zásahů v souvislosti s bouřkami v noci na dnešek mají na kontě hasiči v Moravskoslezském kraji. Výjezdy byly rovnoměrně rozděleny na všechny okresy kraje.